טור דעה אשכול הזוכים של הגרלת דצמבר 2022

מליעל

משתמש חדש
מישהו יודע כמה זה שווה המחיר למשתכן באופקים
כי זה נראה שהם בכלל לפני הגשת בקשה להיתר אז זה עוד לפחות שבע שנים
וצריך לשלם תשע מאות אלף שקל על דירה שתעלה מיליון ארבע מאות בערך
אז זה כמו כל השקעה בפינוי בינוי
ואפילו פחות מזה
תתקנו אותי אם אני טועה אני באמת לא מבין בזה

חבר של

משתמש חדש
ואפילו פחות מזה
לכאורה זה ככה, יכול להיות שזה כמו כל השקעה בפינוי בינוי רק ששם אתה מקבל שכירות ופה אתה משלם משכנתא ושכירות.
השאלה אם יהיה פה את מה שקרה בחריש שמדירות שעלו במחיר למשתכן 600 k שוות היום 1,600. או בבית שמש שבגלל ההוספה של רמה ד וכו, זה העלה הקפיץ את כל בית שמש.
וזה סתם שאלה על אופקים אם הבניה וההתפתחות הזו תקפיץ את המחירים של אופקים או הפוך.

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ואפילו פחות מזה
הלכת רחוק עם השבע שנים מה שמדברים זה באזור החמש.. אבל נניח שאתה צודק [אבל..]
א. גם אם נניח שזה כמו פינוי בינוי במחיר למשתכן יש עוד הרבה הטבות שאין בפינוי בינוי כגון 90 אחוז משכנתא או מענק מכובד...
ב. ספיצפי לאופקים זה שונה, כי זה ןדאי שיש הבדל בין פינוי בינוי בטבריה לבין פינוי בינוי בירושלים.... ואופקים למי שיודע הייתה קפיצת מחירים לכלל הדירות עוד לפני ההגרלה וכו', אז אני חושבת שלעשות 'פינוי בינוי' [באופקים] ע"י הגרלה שאתה זוכה בה מן ההפקר ללא החתמות וסיפורים ועם רווח כפול ומכופל.... עדיפה מ'פינוי בינוי' עם כל הסחבת הכרוכה בו בכל מקום אחר [למעט מקומות מסויימים].
ג. אם יש לך דירה משלך אז אכן 'פינוי בינוי' הוא רווחי [וגם זה לא בטוח, עם הטרחה לעבור דירה שאתה לא מעוניין בה וכו' רק בשביל הבנייה למשך תקופה ארוכה], אבל לקנות דירה עם תכנון לפינוי בינוי מוכרים לך אותה כמעט עם כל הרווח שכלול בה, אז כמה כבר תרוויח???

אם החרדים הם 40% השכונה יוגדר כמתחרד ורוב הקונים בשאר הדירות יהיו חרדים. חילונים לא רוצים לגור בשכונה חרדית
אני מפחדת שזה עלול להוריד את מחירי הדירות שם משום שחרדים לא ירצו לבוא בגלל החילונים וחילונים בגלל החרדים
לדעתי אסור לתת לזה להיות משהו באמצע
אם זכו אחוז גדול מאוד של חרדים והקבלנים ירצו לשווק לחרדים גם את הדירות של השוק החופשי אז מצוין (הלואי)
ואם לא זכו מספיק חרדים בשביל שהשכונה תהיה חרדית אז לדעתי צריך להרפות מהעניין
כדי שלפחות זו תהיה שכונה חילונית מבוקשת והחרדים שזכו יוכלו למכור את הדירות לחילונים במחיר טוב ולקנות במקום אחר

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען

מליעל

משתמש חדש
שתי שאלות למבינים
א' האם אני יכול לקנות דירה אחרי הזכיה או שזה מבטל אוטומטית את הזכיה (ומאיזה שלב כן אפשר לקנות דירה)
ב' מאיזה שלב בקניה צריך לשלם את הכסף על הדירה
אשמח לתשובה מפורטת
תודה מראש ושבת שלום

ברכה וישועה

משתמש פעיל
חושב לדעת מי יודע על שווי המחירים הדירות במחיר למשתכן של חיפה כמה השווי האמיתי של המקום

חושב לדעת מי יודע על שווי המחירים הדירות במחיר למשתכן של חיפה כמה השווי האמיתי של המקום
זה סמוך לשכונת נאות פרס
תבדוק ביד 2 שכונת נאות פרס בחיפה
המחיר לדירת 100 מטר 4 חדרים היא בסביבות 2300000 +

מליון!

משתמש פעיל
רציתי לשאול:
בהגרלה שהתקיימה בנובמבר,
נרשמנו להגרלה בעפולה,
בפרויקט 35 דירות, לא זכינו... אנחנו בתור מס' 26 (זכינו במקום 68, והתקדמנו ממש לאט בתור- ל61.)
יש סיכוי???
האם שווה לנו להמתין, או שחבל לבזבז את הזמן וללכת לקנות דירה בעפולה/חיפה???
מישהו יכול לעזור לנו מנסיון???

בר. מ.

משתמש רשום
הי, מישהו יכול לעזור לי?
זכינו בהגרלה מחיר למשתכן בלוד בן שמן, הבנתי שיש איזה התאגדות זוכים
איך אני יוצרת קשר ויודעת מה קורה עם הזכייה שלי?

Szmy_photographer

שניאור מור יוסף - צלם אירועים, נופים, סטודיו ועוד.
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אשמח לשמוע מנסיון מה התהליך לאחר הזכיה?
אם אין עדיין היתר בניה לפרוייקט צריך לעשות משהו לבנתיים?

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מה דעתכם?
שווה להמתין, או להתקדם עם החיפוש דירה ללא קשר למחיר למשתכן?
צפה בקובץ המצורף 1295845
צפה בקובץ המצורף 1295842

עשיתי עכשיו בירור וראיתי שהמיקום בתור במקומות הגבוהים (20000+) ירד בקרוב לאלף.....
ובמיקום בתור של (+3500) ירד כמה מאות.....
ובמיקום בתור של (70 - 150) ירד בין 3 ל7 מקומות...

אז מה דעתכם האם זה בגלל שאנשים זכו?
או בגלל שיש אנשים שחושבים שבשביל להכנס להגרלה צריך למחוק מהגרלות קודמות?

והאם יש סיכוי להתקדם כאשר יש 13 במיקום, או שיקח שנתיים של צפייה,
ואז יהיה ניתן לבחור רק דירות אחרונות שהם....

תודה.
אשמח מאוד למידע,
חייב לדעת מה משתלם לעשות, (כמובן שלהתפלל ולהאמין!)
אשמח גם להסבר דעותיכם....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה