דרוש מידע אתם מאלה שלוקחים מהקידוש בבית כנסת "קוגל" הביתה?

מצב
הנושא נעול.

RCEV

משתמש פעיל
לאישה שמחכה בבית.
ממה שידוע לי בחסידות קרלין מקפידים לעשות קידוש כל שבת כדי לא לבוא רעב ועצבני לאשה שמחכה בבית,
לעומת כאלה שמקפידים לא להתעכב בקידושים ע"ח האשה שמחכה בבית וע"ח האוכל של האשה שמחכה בבית

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לקראת סוף האירוע מקובל..
וזה תלוי כמויות/ציבור
אנחנו עשינו אירוע לאחרונה,

ואני יכולה להגיד בפה מלא - מי שלוקח אחרי שהאירוע נגמר, יש לו מצווה!! כ"כ הרבה דברים נשאר ובסוף הלך לפח......
וגם אז לשאול מה כן ומה לא----
למשל אצלי לקחו את כל העוגות הטובות! לי נשאר עוגת פירורים, אז להיות הוגן עם בעל השמחה........
אבל דברים כמו פלפל ממולא / קוגלים / סלטים מה יש לי לעשות עם כזה כמות?
סלטים שלחתי לכמה שכנים לשבת,
ושאר הדברים עומדים לי עדיין, מי רוצה מוזמן לקחת!

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פשוט ביותר אשה צריכה לראות שחשבו עליה, אפי' משהו קטן
לא על חשבון מישהו אחר, זה לא יפה,
אני זוכרת את עצמי בתור ילדה - כל פעם שהיה ברית או שמחה במשפחה שלא השתתפנו, אמא שלי חזרה עם עוגות,
ותמיד הדגישה לנו - קניתי את זה לכבוד השמחה! לא לקחתי את זה מהברית! כי לא יפה לקחת!

ט.ש.

משתמש פעיל
ממה שידוע לי בחסידות קרלין מקפידים לעשות קידוש כל שבת כדי לא לבוא רעב ועצבני לאשה שמחכה בבית,
לעומת כאלה שמקפידים לא להתעכב בקידושים ע"ח האשה שמחכה בבית וע"ח האוכל של האשה שמחכה בבית
מעניין מתי כל אחד מתפלל מבחינת שעות...

בעלי מתפלל נץ. אם הוא יחכה לקידוש בבית ולסעודה הוא בהחלט כבר יהיה רעב ולא רגוע... לעומת אנשים שקמים בשבע וחצי ואוכלים כבר בעשר וחצי שאז לגיטימי לעשות דווקא קידוש בבית ולא להתעכב על חשבון האישה

קוויק

משתמש מקצוען
זה ממש תלוי מתי לוקחים.
אם יושבים ואוכלים, ואח"כ כשהרוב קמים ומתפזרים לוקחים מהמלאי שנשאר, אצלנו זה הממש בסדר ועוזר ומשמח, כי לא אוהבים לקחת חזרה הביתה דברים מבחוץ.
אבל על ההתחלה כשמגישים ממש לא מתאים.

וקצת כדי לדון - יש לי שכן מבוגר מאד שכבר קשה לו לצאת מהבית, ויש איזה נער שכל שבת שיש קידוש שם לו ליד הדלת צלחת, לא יודעת אם ביקש מניחה שזה על דעת בעל השמחה, אבל לשכן הקשיש זה ממש מחמם את הלב. אז לא תמיד זה כדי להרגיש שהנה יש לנו דברים טעימים בחינם לקחת הביתה...

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מעניין, אצלינו מביאים רק חתיכת עוגה מברית בגלל שיש בה סגולה, אבל לא מעבר.
ב10 כבר הבר היה ריק :( לאנשים לא היה מה להכניס לפה.
אולי כדאי למלא את הבר מספר פעמים ולא להוציא את הכל בהתחלה (לדאוג שמשהו יהיה אחראי לזה)

RCEV

משתמש פעיל
לעומת אנשים שקמים בשבע וחצי ואוכלים כבר בעשר וחצי שאז לגיטימי לעשות דווקא קידוש בבית ולא להתעכב על חשבון האישה
לעומת אנשים שקמים בתשע וחצי ואוכלים כבר באחד וחצי שאז לגיטימי לעשות דווקא קידוש בבית ולא להתעכב על חשבון הבעל

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
יאו יאו מעניין פה.
אני כל שבת בעיקר בקיץ הולכת עם הילדים שלי לגינה שצמודה לבית כנסת.
אני רואה גברים ילדים וטף יוצאים מבית הכנסת עם צלחות מלאות כל טוב.
(לפעמים גם בסוף זורקים חלק בגינה)
כשאמרתי לבעלי פעם אחת אולי תדאג לי למשהו הוא נבהל מעצם השאלה.... הוא בעצמו כמעט לא אוכל. בישן שכמותו... אז להביא לי.

חחח

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לקחת פרוסה אחת זה עוד לגיטימי
או שבעל השמחה אומר לך במפורש תיקח גם הביתה

אבל להגיע בתחילת הארוע ולשים מהמנות הראשונות שיוצאות, או לרוקן צלחות בתחילת הארוע זה מכוער.
אף אחד לא יגיד לכם שזה מפריע לו אבל זה בהחלט ממש לא נעים לבעל השמחה שטרח והשקיע- למצוא אחרי 5 דקות שולחן מלוקק.

ועל הדרך אני אכתוב גם לנשים כאן-
אני מגיעה לשמחות, הבר ערוך בטוב טעם
ונשים עומדות ומרוקנות לצלחות לקחת הביתה,
או נותנות לילדים קטנים לקחת מכל הבא ליד ולהרוס את כל השולחן.
בתחילת השמחה הבר נשאר ריק והרוס או עם חצאי מגשים ריקים.
מי התיר לכם???
אף אחד לא עיצב בר מרשים כדי שתרוקנו אותו או תתנו לקטנטנים שלכם להתנפל על כל הדברים הכי יפים והכי משובחים בתחילת הארוע.
גם אתם הייתם רוצים שככה יעשו לכם???
ושוב- בסוף השמחה זה משהו אחר.
כל אחד ישמח להתפטר משאריות שנשארו. אבל לא בהתחלה.

זה מנהג מכוער שלא ברור איך נכנס לציבור שלנו.
מתביישת בשביל מי שעושה את זה.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
דעתי (הענייה הענייה..) האישית, שאם באמת זה היה נגמר ב5 חתיכול קוגל ו3 פרוסות של עוגה אז ממילא, אבל המצב של היום שכל בן אדם שני ממלא צלחות, זה כבר ממש לא בסדר.
ולא הבנתי מה זה הטענה הזאת של האשה?
אם בן אדם עשה קידוש לגברים בלבד, אז הוא כנראה לא רוצה להאכיל את הנשים הצדקניות.
אז באיזה רשות בדיוק מותר לקחת?!
יש מספיק מקומות שהבעל יכול להביא משהו לאשה ולהראות לה שהוא חשב עליה, (ואם לא אז יש לו בעיה אמיתית!), אבל להביא משהו על חשבון מישהו אחר שלא רוצה?!?!

כבר ראיתי ושמעתי אין ספור פעמים שבעל השמחה מסתובב כולו לחוץ, ולא מבין איך לא נשאר לאנשים שהגיעו זה עתה, הרי הוא הזמין 300 מנות ולא היו יותר מ150 איש, אז לאיפה הכל נעלם?
כן, בסוף השמחה אפשר לגשת בעדינות לבעל השמחה ולשאול אם הוא צריך עזרה, ואם הוא רוצה שיקחו אז הוא כבר יעדכן אותך, אבל לקחת ככה באמצע בלי רשות, בעיני זה גזל גמור.

אדריכלית בליגה אחרת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
לקחת פרוסה אחת זה עוד לגיטימי
או שבעל השמחה אומר לך במפורש תיקח גם הביתה

אבל להגיע בתחילת הארוע ולשים מהמנות הראשונות שיוצאות, או לרוקן צלחות בתחילת הארוע זה מכוער.
אף אחד לא יגיד לכם שזה מפריע לו אבל זה בהחלט ממש לא נעים לבעל השמחה שטרח והשקיע- למצוא אחרי 5 דקות שולחן מלוקק.

ועל הדרך אני אכתוב גם לנשים כאן-
אני מגיעה לשמחות, הבר ערוך בטוב טעם
ונשים עומדות ומרוקנות לצלחות לקחת הביתה,
או נותנות לילדים קטנים לקחת מכל הבא ליד ולהרוס את כל השולחן.
בתחילת השמחה הבר נשאר ריק והרוס או עם חצאי מגשים ריקים.
מי התיר לכם???
אף אחד לא עיצב בר מרשים כדי שתרוקנו אותו או תתנו לקטנטנים שלכם להתנפל על כל הדברים הכי יפים והכי משובחים בתחילת הארוע.
גם אתם הייתם רוצים שככה יעשו לכם???
ושוב- בסוף השמחה זה משהו אחר.
כל אחד ישמח להתפטר משאריות שנשארו. אבל לא בהתחלה.

זה מנהג מכוער שלא ברור איך נכנס לציבור שלנו.
מתביישת בשביל מי שעושה את זה.
200%!!!!

פעם הייתי באירוסין ממש מוקדם(מהמקורובים....), וראיתי את חברות הכלה איך הם עובדות קשה ועושות ומכינות, ועורכות בטוב טעם ודעת את הבר, השקעה באמת יוצאת דופן! וזה יכול להיות גם המשפחה העורכת, ובאו האורחים והכל התחסל-אבל בצורה מכוערת ממש! מרוח ומבולגן כאילו לא לפני שעה שעתיים היה פה בר ערוך לתמונות!

אני בעד שהבר התחסל, אבל להתנהג בעדינות ולא אכול ושתה כי מחר.... וכנ"ל גם הילדים, צריכים לשים לב גם לזה.
ולדעתי הכי לזה...!

ובעניין בקוגל ושאר מעדנים, אני בתור בעלת השמחה חושבת שהייתי מסכימה אחד שתיים אבל לא בהגזמה ולצאת עם מגשים....:(

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הייתי פעם בחתונה בבלגיה,
היה כמה ברים
בר עוגות
בר פירות
בר ירקות ורוטבים
ובר לילדים - ממתקים וחטיפים......

הבר של הילדים נשאר 1/2 מלא עד אחרי החתונה.....
איזה חינוך - הלוואי עלי!
חשבתי איך זה היה נראה פה בארץ, כל רגע ילד נוסף לוקח יד מלא גלי'ס ושם בכיס, יד מלא מרשמלואים ושם בכיס השני.....

פעם הייתי באירוסין ממש מוקדם(מהמקורובים....), וראיתי את חברות הכלה איך הם עובדות קשה ועושות ומכינות, ועורכות בטוב טעם ודעת את הבר, השקעה באמת יוצאת דופן! וזה יכול להיות גם המשפחה העורכת, ובאו האורחים והכל התחסל-אבל בצורה מכוערת ממש! מרוח ומבולגן כאילו לא לפני שעה שעתיים היה פה בר ערוך לתמונות!
בתור חברה של כלות, והרבה, שטרחה וערכה ברים/ או הכינה כל מיני בשבילם,
ונשארה לסדר אח"כ,
בתור אחת שבביתה עשו כבר כמה וכמה שמחות,
אני יכולה להגיד-
אנשים תאכלו, הבר לא ליופי!
הרבה יותר נחמד לגלות שמה שטרחת והכנת היה לא רק יפה אלא גם טעים,
מבחינתי להגיע לאירוסים של חברה ולגלות שממה שהכנתי לא נשאר פרור, אין מחמיא מזה.
(ולגלות שאף אחד לא נגע:cry:)
כן, וגם אנשים שלוקחים ואורזים בצלחות, בשמחה שלי אתם יכולים לקחת, אין לי מה לעשות עם כ"כ הרבה עוגות אח"כ (ועוד כאלה שהיו בחוץ),
רק בקשה אחת,
אל תמרחו את הקרם על המפה, ואת תשאירו עוגות נגוסות ככה ליד הבר, וגם לא את כל המפיות המלוכלכות.
ובעניין הקידושים, חושבת שזה נורא תלוי בבתי כנסת ובקהילות, יש קהילות שזה מקובל יותר, יש כאלה שפחות, יש כאלה שלא יתנו לך לצאת בלי לפחות צלחת אחת עמוסה...
אבל-לשמור על נימוס וד"א , לא כאילו לא ראיתם אוכל 20 ש'...
בשמחות בלב שמח תמיד!

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מספרים שהיה שלום זוכר שכל האוכל התרוקן עד שאבי הבן אמר שהעירוב נקרע וכל האוכל יצא חזרה מהכיסים,
אגב פעם לקחו צלחת אחת למעלה ואחת למטה ובאמצע הרבה קוגלים, ואחרי הגזירות לוקחים קוגל אחד והרבה צלחות למעלה ולמטה
רק להמשיך את הסיפור של השלום זוכר
שאחרי ש"העוילם" הוציא מהכיסים התברר לבעל השמחה שיש כמות כפולה של אוכל
והתברר לו שהיה עוד שלום זוכר בבניין ליד

SHIMIX

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רק להמשיך את הסיפור של השלום זוכר
שאחרי ש"העוילם" הוציא מהכיסים התברר לבעל השמחה שיש כמות כפולה של אוכל
והתברר לו שהיה עוד שלום זוכר בבניין ליד
ואווו חזק רצח
אני חושב שכל הנושא הזה תלוי במלא פרמטרים באמת הקירבה ובקהילה וכו
כולם פה צודקים זה נושא די עדין
{אבל באמת שאין לי מוסג איך נכנס התרבות הזאת וחוסר הבושה לציבור שלנו}
בכל אופן טוב שדנים על זה פה
אם פעם הבאה משהו יחשוב כמה לקחת
דיינו

יונלה

משתמש מקצוען
ובעניין בקוגל ושאר מעדנים, אני בתור בעלת השמחה חושבת שהייתי מסכימה אחד שתיים אבל לא בהגזמה ולצאת עם מגשים....:(
לצאת עם מגשים- כששכרתי בכסף את המגשים ונשים יצאו איתם הביתה קומפלט עם התכולה,
כמה נזק היה לנו מכך.

מבחינתי, כמה חתיכות עוגה או פטיפורים מקובל לקחת הביתה אבל לא להעמיס כמויות...

לפני לא הרבה זמן הייתי בשמחה שערכה אחותי, את כל קופסאות האיחסון הריקים היא שמה מתחת לשולחן הבר, מוסתרים עם המפה הארוכה, בסיום האירוע לא היתה שם קופסה אחת לרפואה, המשפחה מהצד השני העמיסו בשביל הילדים שנשארו בבית...
אחותי חזרה הביתה במפח נפש,
גועל נפש של התנהגות.
גם כשמבקשים רשות לא נעים לסרב ולבקש לקחת רק כך וכך, איפה הטאקט???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה