מידע שימושי גורל ההגרלות: לילה בקבינט הדיור החרדי

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai

צבי1

משתמש פעיל
לדעתי גור לא היו קונים שם. הם לא מוכנים לשלם יותר מ400-500K לדירה בדימונה. ועלות הבנייה והפיתוח לבד הרבה יותר יקרים.
היזמים לא טפשים, והם רוצים גם עבודה ופרנסה, ואם היו קונים פוטנציאליים לדירות הללו, הם היו מגישים הצעות.
מחיר מטרה בדימונה לפי 6,300 למטר+ מענק 40,000 (הגדילו ל50,000)
כלומר דירת 5 חדרים 120 מטר פחות מ800 וודאי שקונים
יש לי חבר שקנה שם דירה גדולה 5 חדרים, חתם חוזה על 720,000+-, המחיר היה לפי 5,100 למטר

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מחיר מטרה בדימונה לפי 6,300 למטר+ מענק 40,000 (הגדילו ל50,000)
כלומר דירת 5 חדרים 120 מטר פחות מ800 וודאי שקונים
יש לי חבר שקנה שם דירה גדולה 5 חדרים, חתם חוזה על 720,000+-, המחיר היה לפי 5,100 למטר
אתה צודק, ואני יכול להוסיף לך מידיעה: אילו המכרז היה מצליח היו לנו מאות משפחות חרדיות מחסידי גור שהיו זוכים ובאים לגור שם, אבל נטרפה השעה ושום קבלן לא ניגש למכרזים,

חבל

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אתה צודק, ואני יכול להוסיף לך מידיעה: אילו המכרז היה מצליח היו לנו מאות משפחות חרדיות מחסידי גור שהיו זוכים ובאים לגור שם, אבל נטרפה השעה ושום קבלן לא ניגש למכרזים,

חבל
אז עכשיו המשפחות האלו יגורו לא רחוק משם - בדירות ישנות ויותר זולות, יחד עם שאר הקהילה שלהם. לא כזה אסון בשבילם.
צריך להבין, חסידי גור (ואני אומר זאת לשבחם), אינם חלק ממצוקת הדיור החרדית, כי יש להם גם היום פתרונות זולים.

צבי1

משתמש פעיל
אז עכשיו המשפחות האלו יגורו לא רחוק משם - בדירות ישנות ויותר זולות, יחד עם שאר הקהילה שלהם. לא כזה אסון בשבילם.
צריך להבין, חסידי גור (ואני אומר זאת לשבחם), אינם חלק ממצוקת הדיור החרדית, כי יש להם גם היום פתרונות זולים.
לא מדוייק
יד שנייה בדימונה זה חוסר ברירה ולא פיתרון,
אין כמעט 4 חדרים רק 3 חדרים, וכשהמשפחה תגדל יצטרכו לשלם עוד הרבה מאוד כסף בשביל לעבור לבתי קרקע גדולים (כך קורה בערד, מ3 חדרים חייבים לעבור לבתי קרקע במליון וחצי לפחות, אין כמעט 4חדרים)
מספרית זה לא עונה לציפיות, מתחתנים בשנה טיפה יותר מ-600 כן ירבו, ונראה לי שמצליחים לקנות פחות ממאה בשנה והקצב רק מאט

ערד כבר מזמן לא פתרון לקהילת גור הארצית, אלא בעיקר לתושבי ערד, 70 בנות/חתנים של בני הקהילה ילידי העיר כל שנה, +מחצית מהבנים המקומיים, קרוב למאה דירות בשנה זכות קדימה לתושבי העיר הקיימים כמעט לא נשאר לזוגות חדשים שמחוץ לעיר (לכן נוצר הדרישה לדימונה)

עדיין הערים היקרות בית שמש ואשדוד גדלות כל שנה במאה משפחות כל אחת
וכמובן גם ירושלים בני ברק

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

חבל

אז זה משתלם למה לא הצליחו לגייס יזם חרדי או חסיד גור?

ומה יהיה עם המרכז בעכו 1500 יח"ד? https://apps.land.gov.il/MichrazimS...m_medium=email&utm_campaign=רשות מקרקעי ישראל

צדיק דורינו

משתמש רשום
בימי בין המצרים ראוי לאהוב כל יהודי באשר הוא [אפי' חוטא הוא בן של הקב"ה] ולהתרחק מכל מי שלא יגרום לי לשמור את התורה
חסידי גור אם בנים להקב"ה אחים שלנו שומרים תורה ומצוות ואני מאוד ישמח שיהיה להם הכי טוב שיש בעולם אם נותנים כתר לבורא עולם
האנטישמיות והעיקר לדפוק מגזר יהודי שומר תומ"צ המשך לשנאת חינם שמחמת כן חרב בית המקדש אוי לנו
הלוואי וכל יהודי שותומ"צ יהיה מסודר בכל מכל כל שיהיה לו דירה נאה שמרחיב דעתו שיוכל לעמול בתורה

צבי1

משתמש פעיל

חבל
המכרזים בדימונה נועדו לכישלון מסיבה כלכלית, ואסביר מתומצת
המכרז האחרון שהצליח שם זה מסוף 2021,
מכרז 50/50 למופחת ולשוק חופשי, לפי מחיר פיתוח 100,000

שתי המכרזים האחרונים שכשלו 1112 1198 דירות
1112 זה 5 מגרשים, מחיר פיתוח בין 90,000-150,000
אבל 66/33 לטובת מחיר מופחת, כך שזה הפסדי לקבלן

1198 50/50 למחיר מופחת ושוק חופשי
אבל 130,000 מחיר פיתוח
בנוסף מדד תשומות הבנייה עלה מאז 7%
עלות המימון עלתה ב-4%+-

אני בכלל לא בתוך שהמכרזים בקרית גת יצליחו
240,000 פיתוח
80% למחיר מופחת, גם אם יהיה שב"ס, רק 20% לשוק חופשי
9,600 למטר
לפני 5 שנים היה מכרזים בק"ג 8,000-8,500 למטר אבל רק 120,000 פיתוח
מדד התשומות עלה מאז בכ15%
כדאי לבדוק מול יזמים, ואולי לשפר קצת את התנאים

צבי1

משתמש פעיל
אז זה משתלם למה לא הצליחו לגייס יזם חרדי או חסיד גור?

ומה יהיה עם המרכז בעכו 1500 יח"ד? https://apps.land.gov.il/MichrazimSite/#/michraz/20220354?utm_source=InforuMail&utm_medium=email&utm_campaign=רשות מקרקעי ישראל
המכרז בדימונה לא מספיק ריווחי לימים

עכו זה מכרז לכול המרבה במחיר
וזה לא מתוכנן בדווקא חרדי
יש יזמים חרדים שמוכנים להכנס לעיסקה?
זה רק ליזמים גדולים
העירייה מסכימה שזה ילך לחרדים? מרפסות סוכה?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
יש יזמים חרדים שמוכנים להכנס לעיסקה?
זה רק ליזמים גדולים
לצערנו הרב, יזם חרדי זה לא מתכון לדירות זולות.
עיין ערך רמת בית שמש ד'.
מיש הקפיץ את המחירים בצורה דרסטית, הם יזמים מתוככי המחנה פנימה, מסלתה ושמנה. אלו שמזהים נכון את הלכי הרוח ויודעים באיזו נקודה הציבור מסתער ומוכן לשלם.

צבי1

משתמש פעיל
לצערנו הרב, יזם חרדי זה לא מתכון לדירות זולות.
עיין ערך רמת בית שמש ד'.
מיש הקפיץ את המחירים בצורה דרסטית, הם יזמים מתוככי המחנה פנימה, מסלתה ושמנה. אלו שמזהים נכון את הלכי הרוח ויודעים באיזו נקודה הציבור מסתער ומוכן לשלם.
הדיון על עכו ולא על יזמים

אבל אם סוטים מהנושא
יזמים תמיד יעשו הכל כדי להרוויח כמה שיותר ומותר להם זה שוק חופשי ויש נראה לי אלפי קבלנים, יש כשל בשיטת שיווק הקרקעות מצד המדינה

ספציפי בבית שמש (ובכל הארץ)רוב הזינוק של לפני שנתיים נוצר בגלל שר בינוי ושיכון מסויים, שלא הנקוב בשמו מפאת כבודו, שחשב שהוא יותר חכם מכולם למרות הזהרות ובקשות של כל מי שמתעסק בנדל"ן, ולא יודע לשמוע ולקבל דעות שונות (בשונה מהנוכחי), ואסביר
היה מחיר למשתכן מ2016 ומשה כחלון התעקש על כמה דברים לדוגמא שתים מתוכם:
1.שלא יהיה עדכוני שומות למרות שהשוק החופשי התייקר, כי הרי רוב הדירות הולכות למחוסרי דיור, אז למה שהמדינה תגבה עליהם יותר מס מהזוגות צעירים, כל המחירי קרקע היו קפואים לפי 2015/2016 עד 2020
2.שכל הדירות או לפחות רוב ילכו למחוסרי דיור ורק דרך מחיר למשתכן
אח"כ הגיע שר חכם וחטא בשניהם (למרות הזהרות)
1.עדכון השומות ומחיר המינימום לפי עליית מחירי הדיור, וגם שינוי שיטת הזכייה לפי הקבלן שיישלם כמה שיותר למדינה ולא לפי מי שייתן מחיר הכי זול ללקוח
2.חזר לשיטת מכרזי לפי כל המרבה במחיר, הוא הזוכה

כך יצא שבמקום 270,000 מחיר מינימום לקרקע בבית שמש
המחיר נסגר ב780,000 מחיר מינימום לקרע בבית שמש
פער של 500,000+ לטובת מיסי המדינה, ובנוסף שזה לא מחיר למשתכן אם רווח נמוך ומוגבל, אלה שהקבלן מרשה לעצמו להרוויח 25% כמקובל והנה קיבלת התייקרות ללקוח של 800,000+-
לא מוריד מאחריות של אף אחד, אבל זה "הדלק"

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כך יצא שבמקום 270,000 מחיר מינימום לקרקע בבית שמש
המחיר נסגר ב780,000 מחיר מינימום לקרע בבית שמש
פער של 500,000+ לטובת מיסי המדינה, ובנוסף שזה לא מחיר למשתכן אם רווח נמוך ומוגבל, אלה שהקבלן מרשה לעצמו להרוויח 25% כמקובל והנה קיבלת התייקרות ללקוח של 800,000+-
לא מוריד מאחריות של אף אחד, אבל זה "הדלק"
כתבת הרבה דברים של טעם.
הבעיה היא, שהקבלנים שניפחו את המחירים עד לקצה גבול היכולת של הרוכשים, היו אותם קבלנים שזו במכרזים של השר הלא חכם. מדובר באותם מכרזים ששווקו בשנות 2016-2018.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
2.חזר לשיטת מכרזי לפי כל המרבה במחיר, הוא הזוכה
העובדה שבמכרזים אלו היה יזם שהרשה לעצמו להוסיף 50 מיליון מעל מחיר השומה, היא בשל הידיעה, שיש אנשים שמוכנים לשלם הרבה מאוד על דירות בעיר, וככל שהוא יזכה בקרקע במחירים הזויים, עדיין הוא יקבל מכך רווח נאה מאוד.

צבי1

משתמש פעיל
העובדה שבמכרזים אלו היה יזם שהרשה לעצמו להוסיף 50 מיליון מעל מחיר השומה, היא בשל הידיעה, שיש אנשים שמוכנים לשלם הרבה מאוד על דירות בעיר, וככל שהוא יזכה בקרקע במחירים הזויים, עדיין הוא יקבל מכך רווח נאה מאוד.
נכון כמו בכל הארץ, כמו בכול המגזרים, לא רואה ביזמים חרדים חסרון מיוחד
אבל ידוע שבנוסף, למגזר החרדי יש חסר בתכנון ובנייה, והיה ידוע מראש שזה יהיה התוצאה, ולכן הפנתי אצבע מאשימה למי שייצר אותה, לאחר שמשה כחלון הצליח לעצור את שיטת כל המרבה במחיר

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה