דרוש מידע ביגוד יד שניה, למה לא?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה ההבדל בין להשתמש בדירה מרוהטת שכורה (שאתה לא יודע מי היו השוכרים קודם) לבין ריהוט מיד 2??
מכירה כמה וכמה אנשים שחיפשו יחידה לא מרוהטת בגלל התחושה המגעילה :)
יכול להיות שזה מיעוט- אבל מיעוט מצוי.

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
הנושא של ביגוד יד שניה אני חושב שמעבר לחסכון הכלכלי, זה משהו שצריך להגיע מבפנים, זה סוג ריגוש מיוחד, שאי אפשר להסביר בלי לעשות סיבוב בחנויות שכאלה, בטח אלו שנמצאות במושבים או בחצרות בתים.

אני בתור תחביב עוסק בעתיקות, התחלתי בכלי כסף, משם עברתי לזהב, ריהוט וכל מיני דברים ישנים ויקרים, שאני קונה ומוכר,
כאשר קנינו את הדירה החדשה שלנו, התחלנו לחפש ריהוט, וכל המחירים היו מטורפים לגמרי, לא הסכמנו להתפשר על איכות, ועל עיצוב מוקפד, ומצד שני כאשר הגענו לחנויות והבנו את המחירים - קצת נבהלנו. אולי יותר מקצת,
הגענו בקלות ל150 אל''ש לאותו עיצוב שחלמנו עליו.
ואז יום אחד הייתה מכירת חצר של אספן, והגעתי לשם לקנות קצת לתחביב, ואני רואה בית שמרוהט בסגנון שאנחנו חיפשנו, ומוצרים איטלקיים איכותיים מאד,
אחרי שעה כבר הייתי הבעלים של כל הריהוט בבית,
אז נכון, עלה לנו לא מעט לעשות הפרדה לשתי מיטות, אבל ממיטה של 4.8 רוחב על 2.2. אורך, היה קל לעשות שתי מיטות, ומזרונים קנינו כמובן חדשים.

מפה לשם, בכל מיני מכירות חצר או דירות ירושה, מצאתי פעם כמה בגדים כמעט חדשים של מותגים מדהימים, וקניתי, הילדות התרגשו להגיע לסמינר עם מותגים, ולא מספרות כמובן שזה יד שניה....

ומאז הכל היסטוריה.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
באמת אין הבדל משמעותי. דירה מרוהטת - עוזבים אותה ואת הרהיטים. רהיטים יד 2 - קשה להיפטר מהם.
רהיטים יד 2 , שנקנו במצב טוב , ונשארו במצב הזה, אם מוכרים בחצי מחיר מהמחיר שנקנו - אמורים להימכר במהירות (מניסיון, והיו לי גם כמה רהיטים שמכרתי במחיר שקניתי..)
עדיין אסרב. זה פשוט עניין של אופי, ולא בא לפסול את ההנחה שזה רצוי ונורמלי לקנות בגדים יד 2.
לא ענין של אופי,
ענין של תרבות, והרבה בגרות...
הגיוני ואנושי לקנות הכל חדש מהאריזה,
כל ילד בן 3 מבין את זה,
אבל תמיד יש את השיקול של כמה כדאי לבזבז על כל דבר (לא אומרת שת-מ-י-ד צריך לקנות יד 2, לפעמים צריך גם בשביל הנפש...)

כמו"כ צריך להבין שזה שאנחנו גרים/נמצאים בחברה מסוימת,
עם כל היתרונות שיש בכך, יש גם חסרונות..
אחת מהן , היא חיי חברה לוחצים..

וגם בתוך החרדים יש קהילות שונות , שהלחץ בהן על הפרט הוא שונה..
ולכן עד שלא נשנה את ההסתכלות על הענין- הסיפור הזה לא נראה לי ישתנה,
ולכן כשיראו, איזה סלב נכנסת לחנות כזו, וקונה שם בגדים, או נכדה של אדמור קונה בחנות כזו,
והן יפרסמו את הענין , וידברו על כך בגאווה ולא בבושה..
זה יהיה הרבה יותר סוחף , מאשר ניק אנונימי בפרוג.....

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
הציבור שלנו כ"כ גדול שקשה לי עם ההכללה הזו וקביעה כ"כ חד משמעית.
יכול להיות שיש קהילות כאלה, יש גם אנשים כאלה כפרט באזורים שזה לא מקובל, אבל יש הרבה אזורים של ציבור חרדי שנורמלי ורגיל לקנות בגדי בזאר, ויד שניה וירושות.
כוונתי לאווירה והרוח...
ברור שבלי הכללות!

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בנווה יעקב בירושלים יש חנות יד 2 מטעם המנהל
היא ממש מבוקשת
אז כנראה זה קיים בציבור החרדי...
אבל זה לא חנות שבאה במטרה להרוויח כסף.

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
1. לגבי הציבור החרדי זה לא מתאים: תשאלו בעלות גמ"ח 80-90% מהבגדים שמגיעים לגמ"ח אינם ראויים למדף והולכים למיחזור. רוב הבגדים נחרשו עונה שלימה ע"י ילד ועברו כביסות וייבוש, נראים משומשים, גם אם באיכות גבוהה וללא כתמים.
2. חברתי בחו"ל קונה ביד 2 - אבל שם יש הרבה בגדים חדשים עם התווית, כי קנו יותר ממה שהילד נצרך לעונה.
מה שכן יכול ללכת - חנות של מוצרים שנקנו אונליין עם התווית ולבסוף לא התאימו.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני ממש בעד.
חושבת שאם תהיה כזו מהפכה זה יהיה מדהים.
כי אם היום אני משקיעה וקונה בגד לילדים ואז מעלה לארון למעלה לילד הבא וזה תופס לי מקום ובסוף בילד הבא זה לא ממש הולך ואני צריכה לקנות שוב...
כשיש כזו חנות, בסיום כל עונה אני מביאה לשם את כל הבגדים האיכותיים שקניתי והם משמשים ילדים אחרים. ועדיין לכאורה נראים חדשים, ואני יודעת כשהילד הבא יהיה בגיל של הבגדים ששיחררתי יהיה לי בשבילו בגדים במצב מעולה בלי להשתגע שוב.
ברור שגם אלה ששותפים לזה לא קונים הכל שם. חלק שם, חלק מיד ראשונה. וכך גם יש כל הזמן בגדים מעודכנים במצב מעולה

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חושבת שאם תהיה כזו מהפכה זה יהיה מדהים.
צריך להבין שעסק כזה חייב להיות כלכלי,
ככל והוא יהיה מכירת חסד, זה יגרום לתחושה של הזנחה והסתכלות שלילית על הרעיון.
הדבר דורש מיתוג נכון, שיווק חכם, והתנהלות בריאה.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
צריך להבין שעסק כזה חייב להיות כלכלי,
אז אף אחד כבר לא ירוויח פה........
כי העלויות של אחזקת חנות : ארנונה שכירות חשמל וכו'
תהיה זהה לחנות רגילה,
ומצד שני הסינון הקפדני של הבגדי יד 2 דורש הרבה יותר
משאבי אנוש מסידור קולקציה חדשה בחנות,
ככה שמחיר זול לא יוכלו לעשות אז מה הרווחנו?

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אז אף אחד כבר לא ירוויח פה........
כי העלויות של אחזקת חנות : ארנונה שכירות חשמל וכו'
תהיה זהה לחנות רגילה,
ומצד שני הסינון הקפדני של הבגדי יד 2 דורש הרבה יותר
משאבי אנוש מסידור קולקציה חדשה בחנות,
ככה שמחיר זול לא יוכלו לעשות אז מה הרווחנו?
נכון,
וכדי שמישהו יעשה את זה בהתנדבות - זה לא יחזיק מעמד...
במיוחד שמי שבאמת רוצה לקנות בדול, תמיד יש את האתרים הסיניים ..
שאפשר להשיג בהם סחורה יפה , ולפעמים גם טובה,
במחיר מצחיק...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בלת"ק
אולי המיזם נחמד אבל נראה לי לא ריאלי להשוות לחילונים, מכמה סיבות..
נסתפק בזה שאצלנו הבגד עובר כמה ילדים, וכשמגיע ל'חנות יד 2' הוא במצב תואם.
זה בדיוק מה שכתבתי.
שאם זה יצליח הבגדים לא יעברו כמה ילדים.
הצורך לשמור בארון יתייתר. כי לילד הבא תקחי בגדים במצב מעולה מהמכירה בגרושים. ואת הבגדים שלך מישהי אחרת תקנה במצב מעולה.

רפרפת

משתמש פעיל
זה בדיוק מה שכתבתי.
שאם זה יצליח הבגדים לא יעברו כמה ילדים.
הצורך לשמור בארון יתייתר. כי לילד הבא תקחי בגדים במצב מעולה מהמכירה בגרושים. ואת הבגדים שלך מישהי אחרת תקנה במצב מעולה.
למה יהיה לי עדיף שהילד השני ילבש משהו שאמא אחרת בחרה וילד אחר לבש? אם יש לי חולצה באותו מצב שאני בחרתי וילד אהוב לבש?

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
למה יהיה לי עדיף שהילד השני ילבש משהו שאמא אחרת בחרה וילד אחר לבש? אם יש לי חולצה באותו מצב שאני בחרתי וילד אהוב לבש?
א. כי זה חוסך לך מקום בארון.
ב. תלוי כמה הילד הבא קרוב. אבל אם יש מרחק של שלוש שנים בינהם, לטעמי עדיף לקנות במכירה בגד שהיה חדש בעונה הקודמת מאשר בגד שהיה רלוונטי לפני כמה עונות.

בפרט כשהילד קטן בן שנה או שנתיים.
את לא יודעת כמה שווה יהיה לך לשמור את הבגדים. אין לך מושג מתי הבייבי הבא יבוא ואם זה יהיה בן או בת ואז לשמור זה כבר פחות שווה שאת יודעת שאת יכולה לשלוח את הבגד למכירה. תמורתו לקבל אחר וכשהבא יוולד את מסודרת.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הדבר הכי בעיתי מבחינתי זה שמכל פריט יש רק במידה אחת.
כשנכנסים לחנות את אוהבת משהו ומבקשת במידה שלך ויכולה לפעמים לגמור מהר.
בחנות כזו צריך למדוד את כל החנות. לי לא מתאים... אעדיף כבר ללבוש בשנה העשירית את מה שיש לי בבית.
אבל לבנות צעירות למה לא.
אני חושבת שאם תקום חנות כזו במיקום טוב (לא מחסן) עם עיצוב נעים, מסודר ועם שרות זה יכול לללכת מעולה.
לגבי עלויות שדברו פה לא לשכוח שהסחורה מתקבלת חינם אז גם אם משיתים עלויות של כח אדם ושכירות אפשר למכור במחיר נח. ואם זה בגדים שמלכתחילה היו ברמת יוקרה אז בודאי יש פה רווח כלכלי
אני באה להגיד פריט של זויה שימכר יד שניה באמת הפער לא יהיה מספיק כלכלי, אבל אם יהיו מותגים ובגדים איכותיים הפער יהיה משמעותי מאד.
השאלה הכי גדולה מאיפה ישיגו את הסחורה. כי כמו שנאמר פה בריכוזים החרדיים מרבית הביגוד נשחק עד תום.
ולא רק כי עובר כמה ילדים. אלא גם קונים באופן מבוקר יותר.
אני מקבלת יד 2 מבת דודתי בחול לילד בן שנתיים היא שולחת 8 סטים לשבת, 15 ליום חול, 3 מעילים ועוד כמה מכנסיים עם טיקט שכנראה לא מצאה להם עליונית או שאחרי שהגיעו הביתה בסוף לא מצאו חן בעיניה. כמובן שבגדים כאלה נראם במצב שונה לעומת אחרי שנה שהם כאן בארץ שמחולקים לשלושה בני דודים באותו גיל ונחרשים עד תום.
אם אפשר להגיע למקורות האלה זה יכול לעבוד טוב אם כי יהיה על זה עלויות שינוע (היא משלמת 20 דולר לקרטון די גדול דרך ארגון חסד וכך שולחת את הדברים)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מנסה לחשוב כמה נשים שיש להם פערים בין הילדים שומרות בגדים בארון
איך שאני רואה סביבי זה עובר לאחים או שכנים כי מה הטעם לשמור.
ב. תלוי כמה הילד הבא קרוב. אבל אם יש מרחק של שלוש שנים בינהם, לטעמי עדיף לקנות במכירה בגד שהיה חדש בעונה הקודמת מאשר בגד שהיה רלוונטי לפני כמה עונות.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני מנסה לחשוב כמה נשים שיש להם פערים בין הילדים שומרות בגדים בארון
איך שאני רואה סביבי זה עובר לאחים או שכנים כי מה הטעם לשמור.
זה היה תשובה לזה

יהודיתו

משתמש מקצוען
בלת''ק חלקי
אני יכולה להגיד לכם, אני חוצניקית, וכשבאתי לארץ וראיתי מה הרף (הן במבחינת לבוש, מותגים וכו..) הזדעזתי..
אנחנו רגילים וכמעט לא שמים לב שההתנהלות היא לא תקינה!
לא זה לא הגיוני שאנשים לוקחים הלוואות על בגדי ילדים שכל שמלה עולה 200-300 ש''ח, לא זה לא הגיני שלוקחים הלוואה כדי לקנות עגלת מותג.
כל החנויות של הבגדים הם במחירים הזויים, הרף של הציבור החרדי בארץ הוא כמו הרף של העשירים בחו''ל.
ובואו לא נשווה את ממוצע ההכנסות כאן ושם, וממוצע ההוצאות כאן ושם.
אני חושבת שיש משהו שהשתבש, אני לא חושבת שזה הוגן שהרף נשאר כזה גבוה, ושבחורה שרוצה להיות IN בחברה צריכה לקנות סט של בגדי שבת ב1000 ש''ח.
אז כן, אנחנו בני תורה , אנשים פשוטים, אני לא מבינה, למה לנו כל הלוקסיוס הזה?
ברור שיש הידור מצווה, ותמיד כיף להתלבש יפה והכל אבל זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב.. לדעתי..
ואני תמיד לבושה מכובד ויפה, והילדה שלי כנ''ל.
אני כשאני רואה מה קורה סביבי , אני פשוט המומה..
וסתם דעתי האישית, גם שאם הייתי מיליונרית - לא הייתי משקיעה לדוגמא בשמלה ב2500 ש''ח לחתונה של אח או אחות.
ברור שמלה יפה ומכובדת ושיושבת יפה והכל, מאוד מאוד חשוב לי אסטטיות, אבל זה כאן מוגזם!
זה מה שאני רוצה לשדר לילדים שלי? שבחתונה הכי חשוב שאנשים יגידו ואוווו וכל הטירוף הזה סביב הלבוש החיצוניות..
עוד פעם , זה עניין של גישה ..

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
לי יש בן ואז בת ואז בן.
קניתי לבכור קרדובה ממיטב החברות (ושמרתי אותם) ואז הגיע בת ושוב קרדובה שלמה ויפה ואז שוב בן.
כשאני פותחת את הקרדובה של הבכור יש הרבה דברים טובים אבל גם הרבה דברים שלא בא לי להלביש את הקטן.
את כל בדי הבת אני מנסה להעיף. חבל לי על המקום (אני מעבירה לשכנים שלוקחים בשמחה)

אין לי גם בעיה לקבל יד 2 במצב מעולה. מה רע בזה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה