קורונה בלי קניונים ומלונות: מומחים משרטטים את העולם ביום שאחרי הקורונה

נועה מ

משתמש מקצוען
ריפרפתי קצת באשכול וכבר הכותרת צרמה לי.
האם משהוא יודע מה יהיה מחר?
האם הקורונה לא לימדה אותנו שאי אפשר לתכנן?
למי לא היו תכנונים והם נהרסו?

אז פשוט בואו נרים ידים וניתן לקב"ה לתכנן את הכל.הוא יודע יותר טוב מאיתנו.. ;)

סורי על ההטפה...

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ריפרפתי קצת באשכול וכבר הכותרת צרמה לי.
האם משהוא יודע מה יהיה מחר?
האם הקורונה לא לימדה אותנו שאי אפשר לתכנן?
למי לא היו תכנונים והם נהרסו?

אז פשוט בואו נרים ידים וניתן לקב"ה לתכנן את הכל.הוא יודע יותר טוב מאיתנו.. ;)

סורי על ההטפה...
מטרת האשכול להבנתי - לנתח את המצב ולהסיק ממנו תחזית לעתיד , התחזית מסתמכת על ניתוח ההווה והתהליכים שיבואו בעקבותיו .

זה בדיוק כמו שנגיד שאם אדם ילך לעבוד וירוויח 15,000 ש"ח בחודש אז סביר להניח שהוא לא יחיה מתחת לקו העוני , האם גם זה היה צורם לכם ? . הרי ברור שגם לגביו אם הקב"ה ירצה יקח לו הכל וישאיר אותו חסר כל . אלא מה , אתם מבינים שמדובר בניתוח הגיוני , בדרך הטבע , של תהליך טבעי . ( ומה שיהיה בפועל , יהיה לפי רצון ד' )

(הקב"ה שם אותנו בעולם שמתבסס על תהלכים טבעיים וחוקיים - חוקים שהקב"ה בעצמו קבע והטביע בעולם - אם אני קונה חלב ועוד חלב יהיו לי שני חלב . זו סיבה ותוצאה . - אומנם שניהם יכולים להחמיץ או ליפול או להשפך או שחתול יגנוב אותם - זו תהיה גזירת שמים , אבל אף אחד לא יגיד שזו היתה טפשות או אפיקורסות , לומר שיהיו לי שני חלב .)

א"כ מסקנת דברי , לא מדובר בהטפה , אלא בחוסר הבנת מטרת האשכול .

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  28  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה