התייעצות ביקשתי מידע מרו"ח וביצעתי לבד - מה הייתם עושים במקרה הזה?

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
למה שלא תשאלי את הרו"ח בעצמה על כך?
מה היא חושבת שמגיעה לה?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא קשור לנושא העיקרי, אבל מעניין לראות שמתחבטים פה (ולא רק פה) על מה בעצם אנחנו משלמים לבעל מקצוע? על הזמן שלו? לפעמים לוקח לו דקות ספורות בלבד והוא מבקש מאות שקלים, אז זה כנראה לא עניין של זמן!
על הלימודים שלו? ההוצאות שלו? כבר לפני שבע שנים הוא כיסה את התשלום על גלאי הרטיבות היקר שלו, או על הלימודים בפרוג היקרים.
אז על מה משלמים לבעל מקצוע?
על הידע שלו? אבל הוא כבר יודע את זה, מה זה עולה לו לגלות לי?
התשובה פשוטה (ומי שהוא עצמאי טוב שיפנים את זה, לפחות מי שרוצה לדעת להרוויח יפה): אני משלם לבעל מקצוע כי שווה לי לשלם לו, ללא כל קשר לזמן או לידע שלו.
ננעלתי מחוץ לדלת באמצע הלילה? אני מוכן לשלם 700 ש״ח כי אני רוצה להכנס הביתה, זה שווה לי!
יש לי אתר שמכניס אלפים כל יום והפסיק לעבוד? אני מוכן לשלם למתכנת 10,000 ש״ח כדי שיתקן את זה מיד, גם אם מדובר בשינוי של שורת קוד אחד (והוא ידע מראש איזה שורה, כי זה קרה ללקוח אחר שלו).
לי זה שווה, ומה אכפת לי ממנו?
אני לא משלם לו לא על זמנו היקר, או הציוד שלו, או הידע שלו. אני משלם לו את מה שהעבודה שלו שווה לי!

לגבי פותחת האשכול, נשמע שרשימה מסודרת של הטפסים שצריך להגיש להצהרת הון שווים לה בהחלט 200 ש״ח, ולכן לדעתי הגון שתשלם.

חכמה יתירה

משתמש חדש
משום מה בהצהרת הון ראשונה ופשוטה הסיפורים האלה חוזרים על עצמו יותר מידי-
הלקוח שואל כמה זה יעלה, אומר שהוא לא מעונין לשלם כזה מחיר, ואז רק שואל שאלה קטנה, ועוד אחת, ועוד...
היתה לי לקוחה שלא התביישה לשלוח את ההצהרה שאעבור עליה! ועוד שאלה אם אני יכולה להגיש את זה במערכת...
יש תחושה אצל הלקוחות כאילו אני גונבת ממישהו את התשלום על ההצהרה, כאילו המחיר מופקע.
הרשימה של המסמכים שאני שולחת ללקוח זה רשימה פרטנית שאני מרכיבה כל פעם מחדש לפי הנתונים של הלקוח,
ולהוציא ייפוי כח מהאתר של מס הכנסה זה תהליך שאורך זמן ובשבילו אני צריכה שיתוף פעולה מהלקוח שייתן לי את הפרטים, אני לא יכולה להוציא ייפוי כח בלי שהלקוח יידע מזה כי אין לי דרך לנחש את הפרטים שלו, כך שאם הוציאו לך יפוי כח כנראה שהמייל ההוא דיבר בצורה ברורה מאד שאת רוצה שיעשו לך הצהרת הון.

א.י.ש

משתמש חדש
יש לי עסק עצמאי
הייתי צריכה להגיש הצהרת הון
פניתי לבעלת מקצוע שאמרה שתיקח על ההגשה 500₪
היא שלחה לי את רשימת המסמכים שצריך להגיש וכן טופס יפוי כח עם הפרטים שלי
כשראיתי את הרשימה החלטתי כן להגיש לבד וזה מה שעשיתי
היא מצדה דורשת 200₪ על השרות, היעוץ והכנת טופס יפוי כוח

מה דעתכם? האם אני צריכה לשלם את זה?
לדעתי לא,
הדברים שהיא אמרה לך להביא, היית לכאורה מוצאת בחיפוש פשוט בגוגל,
היא לא נתנה לך ייעוץ בהקשר הזה, מקסימום היא שלחה לך את המייל שהיא שולחת לכל הפונים אליה, מה היא צריכה בשביל להגיש, על זה לא מגיע לה כסף היא לא עבדה בשבילך.

א.י.ש

משתמש חדש
לא קשור לנושא העיקרי, אבל מעניין לראות שמתחבטים פה (ולא רק פה) על מה בעצם אנחנו משלמים לבעל מקצוע? על הזמן שלו? לפעמים לוקח לו דקות ספורות בלבד והוא מבקש מאות שקלים, אז זה כנראה לא עניין של זמן!
על הלימודים שלו? ההוצאות שלו? כבר לפני שבע שנים הוא כיסה את התשלום על גלאי הרטיבות היקר שלו, או על הלימודים בפרוג היקרים.
אז על מה משלמים לבעל מקצוע?
על הידע שלו? אבל הוא כבר יודע את זה, מה זה עולה לו לגלות לי?
התשובה פשוטה (ומי שהוא עצמאי טוב שיפנים את זה, לפחות מי שרוצה לדעת להרוויח יפה): אני משלם לבעל מקצוע כי שווה לי לשלם לו, ללא כל קשר לזמן או לידע שלו.
ננעלתי מחוץ לדלת באמצע הלילה? אני מוכן לשלם 700 ש״ח כי אני רוצה להכנס הביתה, זה שווה לי!
יש לי אתר שמכניס אלפים כל יום והפסיק לעבוד? אני מוכן לשלם למתכנת 10,000 ש״ח כדי שיתקן את זה מיד, גם אם מדובר בשינוי של שורת קוד אחד (והוא ידע מראש איזה שורה, כי זה קרה ללקוח אחר שלו).
לי זה שווה, ומה אכפת לי ממנו?
אני לא משלם לו לא על זמנו היקר, או הציוד שלו, או הידע שלו. אני משלם לו את מה שהעבודה שלו שווה לי!

לגבי פותחת האשכול, נשמע שרשימה מסודרת של הטפסים שצריך להגיש להצהרת הון שווים לה בהחלט 200 ש״ח, ולכן לדעתי הגון שתשלם.
לא הבנתי את הגישה, איך יכול להיות שווה לי לשלם לו?!
למה שלא פשוט ארוץ ברחוב בחיפוש אחר בעלי מקצוע סתם כדי לשלם להם, וכי אני גמ"ח?
ברור שבמקרה שנשארתי תקוע בחוץ בלילה, אין לי אינטרס מקודש להזמין פורץ כי שווה לי עבודתו, כי במקרה שאני יודע מה לעשות העבודה שלו כבר לא שווה כלום, אלא טכנית אין לי כלי פריצה ולכן אני מזמין אותו ,דהיינו: אילוץ.
בקיצור ,תזה מעניינת שלדעתי לא מחזיקה מים.

מרחבית

משתמש מקצוען
לדעתי לא,

אבל היא לא מצאה בגוגל. עובדה.
מה זה משנה מה היא יכלה לעשות?? השאלה מה היא עשתה בפועל!
בפועל היא פנתה לבעלת מקצוע, נראה שהן סיכמו על עסקה ועל מחיר, ורק לאחר מכן בעלת המקצוע שלחה לה את הרשימה וטופס אישי של יפוי כוח.

א.י.ש

משתמש חדש
אבל לא מחייבים ופוטרים בהלכה ברמה הפרסונלית, אלא באופן כללי אם זה דבר שאפשר למצוא בגוגל, הרי שאותה תובעת לא הוסיפה כלום, ולגבי סיכום לא הבנתי שהיה סיכום מפורש אלא שהיא אמרה לה מה היא צריכה בשביל לעשות לה את ההגשה. אם יש סיכום אז ברור שאין דיון.

echadmishishim

משתמש מקצוען
דבר ראשון שאלתי רב והתשובה הייתה שמשנה האם נקרא שהתחילה כבר העבודה
וזאת השאלה שלי

לא היו דיבורים בטלפון זה היה מייל אחד בלבד!

אין מה לתת טיפים על הגשת ההצהרה כי היא כבר בוצעה...

וגם אם לשלם האם כמעט מחצית הסכום?
תדמייני שכל יום היא מקבלת מאות יילים שהיא רק צריכה לענות בכמה פרטים 'טנים כמו שעשתה לך...
זה בר יהיה בשבילה משרה לאה
ברור שאת צריכה לשלם
כואב לי הלב על זה שאנשים מנצלים ידע/ מקצועיות ועוד של אנשים אחרים וחושבים שזהו הם יכולים להסתדר לבד פתאום... והם לא חושבים שראוי לשלם

echadmishishim

משתמש מקצוען
ז
לדעתי לא,
היא לא נתנה לך ייעוץ בהקשר הזה, מקסימום היא שלחה לך את המייל שהיא שולחת לכל הפונים אליה, מה היא צריכה בשביל להגיש, על זה לא מגיע לה כסף היא לא עבדה בשבילך.
ה שהיא לא חיפשה לבד והסתדרה בגוגל זה בעיה שלה
על סמך מה את אורמת שהיא לא צריכה לשלם?

א.י.ש

משתמש חדש
אין מה שיחייב אותה אלא אם כן היה סיכום ברור שגם על ההצעה היא צריכה לשלם.

פיג

משתמש פעיל
יש לי עסק עצמאי
הייתי צריכה להגיש הצהרת הון
פניתי לבעלת מקצוע שאמרה שתיקח על ההגשה 500₪
היא שלחה לי את רשימת המסמכים שצריך להגיש וכן טופס יפוי כח עם הפרטים שלי
כשראיתי את הרשימה החלטתי כן להגיש לבד וזה מה שעשיתי
היא מצדה דורשת 200₪ על השרות, היעוץ והכנת טופס יפוי כוח

מה דעתכם? האם אני צריכה לשלם את זה?
כרו"ח אגיד לך שזה טעות להגיש לבד במיוחד הצהרה ראשונה!!
לא כל דבר רושמים וכדומה.
לא תמיד צריך להסתכל כמה כסף זה חוסך לך להגיש לבד.
אם היא נתנה לך ייעוץ אז בוודאי שלדעתי את צריכה לשלם.
ושוב כותבת, תזהרו עם הגשת ההצהרות הון לבד...
וגם חשוב לקחת רו"ח מקצועי ולא לחפש דווקא את הזול כי החיסכון שרו"ח יכול לחסוך לך מבחינת כספית בעסק הוא עצום (כנ"ל יועץ מס)!

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
אלא באופן כללי אם זה דבר שאפשר למצוא בגוגל, הרי שאותה תובעת לא הוסיפה כלום,
בודאי שהיא הוסיפה לפונה!
הפונה הרי לא ידעה מה כתוב בגוגל, או לא היה לה חשק או זמן לחפש, או לא ידעה איפה לחפש, או לא הבינה לגמרי את הכללים שכתובים - עובדה שהיא לא עשתה את זה בעצמה! מה זה משנה למה? - עובדה שהיא בקשה ממישהי אחרת שזה המקצוע שלה - לתת לה מהידע שלה, והיא נתנה - ואף אחד לא התכוון שזה יהיה בחינם.

אינסוף דברים אפשר למצוא היום בגוגל - כמעט בכל מקצוע היום אפשר לעשות חלק לבד - ולחסוך תשלום לבעלי מקצוע!
אבל זה כרוך בטרחה ובזמן, בהבנת העניין לאשורו, בלדעת איך ואיפה לחפש, ומה רלוונטי ומה לא וכו'. אז לאנשים אין תמיד רצון או זמן או יכולת או מכשור כדי למצוא לבד, והם נעזרים בשירותי בעלי המקצוע, שזו מומחיותם וזו פרנסתם. איזו סיבה בעולם יש שלא ישלמו על זה?

ולמה דווקא גוגל? יש מיליון ספרים עם חומרים בכל נושא. אם אפשר למצוא ספר שכתוב בו החומר הזה, למה שישלמו על זה למי שנתנה חומר שכתוב בספרים?
נשמע הגיוני לטעון את זה?

א.י.ש

משתמש חדש
בודאי שהיא הוסיפה לפונה!
הפונה הרי לא ידעה מה כתוב בגוגל, או לא היה לה חשק או זמן לחפש, או לא ידעה איפה לחפש, או לא הבינה לגמרי את הכללים שכתובים - עובדה שהיא לא עשתה את זה בעצמה! מה זה משנה למה? - עובדה שהיא בקשה ממישהי אחרת שזה המקצוע שלה - לתת לה מהידע שלה, והיא נתנה - ואף אחד לא התכוון שזה יהיה בחינם.

אינסוף דברים אפשר למצוא היום בגוגל - כמעט בכל מקצוע היום אפשר לעשות חלק לבד - ולחסוך תשלום לבעלי מקצוע!
אבל זה כרוך בטרחה ובזמן, בהבנת העניין לאשורו, בלדעת איך ואיפה לחפש, ומה רלוונטי ומה לא וכו'. אז לאנשים אין תמיד רצון או זמן או יכולת או מכשור כדי למצוא לבד, והם נעזרים בשירותי בעלי המקצוע, שזו מומחיותם וזו פרנסתם. איזו סיבה בעולם יש שלא ישלמו על זה?

ולמה דווקא גוגל? יש מיליון ספרים עם חומרים בכל נושא. אם אפשר למצוא ספר שכתוב בו החומר הזה, למה שישלמו על זה למי שנתנה חומר שכתוב בספרים?
סיכום ברור שגם אם היא לא הגישה לה בסוף היא תצטרך לשלם?! אני לא ראיתי שהיא כתבה את זה.

מרחבית

משתמש מקצוען
סיכום ברור שגם אם היא לא הגישה לה בסוף היא תצטרך לשלם?! אני לא ראיתי שהיא כתבה את זה.
אין לי מושג, שאלתי באחת ההודעות מה היה במייל שנכתב, האם בכלל היה סיכום על העסקה או לא.
לא נכתבה על זה תשובה. כמובן שאם לא סוכם על עסקה - זה מצב אחר.
אם כן היה סיכום כללי על עסקה, ובמסגרת הזו נשלח החומר, ואגב, לפי מה שנכתב, נשלח גם יפוי כוח עם הפרטים האישיים - למה צריך סיכום ברור שגם אם לא הגישה וכו'?
אם היה סיכום ברור כזה, ייתכן (אינני פוסקת כמובן), שהיה אפשר לדרוש אפילו את מלוא הסכום.
כאן מדובר שמבקשים חלק מהסכום.
וככלל, עסקה שקבעו לעשות, לא כל-כך פשוט לבטל. יש עניין של אנשי אמנה, יש עניין של 'תרעומת'. כמובן תלוי בנסיבות, ותלוי מאוד אם אכן סוכמה עסקה. כאמור, הנקודה הזו לא ברורה בסיפור הזה. ובכל מקרה צריך פסיקת רב.

אבל כל זה לא קשור לאם כן יש בגוגל או אין.
אם גרפיקאית הורידה תמונה מאתר של תמונות במסגרת עבודתה ושלחה ללקוח - לא ישלמו לה, כי התמונה נמצאת באתר שכל אחד יכול להיכנס אליו?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה