ביקורת עיתוני חג סוכות תשע"ז - יתעדכן בעז"ה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חפץ חיים;2274617:
אני ממש לא מצליח להבין מה הקשר בין קביעת נתונים לסקר, סקר מתאים לשאלה מסוג האם תבחרו בקלינטון או בטראמפ, אבל ממש לא לשאלה האם אתה כהה עור או בהיר וכדומה.
אם הנתונים היו מעניינים מישהו באמת הוא היה יכול לבדוק זאת בקלות ע"י בדיקת מאגרי שמות של קהילות או ע"פ הנתונים שנאגרים בלמ"ס וגם אצל המפלגות החרדיות.
איך ניתן לקבוע מספרים ע"י סקירת 326 או 412 אנשים אקראיים? ועוד לחרחר עבור זה ריב ומדון?

כל עוד אין מאגר שמות מדויק ומהימן של כל החרדים בישראל, ואין כזה, הדרך היחידה לשער את החלוקה בתוך האוכלוסיה היא ע''י סטטיסטיקה.

(אגב, גם הלמ''ס מתבסס על סקרים, במקרים רבים. בין השאר, את החלוקה למגזרים הוא עושה ע''פ סקר. )

יש נוסחאות שונות על פיהן ניתן לקבוע כמה אנשים צריך בשביל לקבל תוצאה תקפה, ואיך בוחרים מדגם בצורה נכונה.
יש לעיין אם הסקר המדובר נעשה בצורה מקצועית - אין בידי את הנתונים, ולפיכך אין לי עמדה בנושא.
על כל פנים, לעצם מהות הטענה -
אין שום סיבה להניח שיש ביכולתם של סקרים לאמוד את החלוקה הפוליטית של אוכלוסיית ענק כארה''ב, ובה בעת אין ביכולותם לאמוד חלוקה פוליטית של מגזר צנוע ממדים כמונו ;)

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מלפפון;2274715:
אני קוראת כאן התרשמויות ובהלם לגלות שלא כולם נהנים מאותן כתבות כמוני.
אחת אהבה כתבה שלא הבנתי בכלל למה נכתבה ומי בכלל קורא אותה.
שניה התלהבה ממוסף סיפורים שהנחתי מידי במילה הראשונה.
אחת הביעה שאט נפש ממוסף שליקקתי את האצבעות בכל הזמן שקראתי אותו מתחילתו ועד סופו...
הכתבה על האדמור שלי היתה מרתקת.
איך יתכן שהשניה לא התעניינה בו?
ועל ראש הישיבה- איך נהנתם מהמוסף הזה? צריך להוקיע אותו בכל פה. ממש חילול הקודש לכתוב כך עליו..
מה, כל אחד נהנה ממשהו אחר??

אם כן, מה הקטע של ביקורת העיתונים?

(חוץ מתלונות נכונות על עומס יחצ).

אהבתי. גם לי זו היתה התנסות מענינת לראות נקודות מבט שונות.
אבל אני עדיין חושבת שמה שאהבתי הוא הכי מוצלח, ומה שלא - בלתי ראוי:)

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י מלפפון;2274715:

מביקורת אפשר לראות מגמה.

כמו למשל מה שציינת: תלונות על יחצנות מוגזמת.

כך גם : המגזין של משפחה שהיה כבד ועמוס יותר מדי והקשה על הקריאה

וכן מגמות נוספות על מוספים שונים בכלליות, לאו דווקא על כתבה ספציפית.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;2274715:
אני קוראת כאן התרשמויות ובהלם לגלות שלא כולם נהנים מאותן כתבות כמוני.
אחת אהבה כתבה שלא הבנתי בכלל למה נכתבה ומי בכלל קורא אותה.
שניה התלהבה ממוסף סיפורים שהנחתי מידי במילה הראשונה.
אחת הביעה שאט נפש ממוסף שליקקתי את האצבעות בכל הזמן שקראתי אותו מתחילתו ועד סופו...
הכתבה על האדמור שלי היתה מרתקת.
איך יתכן שהשניה לא התעניינה בו?
ועל ראש הישיבה- איך נהנתם מהמוסף הזה? צריך להוקיע אותו בכל פה. ממש חילול הקודש לכתוב כך עליו..

קודם כל, גם בביקורת יש עובדות ויש דעות
למשל, עריכה לשונית גרועה זו עובדה. כתבה משעממת או מעניינת זו דעה, וכאן כבר מעניין מיהו בעל הדעה ועד כמה אני סומכת על דעתו/ה.
ומלבד זאת, מעניין כמה מהמבקרים מביעים דעה דומה או זהה. למשל, אם רוב הציבור (ואני הקטנה בכלל) חושב שרעיון של מוסף סיפור(ים) בהמשכים זה רעיון לא טוב שגרע או ביטל את ההנאה מהמוסף, אז כדאי שהעורכים ילמדו את הלקח שלהם ויחפשו בפעם הבאה רעיון מקורי שלא יבוא על חשבון העניין (או שפשוט יוותרו על המקוריות ויביאו סיפורים פשוטים ויפים...). בקיצור, ביקורת היא לא דבר מיותר, ואישית אני חושבת שחבל שאין במות רציניות ורשמיות יותר לביקורות אמיתיות על ספרות חרדית.

ruchama135

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפעם גם אני התאכזבתי מהמוסף סיפורים של משפחה.
לא מתחברת לעלילות מהסוג. אבל טעמי האישי.

מה שכן נהנתי לקרוא זה דווקא מה יש לסופרים/ות להגיד על ה"תרגיל" שערכו להם...
אחד כתב שהוא לא מעונין לראות הסיפור אחרי החלק שהוא כתב...
השניה כתבה שהיא מתעללת כאהבת נפשה בדמויות ומשאירה לסופר הבא לטפל בו
השלישית כתבה שהיא מרגישה שהגיע אליה בן פראי בגיל ההתבגרות שגידלו אותו 10 אמהות ואבות... ואולי בכלל ההורים שלו לא מרוצים מהחינוך שהיא מנסה לתת וכו'... ועוד רגע בכלאופן הוא עובר הלאה
וכו' וכו'
(לא זוכרת מי אמר מה... העברתי את המוסף הלאה...)

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י EPaP;2273435:
היו כתבות היסטוריות עם פרטי מידע מרתקים ולא מוכרים
כתבה בסגנון של שיטת השלבים של קייל מקדולנד: כך תשיג בית (זה שהתחיל בסיכה משרדית אדומה.)
פרוייקט של סוכות מרחבי העולם (בהתחלה...)

לאחרונה- המגזין כאילו מיועד לאנשי משטרה או לחבורות בלשים, וחבל.
והסוללה חלשה- כשמחליפים שם כותבים וכל אחד מנסה להיות מצחיק יותר מקודמו- זה לא עובד.

בכ"א, לענ"ד.

ההגדרה על חלק גדול מ'זמן' היא: "סיפורי רשעים"... כלומר יש "סיפורי צדיקים" ויש "סיפורי רשעים"...

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אי אפשר בלי מילה על 'שחור לבן' של משפחה.
ישנו כלל שאומר שבכדי לדעת האם פלוני עשה משהו היא לברר רק שני חלקים: 1. האם יש לו רצון לעשות זאת. 2. האם יש לו יכולת לעשות זאת. אם התשובה על שני אלו חיובית, ברור לנו שהוא אכן עשה זאת.

ובכן, מכיוון ששאלת החלוקה הפנימית בתוך הציבור החרדי היא שאלת מליארד הדולר של הפוליטיקה החרדית (ושאלת אפס הדולר של החיים בעצמם), ומכיוון ששאלה זו לא תתברר לעולם*, לכן אין ספק שכל סיעה ופלג בציבור החרדי היו שמחים מאוד מאוד להשפיע על תוצאות 'סקר' כזה.
אם כן, רצון יש.
השאלה אם יש יכולת להשפיע? ובכן מי שקצת מכיר עיתונים יודע שיש ויש (ויש ויש).
והמסקנה כעת היא ברורה, שהתוצאות מגיעות מהשפעות של אינטרסנטים. של מי? כבר באמת לא משנה.

עוד 2 הערות:
לסקרי בחירות יש לפחות אפשרות למדוד את נכונותם, והסוקר מפחד שיתפסו אותו שהוא יותר מידי מזייף. ואילו לסקר כזה אין שום אינדיקציה ולא נוכל לעולם לתפוס את הסוקר בשקריו.
לסקרי בחירות יש גם סקרים מקבילים שנערכים כל העת והסוקר משווה את תוצאותיו עם תוצאות הסוקרים המקבילים. כאן אין את זה.
לסקרי בחירות יש לסוקרים נסיון ארוך וידע מצטבר כיצד לערוך את הסקר. כאן זהו סקר ראשוני.
והרי גם סקרי בחירות טועים פעמים רבות מאוד מאוד - כל שכן כאן.

מסקנה: לעשות סקר כזה זה אולי נחמד. לבנות על זה מוסף שלם ו'היסטורי' זה פתטי ומגוחך.

* אפילו כאשר נערכו בחירות עם חלוקה פנימית מסויימת, בשנת תשמ"ט, טענו שהקולות שהגיעו לאגו"י אינם מהציבור שלה אלא מקמפיינים שגרפו קולות חיצוניים. בין אם הטענה נכונה או לאו, גם אגו"י לא טענה אח"כ שבחלוקה הפנימית מגיע לה כמו תוצאות תשמ"ט. בכל אופן כיום אין כמעט אפשרות לריצה נפרדת לאחר העלאת אחוז החסימה.
פריימריז כמובן גם לא ייערכו לעולם בגלל אלף סיבות (חלקם מוצדקות).

ל'נוי' - תודה על הסקירה, זווית מעניינת ובלתי שגרתית.

אלישבע גרין

משתמש רשום
עיתון זמן יושב לדעתי על משבצת מאוד לא נוחה
מקריאת תגובות מהעבר רואים
שכשהוא כתב יותר כתבות על טבע היסטוריה וכדומה קמו עליו חצי מהמנויים וצעקו זה לא מעניין
כשהוא כותב אקשן ומרצה את חלק גדול מקוראיו קמים האחרים וצועקים אלימות....

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רותי קפלר;2271871:
עוד הערה -

לא התייחסתי כלל לשגיאות לשון, ול'החלפות' של הרגע האחרון בוורד, שיצרו שגיאות מצחיקות באי-אלו כתבות. גם לא לניקוד שגוי ברמות מביכות.
מתוך היכרות עם טירוף המערכות של ערב חג בעיתונים, אלו דברים שכמעט אי אפשר להמלט מהם. ומבחינתי אפשר להנות מהתוכן, גם אם העריכה הלשונית פספסה כמה משפטים עילגים, או שהגרפיקאי החליט שהוא יודע לנקד לבד.

וחבל (שלא הייתה התייחסות). בגלל טירוף המערכות (ובכלל - הטירוף שצריכים להוציא כל חג אנציקלופדיה במקום עיתון) דוחפים לפעמים גם כתבות לא מעניינות. או ממוחזרות. או סתם חומר שאפשר להעביר ישירות למחזורית הנייר.

עריכה לשונית והחלפות וורד וניקוד ראוי הם דברים שנדרשים מעיתון. ואם יש לחץ אז שלא ידחפו הכל לרגע האחרון. או שיורידו מאתיים עמוד מהחבילה. לא יקרה דבר.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י יהודה רוסט;2272453:
מילה על מוספי הנושא (לאחר קריאה בהמודיע, משפחה ובקהילה):

בחג הזה הורגשה פריצה שלא לטובה בעניין היח"צ. גם משפחה במגזין 'שחור ולבן' וגם המודיע ב'קורת גג', ניצלו את המוסף ליח"צ הרבה יותר מאשר לחומר.
על מה שיש אנו מצטערים. אנא אל תוסיפו עליהם. עד היום ידענו שמוסף נושא הוא חומר קריאה איכותי ומהנה נטו.

נכתב ע"י יהודה רוסט;2272890:
בעניין היח"צ, מזווית אישית:

לא כל מה שנראה לכם יח"צ הוא אכן כזה.
ככתב ב'בקהילה' היה לי את הזכות לכתוב את הכתבה הגדולה על ארגון 'בנועם' ואני יודע שהיא ממש לא הייתה יח"צ.
יש כאן דבר ענק ואדיר, בעל השפעות והשלכות כלל ישראליות, במובן הכי חיובי ויהודי שיש, והציבור לא מודע להיקפיו. הוי אומר, שזהו חומר שבהחלט עשוי לעניין את הקוראים.
בקיצור: לא כל מה שאינו עוקצני וחטטני הוא יח"צ.
חושב שקפלר תוכל להעיד על זה מהצד של 'משפחה'.

ועוד משהו: למרות כל הביקורות, העיתונים של החגים בהחלט יפים ומעניינים ומוכיחים שההשקעה בהחלט מצדיקה את עצמה.

1. תודה לך שאתה כותב כאן, מרענן וחשוב שהעיתונאים יביעו גם את דעתם.
2. כתבת קצת דבר והיפוכו (אם הכתבה על בנועם לא הייתה יח"צ אולי גם הנושא של שמירת השבת 'בער' להמודיע כל כך עד שהלכו לכתוב כתבה על הנייר טואלט שומר שבת?...)
3. אתה מתכוון ברצינות לומר שלמרות ש'בנועם' הוא ארגון מסודר שעושה לאחרונה קמפיינים, בקהילה לא קיבלו דבר בעד הכתבה הזו אלא רק פשוט התפעמו מהעשייה הברוכה והזדרזו לכתוב כתבה בכדי לחזק את הפעילות? אם כן זה ממש נפלא, רק יש לי עוד כמה ארגונים נפלאים שעושים דברים כלל ישראליים חיוביים ויהודיים... נא לשמור מקום במוסף פסח :) :) :)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ראוי לציין שעיתון בקהילה הוא העיתון האחרון שנשאר עם הכי פחות יחצ, ויותר ענין לקוראים.
יש כתבות רבות על ארגונים וכאלו שנכתבות רק כדי שיהיה ענין לקוראים, בלי לגבות כסף מהעמותה ובלי דמי יחצנות.
ואני אומרת את זה מידע אישי בגוף ראשון.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י מלפפון;2276016:
ראוי לציין שעיתון בקהילה הוא העיתון האחרון שנשאר עם הכי פחות יחצ, ויותר ענין לקוראים.
יש כתבות רבות על ארגונים וכאלו שנכתבות רק כדי שיהיה ענין לקוראים, בלי לגבות כסף מהעמותה ובלי דמי יחצנות.
ואני אומרת את זה מידע אישי בגוף ראשון.

כלומר עורכי בקהילה אומרים לעצמם, למה אנחנו צריכים כסף? שישלמו למשפחה... כסף זה לא העיקר בחיים. אותנו מעניינת רק עיתונאות לשמה...

אם לא תהיה עדות בשבועה יהיה קשה להאמין לזה. אבל אין טעם להתווכח.

לי פחות מפריע לקרוא כתבה בנושא האקוטי "נייר טואלט" כל עוד אני רואה בבירור מי מוכר ומה הוא רוצה למכור לי, יותר מפריע לי כתבות כביכול מקצועיות ללא איזכור מפורש של המפרסם שמסריחות מאינטרסים.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י חפץ חיים;2276028:
לי פחות מפריע לקרוא כתבה בנושא האקוטי "נייר טואלט" כל עוד אני רואה בבירור מי מוכר ומה הוא רוצה למכור לי, יותר מפריע לי כתבות כביכול מקצועיות ללא איזכור מפורש של המפרסם שמסריחות מאינטרסים.

דוגמאות, בבקשה.

יהודה רוסט

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י אפשרי;2275997:
2. כתבת קצת דבר והיפוכו (אם הכתבה על בנועם לא הייתה יח"צ אולי גם הנושא של שמירת השבת 'בער' להמודיע כל כך עד שהלכו לכתוב כתבה על הנייר טואלט שומר שבת?...)
3. אתה מתכוון ברצינות לומר שלמרות ש'בנועם' הוא ארגון מסודר שעושה לאחרונה קמפיינים, בקהילה לא קיבלו דבר בעד הכתבה הזו אלא רק פשוט התפעמו מהעשייה הברוכה והזדרזו לכתוב כתבה בכדי לחזק את הפעילות? אם כן זה ממש נפלא, רק יש לי עוד כמה ארגונים נפלאים שעושים דברים כלל ישראליים חיוביים ויהודיים... נא לשמור מקום במוסף פסח :) :) :)
1. גם קפלר כותבת כאן.
2. עשית הקצנה יפה, אבל זו עדיין הקצנה..
3. אם זה חומר שעשוי לעניין את הקוראים (הכתבה גררה תגובות ודיונים הרבה יותר ממה שתיארנו, מהארץ ומחו"ל) - בהחלט יכול להיות.
תבין, העיתונות החרדית והציבור החרדי בכלל לא מודע ולא מעורב במה שקורה בשירותי הדת, עד כמה זה אקוטי ומשפיע. לכן החלטנו שזה שווה כתבה גדולה. התגובות בוודאי הצדיקו את הבחירה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אפשרי;2275952:
עריכה לשונית והחלפות וורד וניקוד ראוי הם דברים שנדרשים מעיתון. ואם יש לחץ אז שלא ידחפו הכל לרגע האחרון. או שיורידו מאתיים עמוד מהחבילה. לא יקרה דבר.

לא יקרה דבר? רק יפסידו כמה מאות אלפי שקלים על הפרסומות והתוכן השיווקי שבעמודים האלה... :D

נכתב ע"י אפשרי;2275997:

1. העיתונאים לא יכולים להביע את דעתם האמיתית, כל עוד הם מעוניינים לכתוב אי פעם בעיתון כלשהו.
2. לא תמיד העיתון מקבל כסף, לפעמים הכתבה היא אכן חינם, ונובעת מרצונו הטהור של העיתון להביא מידע מרתק לקוראיו.
אך כאות הוקרה לעיתון המסור שנותן חינם כתבות כה חשובות, המנכ"ל ומנהל השיווק וכל עדת חנפנא דיליה מקבלים נייר טואלט חינם עד עולם + נופש בנירוונה לשבוע.
אבל זה לא יחצנות בכלל בכלל לא ולא קיבלו על זה שקל.
זה ממש רק במקרה שאותו זמר ששר בחתונה של בן הבעלים של העיתון, עשו עליו כתבה שבוע אחר כך, זה רק כי הוא שר מאד מאד מאד יפה, אז בטח כל הקוראים מתעניינים ברשימת הדיסקים המפורטת שהוא הוציא משנת תרפפ"ו ועד ימינו אנו, ובתיאורים מרטיטים על קול הטנור הנפלא שלו.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רותי קפלר;2276091:
1. העיתונאים לא יכולים להביע את דעתם האמיתית, כל עוד הם מעוניינים לכתוב אי פעם בעיתון כלשהו.

2. לא תמיד העיתון מקבל כסף, לפעמים הכתבה היא אכן חינם, ונובעת מרצונו הטהור של העיתון להביא מידע מרתק לקוראיו.
אך כאות הוקרה לעיתון המסור שנותן חינם כתבות כה חשובות, המנכ"ל ומנהל השיווק וכל עדת חנפנא דיליה מקבלים נייר טואלט חינם עד עולם + נופש בנירוונה לשבוע.
זה ממש רק במקרה שאותו זמר ששר בחתונה של בן הבעלים של העיתון, עשו עליו כתבה שבוע אחר כך, זה רק כי הוא שר מאד מאד מאד יפה, אז בטח כל הקוראים מתעניינים ברשימת הדיסקים המפורטת שהוא הוציא משנת תרפפ"ו ועד ימינו אנו, ובתיאורים מרטיטים על קול הטנור הנפלא שלו.
אוקסימורון...

יהודה רוסט

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לא יקרה דבר? רק יפסידו כמה מאות אלפי שקלים על הפרסומות והתוכן השיווקי שבעמודים האלה... :D

אני לא לוקח אחריות על כל מה שנכתב בעיתון שלי.
אני כן יכול להעיד על הכתבה של הרבנות וארגון בנועם שעליהם אני כתבתי.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י משויטט;2273241:
אכן. אם כי, הררי העיתונים נועדו לכלות לא רק את עודפי הזמן אלא גם את הזמן שאין לנו.
אני לא מתלונן על הכתבות והמוספים או על איכותם, כי גם אני מתפרנס קצת מן הגל הזה, מה לעשות. אבל בשלב כלשהו באמצע החג, כאשר גיליתי שבזבזתי הרבה יותר מדי זמן על קריאת עיתונים, שמלאו בשלל גדלים וצבעים כל חלל פנוי בסוכתי הצנועה, התחלתי פתאום להתגעגע לפעם, כאשר לעיתון הרגיל היה מתווסף לכבוד החג מוסף סיפורים נחמד וגמרנו.
קלטתי לפתע, שהעיתון, הפך בזמן מן הזמנים - מאמצעי להפקת הנאה במרווחי הזמן שבין ביקורי החג לשמחות בית השואבה, או ברגעי הדמדומים שבין הכניסה למיטה לשינה המבורכת, למשהו שמתיימר להשתלט לנו על כל החג.
דואגים כנראה במערכות העיתונים שלא נשכח מהם לרגע חלילה, שלא יישאר אף דקה שבה נחוש את החג עצמו. ובעצם על מי יש לי לבוא בטענות אם אני בעצמי רכשתי אותם במו כספי?
ואז נזכרתי במשל הידוע על הנוכל שקנה מסמר בתוך ביתו של אדם, ובסוף קיבל דרכו את כל הבית.

כפי שהערת נכונה, במקרה דנן אין כאן נוכל להלין עליו. לא מסמר קניתם כי אם חבילות שרק עבורם צריך להזמין משלוח (חבל שלקיוסקים אין שירות כזה...). יכולתם שלא לקנות או למצער לבחור אחד מתוך החבילה.

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י אפשרי;2276030:
דוגמאות, בבקשה.

דוגמאות מהתקופה האחרונה (עיתון משפחה) :
1. כתבה על חשיבות סינון האינטרנט- בחסות אתרוג.
2. כתבה על ילדים חילוניים שלומדים במוסדות תורניים - קרן ההסעות.
3. הכתבה על הגראי"ל שטיינמן בסוכות
4.הכתבה על שלומי גרטנר

ועוד היד נטויה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה