בינה מלאכותית-תעזרו לנו לעזור לה, לעזור לכם!!!

היימישע מארגג'

משתמש רשום
היה לי רעיון כזה פעם, וגם הרעיון שלי היה עם אלגוריתם מוגדר מאוד עבור הציבור החרדי, אבל אחרי עשרות חברים שלי שהתחתנו ראיתי כמה האלגוריתם חסר משמעות והקב"ה הוא היחידי שמחליט.
ונראה לי שלכל בחור יש סיפורי ניסים בשידוכים שלו, ואכמ"ל.
אז ייתכן שזו "השתדלס" הנצרכת, אבל אם זה לא היה קיים עד היום, אני נוטה להאמין שזה לא.
אם אתה חושב שה' צריך עזרה, אז הוא לא.
לפי דבריך, כל השדכנים יכולים ללכת הביתה... הרי זה תרגום למח האנושי אז גם השדכנים כביכול "עוזרים לה'"...
ואת הסינון ההגיוני שעושים כל השדכנים אפשר פשוט ללמד את המחשב לעשות...

chavib

משתמש פעיל
@תא חזי ו @ר.ג.
אני זקוקה בדחיפות לעזרה בנושא בינה מלאכותית,לא בנושא שידוכים,
נראה שאתם מכירים אנשים בתחום,
אולי תוכלו להפנות אותי למישהו/י שמתעסק/ת בזה ויוכל לעבוד בשבילי כמה שעות תמורת תשלום כמובן

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
סליחה על התגובה,
אבל השאלון הזה הוא לא לעניין, וד"ל.

חוץ מזה שכל ההבטחות על הגנת מידע לעיל הם קשקוש.
מי שמבין בבינה מלאכותית, מבין גם ששאלוני גוגל לא מאובטחים. אפילו סיסמאות אסור לשלוח בהם.
תפתחו את השאלון, ותראו: לעולם אל תשלח סיסמאות באמצעות GOOGLE FORMS

מתמחה במחשבים

משתמש צעיר
אני עדיין לא הבנתי מה הרעיון וכיצד הוא תורם?

אם זה היה שאלון לרווקים/ות, הייתי מבין שבמקרים שיש התאמה וחפיפה מציעים השידוך.

אבל כיצד תורם הידע של הרקע ווהסביבה של זוגות שכבר נשואים?

היימישע מארגג'

משתמש רשום
@תא חזי ו @ר.ג.
אני זקוקה בדחיפות לעזרה בנושא בינה מלאכותית,לא בנושא שידוכים,
נראה שאתם מכירים אנשים בתחום,
אולי תוכלו להפנות אותי למישהו/י שמתעסק/ת בזה ויוכל לעבוד בשבילי כמה שעות תמורת תשלום כמובן
חושבת בשבילך
סליחה על התגובה,
אבל השאלון הזה הוא לא לעניין, וד"ל.

חוץ מזה שכל ההבטחות על הגנת מידע לעיל הם קשקוש.
מי שמבין בבינה מלאכותית, מבין גם ששאלוני גוגל לא מאובטחים. אפילו סיסמאות אסור לשלוח בהם.
תפתחו את השאלון, ותראו: לעולם אל תשלח סיסמאות באמצעות GOOGLE FORMS
אולי במקום שאני יסביר שוב, תעברי על התגובות הקודמות ותראי שבאמת אף אחד לא אמר שGOOGLE FORMS זה מאובטח,או מוטב שתעברי על השאלון, ותגידי מה לא בסדר שהפרטים האנונימיים שבו לא מאובטחים.
בכל אופן פותרת אותך באופן אישי מלענות עליו...
אני עדיין לא הבנתי מה הרעיון וכיצד הוא תורם?

אם זה היה שאלון לרווקים/ות, הייתי מבין שבמקרים שיש התאמה וחפיפה מציעים השידוך.

אבל כיצד תורם הידע של הרקע ווהסביבה של זוגות שכבר נשואים?
איך המודל ילמד מה זה נקרא התאמה, הוא נביא??? צריך לתת לו דוגמאות, ואח"כ הוא ידע בעז"ה לעשות את זה לבד...

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נערך לאחרונה ב:

מתמחה במחשבים

משתמש צעיר
איך המודל ילמד מה זה נקרא התאמה, הוא נביא??? צריך לתת לו דוגמאות, ואח"כ הוא ידע בעז"ה לעשות את זה לבד...

האם ההבנה שחסידי מתאים לחסידי, ורזה מתאים לרזה, ובחורה שרוצה בן תורה מתאים לבן תורה דורש אלגוריתם מתוחכם שיתבסס על נתונים של זוגות נשואים?

'לדעתי' עדיף לנסח שאלון שונה שמיועד לרווקים/ות, ומלבד הפרטים הטכניים (גיל, מגזר, אופי, ייעוד חיים וכו'), יש להוסיף שדות עבור שאלות התאמה, כמו "האם שמן בדרגה X מפריע לך?, האם אתה דורש רק מהקהילה שלך או שאתה פתוח גם לחסידיות/קהילות/סגנונות נוספים"?
וכדומה

רק כיוון חשיבה.

היימישע מארגג'

משתמש רשום
האם ההבנה שחסידי מתאים לחסידי, ורזה מתאים לרזה, ובחורה שרוצה בן תורה מתאים לבן תורה דורש אלגוריתם מתוחכם שיתבסס על נתונים של זוגות נשואים?

'לדעתי' עדיף לנסח שאלון שונה שמיועד לרווקים/ות, ומלבד הפרטים הטכניים (גיל, מגזר, אופי, ייעוד חיים וכו'), יש להוסיף שדות עבור שאלות התאמה, כמו "האם שמן בדרגה X מפריע לך?, האם אתה דורש רק מהקהילה שלך או שאתה פתוח גם לחסידיות/קהילות/סגנונות נוספים"?
וכדומה

רק כיוון חשיבה.
יש כ"כ הרבה הבנות וכ"כ הרבה פרטים, שמנסיון אפשר להגיד שזה דורש אלגוריתם מתוחכם בהחלט,
ובמקום לשאול את השאלות האלה ועוד אלף כדוגמתן, המודל יבין את זה בעצמו, לדוג' איזה קהילות בד"כ סגורות בעצמם, ואיזה פתוחות יותר... וכדי להגיע יותר למקרי קצה-פה בדיוק עוזר כמה שיותר מידע . ניסיתי להסביר על קצה המזלג....
אסביר שוב- מצידי אקודד בעז"ה והמידע ישאר אצלי!!! את אף אחד זה לא מעניין- ואי אפשר לעשות עם זה משהו...
וגם כמו שאת אומרת וצודקת שGOOGLE FORMS זה לא מאובטח בכלל, אין פה שום פרטים אישיים שאפילו במקרה הכי הכי גרוע....

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לפי דבריך, כל השדכנים יכולים ללכת הביתה... הרי זה תרגום למח האנושי אז גם השדכנים כביכול "עוזרים לה'"...
ואת הסינון ההגיוני שעושים כל השדכנים אפשר פשוט ללמד את המחשב לעשות...
בזמנו נמנעתי מלהגיב על זה מאחר והניסוח "הרי זה תרגום למח האנושי" הראה לי שהנחת הבסיס שלך על בינה מלאכותית מוטעית מלכתחילה, ולכן את חושבת שתראי הצלחה בפרויקט הזה, וזה בסדר.
בינה מלאכותית היא אכזבה בעולם הטכנולוגיה, והיא טובה בדברים מסויימים, אבל בחיזוי אמיתי היא פשוט לא יותר טובה מאלגוריתמים אחרים קיימים.
הקשר היחידי בין המוח האנושי לשרשאות נוירונים מלאכותיות (כנראה שזה מה שהתכוונת בבינה מלאכותית שאמורה לתרגם את המוח האנושי) הוא צורת הפעולה, אבל זה ברור שהמוח האנושי בנוי מהרבה הרבה הרבה יותר נוירונים מזה שהמחשב על הכי טוב בעולם יכול לחשב, וכמויות הידע שאדם צובר ביחד עם כל שרשאות הנוירונים בד"כ מניבות תוצאות יותר טובות מאלו שמחשב מצליח להשיג, לגבי למה צריך שדכנים צריך - בשביל זה פוסט ארוך של השקפה, וגם ככה תמיד מוחקים לי כל מה שאני כותב בנושא השקפה.. אז הרבה שלוחים למקום :)

malo

משתמש מקצוען
- בשביל זה פוסט ארוך של השקפה, וגם ככה תמיד מוחקים לי כל מה שאני כותב בנושא השקפה.. אז הרבה שלוחים למקום :)

זה כבר נשמע מעניין...

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא יודעת מה, אבל לא נראה לי שתובנה מלאכותית באמת תעזור (בהנחה שזו כוונת הסוקרת, לא שופטת כמו כמה שהגזימו), כי איך יקום ויהיה שידוך בישראל בלי השדכנית החפרנית.
ע"ע דירות ונדל"ן, כמה שהאתרים חכמים, מכירות גדולות מתבצעות בעיקר דרך "אנשים", כי תמיד צריך את הנוכל שילחש באוזן: "שמע, אם אתה לא לוקח - יש בחוץ תור ארוך..."
אני טועה?!

עריכה: התחלתי לענות על בעלי.
הפסקתי בסוף העמוד הראשון.
מי שעשה את זה הגזים לחלוטין! שיער בלונדיני, רזה, גבוה במיוחד....
אם לפי זה הולכים לשדך את הילדים שלי, אז לא יעזור - אני לא מכניסה להם צ'יפ.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
אינני רוצה לרפות את ידיכם, כי כל מה שיתן לזוג נוסף סולם לבנות את ביתו זה קדוש.
רק חושב בקול,
מסדי הנתונים הללו מיועדים, להבנתי, לרווקים/ות שכבר נמצאים תקופה משמעותית בביזנס הזה.
בחלק ניכר של המקרים החשיבה היא שמתמקדים בתחומים עיקריים במחיר של צפרדעים קטנות שצריך לבלוע. תמיד השאלה היא כמה העיקרי חזק ודומיננטי כדי להכיל את התחומים הפחות טובים של המועמד/ת.
התשובה היא לא פשוטה ותלויה פעמים רבות בהגדרות וניסוח של התחומים ואיך הם מייצרים רושם אצל השומע.
שאלו את הצלמים בפורום השכן כמה אור וצל משפיע על תפיסת המציאות שלנו.

לעיתים המלאכה היא ממש למכור קרח לאקסקמואים.
במועמדים/ות בגילאים מתקדמים זה ממש אומנות הניסוח לאוזן הייעודית.

לפחות במה שנוגע אלי, כשאני מקבל 'כרטיס' שמכיל פרטים בסגנון טבלה כמו שחלק מהאתרים מנפיקים, ואני מעביר אותם לצד ב' אני משתדל לקחת את הנתונים וללוש אותם לטקסט אנושי שישדר פחות קורות חיים ויותר סיפור שנוגע.
כי בסוף מחפשים אדם ולא אוסף תכונות ופרופיל. אני חושב כמה פעמים איפה למקם את התכונות הטובות והחזקות בטקסט כדי שיתנו פאן חיובי וימקדו עליהם את הפוקוס ולא על הדברים הפחות טובים שכמובן גם הם מופיעים.

שוב, אין הכוונה לרפות את ידי כל העוסקים במלאכה הקדושה הזו מכל היבט שהוא רק לנסות לדייק את המציאות מזווית ראייתי.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
לא הבנתי איך זה קשור לבינה מלאכותית
וגם לא הבנתי איך הסטטיסטיקה הזו יכולה לעזור, נניח שיוצא שכל מי שגר במעלה אדומים ויש לו שער כתום והוא רזה - אז אשתו שמנה ויש לה שער ירוק והם נתנו מעל 500000.
לעומת מי שגר באלעד ויש לו שער תכלת והוא מצביע ש"ס וקצת שמן - שאז דווקא אשתו למדה בסמינר בינה מלכותית ויש לה שער חום והם נתנו מתחת ל500000.

נו, ואז?

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אין לי מניות (עדיין…) אצל @ר. ג. וגם לא הבנתי בדיוק מה הוא מתכנן לבנות אבל נראה לי שהכותבים פה באשכול קצת לא משדרים על אותו תדר. ואסביר:
דבר ראשון, @ר. ג. הבהיר שמטרת הפרוייקט זה עזרה לשדכנים ולא מיועד לרווקים/ות עצמם.
בינה מלאכותית היא נסיון לקחת את הסטטיסטיקה ולבנות ממנה הסתברות. אם ההסטוריה תראה לנו שרוב בני המגזר איקס דורשים דירה אז השדכן אמור לדעת מהנתון הזה.
כמו שכל אחד יודע ומבין שכמעט לא ייצא לפועל שידוך בין בני העדה החלאבית בפריז לבין בני קהילת לב טהור בגוואטמלה… עכשיו נשאר רק לעדכן את המחשב בידע הזה וללמד אותו שאין טעם להציע כזה שידוך. עכשיו נשאר רק לשדרג את המכונה ולאלף אותו דעת במיטב מכמני הניואנסים המאפיינים את הציבור שלנו לגווניו ולשבטיו.
עוד משהו שכלול בבינה המלאכותית זה לכתוב למחשב כל מה שאפשר לכתוב ולהגדיר. כן, אפי׳ מבנה גוף בעת האירוסין לפני עשור…
אני חושב (אולי אני טועה) שכדי שפרוייקט כזה יוכל להצליח שנדרשת עבורו דטה כפולה ומכופלת שלושה דורות אחורנית…
ולכל הפסימיים (ובתוכם אני עצמי) אני מזכיר את המכונה שגוגל בנתה לתרגומים - גוגל טרנסלייט - כאשר בתקופה הראשונה התרגומים שלה היו מזעזעים ובאיכות ירודה ממש, וכאשר כל העולם השתמש בזה ואילף את המכונה עוד ועוד, המכונה יודעת היום לקלוע לתרגום הרצוי בדיוק הולך וגובר ומשתדרג ללא הרף.
הרי כשנופל למישהו רעיון לשידוך זה מגיע מפרדיגמות חשיבה כלשהם. אם בגלל רקע זהה או בגלל מכנה משותף כלשהוא ולכן אין שום מגבלה בתיאוריה למחשב את הנתונים האלו ולהעמיד את זה לשימוש השדכנים דנן הע״י…
@ר. ג. הידד… המשך במלאכתך אך שמור על חוקי פרטיות הוגנים…

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בינה מלאכותית היא אכזבה בעולם הטכנולוגיה, והיא טובה בדברים מסויימים, אבל בחיזוי אמיתי היא פשוט לא יותר טובה מאלגוריתמים אחרים קיימים.
למה?
מובילאיי עובדים עם זה הרבה מאד בזיהוי אובייקטים כרמזורים, רכבים וכו'.
תמיד יש מה לשפר את המכונה, אבל היא מוכיחה את עצמה יפה מאד.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
למה?
מובילאיי עובדים עם זה הרבה מאד בזיהוי אובייקטים כרמזורים, רכבים וכו'.
תמיד יש מה לשפר את המכונה, אבל היא מוכיחה את עצמה יפה מאד.
זה לא חיזוי, בתחום הראיה ממוחשבת זה מצוין! :)

שלום רבב

משתמש פעיל
לא יודעת מה, אבל לא נראה לי שתובנה מלאכותית באמת תעזור (בהנחה שזו כוונת הסוקרת, לא שופטת כמו כמה שהגזימו), כי איך יקום ויהיה שידוך בישראל בלי השדכנית החפרנית.
ע"ע דירות ונדל"ן, כמה שהאתרים חכמים, מכירות גדולות מתבצעות בעיקר דרך "אנשים", כי תמיד צריך את הנוכל שילחש באוזן: "שמע, אם אתה לא לוקח - יש בחוץ תור ארוך..."
אני טועה?!

עריכה: התחלתי לענות על בעלי.
הפסקתי בסוף העמוד הראשון.
מי שעשה את זה הגזים לחלוטין! שיער בלונדיני, רזה, גבוה במיוחד....
אם לפי זה הולכים לשדך את הילדים שלי, אז לא יעזור - אני לא מכניסה להם צ'יפ.
אם היית יודעת באמת למה השדכן שלכם חשב להציע את בעלך לך אפשר שהייתם מתאבדים.
אני מכיר שידוך שהציעו זוג שהוא חבר שלו והיא חברה שלה, אבל ההגיון של ההצעה היה מעליב עד קצה הארץ (שהשדכן המטומטם פלט לאחר מעשה, למשל שלו יש אח מיוחד והם כבר עשו שידוך עם כזו משפחה) כיון שבמקרה כזה בטוחים שהשידוך נבנה מתוך הכירות אישית.
למעיישה ממרום גילי הבנתי שזה לא באמת היה הסיבה האבסולוטית אבל בהחלט זה היה אחד הגורמים להצעת השידוך.
כמו"כ כיום שאנו עוסקים בשדכנות יש באמת השפעות לדברים קטנים וזוטרים כהשלמה לתמונה הכוללת של המדוברים.

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא חיזוי, בתחום הראיה ממוחשבת זה מצוין! :)
וואו, אז כנראה יש לי טעות בהבנה,
אשמח לקבל הסבר :)
אם אני הרצתי כמויות של תמונות של רמזורים כ DATA עם LABELS,
ואח"כ כשבחנתי את הרשת היא הגיעה להבנה מסוימת מהו רמזור (בכל הצבעים כמובן - ירוק, אדום וכתום),
ומאז כשהרצתי אותה על כל תמונה של רמזור או שלא, היא עפ"י רוב ידעה לענות לי,
אז זו לא בינה מלאכותית?
ובכלל, בינה מלאכותית זה לא machine learning?
אשמח להסבר אם טעיתי,
תודה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה