השקעות אשכול לנוהגים בהשקעות ע"פ "גלאט הון"

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה לכולם.
מצטטת:
דיברתי אתמול עם הרב פל (גלאט הון)
והוא אמר לי שאם אני אבקש מהנציג לשלוח לי באופן אישי במייל את ההתר עסקה זה יהיה טוב יותר.

כמובן אין לסמוך על דברי הלכה למעשה.
עשיתי זאת ממש בקלות.

סלום

משתמש פעיל
שאלתי את הרב לנדו מגלאט הון על הריבית של היתרת עו"ש בחשבון מסחר (ע"ז שאלתי, לא יודע מה לגבי ריביות אחרות אם ישנם כאלו), ותשובתו הייתה שלא עוזר היתר עיסקא מול בית ההשקעות כלל אלא מול הבנקים ששם הכסף ששוכב בעו"ש מושקע מכיון שהם משלמים את הריבית ללקוח.
וא"כ לכאו' לא יעזור היתר עיסקא מול בית ההשקעות.
אפשר לברר בשירות לקוחות באלו בנקים הכסף מושקע ולחתום מולם על היתר עיסקא (או להסתמך על הכללי שלהם).
כך אני הבנתי את דבריו, ממליץ לכל אחד לברר בעצמו.
לכאו' הכי טוב לבקש לא לקבל ריבית עו"ש

אני בעצמי אני

משתמש חדש
תכל'ס, יש קרן שאפשר להשקיע בה לכתחילה לגמרי?
מבירור שערכתי עם הרב יעקב לנדא הוא אמר לי שכל הקרנות החדשות של גלאט הון שמצריכות היתר עיסקא בנפרד לא היו מאושרות על ידי ר' ניסים קרליץ וכיון שהיום הציבור מאד לוחץ אז הם אישרו את הקרנות האלה במקום שאנשים יהיו בקרנות פחות כשרות.

יש אופציה לבחור כמה מניות מסויימות שהם בטוח ללא חשש?

אודה לתגובותיכם

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלת תם האם קרן מספר 1159250 S&P 500 שנסחרת בארץ ובחול היא כשרה (באתר של הרהון ראיתי שכתוב בדץ ועל זה קו מה זה אומר)
בד"ץ מאשרים להשקיע בזה.

• תודה
Reactions: AJI

חרבות ברזל

משתמש רשום
לנדו, (הוא אחיין של ר' דב לנדו, לנדא זה הרב של בני ברק)
מבירור שערכתי עם הרב יעקב לנדא הוא אמר לי שכל הקרנות החדשות של גלאט הון שמצריכות היתר עיסקא בנפרד לא היו מאושרות על ידי ר' ניסים קרליץ וכיון שהיום הציבור מאד לוחץ אז הם אישרו את הקרנות האלה במקום שאנשים יהיו בקרנות פחות כשרות.
בגדול הכלל בגלאט הון שמסלול שנקרא גלאט הון זה מסלול שלא מסתמך על היתר עסקא כללי, והמסלולים שמסתמכים בהם על היתר עסקא כללי כמו S&P הוא מסלול מאושר ולא מסלול כשר גלאט הון.

חרבות ברזל

משתמש רשום
הם לא מתעסקים באישור מניות בודדות זה לא אומר שאין מניות בודדות שכשרות גם לפי דעתם, רק לדוגמא מניית שניב הגיוני שכשרה אם כי לא בדקתי.
הגיוני שכשרה כי מה? כי אין להם שום פיקדונות בבנק, אג"ח, כי הם לא מחזיקים שום מניות של חברות אחרות?

פריפריאלי

משתמש צעיר
הגיוני שכשרה כי מה? כי אין להם שום פיקדונות בבנק, אג"ח, כי הם לא מחזיקים שום מניות של חברות אחרות?
כי זה בבעלות חרדית. ומסתבר שהם עושים לפי ההלכה, כמו שציינתי לא קראתי את התשקיף שלהם, ולכן אינני יודע אם הם מחזיקים בחברות אחרות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הם לא מתעסקים באישור מניות בודדות זה לא אומר שאין מניות בודדות שכשרות גם לפי דעתם, רק לדוגמא מניית שניב הגיוני שכשרה אם כי לא בדקתי.
לא, דייקתי בדבריי.
כל מניה היא מבחינתם לא כשרה ולא בגלל שהם לא בודקים.

חרבות ברזל

משתמש רשום
כי זה בבעלות חרדית. ומסתבר שהם עושים לפי ההלכה, כמו שציינתי לא קראתי את התשקיף שלהם, ולכן אינני יודע אם הם מחזיקים בחברות אחרות.
זה הנחה ממש מעניינת.... (אתה גם משקיע אצל כל מי שהוא חרדי כי כנראה הוא לא נוכל???)
את כנראה מעודכנת יותר ממני, אבל לי אישית זה נשמע מוזר, אין בעיה הלכתית בעצם המושג מניה.
ממש לא מדיוק, מניה זו בעלות בחברה, אם אתה הולך עם השיטות שיש לך בעלות גם מבחינת ההלכה אתה מסתבך מאוד, החל מאיסורי ריבית עובר דרך איסורי שבת ומסיים בלפני עיוור, כיון שאתה מהבעלים על החברה. ואכמ"ל

פריפריאלי

משתמש צעיר
זה הנחה ממש מעניינת.... (אתה גם משקיע אצל כל מי שהוא חרדי כי כנראה הוא לא נוכל???)
כמו שכתבתי לא באתי להשקיע, רק אמרתי שאם את רוצה מניה שיכול ליהות שכשרה תבדקי אותם.
ממש לא מדיוק, מניה זו בעלות בחברה, אם אתה הולך עם השיטות שיש לך בעלות גם מבחינת ההלכה אתה מסתבך מאוד, החל מאיסורי ריבית עובר דרך איסורי שבת ומסיים בלפני עיוור, כיון שאתה מהבעלים על החברה. ואכמ"ל
שוב פעם לא אמרתי שמותר להשקיע שם, רק מקצועי בלבד אמרה שלגלאט הון אין כזה דבר מניה שמותרת
ועל זה אמרתי שאין בעיה בעצם המושג מניה, ולכן גם אם תעברי על כל החברות ותראי שאין חברה שמותרת הלכתית זה לא אומר שאין כזה דבר,
ורק לדוגמא אם את תפתחי חברה ותנפיקי אותה אני מניח שכנראה תעשי את זה בצורה כשרה, זה כמובן לא אומר שאני אסמוך עליך בעינים עצומות, אבל יש פה איזה שהוא בסיס בשונה מחברה בבעות חילונית שאין לי שום סיבה להניח בכלל שהיא תיהיה כשרה, וגם אם עכשיו היא כשרה פתאום אני אגלה שהם החליטו ללות כסף, או כל בעיה אחרת.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
כמו שכתבתי לא באתי להשקיע, רק אמרתי שאם את רוצה מניה שיכול ליהות שכשרה תבדקי אותם.

שוב פעם לא אמרתי שמותר להשקיע שם, רק מקצועי בלבד אמרה שלגלאט הון אין כזה דבר מניה שמותרת
ועל זה אמרתי שאין בעיה בעצם המושג מניה, ולכן גם אם תעברי על כל החברות ותראי שאין חברה שמותרת הלכתית זה לא אומר שאין כזה דבר,
ורק לדוגמא אם את תפתחי חברה ותנפיקי אותה אני מניח שכנראה תעשי את זה בצורה כשרה, זה כמובן לא אומר שאני אסמוך עליך בעינים עצומות, אבל יש פה איזה שהוא בסיס בשונה מחברה בבעות חילונית שאין לי שום סיבה להניח בכלל שהיא תיהיה כשרה, וגם אם עכשיו היא כשרה פתאום אני אגלה שהם החליטו ללות כסף, או כל בעיה אחרת.
צריך להבין שלפי גלאט הון יש בעיה בכל הלוואה הנשענת על הית"ע.
ולכן גם החברה הכי מהודרת, יכול להיות שהיא מנפיקה אג"חים עם הית"ע, ולכן יש לגלאט הון בעיה בקניית המניה שלה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה