בזכות הקורונה קיבלנו קצת הגיון - חתונות נורמאליות, עדותו של בעל גמ"ח

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אז אספר לכם מה קורה בניו יורק,
בחסידות סאטמר יש שורת תקנות שווה מאוד, אבל, צריכים לעמוד בכל התקנות,
אם לא, לא מקבלים את ההטבות,
(כגון לקנות הכל בחתונה מויל- שזה כולל רהיטים והכל, דברים מדהימים!!!!
מהאיכות הכי טובה במחירים משתלמים מאוד!!!!)
ואחד הדברים, זה לחתן בכמה אולמות מסוימות עם סטנדרת בינוני מאוד.
הייתי שם בחותנה כזאת, והייתי בטוחה שזה יהיה סגנון ארמונות פרידמן.
נדהמתי, היה כל כך מכובד, האולם (היפה כל כך) האוכל (הטעים והמכבד את האוכלים...) התזמורת ( כלי אחד!)
אהבתי, זה היה לחסוך ולהישאר מכובד ומכבד!
הלוואי שהיה אצלינו כזה דבר

פשוט מאוד

משתמש פעיל
נדהמתי, היה כל כך מכובד, האולם (היפה כל כך) האוכל (הטעים והמכבד את האוכלים...) התזמורת ( כלי אחד!)
ומה המחיר חתונה כזאת? יש לך אפשרות לבדוק? (כולל הכל)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

כשהיינו בבית רפואה במונסי, בעלי ואני צחקנו שאנחנו היינו מוכנים להתחתן שם, יותר יפה מנאות ירושלים שזה אולם מעל הסטנדרט פה בארץ.
אז להשוות לחו"ל זה פשוט לא מציאותי, כי להתחתן שם בישיבה או כו', זה אולי להוריד סטנדרט שם, אבל זה להתחתן במקום יפהיפה, מכובד ויכול להיות גם מפואר.
וגם ענין הגודל, כשאומרים שם מקום קטן, מתכוונים מקום שאפשר גם לשבת וגם משאיר רחבת ריקודים, (בשונה מהמקומות הממש סטייליסטים שיש אולם לסעודה ואולם לריקודים עם רחבת בר מרכזית.)
כל החתונות שהייתי שם, היו מעל הסטנדרט הסטייליסטי בארץ, גם המקומות שנחשבים אברכיים הם יפהיפיים... אפילו האולם בית כנסת שעשו שם שבת שבע ברכות, והשבת עצמה הייתה מכובדת ויפה אבל ממש לא מנקרת עיניים מבחינת מזון וכוט', אבל האולם עצמו בכיף היה משמש פה כאולם חתונות ל150-200 איש והיה נקרא חתונה סטייליסטית(והייתי באיזה 12 חתונות שם)

ש+

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה גודל זה מכיל?
זה 400 מ"ר
אולם ענק. יועד מעיקרו לישיבת טשכנוב, אם לא סכסוכים פנימיים. כרגע שומם ולא מושלם (למיטב ידיעתי).
לחתונות מדובר בגודל מיותר. גם לא מפואר.
טעות בידך
סיימו לבנות אותו לאחרונה
אולם יפייפה (מותר להעיד על עבודה של עצמי?)
לחתונות בגודל סטנדטי הוא קטן
הוא נועד לאירועים בגודל בינוני.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טעות בידך
סיימו לבנות אותו לאחרונה
ייתכן לא ביקרתי שם לאחרונה.
יש בו אלמנט אחד שונה מאולם רגיל, הגובה. 2 קומות לפחות.

ש+

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ייתכן לא ביקרתי שם לאחרונה.
יש בו אלמנט אחד שונה מאולם רגיל, הגובה. 2 קומות לפחות.
לכן זה נראה לאנשים שזה אולם מאד גדול
אבל הוא לא כזה גדול כמו שהוא גבוה (6.7 מטר גובה)

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה 400 מ"ר

טעות בידך
סיימו לבנות אותו לאחרונה
אז בואו נראה תמונות.
אולי זה ימריץ אנשים לערוך שם חתונות קטנות.
המחיר גם ל200 מנות עדיין יקר?

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
כשהיינו בבית רפואה במונסי, בעלי ואני צחקנו שאנחנו היינו מוכנים להתחתן שם, יותר יפה מנאות ירושלים שזה אולם מעל הסטנדרט פה בארץ.
אז להשוות לחו"ל זה פשוט לא מציאותי, כי להתחתן שם בישיבה או כו', זה אולי להוריד סטנדרט שם, אבל זה להתחתן במקום יפהיפה, מכובד ויכול להיות גם מפואר.
וגם ענין הגודל, כשאומרים שם מקום קטן, מתכוונים מקום שאפשר גם לשבת וגם משאיר רחבת ריקודים, (בשונה מהמקומות הממש סטייליסטים שיש אולם לסעודה ואולם לריקודים עם רחבת בר מרכזית.)
כל החתונות שהייתי שם, היו מעל הסטנדרט הסטייליסטי בארץ, גם המקומות שנחשבים אברכיים הם יפהיפיים... אפילו האולם בית כנסת שעשו שם שבת שבע ברכות, והשבת עצמה הייתה מכובדת ויפה אבל ממש לא מנקרת עיניים מבחינת מזון וכוט', אבל האולם עצמו בכיף היה משמש פה כאולם חתונות ל150-200 איש והיה נקרא חתונה סטייליסטית(והייתי באיזה 12 חתונות שם)
נכון שהסטנדרט שם גבוה מאוד.
אבל מה שרציתי להגיד בזה, (וגם את הדגשת את זה) שהכל מכובד!
וזה מה שחשוב בעיני, אפשר להוריד סטנדרט, וצריך, אבל אנא בלי הזנחה וזלזול, כי זה לא מקובל עלי, ולא על כל המסביב שלי.
וזה לדעתי מה שצריך לשים לב, למה אני מגיעה לאולמות מוזנחות נורא? למה אני צריכה לקבל קלקול קיבה מכל מיני מאכלים תעשייתים?
ומתארת לעצמי שהעשירים הגדולים שיש שם בסטמר, תומכים ועוזרים.
אז מה, בואו נוריד סטנדרט בצורה הנכונה
עד כאן.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון שהסטנדרט שם גבוה מאוד.
אבל מה שרציתי להגיד בזה, (וגם את הדגשת את זה) שהכל מכובד!
וזה מה שחשוב בעיני, אפשר להוריד סטנדרט, וצריך, אבל אנא בלי הזנחה וזלזול, כי זה לא מקובל עלי, ולא על כל המסביב שלי.
וזה לדעתי מה שצריך לשים לב, למה אני מגיעה לאולמות מוזנחות נורא? למה אני צריכה לקבל קלקול קיבה מכל מיני מאכלים תעשייתים?
ומתארת לעצמי שהעשירים הגדולים שיש שם בסטמר, תומכים ועוזרים.
אז מה, בואו נוריד סטנדרט בצורה הנכונה
עד כאן.

זה אני מסכימה במאה אחוז, ואני חושבת ככה לגמרי.
ואני גם חושבת שמה שצריך לעשות פה זה עוד אולמות קטנים ומכובדים שאפשר לעשות שמחות קטנות למי שמעוניין בזה.
לא צריך לשנות נורמות ולא צריך תקנות, אלא לתת אפשרות לאולמות קטנים שאנשים לא צריכים לחפש מי ימלא להם את האולם ואז לזעום על זה שסתם עושים ארוע ראוותני. ואם ארוע קטן ממילא מוריד עלויות של מזון וכו', אז גם יצא יותר זול.
התגובה קצת שיטחית כי אין לי כח לפרט את כל התלונות וכו', אבל זה הרעיון.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
זה אני מסכימה במאה אחוז, ואני חושבת ככה לגמרי.
ואני גם חושבת שמה שצריך לעשות פה זה עוד אולמות קטנים ומכובדים שאפשר לעשות שמחות קטנות למי שמעוניין בזה.
לא צריך לשנות נורמות ולא צריך תקנות, אלא לתת אפשרות לאולמות קטנים שאנשים לא צריכים לחפש מי ימלא להם את האולם ואז לזעום על זה שסתם עושים ארוע ראוותני. ואם ארוע קטן ממילא מוריד עלויות של מזון וכו', אז גם יצא יותר זול.
התגובה קצת שיטחית כי אין לי כח לפרט את כל התלונות וכו', אבל זה הרעיון.
רעיון מקסים
אני בעד
מאמינה שיהיו הרבה שירצו... אולי סוףסוף ישתנה פה משהו

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ומה המחיר חתונה כזאת? יש לך אפשרות לבדוק? (כולל הכל)
לדעתי גם המחירים בלי השוואה.

רק לאחרונה שמעתי על שני אחים שערכו בר מצוות מכובדות מאד.
הראשון עשה בישראל , בר מצווה לא סטנדרטית , ברמה יפה.
בהשוואה קלה עם אחיו שבחו"ל מסתבר שהצלם של בר המצווה בחו"ל עלה כמו כל האירוע פה..

כשמדברים על חו"ל הסטנדרטים שונים , ולא סתם הם כל כך נלחמים על זה עכשיו,
אצלם זה באמת מגיע למאות אלפים .
נכון שגם המשכורות שונות, אבל עדיין...

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אנחנו לא משווים מחירים!
אנחנו משווים עזרה להתמודדות עם הוצאות חתונה ועצות יעילות

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כשמדברים על שינוי ועל ציבוריות, וודאי שלא מתכוונים לאסור על כולם לערוך ארועים אחרים , מי שרוצה- שישקיע.
מתכוונים רק לתת אומץ לאותם 10-40% שמחפשים להוזיל, ובשבילם גם 30-40 אלף ליום אחד זה יותר מידי.
וכשיהיה לכולנו אומץ, נוכל ביחד להוסיף עוד נורמה, כמו שיש היום נורמה של חתונות יוקרה וסטנדרט, תהיה נורמה נוספת של חתונות בוטיק.
אירועים משפחתיים מצומצמים , באולמות קטנים , בלי הזמנות , עם תקליטן וצלם חובב, ושמחה אמיתית חמה.

לכל מי שכתב תעשו מה שאתם רוצים : קל לכתוב , קשה לדבר.

יש הרבה מחירים לפרישה קולקטיבית מהסטנדרט, וחלקינו מסכימים לשלם 30 אלף ולא אותם.
יש בתמונה גם חתן וכלה , וכן , הם בני 20 , אבל לא מסכימים לשלם את המחיר של השוני הגורף בשביל חסכון להורים שלהם, ואני לא חושבת שהוגן לדרוש מהם לשלם אותו.

ברגע שתהיה כזו נורמה, יהיה להם יותר נעים .
אי אפשר לגדל ילדים בתוך מוסדות שמחנכים לציבוריות, ולדרוש מהם ביום שלהם שהוא פעם בחיים, להיות שונים , אינדבדואליים, ולא להתרגש בכלל מהנורמות , כן , אלו שעטפו אותם בכל השנים וחינכנו לעמוד בהן.

אולי יש כמה בודדים כאלו , יחידי סגולה, אבל שהם יהיו גם החתן , גם הכלה , וגם ההורים משני הצדדים - זה נדיר.
עובדה שאין הרבה חתונות כאלו . סליחה, עכשיו ספציפית יש :)

עדי20

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
יש בתמונה גם חתן וכלה , וכן , הם בני 20 , אבל לא מסכימים לשלם את המחיר של השוני הגורף בשביל חסכון להורים שלהם, ואני לא חושבת שהוגן לדרוש מהם לשלם אותו.

ברגע שתהיה כזו נורמה, יהיה להם יותר נעים .
אי אפשר לגדל ילדים בתוך מוסדות שמחנכים לציבוריות, ולדרוש מהם ביום שלהם שהוא פעם בחיים, להיות שונים , אינדבדואליים, ולא להתרגש בכלל מהנורמות , כן , אלו שעטפו אותם בכל השנים וחינכנו לעמוד בהן.
אני רק שאלה: אפשר לגדל ילדים לערכים של הסתפקות במועט, הקמת בית של תורה מתוך הדגשת העקרונות החשובים, צמצום מותרות לא רק מבחינה כלכלית, אלא עקרונית, ואז להתעקש על מופע ראוותני כזה? נכון, הנורמות הן דבר חשוב מאוד, ול"אל תפרוש מן הציבור" יש משמעות גדולה יותר בציבור שלנו מרק עדריות לשמה. אבל למה הנורמה באה על חשבון הערכים שאמורים להנחיל?
בוודאי שאפשר לדרוש מהם להיות אינדבידואליים. אנחנו בהחלט שואפים לגדל ילדים עם כוח לעמוד מול העדר כשהוא לא הולך לכיוון הנכון. במיוחד אם זה לפני הקמת בית של תורה! אי אפשר לשאוף לזה מצד אחד, ומצד שני לרצות להיות בדיוק- בדיוק כמו כולם... ומה יקרה כשכל החברים יטוסו לחו"ל עם משפחותיהם, או יקנו בגדי מותגים יקרים, או ישפצו בפעם השלישית זה עשור את המטבח? האם גם אז נוכל לטעון ש"ייכנסו לחובות כדי לא לחרוג מהציבור, כי השתייכות זה כל כך חשוב"?
להקים בית של תורה זה לדעת להסתפק במועט, להגיד לך ולילדים שלך "אז מה אם כולם", להגדיר לעצמך סולם ערכים וסדרי עדיפויות, ולשמוח בנתוני החיים שלך בדיוק כפי שהשם נתן לך אותם!
אז אני לא טוענת שצריך ללכת לקיצוניות, ונא לא להיתפס לדוגמא עליה הגבתי, כי בוודאי ששונות מוחלטת היא קשה מאוד. וכן צריך להשתייך לציבור בדברים עקרוניים. אך אני מדברת על העיקרון. כן, למרות ההשתייכות שחשובה לנו מאוד, אנחנו בהחלט צריכים להיות אינדבדואליים בעמידה שלנו על עקרונות.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אני רק שאלה: אפשר לגדל ילדים לערכים של הסתפקות במועט, הקמת בית של תורה מתוך הדגשת העקרונות החשובים, צמצום מותרות לא רק מבחינה כלכלית, אלא עקרונית, ואז להתעקש על מופע ראוותני כזה? נכון, הנורמות הן דבר חשוב מאוד, ול"אל תפרוש מן הציבור" יש משמעות גדולה יותר בציבור שלנו מרק עדריות לשמה. אבל למה הנורמה באה על חשבון הערכים שאמורים להנחיל?
בוודאי שאפשר לדרוש מהם להיות אינדבידואליים. אנחנו בהחלט שואפים לגדל ילדים עם כוח לעמוד מול העדר כשהוא לא הולך לכיוון הנכון. במיוחד אם זה לפני הקמת בית של תורה! אי אפשר לשאוף לזה מצד אחד, ומצד שני לרצות להיות בדיוק- בדיוק כמו כולם... ומה יקרה כשכל החברים יטוסו לחו"ל עם משפחותיהם, או יקנו בגדי מותגים יקרים, או ישפצו בפעם השלישית זה עשור את המטבח? האם גם אז נוכל לטעון ש"ייכנסו לחובות כדי לא לחרוג מהציבור, כי השתייכות זה כל כך חשוב"?
להקים בית של תורה זה לדעת להסתפק במועט, להגיד לך ולילדים שלך "אז מה אם כולם", להגדיר לעצמך סולם ערכים וסדרי עדיפויות, ולשמוח בנתוני החיים שלך בדיוק כפי שהשם נתן לך אותם!
אז אני לא טוענת שצריך ללכת לקיצוניות, ונא לא להיתפס לדוגמא עליה הגבתי, כי בוודאי ששונות מוחלטת היא קשה מאוד. וכן צריך להשתייך לציבור בדברים עקרוניים. אך אני מדברת על העיקרון. כן, למרות ההשתייכות שחשובה לנו מאוד, אנחנו בהחלט צריכים להיות אינדבדואליים בעמידה שלנו על עקרונות.
מרגישה שזה לטחון מים, כל האשכול ויכוח אחד מתמשך... בכל אופן, אני לא חושבת שחינוך הוא הנקודה פה
הרי אם מישהו אחר היה מממן את המופע הראוותני, לא היה נפתח בכלל הנושא ולא היתה שאלה על הראוותנות וכו'...
פשוט עניין של כסף
אם כבר הנושא פה זה לא הסתפקות במועט אלא כיבוד הורים, שלא להכביד עליהם את העול הכלכלי...

עדי20

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
מרגישה שזה לטחון מים, כל האשכול ויכוח אחד מתמשך... בכל אופן, אני לא חושבת שחינוך הוא הנקודה פה
הרי אם מישהו אחר היה מממן את המופע הראוותני, לא היה נפתח בכלל הנושא ולא היתה שאלה על הראוותנות וכו'...
פשוט עניין של כסף
אם כבר הנושא פה זה לא הסתפקות במועט אלא כיבוד הורים, שלא להכביד עליהם את העול הכלכלי...
לא יודעת, אני אישית חושבת שהעניין הוא לא רק הכסף. חינוך לצמצום במותרות ובפאר מיותר לא קשור ליכולת הכלכלית לממן אותם. זה אידיאל שחולקים אותו גם בעלי אמצעים יראי שמיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה