אתגר דו שבועי - הרוב קובע

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בואו נהיה כנים, זה לא באמת משנה מה אני חושב.

יש משהו מעט עגום בידיעה הזו, אבל כיסא השופט הווירטואלי עליו אני יושב, לא באמת שווה את תוארו.

כי ברגע האמת, מי שישפוט את המילים שתכתבו ויקבע האם וכמה הן שוות יחס, לא תהיה דעת יחיד, אפילו תהא זו אקסקלוסיבית או אנינת טעם. כמו כל יצירה, גם הטקסט שכתבתם יעמוד למשפט אחד - משפט העם. אהבו? ניצחתם. פחות התחברו? מאה שופטים לא יהפכו את את העניין להצלחה.

ולכן האתגר הפעם פשוט ביותר, המטרה שלכם היא אחת ויחידה: להשיג כמה שיותר לייקים, סליחה - תודות, לקטע שתכתבו.

להלן תקנון האתגר המורחב:
1. האתגר אינו מוגבל בז'אנר. קחו את הליברליות הזו במובן הרחב ביותר שלה. אתם יכולים כמובן לכתוב כרגיל סיפור או קטע הומוריסטי, אבל אם נראה לכם שדווקא שיר באנגלית יגרור את האהדה המרבית - לכו על זה. אם אתם מאמינים יותר במשפט כמו 'חבר'ה, תצביעו לי, אני אוהב טחינה במיונז', מה יש לי לומר, תקשיבו ללב שלכם.
2. בהתאמה, אין שום הגבלת אורך. בא לכם סיפור באורך של מלחמה ושלום? לא אכפת לי. למה שיהיה אכפת לי, שיהיה אכפת לשופטים.
3. המטרה היא להפיק את מירב שביעות הרצון מהציבור בעזרת כל סוג של טקסט, אבל טקסט בלבד. לא תמונה או קישור או.. כל התחכמות אחרת שתעלו ואינה.. נו, טקסט.
4. כל ניק יכול להעלות אך ורק קטע אחד.
5. כן, יש יתרון מובנה למי שיעלה את הקטע שלו מוקדם יותר. זה חלק מהעניין. בכל כתיבה יהיו גורמים חיצוניים לחלוטין שישפיעו על ההצלחה שלכם, אתם צריכים לקחת בחשבון את הכול.
6. למען המתח, (וגם כי אתם צריכים לזכור מי אחרי הכול השופט), אני אקבע בפרסום השיפוט מה היחס בין 'ואוו' ל'כועס', ואם 'תודה' שווה יותר מ'שכוייח', וכן כל כיוצא בזה.
7. האתגר ייסגר ביום שני כ"ו תמוז בשעה 20:00 בערב בדיוק. השיפוט/סיכום יעלה יממה אחר כך, והקולות שיתווספו יילקחו בחשבון.

אמ;לק - נסו לכתוב את הקטע שהקהל הכי יאהב. בהצלחה!

וכאן הנספח

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
@מסוגל היית צריך לשפוט באתגר הקודם...
1657573998920.png

נערך לאחרונה ב:

malka yosefi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
אולי זה הרצון לחיות על הקצה
אולי הרצון לנסות ולהכניע את הפחד
אולי הריגוש המדומה
מוצאת את עצמי מותחת את הגבול
ומתקרבת
קצת
ועוד קצת
ועוד קצת
הוא, מנסה להדוף אותי אחורה
להפיל אותי ארצה
ואני ממשיכה הלאה
נאבקת
מנסה לא לאבד שיווי משקל
ואז
אז הוא מנסה להוכיח את עליונותו
אני רואה את קומתו הולכת ומתגבהת
את הכח שהוא צובר
את הרעל שהוא אוגר בתוכו
הוא תופח למימדים מבהילים
ואני?
אני נרתעת מהגודל, מהעוצמה
עוצמת עיניים ומנתקת רגליים מהקרקע

הוא מתפרץ עליי בקול נהמה
כמו נחשול אדיר של זעם
כאילו גומר אומר בדעתו
להכניע אותי.

אאוץ'.
נסחפתי, רבותיי.
רגע לנשום.
להסדיר דופק
זהו. זה עבר.
הכל טוב.
או שלא?
צריבה חדה ברגל ימין
מפרה את השלווה המדומה
העיניים מתכווצות בכאב
הראש אומר זה הזמן לצאת

טוב. אולי באמת צריך לצא.. איי צריבה גם בשמאלית.
(אולי זה כי אני תמיד אומרת שאיזון חשוב בחיים)?
משוגעת כמוני.

מוקדש לים אשדוד שהשאיר עליי מזכרות לבביות
ים אהוב, ניפגש אחרי שלושת השבועות
בינתיים, פרוק עצביך על שוברי גליך

ושחרר חוטיות ימיך הרחק הרחק מאזור חופיך

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לפניכם ארבעה בתים בבית אחד...
אם גם אצלכם זה קרה, קורה, או יקרה חלילה וחס
שימו לייק בבקשה! כאות הזדהות עם הרוב הסובל מיצורים בלתי נסבלים! שמתגוררים יחד איתו

הקטן כבר ישן שעתיים וקצת,
נחירותיו העדינות נשמעות היטב לאוזן חדה,
בין קולות פיצפוצים העולים מחדרו הסגלגל -
מהנורה הקוטלת כל יתוש וחרק,
בעודם מתחככים בברזל המוכסף.

מעליו עכביש בונה הכל מחדש,
אחרי מטאטא שביצע בו צו הריסה,
שהוציאה הגברת כשרק ראתה,
את דייג הזבובים - תופס לו פינה.

מתחתיו מפרפר לו תיקן בגודל תמר,
אחרי ששאף איזה סם מסוכן,
בריקוד משונה הוא נשכב על גבו,
כך דקות ארוכות מסתובב סביב עצמו.

ובשקט בשקט בלי שמישהו שם לב,
התפלח לו שרץ, שרץ די מהר,
אך מליבכם החושש נא הסירו דאגה,
כי מאחורי הארון או בין מייבש לכביסה,
הוא ימצא את מותו דבוק על יד הגבינה.

ורגע לפני שאתם לוחצים על הלייק...
תודו -איזה נס שאין אימוג'י של איכססה בשורה אחת עם שכוייח וואו ותודה
אם היה כזה הייתם לוחצים עליו ורצים לרסס שוב את הבית בקיי 300, בפעם ה300
להמר גם על 300 לייק?
מה אתם אומרים???

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
טוב, היפכתי במחשבתי איך כיצד ומדוע אזכה במירב הלייקים.
ולפתע 'הבריק' במוחי רעיון כ"כ לא רעיוני וכ"כ לא חדשני
שרבים וטובים ממני השתמשו בו לפני.
מודה ומתוודה שהרעיון והביצוע, איך לומר, לא עמוק ואפילו רדוד קמעה.
ובכל זאת כל מי שתיוגו ופרשנותי עשו לו את זה, (וגם מי שלא) נא לייק!

@הי אני אפרת, נעים מאד, מה שלומך? ומה מצב הקקטוס בגינה? דברי עם
@קקטוס כתום או @קקטוסית שתמהני מדוע בחרו בשם כה דוקרני, האם אלו רק המעטה החיצוני?
@מרחבים ו @מרחבית האם יש בינכם קשר? ואם כן מה שם הילדוני? מרחבוני?

@איש אחד הלך, הסתקרנתי תמיד מיהו ולאן. - @איפה שיש רצון יש דרך @כמובן
@על הדרך פגשת את @הפולניה או @הפולני מעיירה סמוכה של @ליטאי פשוט או @ליטאי חסיד
עם @אש בעיניים ו @רצון עד השמיים.
אמרתם,
בואו נדבר ב @פרוגית 1 תנו לי @לייקי ר. או @שכויח וגם @ואוו ואל תבלבלו את @המוח שמאחורי ב @עצובית :cry:(פתח תחילה) וברוגז.:mad:
@פה ושם יש @ניק יבש או @ניקית שמעלים @אבק, אז מה @נפלתי בפח לתייג @מי י ש @שכח מזה , כלומר מ @פורום כ"כ @נפלא ו @נהדר ממש

@האמת שבדרך הזו @אני 123 @די משתגעת, חלמתם פעם כמה ניקים יש?
@יש לי כוח ? ה @אמת . שלא, @אבל @הכל @למען הציבור וה @אתגר שלשמו התכנסנו.

@מייק 65 איך זה ש @אתהאתהאתה כבר לא @מגניב/ה ?
@אל יאוש אתה @לא רק @מספר אחד @כנראה אתה @תותח על חלל או @התותח
וזה @בסדר גמור @יש כזה שם??? !!!

@עכשיו @בלי @קשר אעלה על @תגובה את הניקים ה @פעיל ים @אלו שלא נחים.
@מגיב תמיד ו @מגיבה ו @מגיבה לעניין
ויודעים לפדבק, וללייק, @גם וגם עם סיבה @או @בלי @בל עין הרע הם רבים.
התנצלותי מראש @אל20 אלו ששכחתי או ש @סתם לא שמתי לב.
@פנינה ריימונד ע"פ תגובותיך נשמע ש @את @טיפוסית מפרגנת.
@אש קודש! @תולעת ספרים ראשית ודוגרת על לימודים.
@לוטם את תמיד בעינינים.
@אמא plus ו @אמא גאה ו @אמא ומתכנתת וכל מי שהיא @פשוט @אמ א כפיים!
@רודיום @פרוגמטי @כותב השורות @הנף מקלדת @הדוויג @תמר לבין @Talya kadosh כל @הגיג @פנינה :)
@נ. גל @אנונימי 770 @אילה רובינפלד @לאלה ועוד רבים וטובים, כתיבתכם @נעמה CPA @לי.

צר לי שאאלץ לעצור כאן.
התייגעתי @למען דעת ו @למען הזולת כלומר למען ה @אתגר @די די והותר
וכלו כוחותי.
@תודה לכל @מי ומי שטרח לקרוא את הקטע
@כל הכבוד למי שהחזיק @מעמד+
ומי שאמר
@כל השמות תפוסים!!! - תקרא @שוב ואנא פתח ניק @חדש!!! לכל @מילה שלי שאין לפניה @!

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
"נפלאות" הדמוקרטיה

עם לימוד האזרחות, היה דיון האם דמוקרטיה טובה או לא?

השנה האחרונה ענתה את התשובה...

בתפילה שיבוא משיח ויגאלנו במהרה, אמן.

סכל שהשכיל לקחת,

את השלטון,

ובלי חשבון---

בנה לעצמו ארמון.

ורעהו בלי הרבה השכלה

סיקל אותו,

הורישו---

וירש את כסאו.

וממשלה מסכילה,

לאויבים חברה,

בלי שכל---

ומיליוני שקל.

וילידי שנת 2000,

היו בקלפי---

כל חצי שנה,

בממוצע.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
"מה לבקש מהם? את עושה צחוק?"

"תבקש מהם, אני בטוחה שזה יעבוד!"

"זה לא הולך ככה, אימא"

"אתה מוכן לסמוך על אימא שלך"

"אוקיי, בסדר, אני יבקש. תנו לי לייק!"

נערך לאחרונה ב:

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
גְּרוּשִׁים / ה. מקלדת

הוּא בִּקֵּשׁ מְתַכְנֶתֶת בְּכִירָה, מִסֵּמִינָר בַּעַל שֵׁם
הִיא הִתְעַקְּשָׁה עַל לַמְדָן, חָתִיךְ, וֵטוֹ עֹל מְעַשֵּׁן

אַחֲרֵי כִּכְלוֹת הַיָּקָר וְהַתִּפְאֶרֶת, הַנּוֹצֵץ וְהַזָּהָב
מְחַפְּשִׂים שְׁנֵיהֶם טוֹעֵן רַבָּנִי מִמִּשְׂרָד נֶחֱשָׁב

כִּי לַמְרוֹת שֶׁקִּבְּלוּ דִּירָה וְעוֹד כַּמָּה גְּרוּשִׁים
הֵבִינוּ שֶׁדָּבָר רִאשׁוֹן הָיוּ צְרִיכִים לְחַפֵּשׂ אֲנָשִׁים

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ברגע שאני כותבת באתגר הזה, זה אומר שאני לא מודעת לעצמי. אני חושבת שהדברים שאני כותבת הם מי-יודע-מה. תיכף אתחיל לשיר בזיופים, אעצום את העיניים ואחסוך מעצמי לראות אתכם מתפתלים במבוכה, מכסים בידיכם על האוזניים ואחשוב שאני הקול הבא. תיכף אצייר קו אינפנטילי, עקום ורועד, אציב אותו בגלריה בחיוך שבע רצון ואתעלם מכם, המסיטים את המבט המתחמק, המתבייש בעבורי. תיכף אגיש מועמדות לתפקיד ניהולי כזה או אחר, כשהסמכות שלי לא מחזיקה כיתה נמוכה בבית ספר יסודי. בראיון ארגיש ביטחון רב, אספר בדיחת קרש, אחטט בסחבקיות בחיי המראיינת הכבודה ואהיה בטוחה שהתפקיד הזה ממתין רק לי. כי אחרת, אם הייתי מודעת לעצמי, הייתי צריכה לדעת שהאתגר הזה הוא לא אתגר בשבילי.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בהתחלה חשבתי -
אכתוב משהו שייגע בכולם.
איזשהו קטע הומור קורע, עם גלישות קלות של עצב לירי מתבכיין, מתובל בביקורת מעודנת על כל מה שזז.

אבל, מי אני שאתמודד מול הגדולים באמת שעבורם לאסוף לייקים זה כמו -
כמו לאסוף אתרוגי בוסר מנוקדים בפרדסי שמיטה.
כמו לאסוף עלונים לגניזה בשביל מהדרין במירון.
כמו...
למה לטרוח? הם בלאו הכי ימצאו דימויים טובים יותר.

החלטתי - לייק איז מאני, אלמד מהמקצוענים.
קבצן מצוי ביפו שרק מקרקש בקופה = 200 ש"ח ליום במטבעות = פרסום הודעה ריקה = 2 לייקים. לא משהו.
שנורר קלאסי בזכרון משה עם מלמול "הכנסת כלה" = 1000 ש"ח ושטר של 20 דולר = קטע בינוני = 10 לייקים ושכוייח אחד. חלש למדיי.
אספן מקצועי בבית וגן עם סיפור קורע לב על יתומים , עדיף עם אלמנה שנזרקת מהבית = 10,000 ש"ח בשטרות מגוהצים = קטע מבריק שעוד לא נראה כמוהו = עשרות וואו, ולייקים לרוב. נשמע מבטיח.
ואז עליתי על זה - על מכונת הכסף/ לייקים המנצחת.

אנו מכריזים בזאת על הגרלת המאה -
תרומת לייק לעמותה, תזכה בכרטיס להגרלה על הזכיה באתגר.
בתרומת לייק צוחק, יקבל התורם כרטיס הגרלה לשיפוט באתגר הבא.
בתרומת וואו, יקבל כרטיס לזכיה באתגר + שיפוט באתגר הבא.
תרומת שכוייח, תזכה את התורם בברכה לכתיבה טובה מרב מזדמן במקווה כלים.

* ט.ל.ח.
** מותנה במינימום משתתפים בהגרלה.

.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הפתרון שלי למצוקת הדיור
העלאת גיל השידוכים ל-30. אחרי כמה שנים להוריד בהדרגה.

קודם כל אציג את היתרונות, אח"כ את החסרונות ובסוף את ההיתכנות.
שימו לב למבנה המניפולטורי (שלא לומר המניפולציוני) לפתוח בשכנוע כדי ללכוד את הרושם הראשוני, באמצע להבליע את הסיכונים, ולהשכיח אותם בדיון בירוקרטי על הסיכוי.

יתרונות:
  • צעד כזה למשך 7 שנים יפחית את הביקושים באופן דרמטי.
  • הבחורות העובדות יצברו הון עצמי במשך התקופה.
  • במשך הזמן הזה גם מחירי השכירות של יחידות הדיור הפורחות באוויר ירדו פלאים מחוסר זוגות.
  • הפתרון ישפיע גם לטווח הארוך כי יוולדו לזוג המבוגר פחות ילדים ככל הנראה.
  • נישואין בגיל מבוגר יצמצמו את התופעה של זוצי"ם דבילים ומעצבנים.
  • השדכנים ישקיעו את הזמן הרב שיתפנה בהצעות שידוכים למעוכבי זיווג.
  • מיתוגם השלילי של אותם מעוכבים יתאזן מעט, שעה שגיל 30 הוכרז כגיל סטנדרט.
  • כיון שהישיבות לא בנויות להכיל בחורים בכמות כזו, יש להפעיל במקביל בניית מסגרות ייעודיות או שילוב בכוללים. כך או כך תהיה בכך תרומה להגברת הביקוש ולירידה בהיצע בשוק המשרות שסובל ממיתון מתמשך.
  • המסגרות יתנו מענה לעלייה התלולה בגיל הטיפשעשרה.
  • במקרה שתפרוץ מלחמת עולם בשנים הקרובות, יהיה קל יותר להתנהל ללא תינוקות רכים ותלות משפחתית כובלת, ובסיומה יפחתו שאלות העגינות.
חסרונות:
  • כדור השלג המניע את הפריפריה קדימה ונמצא כעת בשיא גלגולו עלול להיבלם.
  • בכמה כבר ירדו המחירים? מאה אלף? לא שווה את עלות הפרסום של הרפורמה.
  • בחורים ובחורות בגיל זה טוב להם להיות נשואים.
  • שרוי בלא אשה שרוי בלא תורה.
  • ההורים יישאו בהוצאות ביגוד, מחיה וגידול ילדים למשך שנים ארוכות בהרבה.
  • בסוף מחירי הדירות ימשיכו לעלות, והכול יכו על קודקודיהם על התקנה שמנעה מהם לרכוש דירה לפני עשר שנים.
  • ממילא עוד שנה וחצי כולנו על סירות גומי בחיפוש מקלט במדינות אפריקה, לכן אין משמעות למחיר נדל"ן במזרח התיכון. כן יהיה נכון להשקיע בסירה איכותית ומרווחת ובמשוטים עמידים וחזקים.
סיכויים:
  • בציבור החסידי אין אפילו על מה לפתוח דיון.
  • בציבור ליטאי גם כך הבחורים לא עומדים בכללים בנושא זה הקיימים בישיבות מסוימות ולא מועילות שום סנקציות. אם כי כאן זה לא עיסוק בטובת הישיבה אלא בטובת הבחור ותיקון העולם.
  • נראה את תופעת הרישום המוקדם לישיבות קטנות (כיתה ו'). אבל למי אכפת שיסגרו מראש? כל עוד הם לא זקוקים לדירת מגורים. לעומת זאת, אם יתארסו מראש זו בעיה עצומה כי המחיר של המתנות במשך הזמן עשוי לנשוק לשיעור ירידת המחירים הפוטנציאלית.
  • ההיסטוריה הוכיחה שמלחמות עולם מביאות איתן מהפכות תרבותיות ושינויי התנהגות חדים.
  • כידוע באא"ר ש'מפרוג צומחים דברים', אז הנה שתלנו.
לסיכום: לא מעשי. עד שנחתן ילדים ימותו הפריץ והכלב, ונוכל לשכן את הזוג הצעיר בטירת הפריץ.
או במלונת הכלב.

ובפרקים הבאים:
מעבר לפורטוגל, שלוש שעות טיסה מכאן ואחוזות ענק במחיר דירה בנתיבות | כל מה שצריך לדעת בדרך לרכישת קראוון נע | מגמת ההתחרדות בכפרים הערביים סביב מודיעין עילית צוברת תאוצה | וגם: החוק החדש המאפשר שינוי הגדרת אדם לכל בעל חיים אחר - מתיר אוטומטית הקמת מבני מגורים בקרקע חקלאית, במעטה של משק חקלאי אנושי

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אולי הקטע הזה פחות מתאים לאתגר, קשה להאמין שיהיו הרבה אנשים שיבינו את הכוונה שלי וייתנו לו לייק.

נכון שלא חסרים כאן אנשים חכמים ואינטלגנטים. אבל בשביל להבין את הכוונות שלי לעומק בצורה בה אני הולכת להגיש אותם, צריך להיות יותר מגאונים.

בעצם אני הולכת לפרוס כאן את משנת החיים שלי, לספר כמה סיפורים אישיים שוודאי יחשפו את הפרטים המלאים שלי. יהיו כתובים שם גם כמה עניינים שבפורום מעורב בעייתי לדבר עליהם במילים מפורשות, בצורה הזו וודאי שכן, ראיתי באיש את רעהו כמה שהשתמשו כבר בטכניקה.

והחשיפה הכי גדולה היא לאיזו מפלגה אני מצביעה או יותר מזה, מה השכר החודשי שלי.

המועדון היוקרתי שיצליח לרדת לעומק הרזלוציות של הדברים וישלח לייק יהיה מן הסתם קטן אבל איכותי, כל לייק הוא לייק.
לא אימוג'י צוחק שלא ממש הבין את הסיפור הדומע ולא לייק כועס שחולק עלי בדעתי בנושאים החמים. לייק פשוט כזה, שאומר, כן. גם אני הבנתי.

אז אחרי ההקדמה הארוכה והמיותרת הזו נגיע לעצם הקטע שבשבילו התכנסו היום.
קטע שלם בן שני מילים. אולי יצא לכם לשמוע אותם בשאכולות אחרים רגע לפני שננעלו.
אכתוב אותם בראשי תיבות, כך זה יהיה הכי ברור:

וד"ל!

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ציטוטים מההודעה הראשונה עם כמה שינויים קוסמטים
אתם צריכים לזכור מי אחרי הכול
ישפוט את המילים
והקולות שיתווספו.

ואם אחרי הכל
תקשיבו ללב שלכם
ולא אל גורמים חיצוניים,

לבי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בס'ד
פעם היה כבוד ללייק...

אַחֲרֵי שְׁלוּהַקְתִּי
לְלַהַק מְצֻיָּנֵי
לַבְלָרֵי (מְשֻׁעַמְמֵי) פְּרוֹג

עָף עַל עַצְמִי
כָּכָה, קְצָת מְשַׁרְבֵּט
כּוֹתֵב
פִּתְאֹם נוֹדַע לִי
וְזֶה מְצַמְרֵר

שֶׁאֲנִי לֹא הָעִפָּרוֹן הֲכִי
וְיֵשׁ בְּהֶחְלֵט עוֹד
מָה לְחַדֵּד

סָפַרְתִּי בְּיִיחוּדִים
אֶת הַיְּחִידִים
הַלַּיְקִים
עַל wowיִם
אַמְשִׁיךְ לַחֲלֹם

קִבַּלְתִּי הַחְלָטָה
Wow אוֹהֵב תַּ'צְלִיל ...
בְּלַעַז נִשְׁמָע פִּי כַּמָּה
מַדְלִיק מַעֲצִים

אֵיזֶה אֹמֶץ
לֹא מְשַׁנֶּה
אֲנִי אֶת שֶׁלִּי אֶעֱשֶׂה
אֲלַיֵּק אֲלַיֵּק

בְּתַרְגּוּם סִימוּלְטָנִי
לֹא הָיִיתִי אוֹמֵר
מְאֹהָב אוֹהֵב
מַקְסִימוּם
מֵחָבֵּבבבב

גַּם אִם הַהוּא
הֶעֱלָה שִׁתּוּף...אוּף
אָרֹךְ מְשַׁעֲמֵם
וְכַמָּה מִתְחַכֵּם

לֹא קָרָאתִי
בְּקֹשִׁי שׁוּרָה
אוּלַי הַקֶּשֶׁב
אֶצְלִי לֹא כַּשּׁוּרָה

מָה זֶה?
אֵיזֶה אוֹרֵךְךְךְךְךְ
מְסֻרְבָּל
יִסְלַח לִי הַכּוֹתֵב
הַמְהֻלָּל
יֵשׁ סְפָּאם

אֲבָל תָּמִיד תְּלַיֵּק
מָה הַבְּעָיָה
לְחִיצָה זְעִירָה
בִּבְחִינַת

מָה דְּשָׂנִי עָלֶיךָ
אַל תַּעַשׂ
לְאַף נִיק חָבֵרֵךָ
הַנֶּעֱלָם
אַף פַּעַם

לַקֵּק לַקֵּק –לַיְק
אַתָּה רָשׁוּם
בַּחֲבוּרַת לַקְקָנֵי

פְּרוֹג בע'מ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה