שיתוף - לביקורת הזכר הזכרן (?)

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יש הרבה דברים שאני יודע.

מה הרבה? המון!

אני יודע להחליף נורה ולגלות שקניתי נורה צהובה, להתקין מתלים, להתקין את אותם מתלים שוב כי לא היו ישרים...

בקיצור, מה אני מברבר, המון דברים!

אבל... יש דברים שאני פחות חזק בהם. כן, אני מודה.

מודה. פה אני מודה, בכללי לא אוהב להודות בשום מינוס.

במה עסקינן? קניות.

אז לפני שכל הנשים מהנהנות, עליי להדגיש.

אנחנו טובים בלעשות קניות! כשאנחנו (!) המחליטים מה לקנות. אף פעם לא קרה לי ששכחתי לקנות את האקסל שרציתי...

הלאה. נסכם. אני לא טוב בעסק, אבל לא אוהב להודות... בעיה.

היתקלות ענק בעניין נרשמה בשבוע שעבר.

עקב הגשם שהופיע בלי או עם התראה (תלוי אם אתם מאמינים לחזאים...) לא התאפשר להוציא את התינוק מהבית, ועל כן הוטלה עליי המשימה ללכת לקניות (שמירה כולל החלפת טיטולים? פחות...).

"אני עושה לך רשימה!" הודיעה האישה. אנוכי טענתי מנגד בתוקף שאסתדר בלי. למה? כי לראות גברים מסתובבים עם רשימה זה כמו לשים שלט 'לא סומכים עליי!' על הגב. כך לפחות לי זה מרגיש.

אז במקום הרשימה המביכה בכתב, קבלתי אותה בעל פה.

"תזכור. תירס בשימורים, חומוס חריף, ביצים סמול, לחם כוסמין, אורז בסמטי, חלב מועשר..." ירתה.

"זהו? אמרתי מנסה לסדר במוחי את כל המידע..."

"שניה. תביא גם דוריטוס טבעי, טיטולים 4+ ו... נראה לי זהו".

"נס". אמרתי.

"תודה!" היא אמרה.

יצאתי למערבולת הגשם חדור מטרה.

בחלוף חצי שעה חזרתי.

"כבר? ולמה רק שקית אחת איפה שאר השקיות? השארת אותם למטה?" הופתעה והקשתה האישה.

"איזה למטה... תקשיבי דינה. לא היה כלום!" עניתי מובך.

"מה לא היה? חלב?" תמהה.

"לא היה בשימורים!"

"מה? אוי... נו באמת! אז מה עם תירס?"

"המוכר אפילו לא הבין מה זה תירס חריף... ממש התביישתי!"

"אוי ויי..."

"חומוס מועשר לא היה. לחם בסמטי לא ראיתי וכבר לא העזתי לשאול את המוכר... אורז כוסמין הבאתי!"

"אוקיי, שיהיה. אוי ואבוי... איזה דוריטוס הבאת?"

"הבאתי שלוש חריף ושתי חמוץ חריף. באמת היה מבצע של 4+1 כמו שרצית..."

"חחח... ביצים הבאת?"

"מה מצחיק אני לא מבין. ושאלתי את המוכר מה זה ביצים טבעיות והוא אמר לי שאת מתכוונת לאורגניות וזה היה יקר! למה את צריכה את הדבר הזה?"

"טיטולים אני רואה שהבאת, נכון?" היא אמרה מותשת.

"הבאתי! אבל למה אנחנו צריכים את הטיטולים האלו? סמול זה למבוגרים!"

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
חחח
תעלו כמה ישותר, כמה שיותר!!
אני נשנקת פה מצחוק, וזה קורה עם כל קטע שלכם..
לדעתי כל עיתון ישמח לקבל טור מצחיק ומעניין שכזה.
למרות שטורים זה משהו תפוס בדרך כלל- השמחה בכוחה לשבר חומות!
זה פשוט טובב ושוב טוב (וסתם אגב, טוב גם להודות!)

רואים שקוף

משתמש מקצוען
יש הרבה דברים שאני יודע.

מה הרבה? המון!

אני יודע להחליף נורה ולגלות שקניתי נורה צהובה, להתקין מתלים, להתקין את אותם מתלים שוב כי לא היו ישרים...

בקיצור, מה אני מברבר, המון דברים!

אבל... יש דברים שאני פחות חזק בהם. כן, אני מודה.

מודה. פה אני מודה, בכללי לא אוהב להודות בשום מינוס.

במה עסקינן? קניות.

אז לפני שכל הנשים מהנהנות, עליי להדגיש.

אנחנו טובים בלעשות קניות! כשאנחנו (!) המחליטים מה לקנות. אף פעם לא קרה לי ששכחתי לקנות את האקסל שרציתי...

הלאה. נסכם. אני לא טוב בעסק, אבל לא אוהב להודות... בעיה.

היתקלות ענק בעניין נרשמה בשבוע שעבר.

עקב הגשם שהופיע בלי או עם התראה (תלוי אם אתם מאמינים לחזאים...) לא התאפשר להוציא את התינוק מהבית, ועל כן הוטלה עליי המשימה ללכת לקניות (שמירה כולל החלפת טיטולים? פחות...).

"אני עושה לך רשימה!" הודיעה האישה. אנוכי טענתי מנגד בתוקף שאסתדר בלי. למה? כי לראות גברים מסתובבים עם רשימה זה כמו לשים שלט 'לא סומכים עליי!' על הגב. כך לפחות לי זה מרגיש.

אז במקום הרשימה המביכה בכתב, קבלתי אותה בעל פה.

"תזכור. תירס בשימורים, חומוס חריף, ביצים סמול, לחם כוסמין, אורז בסמטי, חלב מועשר..." ירתה.

"זהו? אמרתי מנסה לסדר במוחי את כל המידע..."

"שניה. תביא גם דוריטוס טבעי, טיטולים 4+ ו... נראה לי זהו".

"נס". אמרתי.

"תודה!" היא אמרה.

יצאתי למערבולת הגשם חדור מטרה.

בחלוף חצי שעה חזרתי.

"כבר? ולמה רק שקית אחת איפה שאר השקיות? השארת אותם למטה?" הופתעה והקשתה האישה.

"איזה למטה... תקשיבי דינה. לא היה כלום!" עניתי מובך.

"מה לא היה? חלב?" תמהה.

"לא היה בשימורים!"

"מה? אוי... נו באמת! אז מה עם תירס?"

"המוכר אפילו לא הבין מה זה תירס חריף... ממש התביישתי!"

"אוי ויי..."

"חומוס מועשר לא היה. לחם בסמטי לא ראיתי וכבר לא העזתי לשאול את המוכר... אורז כוסמין הבאתי!"

"אוקיי, שיהיה. אוי ואבוי... איזה דוריטוס הבאת?"

"הבאתי שלוש חריף ושתי חמוץ חריף. באמת היה מבצע של 4+1 כמו שרצית..."

"חחח... ביצים הבאת?"

"מה מצחיק אני לא מבין. ושאלתי את המוכר מה זה ביצים טבעיות והוא אמר לי שאת מתכוונת לאורגניות וזה היה יקר! למה את צריכה את הדבר הזה?"

"טיטולים אני רואה שהבאת, נכון?" היא אמרה מותשת.

"הבאתי! אבל למה אנחנו צריכים את הטיטולים האלו? סמול זה למבוגרים!"
רק תדמיין מה היה קורה לו הייתה שולחת אותך לרכוש אבקת כביסה ושמפו...
מדמיין לעצמי את האבקה בניחוח אבוקדו בתוספת שמן לבנדר שלוש באחד לגבר צבעוני...

יהורם

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אחחח, גברים עליך ישראל.
הגברים הם הכי מתוק שיש. והחיבור בין גבר לאשה הוא בכלל גאוני.
כמו שכבר למדנו שמאחורי כל גבר בסופר עומדת אשה ששולטת עליו מרחוק.
ומאחורי כל אשה בסופר עומד גבר הרועד לגורל החשבון בנק...

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
רק תדמיין מה היה קורה לו הייתה שולחת אותך לרכוש אבקת כביסה ושמפו...
מדמיין לעצמי את האבקה בניחוח אבוקדו בתוספת שמן לבנדר שלוש באחד לגבר צבעוני...
חחח... רחמנא לישזבן! הזכרת לי את טורי
https://www.prog.co.il/threads/עדיף-כבר-בלי-העזרה-שלכם.858691/
לדעתי כל עיתון ישמח לקבל טור מצחיק ומעניין שכזה.
למרות שטורים זה משהו תפוס בדרך כלל- השמחה בכוחה לשבר חומות!
פתוח להצעות... אין לי מושג כל כך, איך זה עובד בעולם הזה.
מבין מהתגובה שהטור גם מקצועי. (איזה עיתון יקבל טור לא מקצועי?)

לא היו עוד תגובות על מקצועיות הטור, אשמח לדעת!
תודה לכל המגיבים, המחמיאים והמבקרים.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
הטור כתוב מצויין, אבל קצת מציק לי השימוש בסטריאוטיפים נדושים כל-כך.
טור על גבר שהולך לקניות, הוא ממש צפוי. אמנם התיאורים מבדחים ולא שגרתיים, אבל הקו הכללי אליו הולכים הדברים - לא מצליח ממש להפתיע, ולכן היחס אליו הוא כאל בדיחה מנוסחת היטב.
כגבר שהולך לקניות לעיתים אני מוכרח לומר, שעל פי מחקר לא מקצועי ולא אקדמי שערכתי, רוב הנוכחים בסופר הם גברים, ומעטים מהם מסתובבים עם רשימת קניות. זה לא שחשוב לי לומר שגברים גם הם מסוגלים או משהו כזה. אם הטור היה מפתיע - הייתי נהנה לקרוא אותו ולצחוק על עצמי גם אם אני איני עונה לדמות שבטור (כי בסוף לכל אחד יש את הטעויות שלו, וזה מה שיפה בהומור - היכולת לקחת מקרה אחד או טעות אחת ולעשות ממנו כלל שכל אחד מתחבר אליו). הבעיה שלי היא, שגם מדובר בסטריאוטיפ, וגם הסטריאוטיפ אינו נכון, וזה מקשה עליי כקורא להתחבר אליו.
לאורך כל הטור חיפשתי את ההפתעה, את הפאנץ׳, את הרגע בו הגבר אומר לאשתו: ׳עבדתי עלייך׳, או לחילופין - הרגע בו הוא מנסה לתרץ את עצמו ואומר שהילד לא מתאים לטיטול וצריך להחליף אותו. כשאין הפתעה, גם אם הניסוח ציורי ומנוסח בקפידה, הוא לא משאיר הרבה רושם, ובסוף - בתוצאה, אין הרבה הבדל בינו לבין בדיחות רשת חפורות כמו ׳הוראות הכנת עוגה לגבר׳.
מקווה שלא הפרזתי בביקורת. אם כן, תמיד אפשר לצעוק, להתרעם, לשים לייק זועם, לדווח על תוכן בלתי הולם או לכתוב בפנים חמורות הודעה פרטית עם הכותרת ׳בן אדם לחברו זה אש!!!׳

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הטור כתוב מצויין, אבל קצת מציק לי השימוש בסטריאוטיפים נדושים כל-כך.
טור על גבר שהולך לקניות, הוא ממש צפוי. אמנם התיאורים מבדחים ולא שגרתיים, אבל הקו הכללי אליו הולכים הדברים - לא מצליח ממש להפתיע, ולכן היחס אליו הוא כאל בדיחה מנוסחת היטב.
כגבר שהולך לקניות לעיתים אני מוכרח לומר, שעל פי מחקר לא מקצועי ולא אקדמי שערכתי, רוב הנוכחים בסופר הם גברים, ומעטים מהם מסתובבים עם רשימת קניות. זה לא שחשוב לי לומר שגברים גם הם מסוגלים או משהו כזה. אם הטור היה מפתיע - הייתי נהנה לקרוא אותו ולצחוק על עצמי גם אם אני איני עונה לדמות שבטור (כי בסוף לכל אחד יש את הטעויות שלו, וזה מה שיפה בהומור - היכולת לקחת מקרה אחד או טעות אחת ולעשות ממנו כלל שכל אחד מתחבר אליו). הבעיה שלי היא, שגם מדובר בסטריאוטיפ, וגם הסטריאוטיפ אינו נכון, וזה מקשה עליי כקורא להתחבר אליו.
לאורך כל הטור חיפשתי את ההפתעה, את הפאנץ׳, את הרגע בו הגבר אומר לאשתו: ׳עבדתי עלייך׳, או לחילופין - הרגע בו הוא מנסה לתרץ את עצמו ואומר שהילד לא מתאים לטיטול וצריך להחליף אותו. כשאין הפתעה, גם אם הניסוח ציורי ומנוסח בקפידה, הוא לא משאיר הרבה רושם, ובסוף - בתוצאה, אין הרבה הבדל בינו לבין בדיחות רשת חפורות כמו ׳הוראות הכנת עוגה לגבר׳.
מקווה שלא הפרזתי בביקורת. אם כן, תמיד אפשר לצעוק, להתרעם, לשים לייק זועם, לדווח על תוכן בלתי הולם או לכתוב בפנים חמורות הודעה פרטית עם הכותרת ׳בן אדם לחברו זה אש!!!׳
בן אדם לחברו זה אש!!! :mad::mad::mad::mad::mad: איך אתה מעז??
סתם. חס וחלילה. אוהב ביקורת! תודה עליה!
העניין הוא כך.
אכן. הנני מודע לכך שהסטריאוטיפים הללו נדושים. מודה שמודע...
אבל. הרעיון בטורים האלו שאני מחדש את הסטריאוטיפים. מכיוון שאתה ציפית לאורך הקטע שהסטראוטיפ יכשל (כי הרי לא יתכן שאכתוב עליו שוב...) פספסת את הרעיון הדווקא חדשני בתוך הסטראוטיפ שבו הגבר מחליף בתוך ההוראות בין התארים (אני לא ראיתי כזה).
נכון זה על אותו קו נדוש, אבל החידוש אמור לחפות, אם הוא טוב...
אז שאלות לציבור.
א. מסכימים עם הנכתב כאן (נפק"מ לעוד טורים בסגנון)?
ב. החידוש היה מספיק טוב?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
העניין הוא כך.
אבל. הרעיון בטורים האלו שאני מחדש את הסטריאוטיפים. מכיוון שאתה ציפית לאורך הקטע שהסטראוטיפ יכשל (כי הרי לא יתכן שאכתוב עליו שוב...) פספסת את הרעיון הדווקא חדשני בתוך הסטראוטיפ שבו הגבר מחליף בתוך ההוראות בין התארים (אני לא ראיתי כזה).
אז שאלות לציבור.
ב. החידוש היה מספיק טוב?
חלילה! לא פספסתי!
אבל בסופו של דבר, גם הנושא העיקרי של הטור, מה שמאחורי השורות, צריך להיות מעניין ולא נדוש.
אם זו הייתה סתם בדיחה, ניתן היה להתעלם מזה. אבל כשכותב הטור מעיד על רצונו להיות מקצועי ולא רק מצחיק, אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון הוא שלטור מקצועי צריך להיות ערך מוסף. רעיון מסוים, תובנה מסוימת - אפילו קטנה. זה מבחינתי ההבדל בין טור מקצועי לסתם בדיחה נחמדה (אמנם כבר כתבתי בעבר שלדעתי בדיחה גם היא יכולה להיות מקצועית, אבל אני מתכוון כאן לרף שלדוגמא מקובל בעיתונים רציניים, כי אני מבין שזה פחות או יותר הרמה שאתה חותר אליה). כיוון שכך, גם אם הטור מצליח לשעשע - עדיין, הנושא המרכזי לא מחדש כלום.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לשם שינוי בטור הזה אני מסכים עם @mic003 למרות שבדרך כלל לטורים שלך אין את החיסרון המדובר, (לדוגמא הסיפור עם נהגי המוניות, נגמר עם טוויסט מעניין, למרות שהנושא עצמו לא היה מחודש).
ועל טור כזה נאמר @אין פאנץ'...

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
העניין הוא כך.
אז שאלות לציבור.
ב. החידוש היה מספיק טוב?
ברגע שראיתי את הביקורת הנ"ל, זה ב ד י ו ק מה שעלה לי לראש!!!!
מסכימה בכל פה!!!

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נשיר ביחד...

וְקָרֶב קֶץ, אֲיֶה "שוּעָל"?
מְקוֹם נִשְמַט, אֲדָם הַבַּדְחָן,
מֶאּוּמָה הַרְשָאָה.
איך נגמר הפזמון?
...רוֹאֶה שִׁיבָה.
ברוך שובך! חזרת ובגדול!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה