גדר לחצר בקומת קרקע

G.W.

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
מדובר בדירה קומת קרקע עם חצר,

מצד אחד אנחנו רוצים לגדר את כל החצר בצורה כזאת שאנשים ברחוב לא יוכלו להסתכל פנימה,
ומצד שני אנחנו לא רוצים לחסום את האוויר.
איזה גדר או מעקה מומלץ במצב כזה??

תודה מראש !!

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
שימו צמח מטפס כמו פסיפילורה

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר מקני במבוק, לפעמים צריך 2 שכבות כדי שיסתיר

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
בנוסף למה שכתבו מעלי:
גדר חיה נראית יפה גם מבפנים וגם מבחוץ (בתנאי שמקפידים לגזום).

אפשרות נוספת, לעשות גדר חלקית (בנויה) עם עצי נוי כמו בתמונה (אצל ההורים שלי :)):
צפה בקובץ המצורף 259644

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    KB 461.2 · צפיות: 49

ניקול

משתמש מקצוען
ראיתי פעם גדר מעניינת מאד (לפני שנים רבות, אם זכור לי נכון זה בבית פרטי ברח' הרצוג בבני ברק, או אחד הרחובות הסמוכים).
היא היתה עשויה משלבים כמו תריס רפפה שפתוח מעט (בתריס בשלבים אופקיים ואילו בגדר השלבים היו מאונכים).
ה'שלבים' רק מי שעמד מצד מסויים יכל לראות קצת לתוך החצר, אבל מי שעומד ממול או בצד השני לא רואה כלום.
השאלה הרצינית היא איך יוצרים גדר כזו. :(

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ניקול;1811614:
ראיתי פעם גדר מעניינת מאד (לפני שנים רבות, אם זכור לי נכון זה בבית פרטי ברח' הרצוג בבני ברק, או אחד הרחובות הסמוכים).
היא היתה עשויה משלבים כמו תריס רפפה שפתוח מעט (בתריס בשלבים אופקיים ואילו בגדר השלבים היו מאונכים).
ה'שלבים' רק מי שעמד מצד מסויים יכל לראות קצת לתוך החצר, אבל מי שעומד ממול או בצד השני לא רואה כלום.
השאלה הרצינית היא איך יוצרים גדר כזו. :(

שאפו על הרעיון!!!
מבצעים את הרעיון הזה בחדרי שירותים (משום מה דווקא שם), שם אני ממש לא אוהבת את התוצאה שמרגישים בפנים כאילו רואים אותך מבחוץ.
אבל כאן- זה יכול להיות נהדר!!
זה לא נראה מורכב כ"כ, צריך לעשות חתך שבודק את הגבהים שבחצר למול הגבהים שבחוץ ואז למקם את השלבים האלכסוניים ולבדוק את זוויות הראיה מכל צד ולשנות את זווית ורמת הצפיפות של השלבים בהתאם.
צירפתי כאן תרשים מהיר להסבר:
צפה בקובץ המצורף 259674

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
רעיון מקסים!!!
ניתן לעשות זאת לבד בדרך הבאה:
קונים מוטות עץ עם חריצים בחנויות עשה זאת בעצמך, הולכים לנגר ומבקשים מוטות באותו רוחב (אפשר להשאיר בצבע טבעי או לצבוע פעמיים).
חותכים את המוטות עם החריצים לאורך או רוחב הגדר (תלוי אם רוצים את השלבים לאורך או לרוחב) - וחותכים את המוטות הגדולים לגודל המתאים - ומה שנשאר זה רק להכניס אותם לחריצים המוכנים שבמוטות המוכנים...

מקווה שמובן...
נשמע מורכב אבל פשוט ויפה - בדיוק ההורים שלי ביצעו במקום פרגולה - אבל זה יכול בכיף לשמש גם כגדר עם חריצים צרים.
אם עושים את זה לבד זה גם לא עולה יקר...

אם יסתדר לי אני אעלה תמונה.
(פירוש: אם אני אמצא את הכבל שמחבר בין הפלאפון למחשב... :))

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
..

קבצים מצורפים

• IMG_2462.JPG
    KB 435.1 · צפיות: 45

ניקול

משתמש מקצוען
נכון
זה בדיוק ככה
אבל revrut החתך הוא לא כמו ששרטטת- המוטות לא אופקיים אלא אנכיים! זה כל הקטש'
כי כך נכנסים רוח ואויר

נכון, עדן, עכשיו אני נזכרת שיש לייסט עץ מיוחד עם שקעים אלכסוניים

אבל שימו לב שחייבים לוודא שיש חפיפה קטנה בין הלייסטים, אחרת יראו פנימה גם כשיעמדו ממול לגדר (אא"כ לא אכפת לכם שיראו קצת :))

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אאל"ט - במוטות אנכיים יוכלו לראות פנימה מזווית מסוימת
במוטות אופקיים - אם הם בכיוון הנכון, רואים מבפנים החוצה, ולא הפוך
ע"ע השירותים בבמילא

G.W.

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על כל התגובות,
צמחיה לא מאוד רלוונטי,
נהנתי מהרעיון של הגדר בשלבים,

השאלה האם חייב להיות דווקא מעץ (כיון שעץ נראה לי קצת כבד)
או יכול להיות גם מניקל או משהו דומה??

G.W.

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
ידע לך על בעלי מקצוע שעושים את זה??
אני צריכה את זה לדירה בטבריה

רוזנת

משתמש רשום
יש לי

אני גרה בקומת כניסה עם חצר עם אופציה לצפיה ישירה. עשיתי כזו גדר עם שלבים מעץ בצבע לבן כך שזה ממש לא נראה כבד. איפה שעשיתי את הגדר אמרו לנו שהלייסטים עם החריצים הם פטנט רשום ויש רק מישהו אחד שמשווק אותם. אם מעניין אותך אני יכולה לעלות תמונה ולתת לך את הפרטים של מי שעשה לי

G.W.

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
כן אני ישמח לראות תמונה,
ולקבל פרטים על מי שעושה את זה.

איך אני יוצרת קשר עם EDEN?

תודה רבה לכולכן..

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יעל;1811892:

בדיוק לזה התכוונתי!
אצל ההורים שלי צבעו אותם בצבע עץ בהיר יותר כך שזה נראה פחות "כבד".

נכתב ע"י רוזנת;1814128:
אני גרה בקומת כניסה עם חצר עם אופציה לצפיה ישירה. עשיתי כזו גדר עם שלבים מעץ בצבע לבן כך שזה ממש לא נראה כבד. איפה שעשיתי את הגדר אמרו לנו שהלייסטים עם החריצים הם פטנט רשום ויש רק מישהו אחד שמשווק אותם. אם מעניין אותך אני יכולה לעלות תמונה ולתת לך את הפרטים של מי שעשה לי

ההורים שלי קנו את הלייסטים עם החריצים האלכסוניים מחנות "עשה זאת בעצמך" בטבריה - אולי מי ששיווק לחנות הוא בעל הפטנט - אבל אני מאמינה שמשווקים אותם בעוד מקומות בארץ.

נכתב ע"י גיטי ו;1814237:
כן אני ישמח לראות תמונה,
ולקבל פרטים על מי שעושה את זה.

איך אני יוצרת קשר עם EDEN?

תודה רבה לכולכן..

היי לך, אני כאן :)
אפשר לשלוח לי הודעה למייל שבחתימה ואשתדל לעזור.

לסבר את האוזן לגבי עלויות:
אצל ההורים שלי, עבור גג המרפסת (הענקית - יש לציין) - נגר רצה 10,000 ש"ח על העבודה.
ההורים שלי קנו את הלייסטים והקורות לבד והעסיקו פועלים במשך יומיים (יום צביעה ויום הרכבה). עלות החומר עלתה להם 2,500 ש"ח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה