כללי בשביל מה צריך תיק עבודות?

זוהר טל

משתמש מקצוען
אני לא יודעת אם אחרי התקנות החדשות של האתר מותר לפתוח כזה אשכול,
אם לא, מנהלים - אפשר למחוק את זה.
כבר כמה פעמים נתקלתי בשאלה הזו כשהגשתי קורות חיים ותיק עבודות לאנשים שחפשו גרקפיקאית, והם אמרו שהם רוצים עבודות מעשיות ולא פרויקטים ועבודות גמר של קורסים למיניהם.
שאלתי, קודם כל בשביל מה עושים תיק עבודות בקורס ומשקיעים בו זמן וכסף אם בסוף הוא לא תועלתי?
ועוד שאלה, מאיפה אני אביא עבודות מעשיות אם אני רק עכשיו מתחילה לחפש עבודה?
למי יש פתרון או נסיון אישי בזה?

SAPIR0001

משתמש צעיר
הפיתרון הוא באמת קצת עצוב
אבל ככה זה בכל התחומים
כולם רוצים ניסיון מעשי ולא מסתפקים בלימודי תאוריה.

קודם כל לא להתיאש פרנסה מן השמים
וגם לא לזלזל בחובת ההשתדלות אלא לפנות לכל מי שמחפש גם אם כתוב שצריך ניסיון
ולהציג את עצמך בצורה מכובדת
ולקחת עבודות גם בתנאים פחות נוחים ולהתקדם לאט לאט

לגבי התיק עבודות באמת לא מתרשמים מעבודות שנעשו במסגרת הלימודים
אבל זה חשוב בהמשך כשהעבודות מחוץ ללימודים ברמה מספיק גבוהה אפשר לצרף גם את העבודות מהקורס

naamaid

משתמש צעיר
נכתב ע"י SAPIR0001;464494:
ולקחת עבודות גם בתנאים פחות נוחים ולהתקדם לאט לאט

זה הפטנט הטוב ביותר!
בהתחלה (ורק בהתחלה) עושים פרויקטים גם כשלא ממש אוהבים, זה מזכיר לי שגרפיקאית מתחילה התקשרה אלי ובקשה טובה: לבצע מס' עבודות ללא תשלום.
לא בתשלום נמוך, אלא בחינם (משהו מעין סטאז') ובתקופת העומס הקטלני!!! בלי אין לי פנאי, וקווצ'ים מעצבנים.
וכשעסק גדול התעניין בה, היא שלחה אותם אלי ע"מ שאספר כיצד עבדה, ו - - - ברור שהיא קבלה את כל המחמאות הראויות לה!

בהצלחה גם לך!

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש שתי דברים נסיון בעבודה ויכולת מעשית.
יש דברים והרבה שעד שלא תעבדי במקום מסודר את לא תלמדי.
ולכן רוב החברות רוצות ניסיון מוכח ולא להתחיל ללמד מישהו.

אבל אם יש למישהו תיק עבודות ממש מיוחד שמתאים מאוד למי שפונה (ממש מיוחד לא מיין סטרים.)
אז לדעתי יש סיכוי טוב שמישהו שמוכן קצת להשקיע ומחפש משהו בסגנון יקבלו לעבודה.

אבל באמת כמו שאמרו קודמי כדאי לעבוד במקום בתנאים מינמלים (תחשיבו את זה בתור חלק מזמן הלימודים וללא תשלום שכר לימוד כמו רופא שצריך כחלק מהלימודים סטאז'.)

צוות

משתמש רשום
האם את יכולה להעיד שתיק העבודות מהקורס בוצע על ידך בלבד? ללא עזרה מהצוות?
נסי לבצע עבודות שלך אחרי הקורס ולרף אותם לתיק העבודות, תראי שההתיחסות אליהן היא אחרת

ויסמן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני שהתחלתי לחפש עבודה גם היה הבעיה איפה אני יציע את עצמי?
היה לי תיק עבודות ניפלה, ולא היה לי למי להראות את זה,
איך מקבלים את האינפורמציה שמישהו מחפש גרפיקאית?
זה מאוד קשה?

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני חושבת שיש פה עיקרון מסויים, שכיון שאת רק מתחילה - את לא מצפה שבית דפוס או כל מקום רציני יקח אותך כל עוד אין לך ניסיון מהסיבה הפשוטה - שלמה לו לקחת סיכון ולהתעסק אם מישהי מתחילה, שלא התנסתה בעבודה בתנאים מציאותיים, ולמה לו לתת לך לעשות אצלו שטאג' בעוד שהשוק היום מלא בגרפיקאיות עם ניסיון משובח, ולזה תיק עבודות שביצעת מעצמך לא יעזור.
ולעומת זאת ישנם הרבה מקומות שלא מצריכים עיצוב מקצועי ברמה כ"כ גבוהה, ומחמת זה מסתפקים בתיק עבודות כשלך, ומכאן הדרך הלאה, שאת העבודות שתעשי שם תכניסי לתיק העבודות שלך, - זוהי דרכו של כל גרפיקאי...

כתום וירוק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ומאיפה יהיה לי תיק עבודות-שלא מהלימודים, אם עבדתי למילוי מקום כשכירה???

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אולי אפשר לפרסם מודעה, ולקחת מחירים זולים מאד עד שיתמלא התיק בקצת לקוחות אמיתיים.

אפשר להציע למישהו שמוציא מקומון לעשות עבודות בתמורה לפרסום לעצמך. אני אישית עשיתי את זה בהתחלה והיה מישהו שהוציא איזה מדית פרסום שגם ככה חיפש משהו שיקח 40 שקל לעבודה, עשיתי לו בחינם איזה עשרים עבודות בתמורה שתהיה לי מודעה אצלו. השקעתי הרבה בכל מודעה פשוטה והנה התיק התמלא בעשרים עבודות מרשימות ללקוחות אמיתיים, והרווחתי שיותר נחשבתי לבעל ניסיון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה