דרוש מידע גם לכם זה קרה?? מה עשיתם?

מצב
הנושא נעול.

מדיה ואתרים

בניה , עריכה ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מזכירה לי סיפור מצחיק
ילד ניגש אלי ברחוב ובלי להתבלבל מבקש שקל בשביל לקנות ברד......
מה אני אגיד?
זה עשה לי ת'יום........
כמובן שלא נתתי לו.
צריך להיזהר מאוד , לא לתת לילדים
ד' ישמור אם הם יתרגלו לכך .. בא להם כ"כ בקלות כל מה שמתחשק.. ותחשבו שההורים לא יודעים ...!

Savyon

משתמש פעיל
צריך להיזהר מאוד , לא לתת לילדים
ד' ישמור אם הם יתרגלו לכך .. בא להם כ"כ בקלות כל מה שמתחשק.. ותחשבו שההורים לא יודעים ...!
דווקא היום בבוקר עצר אותי ילד מטופח ושאל אותי אם יש לי 5 ש''ח כדי לקנות אוכל בשקית שהוא החזיק ביד היה נראה שהוא מצויד היטב!!! הוא היה נראה ילד מושקע הבאתי לו (הוא היה ילד חמוד...) אבל אמרתי לו אני רואה שיש לך אוכל בשקית... הוא היה עם עוד שני אחים גדולים 7-8 בכל מקרה הם יתחלקו בכסף הזה מקווה שיהיה להם טעים

אבן קיסר

משתמש פעיל
הבאת לו כי הוא היה ילד חמוד? ומה היה קורה אם הוא לא היה חמוד?
באמת לא ברור למה ילד מטופח ומצויד הולך לבקש כסף מזרים, נשמע קצת...
אני לא הייתי נותנת לו, לא כי אין לי, אלא כי אני לא אקח חלק בטיפוח הדור הבא של השנוררים.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לאחר כל הסיפורים כאן אל לנו לשכוח שיש מי שבאמת זקוקים לטובה או לצדקה ולפעמים לאחר שאזרו אומץ התגברו על הבושה וביקשו מאיתנו, סירוב או חלילה זלזול עלול לפגוע בהם נואשות ע"כ אמרו חז"ל
כבדהו וחשדהו
לפעמים היצר הרע מרגיע אותנו שכולם נוכלים ולכן בכלל אסור לתת צדקה ועלינו לשים לב לכך

הגולם החולם

משתמש מקצוען
מזכירה לי סיפור מצחיק
ילד ניגש אלי ברחוב ובלי להתבלבל מבקש שקל בשביל לקנות ברד......
מה אני אגיד?
זה עשה לי ת'יום........
כמובן שלא נתתי לו.
פעם באחת הישיבות היה אחד שמסתובב עם דף של חשבון חשמל ומספר כמה שאין לו מאיפה להחזיר ולשלם חשבון חשמל ועוד מאט מנתקים אותו וכו'
פעם אחד הבחורים אמר לו, יודע מה? בא יחד נרד לטלפון הציבורי נתקשר לחברת חשמל ואני ישלם לך את כל החשבון.
כמובן שהוא תפס את הרגליים וברח

klik's

משתמש מקצוען
דווקא אני נתקעתי פעם באמת
מחוץ לעיר,
ולא היה לי איך לשלם לאוטובוס....
ובזכות מישהי צידקנית יכולתי לחזור הביתה....
התקשרתי אליה אח"כ לעשות לה העברה על הסכום
ורבנו בערך 20 דק'- לא הסכימה שאחזיר לה
עד שהתייאשתי....
אבל מה הייתי עושה אם לא היו מאמינים לי :unsure:

קרה גם שהבן שהיה אמור ליסוע בהסעה מסודרת
ואיכשהוא ההסעה ברחה
והיה צריך כסף לתח"צ.
(כמובן לקח את המספר ועשינו העברה מייד אח"כ...)

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
אוסיף גם אני את חלקי לפני למעלה מעשור נכחתי בבר מצוה בירושלים נכח שם קבצן במלוא מובן המילה אסף כסף מכל הנוכחים וקיבץ בקבוק שתיה הישר אל תוך כבודתו.
מישהו שם הגניב לי שאם אגש אליו ואבקש לראות כמה כסף יש לו זה יכול להצליח...
ניגשתי אליו (הייתי אז ילד פחות מבר מצוה..) וביקשתי ממנו לראות כמה כסף יש לו
אני לא אגזים אם אומר שהוא הוציא לי מול העיניים עשרות אלפי שקלים!!!
היה לו מין דגמ"ח ובכל כיס והיו הרבה כאלה שכנה חבילה של שטרות של מאה ומאתיים ש"ח
המשך הסיפור היה שניסיתי לשכנע אותו לתת מתנה לחתן הבר מצוה בטענה שהוא אפילו נהנה מסעודתו... אתם יכולים לנחש לבד כמה הצלחתי בזה
אהה ושכחתי לספר שהוא עוד הוסיף באוזני שבבית יש לו עוד ארגזים של כסף...

112123

משתמש מקצוען
אוסיף גם אני את חלקי לפני למעלה מעשור נכחתי בבר מצוה בירושלים נכח שם קבצן במלוא מובן המילה אסף כסף מכל הנוכחים וקיבץ בקבוק שתיה הישר אל תוך כבודתו.
מישהו שם הגניב לי שאם אגש אליו ואבקש לראות כמה כסף יש לו זה יכול להצליח...
ניגשתי אליו (הייתי אז ילד פחות מבר מצוה..) וביקשתי ממנו לראות כמה כסף יש לו
אני לא אגזים אם אומר שהוא הוציא לי מול העיניים עשרות אלפי שקלים!!!
היה לו מין דגמ"ח ובכל כיס והיו הרבה כאלה שכנה חבילה של שטרות של מאה ומאתיים ש"ח
המשך הסיפור היה שניסיתי לשכנע אותו לתת מתנה לחתן הבר מצוה בטענה שהוא אפילו נהנה מסעודתו... אתם יכולים לנחש לבד כמה הצלחתי בזה
אהה ושכחתי לספר שהוא עוד הוסיף באוזני שבבית יש לו עוד ארגזים של כסף...
היה גם סיפור על הומלס שנפטר ומצאו במזרון שעליו הוא היה ישן ברחוב סכום מטורף (לא זוכר כמה)

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
פעם בחורה עדינה ונחמדה ביקשה ממני הלוואה של 100 ש"ח.
היא ראתה איזה מוצר משתלם וכו', אמרה שאח שלה גר בעיר והיא תעביר דרכו.
בסוף בעלי היה צריך לרדוף אחריו, והוא שילם מכיסו.
הסתבר שהיא לא הייתה 100% ובאמת שזה לא היה נראה!

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
"סליחה אדוני, אתה יכול לעזור לי בכמה שקלים"?
אוי זה הזכיר לי 'עלוקה' שנדבקה אלי ואל בעלי במרכז מסחרי :(
אני המשכתי ללכת ובעלי ריחם עליו.
"אתה אברך, אתה בטח תעזור לי" ניגן על המצפון של האדם הנכון.
וכשהתערבתי ואמרתי "אין לנו מזומן" התחיל לתקוף "את... את.... בואי הנה... אני שאלתי אותך???o_O את תיכנעי לבעלך, שמעת???" ולבעלי הוסיף "תיזהר, היא תשתלט עליך":LOL:
אני קוראת לבעלי שיבוא כבר, עד שהוא הוציא לו 10 אגורות מהארנק ואמר לו "אתה רואה? זה מה שיש לי"
ההוא צעק "גם אתה כמוה!"

:devilish:

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לאחר כל הסיפורים כאן אל לנו לשכוח שיש מי שבאמת זקוקים לטובה או לצדקה ולפעמים לאחר שאזרו אומץ התגברו על הבושה וביקשו מאיתנו, סירוב או חלילה זלזול עלול לפגוע בהם נואשות ע"כ אמרו חז"ל
כבדהו וחשדהו
לפעמים היצר הרע מרגיע אותנו שכולם נוכלים ולכן בכלל אסור לתת צדקה ועלינו לשים לב לכך
עד היום יושב לי על הלב- פעם ניגש אלי בחור ברחוב ובכה שהוא צריך כסף. לא נתתי לו ואני עדיין מתלבטת אם נהגתי נכון.

noam1

משתמש מקצוען
אני ראיתי יהודי צדיק, בשטיבלאך אי שם בירושלים עיה"ק,
היו שם זוג אחים שביום שישי קבוע היו עוברים בין המתפללים ומבקשים שקל!
כמובן שאני לא חננתי אותם במבט, ואף אחד אחר ג"כ לא נראה לי שנתן להם משהו...
אבל,
הוא נתן לכל אחד שקל והם טסו בשמחה לקיוסק של המקווה לקנות חמצוץ....
אותו יהודי הסביר ש"מי יודע מה הם עוברים בבית, והרי השקל הזה ילך בכיף למישהו שיבקש צדקה, אז שיהיה להם לבריאות"...
לפעמים זה לא נכון לתת, אבל צריך לשים לב, לפעמים שקל לכזה ילד זה כמו לממן חתונה שלימה ליתום...
יש הרבה ילדים רעבים שלא הולכים לבקש!!
אם אני יראה ילד עומד ליד המכונה ומסתכל בקנאה באלו שקונים אני יקנה לו גם 2 ... אבל ילד שביקש לא יקבל!
כי זה חינוך מבית לשנורר.. זה ילד שעוד שנתיים ישנורר בשביל טיסה לאומן וכמה שנים אח"כ בשביל חתונה ובהמשך בשביל הילדים.. הוא לא יעבוד יום אחד בחיים אלא רק ישנורר

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לכל אלה שכותבים "כבדהו וחשדהו"
נכון יש מקרים יחידים שהם אמיתיים וצריך לא להתעלם מהם
אבל הפיתרון הוא דבר ראשון כמה הנזקק משתף פעולה עם יוזמות "ערבונות" מצידכם או שהוא מיד עוטה פני נעלב

דהיינו, אשה מבקשת ממך כסף, לא רק הלוואה אפילו במתנה כמו "לקנות אוכל לילדים" או בבית חולים וכד'
והסכום הוא משמעותי - לא 5 ש"ח כן?
לבקש לראות ת.ז. - (יתכן שאין לה, אבל תגובות נעלבות זה נורה אדומה מהבהבת)
או לשאול כל מיני פרטים אישיים "תני לי פרטים לוודא שזה לא עוקץ" איפה גרה, כתובת מדוייקת, כתובת הורים, שם לפני החתונה, אחים איפה גרים, איפה לומדים הילדים ומי הגננת/רבה שלהם, איפה בדיוק בעלה לומד/עובד, מי שבאמת זקוקה תענה לך בביישנות כמו ילדה טובה ותגיד שהיא מבינה וגם הייתה עושה כמוך, מי שזה רק עוד נסיון שוד - היא תחפש סיטואציות פשוטות יותר.
כל מניפולציה של הבעת עלבון, או "לא צריך טובות" או "אני נראת לך רמאית אני בת של רב" וכד', היו רגועים.

כמובן שאם מדובר בהלוואה אז ממש לצלם ת.ז. (למי שיש מצלמה או וייז כשר רח"ל), לצלם פנים, להקליט סירטון על ההלוואה, וכד'

מבטיח לכם שרמאים לא יבזבזו עליכם שניה.

אנונימי123

משתמש מקצוען
שמעתי בהרצאה מהרב הופנונג על אדמו"ר צדיק (לא זוכרת את שמו..) שהיתה בו אהבת ישראל גדולה, הגיע אליו יהודי והתחיל לבכות לו על הצרות שלו ואין לו כסף וכולי וכולי.. הרב הגדוש באהבת כל יהודי לא יכל לשמוע את הצער אך לא היה לו שום דבר לתת לו..עד שנזכר בפמוטות היקרות שלו מכסף ואמר לו לקחת אותם ושימכור אותם וירויח כסף על זה..זה הדבר היחיד שנשאר לו.. אמר ועשה.
מכשיצא היהודי, נכנס הגבאי וראה את הרב שרוי בצער. מששאל אותו מה קרה, סיפר לו על הצרות של אותו יהודי. "הבאתי לו את הפמוטים" אמר הרב.
"מה???" צעק הגבאי, "הוא נוכל ושקרן!!!! אני לא מאמין שנתת לו...!"
"הווו, ברוך השם!" שמח הרב. "עכשיו אני יכול לשמוח... העיקר שאין לו את הצרות הנוראות האלו שסיפר...."

אבל זה באמת דרגה גבוהה..
מבינה את ההרגשה שלך..

לראות את הטוב

משתמש מקצוען
בלת"ק
מוזר שהיא ענתה לך בכלל,
אני יודעת שיש כאלה שאומרים באיזה קו את נוסעת?
ואז מתקפים לה,
אם היא לא ברחה או התחמקה.........

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
סליחה שמעבירה נושא
מה אתם עושים כשילד מבקש לעבור את הכביש שלא במעבר חציה?
אני אמרתי בבהירות שיעלו למעלה ויעברו במעבר חציה, אבל ראיתי ממש הלם בעיניהם (לא ב״ב!)
מאוד תלוי סיטואציה (מרחק ממעבר חציה, כביש ראשי או רחוב צדדי, זמן וסבלנות שיש לי ועוד)
דווקא אני נתקעתי פעם באמת
מחוץ לעיר,
ולא היה לי איך לשלם לאוטובוס....
ובזכות מישהי צידקנית יכולתי לחזור הביתה....
נכון מאוד.
ולכן אם מישהו מבקש ממני עזרה אני לא שולח אותו לכל הרוחות אלא מציע לו לשלם עליו ברב קו! כבדהו וחשדהו!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה