מידע שימושי גוגל מחלקים מתנות??

נורית123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קפצה לי היום הודעה שזכיתי במוצר של אפל כהוקרה על השימוש בגוגל כרום. נתנו לי דקה וחצי לבחור בין אייפון לגלקסי לאייפד, מריח מוזר (חוצמזה שתמיד זה לא מריח משהו...). מה אומרים?
נתקלתם בזה?
קיבלתי גם
הייתי בטוחה שפשוט כרום רוצים להביא לי מתנת סוף קורונה אבל כשזה ביקש אשראי ויתרתי, אני לא נותנת את המספר שלי לכל מי שמעוניין להביא לי מתנה...

מרגגלית

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
גם אני כמעט נפלתי לזה -
וזה מה שמצאתי ברשת:
תרמית שכמעט נפלתי בה עכשיו.
בכניסה לאחד האתרים הופיע לפני סקר כביכול של גוגל על אופי השימוש שלי בדפדפן כרום. במידה ואענה על הסקר אוכל לזכות בגלאקסי S10.
ראיתי המון פעמים הודעות כאלה ואף פעם לא האמנתי להם, אבל הפעם כמעט נפלתי בפח, זה הרי גוגל אין מצב שיעבדו עלי.
אז לחצתי על תשובות בסקר, ולאחר מכן כשהגעתי לשלב הסופי לרכישה גלאקסי S10 בדולר אחד פה חשדתי וחיפשתי מידע על זה בגוגל ומצאתי שמדובר בתרמית, ובכתבה הפנו את התשומת הלב שלי לכתובת הIP של האתר. "שים לב שהיא אינה של גוגל" - כתוב שם.
ובאמת בדקתי וראיתי שהכתובת היא אחרת.
מייד הלכתי להיסטוריה של הדפדפן ומחקתי את כל הסיסמאות השמורות, וחיפשתי נסיונות פריצה למספר אתרים שלי.
גוגל מצאה שתי ניסיונות פריצה. שיניתי את הסיסמאות שלי והכל בסדר.
בקיצור שימו לב חברים.

זה התחיל בשאלון קטן ומאד מאד קל של מספר שאלות פשוטות, סקר הם קראו לזה,
סקר לגבי > דפדפן כרום של גוגל, ולגבי אפל.

הובטחה זכיה במוצרים כמו אייפד ואייפון 6, עד אשר היגיע החלון אשר ביקש מספר טלפון בכדי לשלוח אלי מסרון [אס.אמ.אס] עם קוד השתתפות בהגרלה.

למזלי, הסלולר שלי חסום להונאות מהסוג הזה והם לא הצליחו לשלוח אלי את הקוד.
כאן חשדתי, ואז, קראתי את האותיות הקטנות בתחתית דף ההשתתפות בהגרלה.
וחשכו עיני....
ארבעים ש"ח לשבוע מנוי שהם מאה ושישים ש"ח לחודש, פלוס שני שקלים לשאלה... כלומר בכדי לשים לב צריך כחודש עד שמקבלים את התשלום החודשי, ושאלות... זה כבר כל אחד כפי יכולתו.
עלול להגיע למעל מאתיים ש"ח...
היתר אצלכם בצילום המסך.
2020-07-05.png

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש עוד משהו שנתקלתי אתמול ברשת.
חיפשתי חשבונות בהר הכסף, וגוגל נתן לי שני אתרים שנכנסתי אליהם,
ולקח לי זמן לקלוט שאלו אתרי שרות ולא של הר הכסף בעצמו!!!
כמעט הכנסתי באחד זמן הנפקת תעודת זהות, עד שנזכרתי שבפעם קודמת שחיפשתי התבנית היתה שונה.
ואז קלטתי שלא מדובר באתר של משרד האוצר.

CHAYA A

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
קופצת על האשכול
היום כשנכנסתי לגוגל רעיתי הודעה שנטפרי מחפשים עובדים מילאתי פרטים
יש עוד מישהו שנתקל בזה? האם ההודעה אמיתית?

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
יש לי חבר שטוען שבחשבונית אשראי של ההורים שלו היו חיובים של חנויות אך לא בסכומים של העסקאות שהוא ביצע

מישהו עוד שמע על תופעה כזו?
בכל חנות שאין קוד למוצרים אלא המוכר מתקתק:
נגיד חבילת עפרונות-10
דפים-10
פאזל-30
ואז הוא מחשב בראש, אומר לך "50" ומתקתק בטעות אפס מיותר.
פעם אחת קרה לי ומאז אני תמיד בודקת בחשבונית את סכום החיוב.

לא אני

משתמש סופר מקצוען
קופץ לי המון.
והכי מפחיד - יש אתר שנכנסתי אליו כמה פעמים לאחרונה, וכל פעם שעושה חיפוש מוצא לי אתר עם שם כמעט זהה - מתחזה..
נכנסת ויוצאת מיד, מסוכן? לשנות סיסמאות וכו? אשמח לעזר - @מ. י. פרצמן ?..

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני נפלתי במשהו דומה

קומפיוטרית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אני נפלתי במשהו דומה
מפחיד על אמת.

R.BE

משתמש צעיר
צילום מקצועי
מה המודעה הזאת אומרת?
היא גם עוקץ?
שובר.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה