בינה מלאכותית-תעזרו לנו לעזור לה, לעזור לכם!!!

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
כנראה שאינך הראשונה...

מטרונה אחת שאלה את רבי יוסי בר חלפתא, לכמה ימים ברא הקדוש ברוך הוא את עולמו. אמר לה, לששה ימים, שנאמר, כי ששת ימים עשה ה' (שמות כ י). אמרה לו, ומן אותה שעה מה עושה בכל יום. אמר לה, מזווג זווגים, ומעשיר לזה, ומוריש לזה. אמרה לו, ואף אני יכולה לעשות כן. כמה עבדים ושפחות יש לי, אני מזווגן בלילה זו. מה שהוא עושה מן אותה שעה עד היום, אני אעשה בשעה קלה. אמר לה, אם קלה היא בעיניך, קשה היא לפניו כקריעת ים סוף, דכתיב, אלהים מושיב יחידים ביתה וגו' (תהלים סח ז). הניחה רבי יוסי והלך לו. הלכה לה. מה עשתה. נטלה אלף עבדים ואלף שפחות והעמידתן שורות שורות, ואמרה ישא פלוני לפלונית, ופלונית תשא פלוני. זיווגה אותן בלילה אחת. בצפרא אתון לגבה, דין עיניה שמיטי, דין רישיה פציע, דין רגליה תבירא. דין אמר, לית אנא בעי להדא. והדא אמרה, לית אנא בעי לדין.

בהצלחה לכל מיזמי האינסטנט

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תרגום זה למידת מכונה :)
היה ברור לי שכן, רק שלא ממש הבנתי את מה ש@גזעי כתב -

אז חשבתי שיש לי טעות בהבנה :rolleyes:

למה את מתכוונת?
השתמשתי בספריית TensorFlow
אני רוצה לתקן מה שאמרתי, חיזוי באמצעות בינה מלאכותית הוא לא גרוע בעצם, הוא פשוט כמעט בלתי ניתן למימוש בצורה טובה, כי צריך המון המון מידע, ושיהיה מספיק "יחודי" כדי שהמודל לא יתקבע על פרמטרים לא נכונים, וגם צריך למצוא את הפרמטרים ה"מפריעים" ולהוציא אותם מהמודל.
בד"כ אין לבן אדם ממוצע או אפילו חברה בינונית מקור לכל כך הרבה מידע.

ונראה לי שהוא\יא התכוונו למודל שממומש ע"י TensorFlow (אני לא מספיק בקיא מה כבר קיים שם, אבל מודלים כמו linear regression, desicion tree, RNN, וכן באיזה estimator השתמשת, וכו')

ירושל

משתמש מקצוען
אני רוצה לתקן מה שאמרתי, חיזוי באמצעות בינה מלאכותית הוא לא גרוע בעצם, הוא פשוט כמעט בלתי ניתן למימוש בצורה טובה, כי צריך המון המון מידע, ושיהיה מספיק "יחודי" כדי שהמודל לא יתקבע על פרמטרים לא נכונים, וגם צריך למצוא את הפרמטרים ה"מפריעים" ולהוציא אותם מהמודל.
בד"כ אין לבן אדם ממוצע או אפילו חברה בינונית מקור לכל כך הרבה מידע.

תלוי מה המשימה - קיימים המוני נתונים (דטה-סטס) פתוחים. לפעמים אפשר להשתמש גם בנתונים דומים (או אפילו במודלים מאומנים), "להקפיא" חלק מהשכבות ולאמן רק את השכבות האחרונות של הרשת על דטה-סט קטן יחסית. זה מה שנקרא Transfer learning.
בד"כ הבעיה בדטה-סט קטן אינה ניפוי נתונים "מפריעים", אלא שהרשת לומדת את הדטה סט המסוים במקום להכליל (Overfitting).
(מציינת גם שקיימות גם עבודות שמשתמשות ביחסית מעט נתונים - Few shot learning, או כאלו שהן Unsupervised ולא צריכות מידע מסומן, אבל לא נכנס לזה).

ונראה לי שהוא\יא התכוונו למודל שממומש ע"י TensorFlow (אני לא מספיק בקיא מה כבר קיים שם, אבל מודלים כמו linear regression, desicion tree, RNN, וכן באיזה estimator השתמשת, וכו')

TensorFlow זו ספריה לרשתות נוירונים (בעיקר אבל לא רק). כמוה יש עוד - PyTorch, Keras, Darknet ועוד.
אאל"ט @פררו רושה ציינה שהיא השתמשה בלמידה עמוקה, כנראה ב-CNN. גם ל-CNN, וספציפית בתחום סיווג תמונה לקטגוריות (Image classification) ישנם המוני מודלים - כלומר, מבני רשתות: ResNet, Inception, VGG, DenseNet, ועוד ועוד.

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
היום בכל החברות הגדולות בעולם משתמשים בצורה מוצלחת בבינה מלאכותית
צריך אדם שישב אח"כ על התוצאה ויבדוק שהיא הגיונית אבל בהחלט משתמש ועובד
בחברה שבה אני עובדת פיתחנו תוכנה לזיהוי פנים שעובדת מעולה.
וכן תוכנה לזיהוי מרחק בין עצמים בתמונות.

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אמזון משחרר סרטוני לימוד לתחום ה-LM

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה