קורונה בלי קניונים ומלונות: מומחים משרטטים את העולם ביום שאחרי הקורונה

מ.ב.

משתמש מקצוען
אם נניח לרגע את המבט הרוחני ונסתכל רק במבט פרקטי .
לדעתי כל מילה נכונה בכתבה .
כל מי שעיניו בראשו מבין שאין סיבה שהנגיף הזה יהיה מקרה חד פעמי ,
הן ברמת ההתפרצות של הנגיף עצמו שוב ושוב והן ברמת המקרו של נגיפים אחרים .
כל בעל חברה עו עסק רציני , שלא ירצה לחוות התמוטטות בעתיד במקרה של התפרצות מכל סוג שהוא
יכין את עצמו באופן מוחלט כך שהתפרצות שתהיה לא תגרום לו אפילו מכה קלה בכנף ,
לדעתי תתפתח תעשיה שלמה של הכנת עסקים למצב של סגר או השבתת המשק , ובדיוק כמו שעסקים דואגים לביטוח ופנסיה , הם ידאגו להפוך את העסק לדיגיטלי וחכם ובעיקר בנוי ברובו על רשת האינטרנט ,
כך שהסחף הזה יגרור את כל העולם ליצירת פלטפורמות חדשות לחלוטין , וכדור השלג יגרום גם לשינוי רדיקלי בהרגלי הצריכה של כולם כולל צריכת שירותים מכל הסוגים ולא רק קניות .
הרבה בעלי חברות שלא היו מעלים על דעתם עבודה מהבית , גילו שיש כזו אפשרות , ותהיו בטוחים שיהיו הרבה יזמים , שידאגו להפוך את האפשרות הזאת להרבה יותר נוחה ומפתה ,עבור מנכלי החברות .
ברור שיהיו שינויים גם לטווח ארוך אבל אם תסתכל נגיד חמש או עשר שנים קדימה נראה לך שיישאר בכל העולם פחד ממגיפות עד כדי מחיקת כל ההתנהלות העולמית?

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ברור שיהיו שינויים גם לטווח ארוך אבל אם תסתכל נגיד חמש או עשר שנים קדימה נראה לך שיישאר בכל העולם פחד ממגיפות עד כדי מחיקת כל ההתנהלות העולמית?
לאחר שכל השינויים שתארתי , יתרחשו . זו כבר תהיה מציאות ( אולי עדיפה על היום ..פקקים זיהום אוויר ועוד )
ואז נראה לי שהשאלה שלך כבר לא תהיה רלוונטית :)

מ.ב.

משתמש מקצוען
לאחר שכל השינויים שתארתי , יתרחשו . זו כבר תהיה מציאות ( אולי עדיפה על היום ..פקקים זיהום אוויר ועוד )
ואז נראה לי שהשאלה שלך כבר לא תהיה רלוונטית :)
בא נשאל ככה: נראה לך שעוד עשר שנים ייפחדו לפתוח קניונים?

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בא נשאל ככה: נראה לך שעוד עשר שנים ייפחדו לפתוח קניונים?
א. לא בטוח שיהיו עדיין קניונים , בטח לא בצורה של היום
ב. לא יודע מה יהיה עוד 10 שנים וגם לא מחר , אבל זה ברור שאם תהיה עוד התפרצות אחת או שנים במהלך התקופה הזאת דינם של הקניונים והרבה פלטפורמות אחרות - נחרץ .

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
"צריך להבין שהנורמלי הישן לא יחזור עוד"
מי החליט שהישן היה נורמלי?
הקניונים בכלל ייעלמו מעל פני האדמה.
ברור, כי יתחילו לבנות אותם מתחת לאדמה מחוסר מקום. כל עוד שקניון הוא חלק מבילוי אין לו כל סיבה להעלם.
אבל הנדל"ן יחווה ירידה של 50% במחירי הדירות
מופרך והזוי!

יכול להיות שבחלק מהתחזיות יש הגיון. אבל אני רק שאלה למומחים הגדולים הללו - האם מישהו מכם לפני חצי שנה חזה משהו ממה שקרה עד עכשיו??
אל תענו אפילו..

מ.ב.

משתמש מקצוען
ב. לא יודע מה יהיה עוד 10 שנים וגם לא מחר , אבל זה ברור שאם תהיה עוד התפרצות אחת או שנים במהלך התקופה הזאת דינם של הקניונים והרבה פלטפורמות אחרות - נחרץ .
אני בטוח שלא, אבל פשוט נחיה ונראה

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מי החליט שהישן היה נורמלי?

ברור, כי יתחילו לבנות אותם מתחת לאדמה מחוסר מקום. כל עוד שקניון הוא חלק מבילוי אין לו כל סיבה להעלם.

מופרך והזוי!

יכול להיות שבחלק מהתחזיות יש הגיון. אבל אני רק שאלה למומחים הגדולים הללו - האם מישהו מכם לפני חצי שנה חזה משהו ממה שקרה עד עכשיו??
אל תענו אפילו..
נראה לי שאתם לא מבינים את רעידת האדמה שהעולם עבר ועובר בחודשים האחרונים .
אני מבין ללבכם אומנם , כי זו משאלת לב של כולנו , לחזור לישן , המוכר החמים והנעים .
אבל מליוני עסקים ברחבי העולם לא יהיו מוכנים לקחת סיכון , כדי שאנחנו נירדם עם חיוך מתוק בלילה .

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא קראתי הכל [יותר נכון קראתי רק חצי מהראשונה] אבל די! להגזים! היו מגיפות הרבה יותר גרועות! המצב שמתואר שם זה עד שתמצא תרופה ובישראל כבר דווחו על פריצת דרך שרושמים איזו תרופה כפטנט ואז מתחילים לייצר אותה.
בתקופת השפעת הספרדית רבע מאוכלוסיית העולם הלכה וכן למרות הכל התחילה הגלובליזציה.

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
טעימה קלה מהשינוי הדרמטי בתפיסה , לא רק של בעלי העסקים אלא של אזרחי העולם כולו .

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בכל העולם מעדיפים סגר כי שם אנשים מתים לא מהקורונה אלא ממחסור במכונות הנשמה ובישראל ברוך השם לא.

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ולמה צריך את מכונות ההנשמה ? תזכיר לי .....
כדי להציל מהקורונה אבל אצלנו ברוך השם לא הגיעו למצב שמנתקים מישו ממכונת הנשמה בגלל שיש מישו שיש לו יותר סיכויים לחיות ולזה כן הגיעו בעולם.. זו היתה כוונתי

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אם תהיה התפרצות.
ואם לא?
זה מה שכתבתי, מאוד משנה האם זה ארוע בודד או במספר גלים, וכמה אורך כל גל.
אם זה יסתכם נניח בעוד גל שני קצר בלבד, בעוד שנה הכל נשכח כלכלית.
(ישנה תאוריה שאומרת שלצאת ממשבר כלכלית לוקח פי 2 מהזמן שהם קרה, נניח לקח המשבר חודשיים, יקח 4 חודשים לצאת, ייתכן כמובן שבקצות המעגל יהיו כאלו שיגמרו ויפשטו רגל והכל, אבל לכלל המשק)

אם כי ברור שיש תהליכים שממילא קרו וקבלו עכשיו זריקת מרץ, זה לא שהם קרו רק בגלל הקורונה, וזה לא שהם ימחקו לגמרי. כל הרשתות בקניונים בישראל פשטו רגל אחת אחרי השניה, להחזיק חנויות זה הרבה פעמים לא החזיק את עצמו בלי אתר. העולם מתקדם ורק מי שמשתנה איתו מצליח לשרוד מעל הגל. עוד לפני כל משרד הבין שעליו לתת אופציה לעובדים לעבוד מהבית, אבל היה לו נוח להשקיע את הכסף בדברים אחרים, חלק עשו את זה וחלק לא, עכשיו כל משרד הבין שלמרות בעיות האבטחת מידע, עליו לשלם על מערכות מיגון יקרות ולאפשר זאת לעובדים.

ועדין, חושבת שהאמירה של המרואיינים קיצונית מדי, וכמו שמישהו אמר אינטרסנטית.

רק רוצה להזכיר לי שזה מגיפה של פעם במאה שנה!
וגם היא משחק ילדים לעומת השפעת הספרדית.
השפעת הספרדית היתה ונעלמה ולא חזרה יותר לעולם.
(אם כי ישנה תאוריה שזה בגלל שכל העולם התחסן... מה שלא קורה פה)

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
קניה בקניון, היא חוויה בעצם.
זוהי תרבות,
גם ישיבה במסעדה, זו תרבות.
גם טיסות לחו"ל.
האם הקורונה תשנה את הרגלי התרבות המערבית?
את זה, לא ינבאו אנשי מדע העסקים. כי אם אנשי מדע מתחומים אחרים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה לא הנגיף הראשון בעולם...
יקח זמן אבל הרבה דברים יחזרו בדיוק כמו שהיו כגון הקניונים... ועוד...
אל תדאגו יהיה טוב בעזרת ה', אבל צריך זהירות ולשמור על ההנחיות של משרד הבריאות
זה בדיוק העניין, שנגיפים קודמים לא החזירו את הדברים להיות כפי שהם, אלא יצרו שינוי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש פה מישהו שמכיר בעל חנות או קניון שהחליט :
אני מחריב את הקניון ובונה בנייני מגורים במקום???
באמת נראה כך למישהו???
במקום קניונים ייבנו מרלו"גים, בתהליך שכבר החל עוד לפני הקורונה. (מישהו פה מכיר את העיר מודיעין?)
בדרך כלל, לא תראי יזם כלכלי שהורס בניין ובונה משהו אחר במקומו (במיוחד שקניון ממוקם במקום אחר לגמרי ממרלו"ג(
בתהליך ארוך טווח, חברות יעדיפו להשקיע במרלו"גים במקום קניונים, ובאופן תהליכי ומתפתח תראו את השינוי בפועל בסביבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה