אני חייבת את עזרתכן- עבודת נשים

מצב
הנושא נעול.

עטי טסלר

משתמש צעיר
נכנסתי לאחרונה לפורום ואני שמחה שיש ציבור גדול שיכול לעזור לי.
אני רואה את הנושא שמטריד את כולם- כלללל כךךךך
הכסף,
האמת, גם אותי הוא מטריד.
למה אני חותרת?
למדתי בסמינר טוב מאד... איך אומרים- מהגדולים בירושלים,
הייתי בין המוצלחות, ממש... 100 בכל החוצים, בכל המבחנים, כוכשבחרתי מקצוע הלכתי על משהו שמעניין אותי, לא משהו "רווחי".
מה שהנחה אותי היה משפט כל כך פשוט "פרנסה משמים" ושאני אלך למשהו שאני אוהבת ונהנת...
אתם יודעים, ילדה קטנה שעדיין לא באמת יודעת מה זה לפרנס, אבל אולי זה הנס...
ולמדתי, ואיך אומרים? העולם לא מפתיע, לא מרוויחה כמו החברות בהייטק שעושות פי 4 ממני והיו הרבה פחות ממני,
והלב שלי נצבט, בטוח עשיתי לא נכון... הרי יכלתי, יכלתי, ובעלי היה יכול לשבת וללמוד ביותר רוגע וכו וכו,
ואז מגיעה השאלה- אולי להשלים עכשיו לתואר? כל כך בא לי... והכל בשביל בעלי וכו....
אבל אני אמא ואישה במשרה מלאה,
יש ילדים ב"ה,
יש עבודה ב"ה
ויש חיי נישואים ב"ה.
ובטוח זה יבוא ע"ח כולם... אני לא מלאך!!
אבל כל היום יש את התחושה של "למה לא הלכתי... למה לא ולמה לא..."
יש לי נס שבעלי מראה לי ספר מאד פשוט- חובת הלבבות. יש קטע ששכחנו משהו, קוראים לו בורא עולם, אנחנו מנסים לעזור לו לסדר לנו את החיים...
זה כל כך מרגיע להזכר בו...
לא להגיד "אני חרדית..." וזהו, להשתמש בזה בחיי היומיום...
כאילו משהו כל כך התבלבל, נשים הפכו לנשות קריירה שמשקיעות כל כך הרבה "בשביל שהבעל ישב וילמד", אבל רגע, זה לא בא ע"ח אותו בעל? זה לא בא ע"ח המשפחה היקרה...?
אוף,
אולי תצליחו אתם לעשות לי סדר...
משהו התבלבל לנו כאן, לכולנו... נראה לי... לא??

דוא"ר ישר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ה׳ עוזר למי שעוזר לעצמו
ולעצום עיניים ולהגיד פרנסה משמים זה כמו לעבור את הכביש בעצימת עיניים
נכון, צריך לדעת מה ללמוד, לא כל מקצוע הוא ריווחי
ונכון, זה אבסורד המקצועות המצומצים שיש בסמינרים לעומת השטיפות מוח שהבעל ישב וילמד
מה הם רוצים? באמת? שואלת מתמימות!

7744

משתמש רשום
הנדסת תוכנה
יואוו איזה קטע,
בדיוק היום שמעתי בקו 'למען אמהות' הרצאה שמדברת בדיוק על הנושא הזה.
ממליצה לך ממש!!!
ובלי קשר הכל תלוי ברמת האמונה, ככל שמאמינים יותר רמת ההשתדלות יותר נמוכה..
זה מאוד אינדיבידואלי.

עטי טסלר

משתמש צעיר
יואוו איזה קטע,
בדיוק היום שמעתי בקו 'למען אמהות' הרצאה שמדברת בדיוק על הנושא הזה.
ממליצה לך ממש!!!
ובלי קשר הכל תלוי ברמת האמונה, ככל שמאמינים יותר רמת ההשתדלות יותר נמוכה..
זה מאוד אינדיבידואלי.
זהו... זה הנקודה...
כמה צריך להתחזק... כל הזמן...

עטי טסלר

משתמש צעיר
ה׳ עוזר למי שעוזר לעצמו
ולעצום עיניים ולהגיד פרנסה משמים זה כמו לעבור את הכביש בעצימת עיניים
נכון, צריך לדעת מה ללמוד, לא כל מקצוע הוא ריווחי
ונכון, זה אבסורד המקצועות המצומצים שיש בסמינרים לעומת השטיפות מוח שהבעל ישב וילמד
מה הם רוצים? באמת? שואלת מתמימות!
לא הלכתי ללמוד גננות, כן?
ולא מזלזלת!! אין על המקצוע הזה!! כל כך בא לי לפעמים...
אני ב6 יוצאת מהבית ובשלוש יוצאת לקחת את הילדים...
לא מהאלה שיושבים בשקט ואומרים "פרנסה משמים", כי אנחנו עדיין לא בשלב... זה יהיה בגאולה...
השאלה היא כמה לרוץ?
ללמוד... זה בעיקר...

דיני

משתמש מקצוען
האם יש דבר דתי או קדוש בלבחור מקצוע שאין לו ביקוש בשוק ואז לצפות לרחמי שמים? אני מסופקת.
אם יש לך ראש ריאלי את יכולה ללמוד קורסים בסיסיים בכמה חודשים (יש גם מלגות לפעמים) ולהשתלב בשוק ההייטק.

שלומית123

משתמש פעיל
האם יש דבר דתי או קדוש בלבחור מקצוע שאין לו ביקוש בשוק ואז לצפות לרחמי שמים? אני מסופקת.
אם יש לך ראש ריאלי את יכולה ללמוד קורסים בסיסיים בכמה חודשים (יש גם מלגות לפעמים) ולהשתלב בשוק ההייטק.
בחובת הלבבות כתוב בפרוש שחובת ההשתדלות זה רק על מקצוע שבן אדם נהנה ממנו. היא לא אמורה לסבול כל החיים בעבודה שלא מתאימה לה רק בשביל השתדלות לפרנסה!

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
לא חושבת שאני אהיה פופולארית במה שאגיד לך:
אבל אני חושבת שאת לא תמימה ואת עשית מה שהיית צריכה! וד' כיוון את דרכך כך! וזה הכי טוב בשבילך!
ואם היית הולכת להייטק היית מרויחה בדיוק אבל בדיוק מה שאת מרויחה עכשיו!
אם את מרגישה חסר, תמשיכי בהתמדה בעבודתך תעשי בה את המיטב תתפללי תברכי בכוונה ותצפי לישועה, והיא בעז"ה תגיע, (ישועה יכולה להיות גם שלווה שלך ושל בעלך, גם הרגשת שובע וגם לפעמים בכסף ממש, ישועה שהכי טובה בשבילך מידו הפתוחה והרחבה)
להסתכל אחורה ולהיות מתוסכלת זה עצת היצר, תכווני רק לאמונה ותחזיקי חזק!!
איתך בנסיון עוד הרבה נשים כמוני כמוך

דוא"ר ישר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נשות ההיטק לא מספרות לך כמה הבעל ,הת"ח, צריך לעזור בשביל העבודה שלהן. הרי אין מצב שהן תפסדנה יום עבודה אם הילד חולה...- וזו רק דוגמא.
ואז מה?
הבעל בובה שאסור לו לעשות כלום למען הבית?
אין הכול
או שיש רווחה כלכלית והבעל משתתף בעזרה הטכנית
או שיש מחסור וקושי בשלום בית! (ואז הבעל לא רגוע והלימוד שלו בהתאם..)

בתצי

משתמש רשום
כנראה לא הבנת את הנקודה ואת הקושי בהתאם.
היא אומרת לך שקשה לה מה שבחרה, היא היתה בחורה כשהחליטה על מסלול ועדיין קצת צעירה...
האם נכון לה עכשיו מבחינת ההשתדלות שלה ללכת לקורסים לקידום במקצוע,
וכן, גם קורס קצר בן מס' חודשים בתחום אחר ממה שלמדת קשה מאד!!!! לאישה עמוסה באמצע החיים (ילדים, בעל , עבודה). ואז את שואלת את עצמך מה ד' רוצה ממני עכשיו אחרי מעשה (שלא בחרת בתחום שווה)

הנשר הגדול

משתמש צעיר
האמת, גם אותי הוא מטריד.
מה מטריד אותך זה שמי שהיה פחות ממך מרוויח יותר (לא לחכמים לחם) או שאת לא מרוויחה מספיק ומרגישה חוסר
אם באמת חסר תשלימי לאיזה מקצוע טוב יותר למה ההוצאות רק גדלות עם השנים ואי אפשר לומר פרנסה משמים אם אפשר לעשות יותר בגבול הנורמלי את הגבול כל אחד יודע בעצמו באמת מה נורמלי לו

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הרי אין מצב שהן תפסדנה יום עבודה אם הילד חולה...- וזו רק דוגמא.
המשפט הזה הוא פשוט הוצאת שם רע.
בתור מתכנתת אפשר לספור על אצבעות הידיים את מספר הפעמים שבעלי נשאר עם ילד חולה בבית.

דוא"ר ישר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא חושבת שאני אהיה פופולארית במה שאגיד לך:
אבל אני חושבת שאת לא תמימה ואת עשית מה שהיית צריכה! וד' כיוון את דרכך כך! וזה הכי טוב בשבילך!
ואם היית הולכת להייטק היית מרויחה בדיוק אבל בדיוק מה שאת מרויחה עכשיו!
אם את מרגישה חסר, תמשיכי בהתמדה בעבודתך תעשי בה את המיטב תתפללי תברכי בכוונה ותצפי לישועה, והיא בעז"ה תגיע, (ישועה יכולה להיות גם שלווה שלך ושל בעלך, גם הרגשת שובע וגם לפעמים בכסף ממש, ישועה שהכי טובה בשבילך מידו הפתוחה והרחבה)
להסתכל אחורה ולהיות מתוסכלת זה עצת היצר, תכווני רק לאמונה ותחזיקי חזק!!
איתך בנסיון עוד הרבה נשים כמוני כמוך
להסתכל אחורה באמת לא יעזור
יעזור להסתכל קדימה
ולעשות צעדים למען העתיד

ויש עוד מקצועות רווחיים חוץ מתכנות
וברור שחובה! ללמוד מה שאוהבים כי אם לא יש שחיקה ואין הצלחה

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צעדים למען העתיד זה לא בהכרח ללמוד משהו אחר,
היא בחרה ממקום נקי ללמוד משהו שהיא אוהבת זה מצוין!
היא לא מרויחה מספיק? הפתרון הוא אמונה ולא חיפוש משהו אחר,

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...