שיתוף אמנית השבוע #7 - מרים יעל

מ. אברהמוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ב"ה

לקראת סוף חג החנוכה המאיר שעבר (ועובר) עלינו, מה יותר מתאים לחזור לשיתוף השבועי שלנו עם חביבת הקהל הבלתי מעורערת @מרים יעל :cool:
היא מעל הטבע, לכן יצא להתחיל את השבוע שלה ב'זאת חנוכה'

קבלו אותה!

ספרי קצת על עצמך:
כמה טוב להיות כאן! אני מרים יעל, בת 24, ואני כותבת ויוצרת קומיקס במקצועי, וגם מאיירת לספרי ילדים ונוער.
תמיד אהבתי לצייר ככה שאם תשאלו מתי התחלתי- אני לא ממש זוכרת. בגיל 13 למדתי במשך שלוש שנים ציור ורישום אצל מינה מונק, וקיבלתי ממנה הרבה אהבה והערכה לכל אמנות באשר היא. העבודה הראשונה שלי באיור הייתה בערך באותו זמן והכניסה לי משהו כמו 50 ש"ח, ממש שובר קופות הא. בשביל העבודה ההיא למדתי לסרוק איורים ולצבוע אותם במחשב, וזו הייתה התחלה נהדרת...
בהמשך למדתי קורס איור דיגיטלי קצר אצל טובה זרביב המדהימה, שלימדה אותי את הבסיס של קליפ סטודיו פיינט (בזמנו קראו לתכנה מנגה) ובעיקר הקפידה שאתרגל לקיצורי מקלדת, כדי שהעבודה שלי תהיה קלה יותר. תודה, טובה! אני עדיין זוכרת שבאמצע שיעור על התוכנה הייתה אזעקה, אחח זכרונות ילדות מאושרים.
בכל מקרה, איפה היינו?
כן, מאז אני מציירת, בעיקר בקליפ סטודיו פיינט, בעזרת סינטיק 24 פרו, ואוכלת ראשים. אגב, אם שמעתם את השם שלי זה כנראה בגלל הקומיקס לנערות 1:0 שהתפרסם עד לא מזמן בעיתון ילדים של משפחה, וזקני פרוג יזכרו גם את הסקר שפרסמתי כדי לבדוק אם הקהל מוכן לקומיקס לנערות, עוד לפני שהקומיקס בכלל חשב להיות נוצר.
לשמחתי התגובות לסקר היו טובות, מה שעודד אותי לשלוח מיילים למו"לים ועורכים, אז תודה, חבר'ה! כרגע אני כותבת ומאיירת את הקומיקס 'קופסה שחורה' בעיתון ילדים, קומיקס מדע בדיוני על ילדה לבקנית חמודה בשם רובי. בואו, יהיה אקשן!

אמן שהשפיע עליך רבות:
האמת שזה ישמע מצחיק אבל זה כנראה יהיה מארק קרילי (Mark Crilley). מארק הוא יוצר קומיקס אמריקאי שעבד כמורה במשך תקופה ארוכה ביפן, העבודות שלו מושפעות מאד מסגנון המנגה היפני, אבל הוא גם אלוף בציור ריאליזם.
בתקופה שבה התחלתי להתעניין בקומיקס, וניסיתי לתור את הרשת בחיפושים אחר סרטוני הדרכה והשראות, נתקלתי בסרטונים שלו ביוטיוב, להם יש מליוני צפיות. הייתי אז צעירה וההסברים וההדרכות שלו עזרו לי לצבור אומץ וידע צעד אחר צעד.
בהמשך, התחלתי לצפות בסרטונים בהם הוא משתף טיפים ותהליכים ביצירת ספרי קומיקס- משלב יצירת הדמויות, ועד לבניית עלילה ודיאלוגים מעניינים, זוויות מצלמה, טכניקות באור וצל, יצירת אוירה מורכבת, ועד לשלבי עריכה והוצאה לאור. בניגוד לאחרים שהיו ארוכים ומשעממים, הסרטונים של מארק בדרך כלל קצרים והוא מסביר הכל בפשטות ובנחת (בטח ההשפעות של התקופה שהיה מורה), ככה שגם לטווח הקשב שלי היה מענה.
בלי להניד עפעף אני יכולה לומר שלמרות כל ההשפעות וההשראות שצברתי מאז, שהן לחלוטין כפולות ומכופלות משעות המארק קרילי שלי, עדיין קרילי הוא האמן שהשפיע על הקומיקס שלי בצורה המכריעה ביותר.

תחום באיור שאת אוהבת במיוחד:
אני אוהבת הכל, אבל קומיקס זה התחום שכבש אותי ולא עזב. השילוב של כתיבת תסריט יחד עם ציור, שתי האהבות הגדולות שלי, עדיין מרתק אותי כל יום מחדש. אני מרגישה גם חצי שליחות בלהביא קומיקס איכותי לשוק שלפעמים נראה כאילו עבר עליו יום די קשה, וגם עוד חצי שליחות קטנה בלהביא קומיקס למבוגרים, ועוד לא אמרתי את מילתי האחרונה בנושא... :)

כמה מילים לקהילת פרוג והמקום שלה אצלך
בזכות הקהילה קיבלתי את העבודה המקצועית הראשונה שלי באיור, ובזכות התמיכה שלכם בקומיקס לנערות יכולתי להאמין בו ולהצליח איתו בס"ד, למרות הכל. תודה לכולכם!

שיתוף לטובת הכלל
אפשר לבקר בערוץ יוטיוב שלי לצפיה בתהליכי עבודה:

ליצירת קשר
וגם לעוד עבודות באתר שלי:

עבודה שלך שיש לך חיבור מיוחד אליה
למה דווקא את האיור הזה? אין סיבה מיוחדת, פשוט כל פעם שאני מציירת משהו אני אוהבת אותו הכי הרבה, עד הילד הבא :) ברמה שאני עושה ממנו שומר מסך, הרקע של השולחן עבודה, מדפיסה ותולה על הקיר... עד שאחרי שבוע שבועיים מגיע הציור המועדף הבא ואני מנשלת את הקודם מהירושה שלי.

חנות המתנות מרים יעל - מירי ב.ד..jpg

שיתוף עבודות נבחרות!

מרים יעל - מירי ב.ד.(1).jpg

מרים יעל - מירי ב.ד..jpg
מרים יעל - מירי ב.ד.(2).jpg

מרים יעל עץ - מירי ב.ד..jpg
מרים יעל - מירי ב.ד._1.jpg

מרים יעל פוסטר-01-01-01 - מירי ב.ד..jpg

מרים יעל - מירי ב.ד.(4).jpg

מרים יעל - מירי ב.ד.(3).jpg

מרים יעל (2) - מירי ב.ד..jpg

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
וואווווווו אלופההההההה
ציורים מושלמיםםםםםםםם!!!
בהצלחה בהמשך!

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוח, הרב חובל הזה קופץ לי בכל תמונה שעברתי...
מושלם!

M . A

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
וואו
את יחידה בדורררר
לבהות ביצירות שלך!
כל מילה תוריד --

המשך הצלחות

לייקית

משתמש מקצוען
וואו!
הבחורה שלי מאד אוהבת (ויודעת) לצייר, ואפשר לומר שאת ממש ההשראה שלה!
כל עיתון נפתח במטרה לבדוק קודם כל את הקומיקס והציורים שלך. היא ממש "קוראת" אותם.
באמת ציורים גאוניים.
הרבה הצלחה!

יעל תורגמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
העבודות שלך פשוט מיוחדות! ותמיד ברמה כל כך גבוהה :)
איזה כיף שכתבת על מארק קרילי, הסרטוני הסברה שלו עזרו לי מאוד כשרק התחלתי להתעניין באיור וזה פעם ראשונה שאני מוצאת מישהו שגם מכיר את העבודות שלו :)

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
מדהים .
כמו הילדים שהזכירו פה, הדבר הראשון שאני פותח בעיתון זה הקומיקס …;)

אני חושב שהערך מוסף שיש בקומיקס שלך , (חוץ מהדיוק וכו וכו ….:))
זה הכישרון לכתיבה ובימוי.
בקיצור , שאפו !

אה, ועוד משהו
חסום :(
יש מצב ל PDF?

רחל זרביב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

אסתי 25

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מדהים
הסגנון שלך כובש, מכל הבחינות
אוהבת ממש!

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
@מרים יעל באמת נשמח לPDF, כל התמונות חסומות.
PDF לחסומים
חסום :(
יש מצב ל PDF?
מדהים .
כמו הילדים שהזכירו פה, הדבר הראשון שאני פותח בעיתון זה הקומיקס …;)

אני חושב שהערך מוסף שיש בקומיקס שלך , (חוץ מהדיוק וכו וכו ….:))
זה הכישרון לכתיבה ובימוי.
בקיצור , שאפו !

אה, ועוד משהו

קבצים מצורפים

• שיתוף - אמנית השבוע #7 - מרים יעל _ פרוג - דף הבית של היוצרים החרדים.pdf
    2 MB · צפיות: 271

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מעוררת השראה מכל בחינה!
כיף לראות פה ציורים שאני לא מכירה,
הכל עשוי כל כך טוב!!!
הקימפוזים, הזוויות, והצבעוניות- תיאורה וואו!!
מאסטרית!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה