"בקרה-ייעוץ משכנתאות"- מכירים כזאת חברה?

אוראורית

משתמש מקצוען
אם יש מישהו שאת מכירה שמרוצה שהם עשו להם מיחזור??????
או שהלקוח לא מבין במשכנתאות ולכן הוא מרוצה.
ואני לא רוצה להאריך.....
וכמו שאמרת אני יסייג. במקרה של משכנתא גרועה באופן קיצוני יתכן שהם באמת חסכו .​
אם את מכירה חברה שמרוצים ??? תעשי טובה תעלי לפה בלי השמות כמובן תמהיל משכנתא שהם מיחזרו.​
אני יכול להעלות תמהיל שחברה בסגנון הזה מיחזרו.( אני נזהר פשוט) שזה פשוט מזעזע .​
קודם כל בוודאי,
אני אעלה לפה תמהיל של לקוחות שעשו להם מיחזור , וקיבלו הצעה מצוינת .
וחסכו יפה מאוד , ולא רק אחד - ומוזמן לבדוק.

רק בוא נדייק כי זה חשוב , על התמהיל הגרוע שאתה דיברת , מה זה " חברה בסגנון הזה?
אתה מדבר על חברת בקרה או על חברה אחרת?

אי אפשר להפוך את כולם לבלילה אחת לא ראויה....

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קודם כל בוודאי,
אני אעלה לפה תמהיל של לקוחות שעשו להם מיחזור , וקיבלו הצעה מצוינת .
וחסכו יפה מאוד , ולא רק אחד - ומוזמן לבדוק.

רק בוא נדייק כי זה חשוב , על התמהיל הגרוע שאתה דיברת , מה זה " חברה בסגנון הזה?
אתה מדבר על חברת בקרה או על חברה אחרת?

אי אפשר להפוך את כולם לבלילה אחת לא ראויה....​
אני עונה מאוד בזהירות. ולכן כתבתי חברות כמוהם..
זה שיש לך כמה דוגמאות שלהם לא מראה על אוביקטיביות מרובה...

אוראורית

משתמש מקצוען
אני עונה מאוד בזהירות. ולכן כתבתי חברות כמוהם..
זה שיש לך כמה דוגמאות שלהם לא מראה על אוביקטיביות מרובה...​

למה אתה עונה מאוד בזהירות?
אם אתה כל כך בטוח בנזק הגדול שהם עושים ללקוחות, ובדקת במאת האחוזים שאכן לפי כל הדעות מדובר בנוכלים כפי שניתן לראות מהודעות קודמות שלך אני מניחה שלכאורה אין לך ממה לחשוש לא?
וכמו שציינתי מכירה מקרה אחד או שניים ( מספיק?)
שהיו מרוצים מאוד...
ולגבי האובייקטיביות- אני לא יועצת משכנתאות,
אבל סליחה שאני אומרת את זה, אתה בתור יועץ פחות יכול לדבר על אוביקטיביות..

ושוב, זה לא רק לגבי החברה הזו, זה לגבי כל יועץ או חברה אחרים, תבדקו! ולא על ידי פרטים באויר של לקוחות , תבדקו לעומק ולגופו של תיק!!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
למה אתה עונה מאוד בזהירות?
אם אתה כל כך בטוח בנזק הגדול שהם עושים ללקוחות, ובדקת במאת האחוזים שאכן לפי כל הדעות מדובר בנוכלים כפי שניתן לראות מהודעות קודמות שלך אני מניחה שלכאורה אין לך ממה לחשוש לא?
וכמו שציינתי מכירה מקרה אחד או שניים ( מספיק?)
שהיו מרוצים מאוד...
אבל סליחה שאני אומרת את זה, אתה בתור יועץ פחות יכול לדבר על אוביקטיביות..

ושוב, זה לא רק לגבי החברה הזו, זה לגבי כל יועץ או חברה אחרים, תבדקו! ולא על ידי פרטים באויר של לקוחות , תבדקו לעומק ולגופו של תיק!!​
לא מחפש להתנצח.
כן היה לי חשוב להזהיר אנשים כשמציעים להם מיחזורים היום זה אומר דרשני גדול מאוד.
ספציפית החודש האחרון 3 התייעצו איתי על מיחזורים שהציעו להם בחברה מסוימת.... שראיתי עוול נוראי.

אוביקטיביות??? להיפך אני רק אומר שאין מה למחזר.. רק מוכיח עד כמה אני כביכול מוריד לי הצעות עבודה.
לא נראה לי שתמצאי פעם אחת פה שהצעתי את עצמי לעשות למישהו משכנתא.

בכל מקרה שבת שלום.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
לדבר על חוסר אובייקטיביות של @הון ובית או של @ari1980 שהם אנשי מקצוע מעולים, שתורמים פה מזמנם לטובת הציבור כל הזמן, זה עוול
ק"ו בהקשר שהם מסבירים שאין כדאיות מיחזור ברוב מוחץ של המקרים בתקופה משוגעת כשלנו, למי שלא מעודכן, כמה שנים טובות מיחזורים היו נתח מרשים ממטה לחמינו כיועצים, אנחנו ודאי לא מרוויחים מלהגיד את האמת לציבור בהקשר של מיחזורים.
לגופו של ענין, נמנעתי קודם מלהתבטא על חברות אלו, מכיוון שלא הכרתי את החברה הנידונה באופן ספציפי, אבל כדי שלא יגידו "מדשתקי משמע דניחא ליה", אני מוכרח לציין כי נתקלתי במס' חברות שעושים קמפיינים כאלו בתקופה הזו, ו100% מהמדגם שלי היו רמאים כפשוטו (ייאמר לזכות רובם שהם בסוף לא ממחזרים ועושים נזק עצום לטווח של שנים, אלא מסתפקים בלעקוץ את הלקוח בשכ"ט ובסוף מסבירים לו שבאמת אם הוא לא מסוגל להעלות את ההחזר בפי שניים אז הם לא התכוונו וכיו"ב), נכון שלא צריך להכליל, אבל יידע הציבור ויזהר, לעשות 7 בדיקות וחקירות מול כל מיני הצעות כאלו.
ובכלל, הבעתי את דעתי כאן המון פעמים, במס' הקשרים: יועץ משכנתה היא משרת אמון, כדי שיהיה אפשר לעשות בדיקה מקצועית אמיתית על עבודה של יועץ, צריך להשקיע זמן בצלילה לפרטי התיק, בשיעור של 50% ממה שצריך להשקיע בליווי תיק על מלא, וממילא אני מתחנן בפני הציבור, ואף אומר את זה לכל לקוח שפונה אליי לא כחל ושרק, אם אתה לא משוכנע שהיועץ שאתה רוצה לקחת הוא מקצועי וישר, פשוט אל תתקרב אליו, חבל על אכילת לב לשלושים שנה.

אוראורית

משתמש מקצוען
לדבר על חוסר אובייקטיביות של @הון ובית או של @ari1980 שהם אנשי מקצוע מעולים, שתורמים פה מזמנם לטובת הציבור כל הזמן, זה עוול
ק"ו בהקשר שהם מסבירים שאין כדאיות מיחזור ברוב מוחץ של המקרים בתקופה משוגעת כשלנו, למי שלא מעודכן, כמה שנים טובות מיחזורים היו נתח מרשים ממטה לחמינו כיועצים, אנחנו ודאי לא מרוויחים מלהגיד את האמת לציבור בהקשר של מיחזורים.
לגופו של ענין, נמנעתי קודם מלהתבטא על חברות אלו, מכיוון שלא הכרתי את החברה הנידונה באופן ספציפי, אבל כדי שלא יגידו "מדשתקי משמע דניחא ליה", אני מוכרח לציין כי נתקלתי במס' חברות שעושים קמפיינים כאלו בתקופה הזו, ו100% מהמדגם שלי היו רמאים כפשוטו (ייאמר לזכות רובם שהם בסוף לא ממחזרים ועושים נזק עצום לטווח של שנים, אלא מסתפקים בלעקוץ את הלקוח בשכ"ט ובסוף מסבירים לו שבאמת אם הוא לא מסוגל להעלות את ההחזר בפי שניים אז הם לא התכוונו וכיו"ב), נכון שלא צריך להכליל, אבל יידע הציבור ויזהר, לעשות 7 בדיקות וחקירות מול כל מיני הצעות כאלו.
ובכלל, הבעתי את דעתי כאן המון פעמים, במס' הקשרים: יועץ משכנתה היא משרת אמון, כדי שיהיה אפשר לעשות בדיקה מקצועית אמיתית על עבודה של יועץ, צריך להשקיע זמן בצלילה לפרטי התיק, בשיעור של 50% ממה שצריך להשקיע בליווי תיק על מלא, וממילא אני מתחנן בפני הציבור, ואף אומר את זה לכל לקוח שפונה אליי לא כחל ושרק, אם אתה לא משוכנע שהיועץ שאתה רוצה לקחת הוא מקצועי וישר, פשוט אל תתקרב אליו, חבל על אכילת לב לשלושים שנה.

הבהרתי את העניין ,
מכבדת מאוד את אנשי המקצוע הנמצאים כאן, ובטוחה שהרבה סומכים על הידע והניסיון הרב!
ולכן, ובגלל זה,
ציינתי נקודה חשובה,
שימו לב שאתם לא גורמים נזק של ממש לאותם אנשים, וזה בלי להיכנס בכלל לעוון שבדבר .

קודם תבדקו , תבררו, ואז תרשמו.
וזה נכון אגב לגבי כל תחום, ולגבי כל בעל עסק כזה או אחר .

שבוע טוב ומבורך!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
@אוראורית
ראשית, תודה שאת מעוררת את העניין לשים לב לכתיבה בפורום ציבורי, זה מאד נכון.
שנית, היועצים כאן שמגיבים בדרך כלל, הם מהשורה הראשונה בעולם ייעוץ המשכנתאות - מקצועית גם מול הבנקים, וגם ובעיקר ברמה הפיננסית, ואני מכיר אותם אישית!
כולם חברי 'התאחדות יועצי המשכנתאות' שחבריה אמונים על מקצועיות ואתיקה ללא פשרות, לעומת החברה הזו - ודומה לה נוספת, שאינן (זה בהחלט אומר משהו..).
כך, שניתן לסמוך על מילה שלהם, והם ב"ה רק עוזרים, ולא מזיקים למשתמשים כאן.
קודם תבדקו , תבררו, ואז תרשמו.
בדקנו! ביררנו! ואח"כ רשמנו!!
בדר"כ כאשר מישהו מעלה עבודה של יועץ, באופן גורף - לא מתערבים ולא מביעים דעה נגד, לכל יועץ שיקוליו שלו! נותנים אמון, גם אם זה יועץ שאינו מכאן כלל.
במקרה הזה - לצערנו ישנה בעיה חמורה בעניין, ולא היינו נזעקים ללא סיבה מספקת.
עוון היה אם היינו שותקים בבחינת "אבדת אחיך.. לא תוכל להתעלם".
אני בהחלט מלמד זכות, שאינך בעניינים.
שבוע טוב ומבורך!

פסגות

משתמש מקצוען
ר

ריביות ממש גבוהות !!
מה שקיבלת אלו ריביות של כל מטרה ,
לא לשיפוץ
בשיפוץ הריביות הם אמורות להיות קרובות לדיור..
אפשר בהחלט לקבל בקבוצה באזור ה3% והפריים באזור הפריים +1% .
זה ריביות שקיבלנו ללקוח ממש לאחרונה גם במזרחי
שוב זה תלוי בהרבה גורמים, אבל בהחלט הנתונים שקיבלת הם גבוהים .
פיספסתי משהו?

Rabeka

משתמש פעיל
לגבי מיחזורים
זה נכון שאין היום מיחזורים שבאמת יכולים להוזיל את המשכנתא (וכל נסיון להוזיז ממסלול אחד לשני להראות כאילו הוזלה זה עוול כלפי הלקוח!)
אבל יש לקוחות שפנו אלי למיחזור כאלה שלקחו בתקופת הקורונה 2/3 פריים ובמסלול פיתוי סגרו את הקבועה ונשארו עם משכנתא של פריים ולא יודעים מאיפה לאכול את ההחזר החודשי אז כאן יש מה למחזר ולעזור להם בהחזר החודשי
וכמובן חובה לידע את הלקוח שזה מייקר את המשכנתא,
והמטרה שיוכל לעמוד בתשלומים החודשיים
ההמלצה תמיד להיות עם יד על הדופק במקרה כזה ומיד שיש שינוי בשוק לעשות שוב מיחזור להוזיל חזרה את המשכנתא ולבנות אותה בצורה נכונה ופיזור סיכונים

יהודה 99

משתמש חדש
וכך כתב יועץ בכיר על מה שהחברה הזאת הציעה:

*'ויצא העגל הזה'...*
*או מה זה החסכון הזה?*

משתף אתכם בסיפור מהשבוע מלקוח שהגיע אלי אחרי שחברה גדולה בשוק הציעה לו 'חיסכון גדול' במיחזור, וכל זה תמורת שכר טרחה פעוט בסך 8900 שח, לא כולל מע"מ...

בעזרת הסיפור הזה אדגיש נקודה חשובה בהסתכלות על עלות כוללת של ריביות משכנתא,
ובפרט אסביר איך באמת צריך למדוד ריווחיות של מיחזור.

ללקוח הנ"ל היו 3 מסלולים במשכנתא הקיימת, וחברת הייעוץ הציעה לו למחזר רק מסלול אחד מתוך השלושה, ולהשאר באותו טווח שנים עד סוף המשכנתא.

מה הם הציעו?
ללקוח היה מסלול של *350000 שח משתנה צמודה כל 5 שנים בריבית של 3.18%*
הם הציעו לו להחליף את המסלול הזה *למסלול פריים בריבית של 5.8% (פריים 5.5+)*
הם גם שלחו לו טבלת אקסל שמראה לו *שבתום התקופה הוא יחסוך 175000 שח*
72.png

בטבלה הם הציגו 2 נתונים:
תוצאה כמה הוא ישלם בסוף התקופה ריבית ומדדים אם הוא ישאר עם המשתנה צמודה,
ותוצאה כמה הוא ישלם ריבית לכל התקופה אם הם ישנו את זה לפריים,
וההבדל הוא 175000 שח לטובתו לפי ההצעה שלהם.
נראה מדהים, לא?

אז זהו, שממש לא. מה שהם עשו זו הונאה תוך כדי משחק עם המספרים.
הונאה קלאסית בעטיפה יפה.

*מדוע?*
כאן נחזור לשאלה איך אנחנו מודדים חיסכון במשכנתא לשנים קדימה.
במסלולים צמודי מדד
ובמסלולים על בסיס פריים
החזרי המשכנתא משתנים לאורך כל תקופת המשכנתא בהתאם לשינויים במדד ובפריים,
*ואין שום אפשרות לדעת במדוייק מה יהיה שינוי המדד או מה תהיה ריבית הפריים*
יש רק *תחזית והערכה* מה יהיו השינויים בעתיד.

*לפי מה בנויה התחזית?*
התחזית של המדד העתידי לשנים קדימה וכן תחזית ריבית הפריים בנויה על התחזיות שבנק ישראל מפרסם.
כל חישובי הבנקים וגם החישובים של יועצי משכנתאות בנויים על התחזית הזו.
ושוב, זו רק תחזית,
והסיכוי שלה להתממש הוא כמו הסיכוי שאני אדע את תחזית מזג האויר לעוד 5 שנים. חד משמעי.
המציאות הוכיחה שבנק ישראל טעה ושוב טעה בתחזיות שלו.
וזה גם די הגיוני לטעות בתחזיות מהסוג הזה לטווח הארוך.

עכשיו נחזור ללקוח שלנו ונבין איך רימו אותו.
במקרה שלו אם שמתם לב הציעו לו מסלול חלופי בריבית יותר גבוהה, 5.8% במקום 3.18% שהיה לו,
מה שאומר שהוא ישלם בחודש הקרוב עוד 500 שח בהחזר החודשי
‍♂️
.

*על מה בנוי החסכון שהבטיחו לו?*
החסכון בנוי על כך שבסוף התקופה יצא שהוא שילם פחות בטוטאל.
וזה בנוי *אך ורק* על 'תחזיות והערכות'.
אם המדד יעלה בכך וכך וגם הפריים יהיה כך וכך במשך השנים אז חסכת 175000 שח
72.png

ועל זה תשלם לנו 8900 לא כולל מע"מ
ואם לא יקרה כך אלא יקרה ההפך, אז לא נורא, בקטנה,
שילמת על השירות שלנו, עבדנו קשה, שבועיים לקח לנו לקבל ריבית פריים ב5.8%,
וגם הפסדת איזה 100000 שח בגללנו לאורך כל השנים הבאות. לא נורא.

מקוה שהדברים מובנים.
♦️
*חסכון לעולם צריך להיות עם מרכיב ודאי של הוזלה, כזה שניתן למדידה כבר כעת.*
לעולם אי אפשר להציע חסכון כשהמדידה היא לפי הערכות עתידיות שאולי יהיו ואולי יהיו להיפך
♦️

*אז אם כך, כשבאים לקחת משכנתא חדשה עם מדד או פריים, איך באמת מודדים מה שוה לנו? מי אמר שההערכות יהיו נכונות?*
יש הבדל בין מדידה של כדאיות מיחזור שיש מצב קיים, והשאלה האם נחסוך בשינוי המצב ואז אין להסתמך רק על הערכות,

לבין מצב שבאים לקחת משכנתא חדשה ואנו מתלבטים האם לשלב מסלולים צמודי מדד או פריים וכמה סכומים לשלב בכל אחד מהם.
באמת הכל בנוי *רק* על הערכות, וכאמת מידה המחשבונים של הבנקים מסתמכים על תחזיות בנק ישראל, וכך גם בנויים המחשבונים של רוב יועצי המשכנתאות.
כי אין ברירה אחרת, חייבים נקודת ייחוס מסויימת למדידה.
אבל באמת חכם עיניו בראשו ולא מסתמך רק על תחזית בנק ישראל אלא מחשב עוד תרחישים, אופטימיים ופסימיים, ומקבל החלטה מאוזנת ומושכלת ככל הניתן.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
וכך כתב יועץ בכיר על מה שהחברה הזאת הציעה:

*'ויצא העגל הזה'...*
*או מה זה החסכון הזה?*

משתף אתכם בסיפור מהשבוע מלקוח שהגיע אלי אחרי שחברה גדולה בשוק הציעה לו 'חיסכון גדול' במיחזור, וכל זה תמורת שכר טרחה פעוט בסך 8900 שח, לא כולל מע"מ...

בעזרת הסיפור הזה אדגיש נקודה חשובה בהסתכלות על עלות כוללת של ריביות משכנתא,
ובפרט אסביר איך באמת צריך למדוד ריווחיות של מיחזור.

ללקוח הנ"ל היו 3 מסלולים במשכנתא הקיימת, וחברת הייעוץ הציעה לו למחזר רק מסלול אחד מתוך השלושה, ולהשאר באותו טווח שנים עד סוף המשכנתא.

מה הם הציעו?
ללקוח היה מסלול של *350000 שח משתנה צמודה כל 5 שנים בריבית של 3.18%*
הם הציעו לו להחליף את המסלול הזה *למסלול פריים בריבית של 5.8% (פריים 5.5+)*
הם גם שלחו לו טבלת אקסל שמראה לו *שבתום התקופה הוא יחסוך 175000 שח*
72.png

בטבלה הם הציגו 2 נתונים:
תוצאה כמה הוא ישלם בסוף התקופה ריבית ומדדים אם הוא ישאר עם המשתנה צמודה,
ותוצאה כמה הוא ישלם ריבית לכל התקופה אם הם ישנו את זה לפריים,
וההבדל הוא 175000 שח לטובתו לפי ההצעה שלהם.
נראה מדהים, לא?

אז זהו, שממש לא. מה שהם עשו זו הונאה תוך כדי משחק עם המספרים.
הונאה קלאסית בעטיפה יפה.

*מדוע?*
כאן נחזור לשאלה איך אנחנו מודדים חיסכון במשכנתא לשנים קדימה.
במסלולים צמודי מדד
ובמסלולים על בסיס פריים
החזרי המשכנתא משתנים לאורך כל תקופת המשכנתא בהתאם לשינויים במדד ובפריים,
*ואין שום אפשרות לדעת במדוייק מה יהיה שינוי המדד או מה תהיה ריבית הפריים*
יש רק *תחזית והערכה* מה יהיו השינויים בעתיד.

*לפי מה בנויה התחזית?*
התחזית של המדד העתידי לשנים קדימה וכן תחזית ריבית הפריים בנויה על התחזיות שבנק ישראל מפרסם.
כל חישובי הבנקים וגם החישובים של יועצי משכנתאות בנויים על התחזית הזו.
ושוב, זו רק תחזית,
והסיכוי שלה להתממש הוא כמו הסיכוי שאני אדע את תחזית מזג האויר לעוד 5 שנים. חד משמעי.
המציאות הוכיחה שבנק ישראל טעה ושוב טעה בתחזיות שלו.
וזה גם די הגיוני לטעות בתחזיות מהסוג הזה לטווח הארוך.

עכשיו נחזור ללקוח שלנו ונבין איך רימו אותו.
במקרה שלו אם שמתם לב הציעו לו מסלול חלופי בריבית יותר גבוהה, 5.8% במקום 3.18% שהיה לו,
מה שאומר שהוא ישלם בחודש הקרוב עוד 500 שח בהחזר החודשי
‍♂️
.

*על מה בנוי החסכון שהבטיחו לו?*
החסכון בנוי על כך שבסוף התקופה יצא שהוא שילם פחות בטוטאל.
וזה בנוי *אך ורק* על 'תחזיות והערכות'.
אם המדד יעלה בכך וכך וגם הפריים יהיה כך וכך במשך השנים אז חסכת 175000 שח
72.png

ועל זה תשלם לנו 8900 לא כולל מע"מ
ואם לא יקרה כך אלא יקרה ההפך, אז לא נורא, בקטנה,
שילמת על השירות שלנו, עבדנו קשה, שבועיים לקח לנו לקבל ריבית פריים ב5.8%,
וגם הפסדת איזה 100000 שח בגללנו לאורך כל השנים הבאות. לא נורא.

מקוה שהדברים מובנים.
♦️
*חסכון לעולם צריך להיות עם מרכיב ודאי של הוזלה, כזה שניתן למדידה כבר כעת.*
לעולם אי אפשר להציע חסכון כשהמדידה היא לפי הערכות עתידיות שאולי יהיו ואולי יהיו להיפך
♦️

*אז אם כך, כשבאים לקחת משכנתא חדשה עם מדד או פריים, איך באמת מודדים מה שוה לנו? מי אמר שההערכות יהיו נכונות?*
יש הבדל בין מדידה של כדאיות מיחזור שיש מצב קיים, והשאלה האם נחסוך בשינוי המצב ואז אין להסתמך רק על הערכות,

לבין מצב שבאים לקחת משכנתא חדשה ואנו מתלבטים האם לשלב מסלולים צמודי מדד או פריים וכמה סכומים לשלב בכל אחד מהם.
באמת הכל בנוי *רק* על הערכות, וכאמת מידה המחשבונים של הבנקים מסתמכים על תחזיות בנק ישראל, וכך גם בנויים המחשבונים של רוב יועצי המשכנתאות.
כי אין ברירה אחרת, חייבים נקודת ייחוס מסויימת למדידה.
אבל באמת חכם עיניו בראשו ולא מסתמך רק על תחזית בנק ישראל אלא מחשב עוד תרחישים, אופטימיים ופסימיים, ומקבל החלטה מאוזנת ומושכלת ככל הניתן.
ורק תוסיף עוד נקודה.... קטנה חסרת משמעות..

שכבר החתימו אותו. ואין לו איך לברוח מזה. ואם רק ינסה? יקבל מכתב מעורך דין.. כולל הוצאות משפט וכו.. ושיטת מצליח שכל אחד כמעט יגיד אין לי כח להתמודד מול עורכי דין. וכו וכו...

בודדים יכנסו למריבה משפטית שיכולה לקחת שנים . כולל מתחים וכו

יהודה 99

משתמש חדש
היה צריך לברר אם היה שייך, יש לי צד שהם השיגו את המידע שיש לו משכנתא, ממישהו שעובד בבנק שיש לו את המשכנתא, ומשום מה גם ההצעה החדשה היא גם מאותה בנק בסניף אחר, ואולי הוא מקבל אחוזים.
איך אפשר לברר זאת.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
היה צריך לברר אם היה שייך, יש לי צד שהם השיגו את המידע שיש לו משכנתא, ממישהו שעובד בבנק שיש לו את המשכנתא, ומשום מה גם ההצעה החדשה היא גם מאותה בנק בסניף אחר, ואולי הוא מקבל אחוזים.
איך אפשר לברר זאת.​
יתכן. אבל מכיר כאלה שלפי איך שזה נראה זה הגיע לפי ספר טלפונים שכונתיים.
3 באותו בנין התקשרו אליהם באותו שבוע..
בנין שהרחיבו שנה לפני כל השכנים​

וועלוול

zev farber
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תכלס יש לי מחר איתם
פגישה,
האם לבטל או שכדאי לשמוע מה שיש להם להציע?
בכל מקרה ברור שעל המקום אני לא חותם כלום,
האם בכל זאת הם יכולים לתבוע אותי או לחייב אותי על הייעוץ או הפגישה?

פסגות

משתמש מקצוען
תכלס יש לי מחר איתם
פגישה,
אם אתה לא חותם ולא משתכנע לחתום...
אין בעיה

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
תכלס יש לי מחר איתם
פגישה,
אולי תברר מראש, שבפגישה חינמית.
שלא יגידו שאישרת טלפונית שהפגישה כרוכה בתשלום, אם לא תקח דרכם משכנתא.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תגיד לי אם הצלחת לחזור משם בלי לחתום ובלי לתת מינימום של כלום​

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה