דרוש מידע אתם אומרים תודה כשאתם מקבלים מתנה?

@YB@

משתמש פעיל
מהכירות דווקא עם תחום ההוראה אני יכול לומר בוודאות שכל מקרה לגופו!

ישנם רבנים / מורות / גננות / מטפלות שאני מכיר שדואגים מיד לאר החגים או פורים או מה שזה לא יהיה לכתוב בדף קשר תודה קולקטיבית לכל ההורים ואפי' להוסיף כמה מילים לכל משפחה בכתב יד.

אבל ישנם גם שלא...

וחשוב להבין שזה לא מגיע מאי הערכה או משהו בסגנון אלא ממקום אחר...
תחשבו לרגע על מלמד בת"ת שיש לו 33 תלמידים וכל אחד הביא לו משלוח מנות בנפרד חוץ ממה שכולם אוספים כי באמת במגזר שלנו יש הערכה לתפקיד הזה שנקרא 'מורה'....
הוא חוזר הביתה ויש לו לפרק 33 (+האחד הכיתתי:LOL:) משלוחים... ולזכור מה כל אחד הביא כדי לדעת להודות וכו' וחוץ מכל טירדות שיש לו כאב משפחה בערב חג הוא אמור להתחיל לעשות 33 טלפונים של תודה שבדרך כלל יתווספו להם שאלות על הילד + מחמאות על המלמד עצמו מה שיקח בו נגיד 4 דקות בממוצע כפול 33 תלמידים כך שבסה"כ הוא צריך לפנות לעצמו כשעתיים וחצי לטלפונים של תודה.
עכשיו אתם מסכימי שזה לא כל כך ריאלי....
וזה מה שגורם לכל מלמד ממוצע לוותר מראש על הרעיון ולהסתפר באמירת תודה קולקטיבית לכל ההוריך אם זה דרך הדף קשר ואם זה דרך אמירה פומבית בכיתה ואם זה בשליחת פתק נחמד וכן על זה הדרך.
עכשיו שימו לב שלפעמים הרבה אומר לתלמידים לומר תודה להורים ומשום מה הם לא זוכרים...

בקיצור:
לכל מטבע יש 2 צדדים....

ואווווו..... זה היה ארוך..... שאפו למי שקרא הכל.....

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!

אם זו הכוונה העיקרית, מובן מאוד למה הם לא אומרים תודה.
לא מספיק שאת רומזת להם שהם לא משקיעים מספיק.. את גם רוצה שיודו לך על הביקורת הבונה?..

נראה לי שזה נובע ממבוכה או באמת מכך שאם יודו זה מעיד ע"כ שהם רוצים שוב, אבל חבל! בעיניי זה בייס להודות
זו באמת הסתכלות מעניינת. לא חשבתי על זה.
אבל זו נקודה לדון לכף זכות.
ובאמת צריך להבין את מהות המבוכה. אבל גם אם לא מבינים, סוף סוף כף של זכות יש כאן.
ונפלאות הן דרכי הנפש האנושית..
היום היא כבר לא איתנו בעולם הזה

אני תוהה לעצמי מה היתה הכוונה לרמוז בזה?..

efic18

משתמש סופר מקצוען
לרוב הצוותים של הילדים שלי יש אפשרות לתקשר בהודעות, וכמעט כל מי שיש לו שלח הודעת תודה קצרה ומעריכה.
כשאין את האופציה, וצריכים להרים טלפון, זה באמת מורכב ומביך יותר לשני הצדדים.

H. Clin

משתמש מקצוען

אם זו הכוונה העיקרית, מובן מאוד למה הם לא אומרים תודה.
לא מספיק שאת רומזת להם שהם לא משקיעים מספיק.. את גם רוצה שיודו לך על הביקורת הבונה?..
חלילה! הם משקיעים די והותר ואני רוצה שהם ימשיכו. קצת שוחד לא מזיק אף פעם.

נערך לאחרונה ב:

ארי62

משתמש פעיל
מוזר.יצא לי כמה פעמים לתת לאמריקאים, אף פעם לא קיבלתי תודה,(אא"כ נפגשנו מיד אח"כ)

אבן קיסר

משתמש פעיל
חלילה! הם משקיעים די והותר ואני רוצה שהם ימשיכו. קצת שוחד לא מזיק אף פעם.
אם את את שולחת מהמקום הזה = את בעצם מצפה לתמורה,
למה שיודו לך על השוחד הזה?
יש להם סיבה טובה לחשוב שאת משחדת אותם ושתודה תתפרש בקשה לעוד.
זה מה שאת גם מבקשת מהם בעצם. עוד השקעה, עוד יחס...

H. Clin

משתמש מקצוען
אם את את שולחת מהמקום הזה = את בעצם מצפה לתמורה,
למה שיודו לך על השוחד הזה?
יש להם סיבה טובה לחשוב שאת משחדת אותם ושתודה תתפרש בקשה לעוד.
זה מה שאת גם מבקשת מהם בעצם. עוד השקעה, עוד יחס...
אולי הייתי צריכה לשים את האימוג'י הזה ;)
כמובן ששלחתי ממקום של תודה והערכה בלי שום כוונות זדוניות

חשמלוש

משתמש פעיל
אני לא יודעת מה קורה בחו"ל
אבל באמת לפעמים אני מתחרפנת מגננות כשאני שולחת להם למשל משלוח מנות (זה גן אזורי אנחנו נפגשות המון וכמעט כל יום) אולי הן יכולות לכתוב תודה לכל ההורים בדף קשר אבל כשאני מגיעה להביא את הבת שלי לגן אחרי פורים לדעתי מותר להן להגיד תודה באופן אישי
וכששלחתי לרבה של הבן שלי שוקולד לר"ה הוא כתב בדף קשר ידני תודה רבה על השי

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אוי נו באמת ,
לא כל רבה מקבל 34 מתנות
בהתחשב שאנחנו מדברים פה על ציבור חרדי שלפחות ל30 הורים יש עוד ילדים ששולחים מתנות
וכן , זה טיפה אולי לפנות זמן , אבל זה מינימום להגיד תודה!!
זה חינוך ישראלי - מנטליות ישראלית (אני ישראלית למי שתהה)
ואני תמיד מתקשרת לומר תודה על מתנות שמקבלת.

אליזבט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני באמת לא דנה אותם ואין לי שום תלונות עליהם.
רק אציין שוב שחלקם עובדים רק עם הילדים שלי ואני בקשר רציף איתם (בד"כ במייל) ובכ"ז הם לא הזכירו את המתנות.

מעניין, אני בכלל לא הייתי חושבת שתודה זה רמז לעוד.
תודה זה תודה וזהו.
והם כבר פגשו את הילדים שלי מאז ולא אמרו כלום.

אולי הם באמת לא אהבו את המתנות?
זה נשמע מוזר גם לי בתור ישראלית שטת מתכתבת איתם במייל ולא אמרו מילה, משונה לי ממש

micif

משתמש רשום
אני ממש המומה לקרוא את התגובות הנ"ל כי אני ברב הפעמים שנתתי מתנה היתה תגובה ואמירת תודה ואפילו היה רבה שאשתו התקשרה אלי להביע שוב את התודה וההתרגשות מהמתנה והברכה למרות שהרבה כבר הודה לבעלי.
אני חושבת שזה תלוי באופי של המקבל ובחינוך שקיבל ומה שראה בבית וכן כנראה שיש הבדל בין חוצניקים שיותר נימוסיים מהישראלים וחבל שכך...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אולי אני מוזרה
אבל בפעם הבאה שאני פוגשת את מי ששלחתי לו
אני מוודאת שזה הגיע
ולפעמים מתקשרת לוודא שהגיע למקום הנכון
(קרה גם שבאמת לא הגיע למי שתכננתי...)
.

עד מתי

משתמש מקצוען
זה באמת הרגשה לא נעימה
כאמא אני טורחת כ"כ הרבה סביב המתנות
בלחשוב על רעיון, בלרוץ למלא חנויות למצוא את מה שסוף סוף החלטתי עליו, לשבת עד אמצע הלילה לעצב יפה ולכתוב ברכה.
ובסוף גורנישט, ברור שלא כולן ויש גננות שיודעות להודות ולהעריך, אבל הרוב שאני נתקלתי ממש התעלם מהמחווה, ממש כמו שמשהיא מעלי רשמה כאילו זה התיק של הילד.
לדעתי נוצר מצב שהוא לא לגיטימי
ואם יש כאן אנשי צוות שקוראים את האשכול הזה אשמח מאד שיקחו את העניין לתשומת ליבם.
אנחנו מעריכים מאד את העבודה שלכם , שמחים להוקיר טובה ולפרגן מידי פעם, אבל כן אנחנו גם מצפים להכרה בטרחה שלנו, בזמן ובכסף שהשקענו כדי לשמח אתכם, תראו לנו שהיה שווה המאמץ, מספיק מילה שתיים של תודה כדי שנחזור הביתה עם סיפוק ולא עם כוויץ של אכזבה ( ונמשיך לשלוח גם כי מגיע לכם וגם כי אכפת לנו מהילדים שלנו )

H. Clin

משתמש מקצוען
אולי אני מוזרה
אבל בפעם הבאה שאני פוגשת את מי ששלחתי לו
אני מוודאת שזה הגיע
ולפעמים מתקשרת לוודא שהגיע למקום הנכון
(קרה גם שבאמת לא הגיע למי שתכננתי...)
.
שלחתי אותם עד לבתים שלהם, לא דרך המוסדות לימוד. אני יודעת בוודאות שהם הגיעו ליעד.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
שלחתי אותם עד לבתים שלהם, לא דרך המוסדות לימוד. אני יודעת בוודאות שהם הגיעו ליעד.
לא מענין אותי. (אולי הילד הניח באיזה מקום והפתק נעלם)
אם לא הגיבו אני שואלת באגביות

s.y

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שזה קשור למעמד
זה לא מוריד מערך של מנהלת או רבה להגיד תודה, להפך!
מה שכן זה לא כ"כ מקובל להתקשר להגיד תודה(תלוי מי זה)
לשכנה או לאחות או משהו יותר קרוב זה כן יותר מקובל אבל גננות וכו' פחות..
אם הייתי גננת הייתי שולחת מכתב להורים להגיד תודה אפילו של כמה מילים ואפילו אם זה חבילת שוקולד ב5 שקל..
(וד"א גם גננות מורים וכו' מצפים לדעת אם היצירות והמתנות שהם שולחים עם הילדים הגיעו לבית אז אפשר לכתוב להם גם כמה מילות תודה והוקרה)

נערך לאחרונה ב:

חיה4

משתמש מקצוען
ממש מוזר.
אני שלחתי הרבה מתנות לגננות, מורות וכו' ומכולם קיבלתי פתק קטן חזרה של תודה.
וטוב שלא התקשרו כי לא הייתי מרגישה בנח עם זה.
לא יודעת למה, אבל אני מעדיפה שלא יגידו לי תודה בפנים או בטלפון. זה נורא מביך אותי. לא יודעת למה.
אולי זו מנטליות. אני ישראלית בת ישראלים...

אבל הפתק הזה זה משהו חדש. בשנים קודמות לא הייתי מקבלת חזרה אבל גם לא ציפיתי.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
דבר ראשוןןןן יש לך ולהם הודעות בטלפון? זה מאוד משמעותי, זה ה'דואר' היום
זאת דרך נוחה לומר תודה. בטלפון זה מביך וגורר שיחה ארוכה שלא תמיד יש פניות בזמן חגים.
לא מענין אותי. (אולי הילד הניח באיזה מקום והפתק נעלם)
אם לא הגיבו אני שואלת באגביות

בנוסףכעובדת עם ילדים- תמיד כותבת הודעת תודה,
אך קרה לי בדיוק עכשיו מקרה שמישהי הגיעה עד אלי לבית להביא לי משהו יום לפני ערב החג- ובדיוק לא הייתי בבית.
היא השאירה לי אצל השכנה ובטח לא העלתה בדעתה, שהשכנה נסעה מיד אחר כך לכל החג ועד שחזרה זה רק הגיע אלי אחרי 5 ימים....
היה לי ממש לא נעים רציתי לכתוב לה תודה אבל לא היה לי מושג במה מדובר... שלא אכתוב משהו מתלהב על משהו קטן או תגובה פושרת על משהו רציני אז חיכיתי וחיכיתי בסוף עד שקיבלתי את זה כבר יצא לנו לדבר על נושא אחר בקשר לילדה שלה ואז אמרתי לה תודה אבל זה היה לא נעים היא השקיעה מאוד וקיבלה תגובה רק כדרך אגב.
אני נתתי לגננות ומטפלת משהו קטן לתחילת שנה ושוב לפני ר''ה ללא שום תגובה חזרה. כשנתתי בעצמי אמרו 'תודה' ועברו הלאה לא יותר. האמת לא ציפיתי ולא אכפת לי

אולי מעניין אותך גם...