בינה מלאכותית-תעזרו לנו לעזור לה, לעזור לכם!!!

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
וואו, אז כנראה יש לי טעות בהבנה,
אשמח לקבל הסבר :)
אם אני הרצתי כמויות של תמונות של רמזורים כ DATA עם LABELS,
ואח"כ כשבחנתי את הרשת היא הגיעה להבנה מסוימת מהו רמזור (בכל הצבעים כמובן - ירוק, אדום וכתום),
ומאז כשהרצתי אותה על כל תמונה של רמזור או שלא, היא עפ"י רוב ידעה לענות לי,
אז זו לא בינה מלאכותית?
ובכלל, בינה מלאכותית זה לא machine learning?
אשמח להסבר אם טעיתי,
תודה :)
זה כן בינה מלאכותית, התחום "בינה מלאכותית" הוא תחום גדול מאוד, מה שמקובל לדבר עליו כשאומרים "בינה מלאכותית" היום זה deep learning, כלומר מימוש של מודל כלשהו באמצעות רשתות נוירונים מלאכותיות שנועדו "לחשוב" כמו מוח של אדם, כשמשתמשים בזה בשביל חיזוי תוצאות משחקי כדורגל, אז מסתבר שהחיזוי של בן אדם יהיה טוב יותר מזה של מחשב, ובדברים כאלה תמיד עדיף להמציא אלגוריתם חיזוי שאינו "לומד" מאשר להשתמש בכזה שכן, ואפילו סתם חישוב סטטיסטיקות יביא תוצאה טובה יותר עבור תוצאות משחקי כדורגל, לעומת זאת יש המון דברים אחרים שמשתמשים בזה שבהם זה עובד מצויין, אחד מהדברים האלה הוא ראייה ממוחשבת, שנותנים למחשב ללמוד איך נראים דברים בשביל שהוא יוכל אח"כ לזהות אותם, אפשר ללמד את המחשבים המון דברים, ויש המון דברים שמשתמשים בזה וזה עובד טוב, אבל חיזוי הוא לא אחד מהם.
ד"א, כבר המצאתי פעם אלגוריתם למציאת זיווג הגון, רק שלא מימשתי אותו מאותה סיבה שכתבתי לעיל.

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה כן בינה מלאכותית.
התחום "בינה מלאכותית" הוא תחום גדול מאוד, מה שמקובל לדבר עליו כשאומרים "בינה מלאכותית" היום זה deep learning, כלומר מימוש של מודל כלשהו באמצעות רשתות נוירונים מלאכותיות שנועדו "לחשוב" כמו מוח של אדם.
כשמשתמשים בזה בשביל חיזוי תוצאות משחקי כדורגל, אז מסתבר שהחיזוי של בן אדם יהיה טוב יותר מזה של מחשב, ובדברים כאלה תמיד עדיף להמציא אלגוריתם חיזוי שאינו "לומד" מאשר להשתמש בכזה שכן, ואפילו סתם חישוב סטטיסטיקות יביא תוצאה טובה יותר עבור תוצאות משחקי כדורגל.
לעומת זאת יש המון דברים אחרים שמשתמשים בזה שבהם זה עובד מצויין,
אחד מהדברים האלה הוא ראייה ממוחשבת, שנותנים למחשב ללמוד איך נראים דברים בשביל שהוא יוכל אח"כ לזהות אותם, אפשר ללמד את המחשבים המון דברים, ויש המון דברים שמשתמשים בזה וזה עובד טוב, אבל חיזוי הוא לא אחד מהם.
ד"א, כבר המצאתי פעם אלגוריתם למציאת זיווג הגון, רק שלא מימשתי אותו מאותה סיבה שכתבתי לעיל.
אוקיי,
אז בעצם העניין הוא כזה:
מה שאני עשיתי השתמשתי בראיה ממוחשבת. - לתת למכונה ללמוד מיהו רמזור ומיהו לא, שזה מעולה,
ומה שמנסים לעשות פה זה בעצם חיזוי - על סמך תוצאות העבר לבצע התאמות, שזה פחות מוצלח.
אבל שני התחומים פה הם בינה מלאכותית שמשתמשות ברשתות נוירונים, ב deep learning.
נכון?
תודה

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אוקיי,
אז בעצם העניין הוא כזה:
מה שאני עשיתי השתמשתי בראיה ממוחשבת. - לתת למכונה ללמוד מיהו רמזור ומיהו לא, שזה מעולה,
ומה שמנסים לעשות פה זה בעצם חיזוי - על סמך תוצאות העבר לבצע התאמות, שזה פחות מוצלח.
נכון?
תודה
אכן :)

הייטקיסטית

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אם היית יודעת באמת למה השדכן שלכם חשב להציע את בעלך לך אפשר שהייתם מתאבדים.
אני מכיר שידוך שהציעו זוג שהוא חבר שלו והיא חברה שלה, אבל ההגיון של ההצעה היה מעליב עד קצה הארץ (שהשדכן המטומטם פלט לאחר מעשה, למשל שלו יש אח מיוחד והם כבר עשו שידוך עם כזו משפחה) כיון שבמקרה כזה בטוחים שהשידוך נבנה מתוך הכירות אישית.
לא חושבת שסיבת ההצעה מעליבה -
בחור או בחורה שיש להם אח מיוחד יש להם כוחות נפש מיוחדים ורגישות רבה,
זה בהחלט אומר משו ויכול להוות גורם להתאמה.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
כמו שכל אחד יודע ומבין שכמעט לא ייצא לפועל שידוך בין בני העדה החלאבית בפריז לבין בני קהילת לב טהור בגוואטמלה… עכשיו נשאר רק לעדכן את המחשב בידע הזה וללמד אותו שאין טעם להציע כזה שידוך
מצטער, זה עדיין לא נקרא בינה מלאכותית.
זה יכול להיות אולי סוג של סינון לפני שהמכונה תתחיל להפעיל בינה מלאכותית.
אם הייתי חושב על בינה מלאכותית הייתי מכניס נתונים כמו אופי, מוסדות לימוד של המשפחה, איפה המשפחה למשל מטיילים בבין הזמנים וכד'

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מצטער, זה עדיין לא נקרא בינה מלאכותית.
זה יכול להיות אולי סוג של סינון לפני שהמכונה תתחיל להפעיל בינה מלאכותית.
אם הייתי חושב על בינה מלאכותית הייתי מכניס נתונים כמו אופי, מוסדות לימוד של המשפחה, איפה המשפחה למשל מטיילים בבין הזמנים וכד'
הבינה המלאכותית תפקידה למצוא את ההגדרות לסינונים ע״י שהיא מזהה אותם בים המידע. אין בינה מלאכותית שיש לה באמת ״בינה״ כמו שיש לאדם יציר כפיו של הקב״ה, הכל זה רק אימון וסטטיסטיקות, רק שהLM יודע לנתח תוצאות ולמצוא הגדרות לסינונים תוך כדי הליכה ותוך שיפור מתמיד.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני לא רואה שום סיבה שלא למלא.
  1. מספיק להצליב את הנתונים של מוסד הלימוד ומקום המגורים של החתן/כלה, עם מסד נתונים של מודעות אירוסין שנניח ונשאב מעיתונים שונים (שמכיל בד"כ ארבעה פרטים - שם, משפחה, סמינר, ישיבה. נכון שכל עיתון מחזיק רק בחלק מהמידע, אבל לו יצוייר, וזו לא פנטזיה, וד"ל), ותוך כמה פעולות פשוטות אפשר לדעת במה ובמי מדובר, ובמילא - מה ההעדפות של החתן או הכלה דנן, או כמה אותו זוג דרשו בהסכמי האירוסין, וכו'. (נניח לדוגמא חתן מרמת שלמה, מישיבת "כפכפי אפרים" שהתחתן עם כלה מרכסים, סמינר "שמייכלמאן" - כמה זוגות כאלה כבר יש? וזה עוד בלי להצליב, וכשמצליבים אפשר להגיע לרדוקציה של זוג ספציפי אחד) וזה רק מה שעלה במוחי בהשקפה ראשונה.
רוב הזוגות לא מפרסמים מודעות אירוסים בעיתונים, וגם אם מישהו יחליט לעבוד קשה על אלגוריתם מיוחד שינסה לכרות מידע מאלו שכן פירסמו מודעות, מקסימום הסודות שהוא יכול לגלות זה אם ההורים התחייבו על סכום של יותר מ-500 אל"ש או פחות. א גרויסע גליק.

ולכל אלו שמתנגדים ליוזמות ממוחשבות וכדומה - לפני שקמה 'קופת העיר' ודומותיה, גם כן היו כאלו שטענו שהכי טוב זה שכל גבאי צדקה דואג לאלו שהוא מכיר, עד שגילו שהרבה נזקקים נפלו בין הכיסאות, וצריך קופת צדקה אחת גדולה שתדאג לכווולם. כך גם לגבי המיזם של 'ערבים'.

ירושל

משתמש מקצוען
אוקיי,
אז בעצם העניין הוא כזה:
נכון?
תודה
@פררו רושה ו @גזעי ,
קודם כל - בהגדרה, למידת מכונה היא כלי להשגת בינה מלאכותית - כלומר, למידת מכונה עונה על השאלה "איך לבנות מערכות ממוחשבות שמשתפרות באופן אוטומטי ע"י התנסות" ובינה מלאכותית היא יותר כוללת - "המדע וההנדסה שמאפשרים למכונות להתנהג בצורה שעד לאחרונה חשבנו שנצרכת לה בינה אנושית". (תרגום לא מדויק להגדרות שלקוחות מכאן).
לשם הפשטות, נשתמש במושג למידה ממוחשבת ולא בינה מלאכותית.
ראייה ממוחשבת (Computer Vision) לא סותרת למידה ממוחשבת. בדוגמא שהבאת, את משתמשת בלמידה ממוחשבת (עמוקה, מושגחת - Supervised) עבור יישום של ראייה ממוחשבת. CV הוא פשוט אחד מהשדות שבו משתמשים ב-ML.
חיזוי - Prediction - משתמש, ובהצלחה רבה, גם בארגונים מסחריים רבים, באלגוריתמים של למידה ממוחשבת. חפשו מידע על Recommendation Systems למשל - אמאזון, גוגל ופייסבוק מטמיעות אותן כבר כמה שנים במוצרים שלהן.
הצעת מוצרים, אנשי קשר ותחומי עניין, פרסומות, השלמת טקסט, ניבוי מחלות, ועוד ועוד ועוד - אלו רק דוגמאות לבעיות חיזוי שמשתמשות בלמידה ממוחשבת.
למידה ממוחשבת זה תחום ענק, שמוטמע בהמון תחומים, והוא הרבה מעבר ללמידה עמוקה.

chavib

משתמש פעיל
@פררו רושה @גזעי ,
אני מבינה שאתם עוסקים בתחום,
אנא המליצו לי על מישהו/י שיכול/ה לבנות עבורי אלגוריתם בבינה מלאכותית לפרוייקט גמר ברמה גבוהה chavi751אין לכתוב כתובת מייל

אשמח לקבל המלצות נוספות,גם משאר המתכתבים על הנושא

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@פררו רושה @גזעי ,
אני מבינה שאתם עוסקים בתחום,
אנא המליצו לי על מישהו/י שיכול/ה לבנות עבורי אלגוריתם בבינה מלאכותית לפרוייקט גמר ברמה גבוהה chavi751אין לכתוב כתובת מייל

אשמח לקבל המלצות נוספות,גם משאר המתכתבים על הנושא
לא עוסקת בתחום לצערי,
פשוט עשיתי איזשהו פרויקט כזה במסגרת הלימודים.
בהצלחה :)

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@ר.ג אתם יכולים לשתף את הקוד שכתבתם בשביל זה? מעניין אותי באיזה מודל השתמשתם.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי זה יכול לעזור לי ,אני פשוט צריכה מימוש של אלגוריתם טוב,תוכלי ליצור איתי קשר?
אני מכיר מישהו, אבל הוא לא זול (עם תואר שני בבינה מלאכותית ואלגוריתמים).

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני עדיין לא הבנתי מה הרעיון וכיצד הוא תורם?

אם זה היה שאלון לרווקים/ות, הייתי מבין שבמקרים שיש התאמה וחפיפה מציעים השידוך.

אבל כיצד תורם הידע של הרקע ווהסביבה של זוגות שכבר נשואים?
אם היית מבין בבינה מלאכותית היית מבין למה זה עוזר..
צריך "לאמן" את המחשב איך איזה שידוכים עשויים להיות מתאימים ובשביל זה צריך הרבה מאוד מידע של שידוכים שנעשו בעבר...
איזה מידע סודי כבר חושפים שם בשאלון?

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה תרגום חופשי לא?
ודאי שזה כן..
תרגום זה למידת מכונה :)
היה ברור לי שכן, רק שלא ממש הבנתי את מה ש@גזעי כתב -
בינה מלאכותית היא אכזבה בעולם הטכנולוגיה,
זה לא חיזוי, בתחום הראיה ממוחשבת זה מצוין! :)
אז חשבתי שיש לי טעות בהבנה :rolleyes:
באיזה מודל השתמשת?
למה את מתכוונת?
השתמשתי בספריית TensorFlow

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה