בזכות הקורונה קיבלנו קצת הגיון - חתונות נורמאליות, עדותו של בעל גמ"ח

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא מבינה, את כותבת על עצמך שקשה לך כלכלית לחתן את הילדים שלך בהודעות לאורך כל האשכול, אבל פוסלת כל הצעה טובה שמעלים פה בכל מיני אמתלאות משונות וצדדיות.
אם נמשיך ללכת עם הראש בקיר, בעוד 20 שנה הילדים שלך גם יכתבו פה שקשה להם לחתן. אם טיפ טיפה נפתח את הראש ואת הדעת יכול לצאת שינוי אמיתי וחיובי. לא חבל?
אני חושב שהיא הבינה שהצעת @מה הענינים נועדה לומר שבמקום לשנות נורמות ועלויות - בוא נשנה את האופי לגמרי.
האמירה: תהיו ג'נטלמנים ותפסיקו להיות עדר, תחיו לפי מה שטוב לכם - היא מעולה.
למעשה זה לא יעשה שום דבר, כי הציבור, מה לעשות, הוא עדר.
ובמקום לשנות את הציבור, נלמד את דפוס התנהגותו וננסה להוביל לשינוי בתוך דפוס ההתנהגות.
אם כולם עושים חתונה באולם, לא נגיד לציבור: די. אין אולמות. אלא מורידים את רף האולמות. וכן הלאה.

ויש גם את הענין שרוב השינויים לא יקרו בלי גב ארגוני מלמעלה, במקרה דנן רבנים ועסקנים הפועלים חזק בנידון.
ועיקר הצלחת הפרוייקט תהיה המשכת העדריות. רק אז השינוי יקרה.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה שבעלי האולמות יסכימו?
נראה לי שניסו בעבר לסכם עם אולמות, היחיד שהסכים היה היכלי הפאר בבני ברק..
וגם ההסכם הזה לא החזיק מעמד...
מי? בעלי האולמות הקטנים?
למה שלא יסכימו להרוויח כל לילה סכום מכובד?

chiclook

משתמש פעיל
אני לא מבינה, את כותבת על עצמך שקשה לך כלכלית לחתן את הילדים שלך בהודעות לאורך כל האשכול, אבל פוסלת כל הצעה טובה שמעלים פה בכל מיני אמתלאות משונות וצדדיות.
אם נמשיך ללכת עם הראש בקיר, בעוד 20 שנה הילדים שלך גם יכתבו פה שקשה להם לחתן. אם טיפ טיפה נפתח את הראש ואת הדעת יכול לצאת שינוי אמיתי וחיובי. לא חבל?
ב"ה אין לי בעיה כלכלית ולא כתבתי שקשה לי.
כתבתי שעלות החתונה קופצת פי 4 בגלל 150 מנות שמצריכות אולם גדול בהרבה ובעלי האולמות הבודדים מנצלים את הציבור. בכל שאר הפרטים: עיצוב תזמורת שמלות שמלת כלה וכו' כל אחד יכול לעשות לפי האפשרויות שלו אולם באולם גדול אין אפשרות לחסוך בגלל המציאות שהנוהג להזמין את כל האחים והאחיות.
שינוי לדעתי יבא רק בהוראה מגבוה ושנראה את הגדולים שלנו משנים הרבה ישמחו לשנות.

yydd

משתמש פעיל
מי? בעלי האולמות הקטנים?
למה שלא יסכימו להרוויח כל לילה סכום מכובד?
כבר דיברו שאין כמעט אולמות קטנים שמתאימים לאירוע של 150 איש בצורה מכובדת ....
של הבר מצוות קטן מידי, של החתונות גדול מידי, צריך משהו באמצע.
וכמעט שאין כאלו אולמות ודאי לא בשביל משהו שאמור להפוך לנורמה...
(בעירי יש אולי אחד שיתאים מתוך עשרות האולמות לבר מצוות..)

chiclook

משתמש פעיל
אם באמת יש עסקנים שחושבים על פיתרון יש לי רעיון
בעצם קופות הצדקה (לאביונים) והגמחים (למיעוטי יכולת) מממנים את ההפרש הגדול לבעלי האולמות שזה כ20000 לחתונה!
אולי בכסף הזה יקימו עוד כמה אולמות גדולים ופשוטים וישברו את השוק? 200000ש"ח ל10 חתונות ו2 מליון ל100 חתונות!
(היו פה כאלו שריחמו על בעלי האולם...)
אולי ייתנו אפילו מענק למי שמסכים לחתן שם?עדיין יישארו ברווח הקופות!
שוב, המנות לא כ"כ יקרות ולא השמלות (ולא השמלה של התינוקת שהביאו לחתונה כדי להשלים את התמונה המשפחתית)
ואגב, אותם קבצנים שנעזרים בקופות הצדקה ורצים לגמחים הם לא יתלוננו, אין להם הבנה במספרים גדולים הם יודעים על העוול שנעשה להם בהפקעת שערים. הם אלו שהולכים כצאן לטבח.
אבל העסקנים צריכים לפתוח את העיניים ולראות מה באמת גורם לכל השערוריה ולהביא סוף להפקעת השערים הלא מוצדקת. זה תפקיד של העסקנים והרבנים.
כמו שאם יש הפקעת שער על הלחם לא נגיד לעניים תצטמצמו עוד.

כבשה שחורה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מתכוונים להתאים אולמות.
כמובן ככל שיהיה בכל שכונה אולם אחד כזה, ויהיה בע"ה, ההיצע יגדל מאוד
הלוואי
אתם מתכוונים למשהו מציאותי שהולך לקרות?
אגב בירושלים האולמות הקטנים ממש מוזנחים ולא יפים.

sheen

משתמש מקצוען
ואגב, אותם קבצנים שנעזרים בקופות הצדקה ורצים לגמחים הם לא יתלוננו, אין להם הבנה במספרים גדולים הם יודעים על העוול שנעשה להם בהפקעת שערים. הם אלו שהולכים כצאן לטבח.
שוב,
נשמח לשימוש בביטויים מזלזלים פחות

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בעצם קופות הצדקה (לאביונים) והגמחים (למיעוטי יכולת) מממנים את ההפרש הגדול לבעלי האולמות שזה כ20000 לחתונה!
אולי בכסף הזה יקימו עוד כמה אולמות גדולים ופשוטים וישברו את השוק? 200000ש"ח ל10 חתונות ו2 מליון ל100 חתונות!
שוב, המנות לא כ"כ יקרות ולא השמלות (ולא השמלה של התינוקת שהביאו לחתונה כדי להשלים את התמונה המשפחתית)
אבל העסקנים צריכים לפתוח את העיניים ולראות מה באמת גורם לכל השערוריה ולהביא סוף להפקעת השערים הלא מוצדקת. זה תפקיד של העסקנים והרבנים.
מצד שני, לדוג ארמונות חן שהמנות יד אליעזר חייבים נראה לי 300 מנות, ואם זה גרים וקבלו את העולם כצדקה?עדיין חייבים 300 מנות, ואין להם מה לעשות עם זה...

יאיר חיון

משתמש רשום
מצד שני, לדוג ארמונות חן שהמנות יד אליעזר חייבים נראה לי 300 מנות, ואם זה גרים וקבלו את העולם כצדקה?עדיין חייבים 300 מנות, ואין להם מה לעשות עם זה...
דרך אגב...
'ארמונות חן' הכי לחוצים מהמצב העכשווי, הרי בתקופה הזאת (ספירת העומר) הם כבר מבשלים את כל האוכל של החתונות המתקיימות בחודשי סיון-תמוז.
מעניין באמת מה הם עושים!!!!!!

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כמי שמכיר מקרוב את פעילותם היקרה של קופות הצדקה, יודע אני לומר בוודאות כי קופות הצדקה לא נותנים לחתונה יותר מ-3500 ש"ח, רובם נותנים פחות מאלפיים, ויש כאלו שגם זה לא.
קופות הצדקה בכלל הם לא עזר נשואין.

זה לא לשבור את השוק. זה לשבור את הנורמה, השוק יזרום עם שבירת הנורמה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צר לי שיש לך מיגרנה אבל יש מצווה לשמח חתן וכלה והמוזיקה החזקה קפיצה את החברה
לא יקרה כלום אם תשבי עם אטמים או שתלכי הביתה
דרך אגב, החתונות היום בחלקם זה מוזיקת טראנסים והרבה הרבה באסים ומוזיקה אלקטרונית שזה יוצר הרבה מהרעש.
אפשר לחזור למוזיקה השמחה והיהודית של פעם (לפני 10 שנה או יותר, לא יודע בדיוק. אבל ממש לא לפני הרבה זמן) כמו למשל וינדיש למי שזוכר, גלעד פוטולסקי ועוד שניגנו מוזיקה יהודית לא רועשת
ואני לא מתכווין לזה שזה 3או 4 כלים בתזמורת, אלא על הסגנון עצמו
אני זוכר שבישיבה שלי הביאו פעם את וינדיש ומוישה וינטרוב והיה שמח מאד ובלי רעש בכלל !
ואני מאמין שזה גם @מה הענינים התכוונה

חחח

משתמש סופר מקצוען
באשדוד "יד אליעזר" הקימו שלושה אולמות מהממים!! וזולים. הם פשוט שברו פה את המונופול של "כתר מלכות".

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@ספרא וסייפא ,
אני חושבת שכן צריך לפעול בכיוון של הקמת אולם חדש בגודל ובצורה מתאימים.
הוא צריך להיות יפה, מעל הסטנדרט, ומותאם לחתונות (בכמה פרמטרים).
הוא צריך להכיל גם שולחנות וכסאות מכובדים וכו'. כמה שיותר יפה יותר ילך לדעתי!
בקיצור - מיני כתר הרימון :p.
ואגב יש לי בשבילכם רעיון פצצה למימון!

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@ספרא וסייפא ,
ואגב יש לי בשבילכם רעיון פצצה למימון!
לא מספיק אחד.
אם כבר לממן - אז לעזור לכל מיני אולמות קיימים להשתדרג ולהתאים את עצמם לחתונות בכל הפרמטרים.

ש+

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה יודע מה העלויות של בניית כזה אולם????
אני מכירה אולם כזה שבנו עכשיו בירושלים.
אבל המחיר שהם רוצים ללילה........
וכל זה כי העלויות היו יקרות מאד!!!!
עד שהם יכסו את עלות האולם ואז יוכלו להוריד מחירים
אולם מושקע= אולם יקר אין מה לעשות

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אתה יודע מה העלויות של בניית כזה אולם????
אני מכירה אולם כזה שבנו עכשיו בירושלים.
אבל המחיר שהם רוצים ללילה........
וכל זה כי העלויות היו יקרות מאד!!!!
עד שהם יכסו את עלות האולם ואז יוכלו להוריד מחירים
אולם מושקע= אולם יקר אין מה לעשות
על איזה אולם את מדברת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה