דרוש מידע אשכול התורים הנחוץ והמבוקש למשרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה>>>

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
לתשומת לב

הייתי השבוע ברשות האוכלוסין, והיתה מודעה בכניסה שאין אפשרות לבוא עם תור שנרשם על שם מישהו שאינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה, והם אוכפים את זה!!!

בנוסף ניסיתי עוד ילד לתור שלי [מה שהיו מסכימים בעבר] ולא הסכימו לי, רק לאחר שפניתי למנהלת הלשכה וקיבלתי אישור מיוחד....
קודם יש תור רק לעוד יותר מחצי שנה, ואז אם לא מסתדר לך- אתה לא יכול לתת למישהו, או להחליף- אלא לקבוע מחדש תור לעוד חצי שנה...
אין גבול לחוסר שפיות, אין!

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הכי מתסכל שלא אחת רואים אותם יושבות שם ואיך לומר בעדינות לא מלאי עבודה.......
אולי הם עושות דברים שמחשב וכד' אבל ברור שאם כל כך הרבה לשכות בארץ, איך יתכנו שיש תורים ארוכים כל כך??
ס"ה 9 מיליון תושבים במדינה הזאת
כמה מתוכם צריכים דרכון חדש/תעודת זהות/ וכד'?????
וכבר מהקורונה הקטסטרופה הזאת לא נגמרת

יש דבר שנקרא הפרטה - אולי השר החדש למשרד הפנים יעשה הפרטה של העבודים לחברת כח אדם ומישהו יבוא לעשות סדר בלחץ עבודה וינהל את הכסף כמו עסק מכניס שכל דקה יקרה למעסיק, ולא כמו עובדי מדינה שהמשכורת שלהם + הפנסיה מתקתקת כמו שעון מכספי הממתינים בתור

הזוי

סוג של מסך הברזל אי אפשר לצאת מהארץ כי אין תור לדרכונים

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
להפיץ את האימייל של שר הפנים להגיש תלונות וכו'
אולי סוף סוף כשיש שר פנים קבוע הוא יטפל בזה...

אה, אבל הוא גם שר הבריאות :(

טוב, כשיהיה לו זמן....

יואל זוהר

משתמש מקצוען
חסום לי
אפשר הכתבה אולי ???

נערך לאחרונה ב:

שלום זכר

משתמש מקצוען
אפשר הכתבה אולי ???

לא רק בוטים: מספר הממתינים לתור לדרכון נחשף – 2.5 מיליון איש​

מנסים לחדש דרכון? המשימה הזו ממשיכה להיות קשה במיוחד עד בלתי אפשרית בתקופה האחרונה, אך מתברר כי אלפי התורים שפונו בעקבות חשיפת הבוטים, נתפסו כולם תוך כחצי שעה – ומדובר בטיפה בים לעומת המצב הבעייתי בתחום
  • מערכת JDN
  • כ״ז בניסן ה׳תשפ״ג (אפריל 18, 2023)
  • פורסם: 15:33
  • עודכן: 15:33
  • 1 תגובות
בימים האחרונים מחדל המחסור בזימון תורים לדרכונים חזר לכותרות, בין היתר בעקבות עדויות על השתלטות של בוטים על תורים ומכירתם במאות שקלים בטלגרם. לאחר אותם דיווחים הודיעה רשות האוכלוסין וההגירה כי אכן זוהתה אצלה פעילות חריגה במערכת ובכך שוחררו מעל 5,000 תורים בן רגע לקהל הרחב.

אך אורן אריאב, מנהל אגף טכנולוגיות מידע ברשות האוכלוסין וההגירה, אומר בראיון המתפרסם היום (שלישי) בעיתון 'כלכליסט' כי "5,000 תורים זה טיפה בים. מרגע שהודיעו שהם התפנו, לקח כ־40-30 דקות עד שהם נתפסו".

לטענת אריאב, הם כבר שנה וחצי מתמודדים עם גניבת תורים ומכירתם: "זה לובש ופושט כל מיני צורות, כל פעם זה תכסיס אחר איך לתפוס את התור ואיך להחזיק אותו ואיך לשחרר אותו, זאת מלחמה של חתול ועכבר כל הזמן".

הוא טוען כי מכירת התורים "זה גם לא לחלוטין לא חוקי. אף אחד עוד לא הצליח להראות שיש פה עבירה פלילית שאפשר לעשות איתה משהו. אנחנו הגוף שנפגע. אם המאכער מכר, אז אזרח שילם כסף עודף או יצר תור שאף אחד לא הגיע אליו, במידה שלא הצליח למכור".

אריאב טוען כי הבעיה שאנחנו חווים היום היא תולדה של משבר הקורונה: "לפני שנה וחצי הקורונה מסתיימת ואנחנו חוזרים לתפקוד כמעט מלא, ואיתו התחילו העומסים בלשכות. עשינו הערכת מצב כדי להבין מה קרה והבנו שאנחנו רואים את התמונה לא כפי שהבנו אותה קודם".

לפי אריאב, במהלך השנתיים של משבר הקורונה חודשו דרכונים בקצב של 50% בלבד מהרצוי, וכך נוצר עודף של בין 1.2 ל־1.3 מיליון אזרחים שצריכים לחדש דרכון ואין להם תורים זמינים. "האנשים האלה לא הגיעו מאלף סיבות, חלק לא הגיעו כי היינו סגורים בחלק מהזמן, חלק כי לא הייתה מוטיבציה לעשות דרכון כי לא היה ניתן לטוס לחו"ל. בדרך כלל אנחנו עושים 1.2 מיליון דרכונים בשנה רגילה ואז נוספו עוד 1.3 מיליון אנשים לתור ופתאום הפך להיות תור של 2.5 מיליון איש". לפי אריאב, הפתרון היחיד למצב זה "להוסיף תורים בכמויות מטורפות".

משתמש סופר מקצוען
משהו פה עובד לא תקין.
אולי יותר נכון- משהו פה פשוט לא עובד.
איך יש 2.5M איש שמחכים בתור?!
צריך להאריך את התוקף לדרכונים ות.ז., זה יפחית מאוד את התורים...
בנוסף, להפסיק להנפיק דרכון זמני!
זה אמנם שווה למדינה, כי זה הרבה כסף כל תקופה
אבל זה יוצר לחץ מטורף- כל הזמן כולם צריכים לחדש...

נ.ב. מישהו יודע איפה יש תור פנוי בחודש-חודשיים-שלושה הקרובים, לחדש דרכון?

משתמש סופר מקצוען
אני מעדכנת שכשהייתי אתמול בשלומציון
היו המון שנכנסו ללא תור ובעמדת מודיעין בקומה 2 הפיקו להם תורים לתחילת מאי...
הייתי שם לפני תקופה, היה תור ארוך עד למחוץ לבניין, וכשראו שאין לי תור בכלל לא נתנו לי להיכנס לבניין...

אלכסנדריה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הייתי שם לפני תקופה, היה תור ארוך עד למחוץ לבניין, וכשראו שאין לי תור בכלל לא נתנו לי להיכנס לבניין...
אני הגעתי ברבע לשמונה,היו לפני 30 איש לאורך הרחוב,
אבל ברגע שנפתח הבידוק זה רץ קדימה
אחרי זה הפקידה שמבקשת את תעודת הזהות של התור, הסכימה לעלות למי שרק רצה להזמין תור במודיעין
ככה היה אתמול
לא יודעת מה תמיד...

9%

משתמש רשום
תכל'ס, האם למישהו יש עצה איך להשיג תור לת"ז ראשונה, בימים הקרובים? בירושלים.
עברנו את זה ממש לאחרונה- הבן שלי הגיע ללשכת האוכלוסין במקום מגורינו (לא בירושלים...), עם פתיחת הלשכה השכם בבוקר, והסביר לנציג שהוא צריך להוציא ת.ז. ראשונה ואין תורים בחודשים הקרובים.
שאלו אותו מה כתובת מגוריו כדי לוודא שלא הגיע ממקום אחר כדי לנצל את אדיבותם המפורסמת וטוב לבם הידוע של העובדים ;)
הפנו אותו למנהלת, שאכן היתה אדיבה (!) וטיפלה בו ביעילות, ברוך ה'.
גם צעירות ירושלמיות אמרו לי שהן עשו כך בירושלים, ועלה בידן.

אני מאיר

משתמש רשום
קודם יש תור רק לעוד יותר מחצי שנה, ואז אם לא מסתדר לך- אתה לא יכול לתת למישהו, או להחליף- אלא לקבוע מחדש תור לעוד חצי שנה...
אין גבול לחוסר שפיות, אין!
עשו את זה בעקבות כך שמצאו חבורת רוסים שתפסו למעלה מ-5000 תורים ומכרו אותם לאנשים בכסף, כי היה ניתן להכנס עם כל שם...

משתמש סופר מקצוען
עשו את זה בעקבות כך שמצאו חבורת רוסים שתפסו למעלה מ-5000 תורים ומכרו אותם לאנשים בכסף, כי היה ניתן להכנס עם כל שם...
אבל מה אני אשם?
יש דרכים לטפל בכאלה מקרים של פישינג ובוטים והאקרים וכל שאר מרעין בישין
לא על הגב של הציבור!
ולמעשה, מישהו יודע היכן יש תור ל-3 חוד' הקרובים?

cofix

משתמש פעיל
זה לא יאמן
מה אני אשם שהגעתי לגיל 16?!
או שפג תוקף תעודה הזהות שלי?
או שאני רוצה לחדש דרכון?
זה הזוי שככה מתנהלים במדינה מתוקנת!
חיפשתי עכשיו תור, ואין תורים עד לאוקטובר(!!!)
פתאום נפתחים תורים. אני ישבתי על זה השבוע מידי פעם ותפסתי תור לחודש השישי בראש העין. וגם לחודש אוקטובר בבני ברק.

משתמש סופר מקצוען
זה בטוח? אולי זה האקרים או אני לא יודע מה?!

משתמש סופר מקצוען
בכל אופן אם מישהו מוצא תור באשדוד/ ב"ב/ ביתר/ בית שמש
אני ממש ישמח שיכתוב פה ויתייג אותי.
(זה לא עבורי, לי עדיין יש תוקף. זה לאחי שצריך בדחיפות לקיץ לצורך דחוף)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עברנו את זה ממש לאחרונה- הבן שלי הגיע ללשכת האוכלוסין במקום מגורינו (לא בירושלים...), עם פתיחת הלשכה השכם בבוקר, והסביר לנציג שהוא צריך להוציא ת.ז. ראשונה ואין תורים בחודשים הקרובים.
שאלו אותו מה כתובת מגוריו כדי לוודא שלא הגיע ממקום אחר כדי לנצל את אדיבותם המפורסמת וטוב לבם הידוע של העובדים ;)
הפנו אותו למנהלת, שאכן היתה אדיבה (!) וטיפלה בו ביעילות, ברוך ה'.
גם צעירות ירושלמיות אמרו לי שהן עשו כך בירושלים, ועלה בידן.

תודה, שוקלת אם לנסות את זה.
אדיבותם וטוב ליבם של העובדים הירושלמים, עולים בכמה דרגות על אלו שבמקומות אחרים, לפי התרשמותי...

ואגב, באיסרו חג של פסח, העובדים נוטפי האדיבות לא פתחו את הלשכה כלל, למרות שהיו תורים שנקבעו ליום הזה.
אנשים קבעו תורים חודשים מראש, נסחבו בגשם השוטף שהיה באיסרו חג, ועמדו מול דלת נעולה. בלי שום הסבר. וחזרו הביתה בלי לקבל שירות.

משתמש סופר מקצוען
תודה, שוקלת אם לנסות את זה.
אדיבותם וטוב ליבם של העובדים הירושלמים, עולים בכמה דרגות על אלו שבמקומות אחרים, לפי התרשמותי...

ואגב, באיסרו חג של פסח, העובדים נוטפי האדיבות לא פתחו את הלשכה כלל, למרות שהיו תורים שנקבעו ליום הזה.
אנשים קבעו תורים חודשים מראש, נסחבו בגשם השוטף שהיה באיסרו חג, ועמדו מול דלת נעולה. בלי שום הסבר. וחזרו הביתה בלי לקבל שירות.
הזוי. פשוט הזוי. ואין איפה להתלונן, זה הכי מתסכל! לך דבר לקיר.. תור לא יהיה לך. לא בחצי שנה הקרובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה