אמהות עובדות איך אתן מספיקות???

• פותח הנושא 22
  • פורסם בתאריך

cyp

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2317658:
2 דברים -
אולי אם היית מאמינה היית מצליחה? (אני לא בטוחה .. אבל סתם אומרת..)
זה החלום האוטופי בגלגול הבא כשהעולם השפוי יחזור לאיתנו והנשים תגדלנה את ילדיהן והבעלים יפרנסו .
כי באמת באמת זה המקום של האשה ולא בחוץ. להתמודד מול בוסים ומול השוק הפרוע.

לא צריך לחכות לגלגול הבא זה יכול להיות עכשיו זה זכות בחירה של כל אחת אם לעבוד או להיות עקרת בית, ושל כל בעל אם ללמוד או לפרנס,
דרך אגב אני מכירה הרבה נשים שבעליהן עובדים וגם הן עובדות, למה? כי צריך עוד כסף, כי הן לא יכולות להיות בבית, כי הן לא מרגישות מסופקות ולא נגלוש לנושא חדש אבל הרבה נשים מתבכיינות שהן לא מספיקות בית ועבודה וכו' וכו' למה? כי טבע האדם להתלונן, הרבה נשים עובדות לא באמת למטרת לימוד הבעל אלא מסיבות אחרות לגמרי, איך אמרה לי חברה? אני אצא לעבוד אפילו אם יהיה לי הרבה כסף, כי אני לא ממצה את עצמי בבית, ואני לא נהנית מעבודות הבית.
בדור הזה כבר לא מאמינים שתפקיד האישה הוא להיות בבית, זה שייך לפעם, זה מבייש, זה לא מכבד שאת עונה שאת עקרת בית,
לא להתכחש אבל זו המציאות!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י cyp;2317685:
לא צריך לחכות לגלגול הבא זה יכול להיות עכשיו זה זכות בחירה של כל אחת אם לעבוד או להיות עקרת בית, ושל כל בעל אם ללמוד או לפרנס,
דרך אגב אני מכירה הרבה נשים שבעליהן עובדים וגם הן עובדות, למה? כי צריך עוד כסף, כי הן לא יכולות להיות בבית, כי הן לא מרגישות מסופקות ולא נגלוש לנושא חדש אבל הרבה נשים מתבכיינות שהן לא מספיקות בית ועבודה וכו' וכו' למה? כי טבע האדם להתלונן, הרבה נשים עובדות לא באמת למטרת לימוד הבעל אלא מסיבות אחרות לגמרי, איך אמרה לי חברה? אני אצא לעבוד אפילו אם יהיה לי הרבה כסף, כי אני לא ממצה את עצמי בבית, ואני לא נהנית מעבודות הבית.
בדור הזה כבר לא מאמינים שתפקיד האישה הוא להיות בבית, זה שייך לפעם, זה מבייש, זה לא מכבד שאת עונה שאת עקרת בית,
לא להתכחש אבל זו המציאות!

אם יש מישהי שעושה דבר מרצונה זה משהו אחד.
יש כלל והכלל הוא שנשים עובדות.

cyp

משתמש מקצוען
מי קבע את הכלל? ואיזו מסכנה מישהי שעושה משהו רק לפי כללים ולא לפי רצון ודעה אישית,

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדבר היחיד שמעצבן באשכול הזה, זה הביטוי השגור 'העמדתי' ארוחת צהריים ודומיו.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י userit;2317805:
הדבר היחיד שמעצבן באשכול הזה, זה הביטוי השגור 'העמדתי' ארוחת צהריים ודומיו.

'העמדתי' מכונה
בכל פעם מחדש בעלי שואל אותי: לבד?!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י cyp;2317695:
מי קבע את הכלל? ואיזו מסכנה מישהי שעושה משהו רק לפי כללים ולא לפי רצון ודעה אישית,

המציאות הדורית שלנו שאשה נושאת בעול של הבית,
הגבר לומד .
נכון שבציבורים חסידיים זה קצת אחרת.

בדור שלאחר השואה ראו חכמי הדור שיש צורך מידי להקים את עולם התורה שעמד בשיממונו ולכן שינו סדרי בראשית.

כשמספרים על אשתו של החפץ חיים שמכרה בחנות זה אומר שזה משהו חריג ולא כל הציבור נהג כך.
והחינוך כיום לפחות בסמינר שאני למדתי ,זה לתמוך בבעל שישב ללמוד
וכל הבחורים דורשים דירה כדי שיוכלו להמשיך לשבת ללמוד בשקט ובשלווה
(עד כמה אב הבחורה ממשיך ללמוד זה אלה שראוי לעיין בה ..)
בהחלט יש נשים שמתמודדות יפה עם העול.
ומי שלא?

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צריך לזכור שחובת הפרנסה עדיין מוטלת על הבעל. לא שינו את הכתובה. ואשה שמקבלת על עצמה לדאוג לפרנסה כדי שבעלה יוכל ללמוד כל הזמן, ההחלטה הזו היא בלעדית שלה. לא הסמינר, לא הנורמה וגם לא הבעל - מכתיבים את המציאות הזו.
חבל שכל כך הרבה נשים חיות אידיאלי ללא אידיאלים. כאילו המצב הגבוה הזה הוא ברירת מחדל...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י userit;2317917:
צריך לזכור שחובת הפרנסה עדיין מוטלת על הבעל. לא שינו את הכתובה. ואשה שמקבלת על עצמה לדאוג לפרנסה כדי שבעלה יוכל ללמוד כל הזמן, ההחלטה הזו היא בלעדית שלה. לא הסמינר, לא הנורמה וגם לא הבעל - מכתיבים את המציאות הזו.
חבל שכל כך הרבה נשים חיות אידיאלי ללא אידיאלים. כאילו המצב הגבוה הזה הוא ברירת מחדל...

רק תספרי לי את איזה התייחסות מקבל גבר שרוצה לפרנס את משפחתו ועוזב את הכולל.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י בפוטנציאל;2317930:

מאמינה שלא קל לו.
ולכן?
גבר שמבין שזו החובה שלו - יושב בכולל ולומד בגלל שלא נעים?
כמה זמן לא נעים? וכמה זמן ההתיחסות הזו?
ולעומת זאת - כמה דברים טובים יכולים לצאת מזה (כמובן, למי שמתאים ומעונין)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מצד מי בדיוק?האמירה שלך לא ברורה אשמח להסבר.

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2317857:
המציאות הדורית שלנו שאשה נושאת בעול של הבית,
הגבר לומד .
נכון שבציבורים חסידיים זה קצת אחרת.

בדור שלאחר השואה ראו חכמי הדור שיש צורך מידי להקים את עולם התורה שעמד בשיממונו ולכן שינו סדרי בראשית.

כשמספרים על אשתו של החפץ חיים שמכרה בחנות זה אומר שזה משהו חריג ולא כל הציבור נהג כך.
והחינוך כיום לפחות בסמינר שאני למדתי ,זה לתמוך בבעל שישב ללמוד
וכל הבחורים דורשים דירה כדי שיוכלו להמשיך לשבת ללמוד בשקט ובשלווה
(עד כמה אב הבחורה ממשיך ללמוד זה אלה שראוי לעיין בה ..)
בהחלט יש נשים שמתמודדות יפה עם העול.
ומי שלא?
המצב הנ"ל קיים רק בארצנו הקטנה

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא יודעת למה מחנכים, ועד כמה.
אני למדתי בסמינר מצוין, שבהחלט דרבנו להינשא לבן תורה ונתנו את הכלים להתמודד בכל מני מצבים.
אבל גדלתי בבית עם השקפה יותר פתוחה ולא הסכמתי לכל השקפת הסמינר (רח"ל).
נישאתי לבן תורה אמיתי, עם השקפה שכל עוד אפשר- יישאר ללמוד בכולל.
אבל שנינו הסכמנו, שלא בכל מחיר. (יש כאן שיסברו אחרת וגם זה בסדר).
המציאות כיום היא, ששנינו מפרנסים. למרות זאת בעלי לומד בכולל יום שלם. (כן, כי הוא זמר באירועים- בליליות לאחר הסדר השני בכולל).
ואם הייתם שואלים אותי מה אעדיף שיעשה ברבות הימים, אענה שארצה בכל מאודי שיישאר בכולל.
גם אם חלילה הפרנסה תרד. ולמה? כי זה שווה לי, ואין לזה שום קשר להשקפה בסמינר או לסביבה.
זה שווה לי, כי בעל שלומד תורה מיושב יותר.
זה שווה לי כי בעל שלומד תורה במסגרת, כפוף לרב. יש למי לפנות בשעת קושי וכשמתעוררת שאלה.
זה שווה לי כי בעל ששומע שעת מוסר והלכה משפיע יותר רוחניות על הבית.
זה שווה לי כי בעל שלומד בכולל ולא נחשף למחשבים, מזכירות, אינטרנט וכל היוצ"ב שמור יותר.
זה שווה לי גם לעולם הבא, אבל את זה, לא ניתן להשוות לשום סיבה.
ואת כל זה לא דיקלמתי מתוך הסמינר, כי כאמור, בסמינר השקפתי היתה שונה. אני אומרת את דבריי מתוך ניסיון החיים.

מה יהיה הלאה? אף לא אחד יוכל להבטיח. ב"ה על ההווה ונתפלל הלאה על העתיד.

צחור

משתמש מקצוען
רק תספרי לי במה בכלל יכול לעבוד בחור חמד שלא יודע לא חשבון ולא אנגלית ולא ולא (כוונתי למקצועות השוק)עדין נפש ובלי רכב?????????
(חוץ מלהיות יועץ משכנתא ו/או ללמוד 3 שנים עריכת דין על חשבון קרנות "עידוד חרדים לתעסוקה".....

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י צחור;2318173:
רק תספרי לי במה בכלל יכול לעבוד בחור חמד שלא יודע לא חשבון ולא אנגלית ולא ולא (כוונתי למקצועות השוק)עדין נפש ובלי רכב?????????
(חוץ מלהיות יועץ משכנתא ו/או ללמוד 3 שנים עריכת דין על חשבון קרנות "עידוד חרדים לתעסוקה".....

יש עוד כמה דברים שאם תרצי אפשר למנות אותם..
מי שרוצה לעבוד יסתדר כבר ,מהיכרות.

הבעיה בדור שיש הרבה שיוצאים לעבוד וזה ירידה רוחנית בעבורם.
אם החינוך היה עם התיחסות למכלול אזי היינו פוגשים פחות את התופעה הזו.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

כנראה את אותה התייחסות שמקבלת בחוברת סמינר שמחפשת בחור שיפרנס את משפחתה.
אז מה?
זה לא משנה את מה שאמת ונכון.
ואגב- זו אחת הנקודות שבאתי לציין. שאנשים כבר עושים משהו חשוב , וממש לא מתקבל שיעשו אחרת, כדבריך. אבל עושים אותו משום שלא מתקבל שיעשו אחרת. אפשר לשאול- מה ההבדל?
אבל אנחנו יודעים, שזה כל ההבדל שבעולם.

(הערת אגב- דברים שלא מתקבלים בחברה שלנו בעין יפה, רבים מהדברים שכן מתקבלים. זה מלמד כמעט כלום בעיני. כמו לאוצר שיש חשיבות בכיפה עם סרט)

מנגנת

משתמש מקצוען
יש לכן ענין כלשהו למחוק את האשכול?

יש דרכים מהירות יותר מאשר הסטה הדרגתית לכיוונים מהסוג הזה :rolleyes:

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צחור;2318173:

סליחה על הבוטות, אבל אילו שטויות שיש עתיד וכמה חוזרים בשאלה משננים כמנטרות.
אלו אינן אמיתות.
רב האנשים המוצלחים כלכלית שאני מכירה (ואני מכירה הרבה מאד), הם חסרי השכלה פורמלית. צר לי. ואני מודה בכך אף על פי שגם אני משועבדת אקדמיה.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אחת אחת 11;2317472:
בכל בוקר אני מעמידה ארוחת צהריים שיכולה להכנס לתנור מושלמת- (שקית קוקי עם עוף, תבנית של תפו"א, אורז או ירקות וכו) מכוונת שעון שבת והאוכל נאפה החל מ11-12, כשאנחנו מגיעים הביתה כל הבית מריח. זה לוקח לי באזור 10 דקות בבוקר וזה שווה לקום בשביל זה 10 דקות מוקדם יותר.

נכתב ע"י שולה;2314451:
הייתי מוציאה יום קודם את השקית המוכנה וזורקת לתוך קופסא במקרר עם ביצים ותבלינים. בצהריים השניצלים רק טוגנו וישירות לצלחת.

אתן יכולות להסביר לי איך 'מעמידים' ארוחת צהרים כזאת ב-10 דקות?
ומה זה 'לזרוק' שניצלים לקופסה עם תבלינים...? :eek:

(ובאותה הזדמנות נסיט את האשכול בחזרה לנושא שלו...)

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
נכתב ע"י חפציבה;2318312:

הענין הוא התכנון המוקדם להחליט מה רוצים להכין, לקנות מצרכים מתאימים, להפשיר מראש מה שצריך (למרות שבעידן המיקרוגל אפשר בכמה דקות להפשיר)
כשאני מתכננת מראש אני מעמידה ארוחה ב-10 דקות, מקסימום רבע שעה.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חפציבה;2318312:

אורז, פתיתים, פסטה, בורגול - לוקח בערך 5 דקות
רק לאדות בצל אם רוצים ולשים בסיר עם מים ותבלינים.

מנה עיקרית יש מלא דברים מהירים:
עוף בתנור - אם יש לך עופות נקיים מוכנים במקפיא, את רק שמה תבלינים ולתנור
שניצל מהיר - מתבלים שמן, מורחים על נייר אפיה, מפזרים פרורי לחם, מסדרים את השניצלים, עליהם שוב מורחים שמן ומפזרים פרורי לחם - רבע שעה בתנור, יוצא מדהים!
שניצלונים - מערבבים שמן מתובל עם קוביות חזה, מוסיפים פרורי לחם ומערבבים שוב היטב, ואופים רבע שעה בתנור
דג מושט - רק לתבל טיפה ולתנור או למחבת
קציץ - מוסיפים לעוף טחון פרורי לחם, ביצים ותבלינים ואופים
יש עוד דברים אבל זה מה שעולה לי כרגע.

כמובן שאלו לא ארוחות גורמה אבל ארוחות מזינות וטעימות (לי בכ"א :)) וזה העיקר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה