רעיון להשקעה אני צריך כסף זמין בצד אבל לא בעו’ש-איפה לשים?

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
בהחלט מסכים אם מה שנאמר ומאחל לכולם כזה חינוך שלהשתמש במה שיש ואם אין אז לא קונים
זה חינוך להצלחה בחיים.
ההערה היתה אל המשפט "מי שיתן לי את הכסף לפרוע את החוב, יכול בשניה להביא לי את זה הרגע.".
שזה קצת מרגיש שמי שלא כך כנראה הוא חסר באמונה, ועל זה היתה תגובתי.
וכמובן חשוב לא לדון אף אדם על הסיבות בגללם הוא לקח הלוואה.
אני שמח שהבהרנו ביננו את הדברים.
חס וחלילה שאני מאשימה
ואני אחזק את דבריי: אני ממש לא חושבת שהייתי נוהגת כך לולי החינוך והסגנון שהורגלתי אליו.

וכל הרוצה ליטול יבוא ויטול..

תותית י.

משתמש מקצוען
לדעתי אתה צודק,
אבל צריך להבדיל בין גמ"ח שמלוה 5,000 ש''ח בהחזר אחד, שאז הבנאדם מגלגל מגמ"ח אחד לשני, לבין גמ"ח שמלוה 20,000 ש''ח (ויותר) לצורך רכישת דירה או שיפוץ וכדו' שאז זה חוסך המון ריביות ואין פה גילגולי גמ"חים אלא החזר חודשי קבוע ללא ריבית, ולכזה גמ"ח אני הייתי נותן...
בהצלחה!
אמת.
גמ"ח זה חסד ומי שלא לקח משכנתא לא יבין את זה כמה רביות יש היום בבנקים מכל הכוונים כמו נחש ממש רבית אוכלת את הממון
וגמ"ח עוזר לחתן את הילדים בל לכנס לותר מידי בור עמוק
וכן לשיפוץ של בית
שוב פעם הכל לפי העניין ודאי שדברי התורה הק' לא ישתנו לעולם "וכי ימוך אחיך וגו' " כשאדם צריך עזרה צריך לעזור לו וזה היהודי. אמנם זה תלוי בסוג אנשים ולא בכוונתך ליתן שם את ממונך, יש אנשים חיים על הלוואות עד שמוכרים את הדירה ולזה באמת אין סוף כשמתרגלים לאורח חיים כזה.
אמנם אדם שהגיע בנו או בתו לפרק השידוכים וצריך לחתנם יפנה אל הגמ"ח וימנע ממנו הוצאות רבות ביותר וכבר ראינו דברים אלו בעיניים ממש.
והרוצה ברכה יתן כספו ויעשה עמו גמ"ח וכך שותף לכל ההלואות שינתנו שם כפסק החפץ חיים.
ברכה והצלחה לכולם!!!!!!

תותית י.

משתמש מקצוען
בהחלט מסכים אם מה שנאמר ומאחל לכולם כזה חינוך שלהשתמש במה שיש ואם אין אז לא קונים
זה חינוך להצלחה בחיים.
ההערה היתה אל המשפט "מי שיתן לי את הכסף לפרוע את החוב, יכול בשניה להביא לי את זה הרגע.".
שזה קצת מרגיש שמי שלא כך כנראה הוא חסר באמונה, ועל זה היתה תגובתי.
וכמובן חשוב לא לדון אף אדם על הסיבות בגללם הוא לקח הלוואה.
אני שמח שהבהרנו ביננו את הדברים.
נראה לי שאם התורה כתבה על מצוות הלואה זה לא חוסר באמונה ללות ולא להלוות.
ואנחנו היום לא חיים בדור המדבר
אין אדם שלא צריך לקחת הלואה, זה המציאות, כל אחד חולם לא לקחת. זה שיש אנשים שקיבלו ירושות גדולות או דברים כאלו שלא יאמר לאחרים אמונה כי החיים הרגילים מתנהלים כך, וכך ה' הטביע בבריאה שיצטרכו זה לזה, כמ"ש בהרבה מחז"ל, שה' ברא עניים ועשירים כדי שיפרנסו אותם, וכן דוד המלך בריש ברכות כשבאו אליו ישראל ואמרו לו שיש עניים א"ל צאו והתפרנסו זה מזה ולא אמר להם לכוין ונא אל תצריכנו לידי מתנות בשר ודם כי צריך להיות מציאותי ולעזור כשצריך ולעשות א ההשתדלות הנכונה.
וגם שכתב רבנו יהודה החסיד הובא בפירוש תוספות על התורה שאין אנשים שמדלגים על הקללה של בזעת אפך תאכל לחם אלא בני עשירים ובני המלכים שהם יושבים ואינם בכלל הקללה שהרי אינם יגעים לדבר. ואם כן הדברים ק"ו ללומדים ועמלי תורה שאינם בכלל הקללה הזו.
ברכה והצלחה.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שאם התורה כתבה על מצוות הלואה זה לא חוסר באמונה ללות ולא להלוות.
ואנחנו היום לא חיים בדור המדבר
אין אדם שלא צריך לקחת הלואה, זה המציאות, כל אחד חולם לא לקחת. זה שיש אנשים שקיבלו ירושות גדולות או דברים כאלו שלא יאמר לאחרים אמונה כי החיים הרגילים מתנהלים כך, וכך ה' הטביע בבריאה שיצטרכו זה לזה, כמ"ש בהרבה מחז"ל, שה' ברא עניים ועשירים כדי שיפרנסו אותם, וכן דוד המלך בריש ברכות כשבאו אליו ישראל ואמרו לו שיש עניים א"ל צאו והתפרנסו זה מזה ולא אמר להם לכוין ונא אל תצריכנו לידי מתנות בשר ודם כי צריך להיות מציאותי ולעזור כשצריך ולעשות א ההשתדלות הנכונה.
וגם שכתב רבנו יהודה החסיד הובא בפירוש תוספות על התורה שאין אנשים שמדלגים על הקללה של בזעת אפך תאכל לחם אלא בני עשירים ובני המלכים שהם יושבים ואינם בכלל הקללה שהרי אינם יגעים לדבר. ואם כן הדברים ק"ו ללומדים ועמלי תורה שאינם בכלל הקללה הזו.
ברכה והצלחה.
אם את חושבת שאני או הוריי קיבלו ירושה או משתכרים למעל לממוצא -את טועה.
הכל זה עניין של התנהלות נכונה וקווים אדומים שלא עוברים.
ואני יודעת שאנחנו לא היחידים, מכירה עוד משפחות שחיות ככה.

דודי אהרן

משתמש צעיר
אני בספק גדול כמה זה באמת חסד

ניהלתי בעצמי גמ"ח כמה שנים ותמיד הייתה לי תחושה שנכון שבאותו הרגע האדם שהיה צריך דחוף הלוואה וקיבל ממני אסיר תודה ועשיתי עימו כביכול חסד עצום, לדעתי בטווח הרחוק אני מזיק לו.
הנסיון הראה שאותם אנשים שבו לוות שוב ושוב וההלוואה לא שימשה לשיקום כלכלי ופתרון הבעיה המהותית.

בעיני הלוואות הם אבי אבות המזיקים בתחום הכלכלי
זה עזרה ענקית למרות שנראה שהם מגלגלים שוב ושוב
לא הוספת לו חובות אלא אפשריות למתוח עוד את החבל

דודי אהרן

משתמש צעיר
ראיתי בספר של הרב טשזנרשליט"א מאופקים שמצטט חזו"א באמונה ובטחון שבן תורה צריך להימנע מלקיחת הלואה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה