אמהות עובדות איך אתן מספיקות???

• פותח הנושא 22
  • פורסם בתאריך

אידינע

משתמש מקצוען
אניתי, מתוך ניסיון - מה שאת כותבת אלו העצות המעשיות באמת.
ועוד הערה קטנה: תלוי מאד בגיל הילדים. כשהיו לי רק קטנים וצפופים - כל העבודות היו עלי. כשהם גדלו סוף סוף - הם שותפים לסדר ולארגון. ככל שמרגילים אותם בקטנות: לאסוף מיד משחקים, להניח פיז'מה חזרה למקום, לאסוף את הגזירות והצבעים, להוריד את כלי האוכל שלהם מהשולחן. להפוך אותם מודעים לערך של המעשה הקטן שלהם למראה הכללי של הבית. - זה חוסך המון!

michal2100

משתמש מקצוען
לא קראתי הכל - אבל הסוד בעיני זה ניהול זמן נכון

זמן הוא נתון משתנה בין אחת לשניה, השאלה כמה אנחנו מצליחים לנצל אותו ולנהל אותו (ליעל זלץ יש קורסים מאוד מעניינים בעניין - ולא, אין לי אחוזים אצלי!)

בנוסף, גם מבחינת ארגון בתוך הבית, מאוד משתנה בין אחת לשניה

מי שצוברת הרבה דברים, אביזרים, בגדים אז ברור שהרבה יותר קשה לה להתנהל
מי שחיה עם מייבש וחד פעמי חוסכת הרבה זמן יקר

ודבר נוסף, יש הרבה דברים פשוטים וברורים שאפשר לבקש מילדים לבצע

לדוג' כשקמים בבוקר:
1. לשים את הפיגמה במקום (בסלסלה של הפיגמות / במגירה וכד')
2. לקפל את השמיכה / לשים במיטת תינוק / ארגז מצעים וכד' (תלוי בגיל הילד)

וככה המראה בבוקר של החדר נשאר סביר
זה הרגלים מאוד קלים שניתן להקנות בקלות בדרך של מבצעים.

שימי לב לא להוסיף עוד ועוד דרישות מהילדים, בכל אופן מדובר על בוקר, וגם לומר הוראות מאוד ברורות ומאוד ממוקדות

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לי לא אכפת שחברות שלי ספציות בהכל.
לפחות זה יוצר לי השראה..
ויש כאלו שמספיקות הכל וזה לא בא על חשבון כלום. מותר להן.

אני צריכה לישון צהרים, ואם לא, לא אצליח לארגן בערב את הבית.
לא אוהבת בישול ואפיה לכן אין אצלי עוגות במקפיא.
והחלות שלי אף פעם לא יוצאות כאווריריות כמו שצריך..

אבל אני עושה את הבחירות שלי.
השלמתי עם זה שאני לא ספצית, חלשה יותר מאחרות, כך שאני עושה סדר עדיפויות.
מה כן חשוב לי שיהיה. מה קריטי ומה לא.
למשל- יחס לילדים- אני כל הזמן עובדת על זה וזה חשוב לי מאד. ואני עובדת על המידות גם בשעות עיפות ועצבניות.
אוכל גורמה- לא חשוב לי ברמה של לעבוד על זה ןלנסות לשנות את עצמי. לכן לפעמים נחה עליי הרוח, אני עומדת במטבח ובסוף יוצא איזה משהו. אבל לא בשעות של חוסר יכולת וקושי.
חשוב לי שהילדים ירגישו משוחררים וחופשיים לשתף אותי- לכן אני טורחת בענין, ומשתדלת להמעיט במחשב לידם, לספר להם סיפורים מתוך ספרים וגם מומצאים..

חשוב לי לימוד תורה- לכן אעשה מאמצי על בענין. יודעת שיש בעלות חסד שמבשלות ומביאות ושולחות ליולדות, אבל אני פחות טובה בזה, לכן אעשה את המאמץ בתחום שאני כן טובה בו.
אם שכנה צריכה עזרה אולי לא אשלח לה ארוחת צהרים (לפעמים כן אבל לא מתוך קושי), אבל אציע לשמור על הילדים שלה בגינה.
אני משתדלת אף פעם לא לאמר 'לא' לבקשות עזרה. אז אולי אני לא תמיד מציעה מעצמי, אבל כשצריך יודעים שאני נמצאת.

לא מספיקה את הכל. ולמרות שיש לי כלל חשוב שהגיע מבית הורי שלא יוצאים לדרך/לשבת בלי להשאיר בית נקי, אני עוברת על הכלל הזה כדי למנוע לחץ יתר.

חשוב לי מאד שהכל יהיה נח לילדים ולי כדי לא לשלם מחיר לאחר מכן. לכן למשל לא אופה עוגה ביום שישי כשאני לחוצה להכניס שבת בזמן.
אז השכנה תגיע, ולא אגיש לה עוגה ב3 שכבות אלא ופל מצופה קנוי..

המטרה שלי היא לא להספיק הכל, אלא את מה שצריך.
אז נכון, יש לי לפעמים תסכולים שבסוף תכניות משתבשות למרות שאני מתכננת אותן בקפדנות. אבל אחרי יום הם עוברים..

מה שכן, חשוב מאד לא לתכנן הרים וגבעות ואז להתאכזב. פעם מישהי העלתה פה אשכול שהיא לא מספיקה כלום, ושמה את רשימת המשימות שלה לאותו יום.
זו היתה רשימת הספקים שלי לשבוע, והיא ציפתה להספיק ביום אחד.. והתבכיינה שהספיקה רק חצי..

ועוד משהו- כשהיו לי שנים קטנים לא יכולתי להבין איך חברה שיש לה 5 ילדים מסתדרת ככה. והיא אמרה: תראי שעם חמישה קל יותר.
היום אני יודעת שהיא צדקה.
בהרבה יותר קל לי מאז שהילדים היו קטנים.
אז נכון שעכשיו צריך לאמבט עוד שלושה, אבל זה על הדרך, והגדולים כבר מתקלחים לבד, והשניה מחליטה לאסוף את המשחקים בעוד כשהם היו קטנים זה היה התפקיד שלי בלבד.
אפילו לתת מוצץ לתינוק בשעה שאני מכינה אוכל, או סתם להצחיק אותו ולחלק לו במבה בכיסא האוכל.

אי אפשר להקיש מנתוני השניים אלינו.
ויש נשים לפני לידה שמרגישות טוב יותר מזמנים רגילים. ולא מבינות מה נשים לידן מתלוננות. נו, אז בחילה קטנה? שיאכלו קרקר ויעבור.

עצות מעשיות (כותבת גם לעצמי בתקוה שאעמוד בכך):
-לתכנן רשימה (גם בראש) מותאמת לזמן, ולכוחות הנפש והגוף.
-לעשות סדרי עדיפיות על מה מוותרים (למשל על ספונג'ה בחדרים) ועל מה יהרג ואל יעבור..
-לא להאשים את עצמך בעצלות. הקב"ה נתן לך כוחות שונים מאחרות. אולי תוכלי להחזיק יום יומיים בהספקי השכנה, אבל לאחר מכן תחזרי ממילא למצב הרגיל עם קצת יותר תסכולים.
- לא כולן אוהבות לקחת עזרה. כמוני למשל. לכן תעזרי את לעצמך, אל תעמיסי. לא יקרה כלום אם לא תכיני את 7 הברכות לשכנות שלך.
-הכי חשוב: לדעת שהמצב הלא קל הזה הוא זמני. אני כל היום נואמת את זה לעצמי ולמי שמוכן לשמוע..

זמן גידול הילדים עם הקושי הטכני מתמשך על פני כ15 שנים.
בשנים הבאות הקושי הוא יותר כלכלי ונפשי (כל המריבות וגיל ההתבגרות).
לכן קחי לך 15 שנים של נשימה ארוכה. תדעי שעכשיו המטרה היא לגדל אותם מתוך נחת רוח ורוגע.
הם לא יזכרו לך אם ארוחת הצהרים כללה אגרול ממולא בירקות על מצע עלי ביבי וחסה, הם יזכרו לך שהיה מה לאכול בבית.
יגיעו שנים שהילדות הבוגרות תתחלנה להכין כל שבוע מנות נסיוניות יקחו לך את הילדים לגינה ויעזרו, ולך רק ישאר להחמיא להן על הציונים המעולים במבחנים, ולבקש שיקומו בבוקר בשעה סבירה ולא יאחרו..

ואני מסתכלת היום על הבית של ההורים שלי. ונזכרת בזמנים שהיה גם פחות מסודר, היום זה קורה מעצמו. כי זה טבען של הזמנים הללו.
לכן אני מצוה על עצמי להתפקד, לדעת מה חשוב באמת, (חשוב לי שהבית לא יהיה מפוזר, אבל ברמה סבירה, וכל אחת שמה דגש על מה שחשוב לה), ולדעת שעוד מעט זה יחלוף, חבל להתעקש עכשיו ואז להתחרט שלא עשיתי את מה שבאמת היה נחוץ.

אוף, יצא לי ארוך ולא מתומצת. כי לא הייתי מאורגנת.. מה לעשות. לא הספקתי.:)

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מלפפון;2315443:
לי לא אכפת שחברות שלי ספציות בהכל.
לפחות זה יוצר לי השראה..
ויש כאלו שמספיקות הכל וזה לא בא על חשבון כלום. מותר להן.

אני צריכה לישון צהרים, ואם לא, לא אצליח לארגן בערב את הבית.
לא אוהבת בישול ואפיה לכן אין אצלי עוגות במקפיא.
והחלות שלי אף פעם לא יוצאות כאווריריות כמו שצריך..

אבל אני עושה את הבחירות שלי.
השלמתי עם זה שאני לא ספצית, חלשה יותר מאחרות, כך שאני עושה סדר עדיפויות.
מה כן חשוב לי שיהיה. מה קריטי ומה לא.
למשל- יחס לילדים- אני כל הזמן עובדת על זה וזה חשוב לי מאד. ואני עובדת על המידות גם בשעות עיפות ועצבניות.
אוכל גורמה- לא חשוב לי ברמה של לעבוד על זה ןלנסות לשנות את עצמי. לכן לפעמים נחה עליי הרוח, אני עומדת במטבח ובסוף יוצא איזה משהו. אבל לא בשעות של חוסר יכולת וקושי.
חשוב לי שהילדים ירגישו משוחררים וחופשיים לשתף אותי- לכן אני טורחת בענין, ומשתדלת להמעיט במחשב לידם, לספר להם סיפורים מתוך ספרים וגם מומצאים..

חשוב לי לימוד תורה- לכן אעשה מאמצי על בענין. יודעת שיש בעלות חסד שמבשלות ומביאות ושולחות ליולדות, אבל אני פחות טובה בזה, לכן אעשה את המאמץ בתחום שאני כן טובה בו.
אם שכנה צריכה עזרה אולי לא אשלח לה ארוחת צהרים (לפעמים כן אבל לא מתוך קושי), אבל אציע לשמור על הילדים שלה בגינה.
אני משתדלת אף פעם לא לאמר 'לא' לבקשות עזרה. אז אולי אני לא תמיד מציעה מעצמי, אבל כשצריך יודעים שאני נמצאת.

לא מספיקה את הכל. ולמרות שיש לי כלל חשוב שהגיע מבית הורי שלא יוצאים לדרך/לשבת בלי להשאיר בית נקי, אני עוברת על הכלל הזה כדי למנוע לחץ יתר.

חשוב לי מאד שהכל יהיה נח לילדים ולי כדי לא לשלם מחיר לאחר מכן. לכן למשל לא אופה עוגה ביום שישי כשאני לחוצה להכניס שבת בזמן.
אז השכנה תגיע, ולא אגיש לה עוגה ב3 שכבות אלא ופל מצופה קנוי..

המטרה שלי היא לא להספיק הכל, אלא את מה שצריך.
אז נכון, יש לי לפעמים תסכולים שבסוף תכניות משתבשות למרות שאני מתכננת אותן בקפדנות. אבל אחרי יום הם עוברים..

מה שכן, חשוב מאד לא לתכנן הרים וגבעות ואז להתאכזב. פעם מישהי העלתה פה אשכול שהיא לא מספיקה כלום, ושמה את רשימת המשימות שלה לאותו יום.
זו היתה רשימת הספקים שלי לשבוע, והיא ציפתה להספיק ביום אחד.. והתבכיינה שהספיקה רק חצי..

ועוד משהו- כשהיו לי שנים קטנים לא יכולתי להבין איך חברה שיש לה 5 ילדים מסתדרת ככה. והיא אמרה: תראי שעם חמישה קל יותר.
היום אני יודעת שהיא צדקה.
בהרבה יותר קל לי מאז שהילדים היו קטנים.
אז נכון שעכשיו צריך לאמבט עוד שלושה, אבל זה על הדרך, והגדולים כבר מתקלחים לבד, והשניה מחליטה לאסוף את המשחקים בעוד כשהם היו קטנים זה היה התפקיד שלי בלבד.
אפילו לתת מוצץ לתינוק בשעה שאני מכינה אוכל, או סתם להצחיק אותו ולחלק לו במבה בכיסא האוכל.

אי אפשר להקיש מנתוני השניים אלינו.
ויש נשים לפני לידה שמרגישות טוב יותר מזמנים רגילים. ולא מבינות מה נשים לידן מתלוננות. נו, אז בחילה קטנה? שיאכלו קרקר ויעבור.

עצות מעשיות (כותבת גם לעצמי בתקוה שאעמוד בכך):
-לתכנן רשימה (גם בראש) מותאמת לזמן, ולכוחות הנפש והגוף.
-לעשות סדרי עדיפיות על מה מוותרים (למשל על ספונג'ה בחדרים) ועל מה יהרג ואל יעבור..
-לא להאשים את עצמך בעצלות. הקב"ה נתן לך כוחות שונים מאחרות. אולי תוכלי להחזיק יום יומיים בהספקי השכנה, אבל לאחר מכן תחזרי ממילא למצב הרגיל עם קצת יותר תסכולים.
- לא כולן אוהבות לקחת עזרה. כמוני למשל. לכן תעזרי את לעצמך, אל תעמיסי. לא יקרה כלום אם לא תכיני את 7 הברכות לשכנות שלך.
-הכי חשוב: לדעת שהמצב הלא קל הזה הוא זמני. אני כל היום נואמת את זה לעצמי ולמי שמוכן לשמוע..

זמן גידול הילדים עם הקושי הטכני מתמשך על פני כ15 שנים.
בשנים הבאות הקושי הוא יותר כלכלי ונפשי (כל המריבות וגיל ההתבגרות).
לכן קחי לך 15 שנים של נשימה ארוכה. תדעי שעכשיו המטרה היא לגדל אותם מתוך נחת רוח ורוגע.
הם לא יזכרו לך אם ארוחת הצהרים כללה אגרול ממולא בירקות על מצע עלי ביבי וחסה, הם יזכרו לך שהיה מה לאכול בבית.
יגיעו שנים שהילדות הבוגרות תתחלנה להכין כל שבוע מנות נסיוניות יקחו לך את הילדים לגינה ויעזרו, ולך רק ישאר להחמיא להן על הציונים המעולים במבחנים, ולבקש שיקומו בבוקר בשעה סבירה ולא יאחרו..

ואני מסתכלת היום על הבית של ההורים שלי. ונזכרת בזמנים שהיה גם פחות מסודר, היום זה קורה מעצמו. כי זה טבען של הזמנים הללו.
לכן אני מצוה על עצמי להתפקד, לדעת מה חשוב באמת, (חשוב לי שהבית לא יהיה מפוזר, אבל ברמה סבירה, וכל אחת שמה דגש על מה שחשוב לה), ולדעת שעוד מעט זה יחלוף, חבל להתעקש עכשיו ואז להתחרט שלא עשיתי את מה שבאמת היה נחוץ.

אוף, יצא לי ארוך ולא מתומצת. כי לא הייתי מאורגנת.. מה לעשות. לא הספקתי.:)

רק שאלה קטנה:
15 שנים את מתכוונת מהולדת הבכור או מהולדת הצעיר?

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא קראתי את כל האשכול ואולי כבר כתבו מעלי, אבל אני חושבת שהכי הגיוני שאישה שעובדת 8-9 שעות הכל אצלה נקי ומסודר:

אם לא נמצאים בבית רוב שעות היום, אז הוא לא מתלכלך ולא מתבלגן

אוכל, לא צריך לבשל כי הילדים אוכלים בצהרונים. ארוחת ערב זה לא כמו להעמיד סירים...

ישר מהעבודה ומהצהרונים הולכים לגינה עד הערב, אמבטיות למיטות.

נשאר כביסות וגיהוצים,

פספסתי משהו?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
15 שנים מהולדת הבכור.
בתחילה כתבתי 10 שנים, ואחכ שיניתי ל15.
השנים הקשות באמת מבחינה טכנית זה עד שהבכור נהיה בערך בן 12.
אחכ יש כבר קשיים אחרים,
אבל לא קשה טכנית כמו בהתחלה.

לפעמים יש נטיה לחשוב כי מה קשה לה? כולה יש לה 2 קטנטנים והיא משכיבה אותם ב6 בערב וכל הזמן פנוי לה.
ושוכחים שעד 6 היא מתרוצצת בהרבה יותר מזו שהילדים שלה הולכים לישון ב10.
אז נכון שלצעירה יש הרבה זמן לקרוא ספר או לסדר את הבית (במידה והיא יכולה אחרי שהתשישו אותה כהוגן), אבל לבוגרת יש יכולת לצאת בלי הצורך לחפש ביביסיטר, ויש לה יותר על מי להסתמך.

ובכל גיל יש את הדברים היפים שלו.
וכל ילד מהמם מהבחינות שלו.
זה מעצבן אותי שכתבתי רק על הקשיים, כי אני לא חיה כך.
רק כשאני עייפה מאד, ואני לא מונעת את עצמי לא להגיע למצב כזה.
מעדיפה להסתכל על מה שחמוד..
החכמות בגיל שנתיים וההליכה הברווזית למרות שצריך לרדוף אחריהם כל הזמן..
השאלות המצחיקות שלא נגמרות מבוקר ועד ערב בגיל 4
האמירות ההגיוניות בגיל 6,
הקונפלקטים החברתיים בגיל 8, ומי מדבר על השאלות שצצות מתוך הספרים: "אמא , מה זה אנרכיה"?
וכן הלאה..

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GTV;2315482:
לא קראתי את כל האשכול ואולי כבר כתבו מעלי, אבל אני חושבת שהכי הגיוני שאישה שעובדת 8-9 שעות הכל אצלה נקי ומסודר:

אוכל, לא צריך לבשל כי הילדים אוכלים בצהרונים. ארוחת ערב זה לא כמו להעמיד סירים...

נשאר כביסות וגיהוצים,

פספסתי משהו?

יש הרבה נשים שעובדות 8-9 שעות והילדים בבית מ13:00...

אידינע

משתמש מקצוען
לא פספסת, כמו שיצאת מנקודות הנחה שגויות:
א. בעלי והילדים בבית בצהרים. לא יצא לי לשלוח לצהרונים בכלל. אז צריך ארוחת צרהים, שמשאירה אחריה שולחן, כלים, סירים. וצריך גם להכין אותה מראש.
ב. לא הולכת בכלל לגינה. אם הקטנים רוצים לרדת - שולחת את אחת הגדולות איתם ויש לי עוד קצת זמן להעמיד בבית. אבל בד"כ הילדים בבית. ועוד מביאים איתם חברים/ות.
ג. שכחת שצריך גם לנקות את הבית, לסדר, להתייחס לבעל ולילדים, קניות הכרחיות, בישולים ועוד.

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י GTV;2315482:

נשאר כביסות וגיהוצים,

פספסתי משהו?

הבת שלי אוכלת אוכל מינימלי בצהרון בד"כ בלי עוף/בשר/דג/ביצה כך שהיא צריכה לאכול לאכול ארוחה מזינה בבית, וגם אני ובעלי צריכים לאכול ארוחה מזינה - מבושלת אחת ביום לא ?!
אז כן צריך לבשל

לא תמיד הולכת לגינה ישר אחרי הגן , לפעמים כבר קריר
לפעמים עייפים
לפעמיים יש מה להספיק בבית
ולפעמים רוצים לראות ולהרגיש בבית
כלומר הבית משרת אותנו, לא ?!

תוסיפי כלים +גיהוצים+זמן לשחק עם הילדים +כביסות+קיפול +לארגן את הבית פה ושם .
בקיצור כמו כל בית אחר ...
בפחות זמן!

לילי 1

משתמש מקצוען
עוד מחשבה-
למי זה טוב? לפעמים אנחנו טורחות במקומות הלא נכונים. פשוט כי ככה מקובל שבלבוסטע עושה. טרחה מיותרת שאולי נדרשת אצל השכנים אבל אצלך אין לזה ערך. נראה לי שלעיתים קרובות אנחנו משמחות רק את עצמינו. וזה חשוב, אבל עד כמה? אם שמים לב לזה, הלחץ יורד פלאים:

בישול טרי כל יום- זה חשוב אצלך? (אצלי לאפחד לא אכפת לאכול יומיים שלוש אותו אוכל)
ארונות כמו חיילים- למי זה נותן? (הילדים לא מתעניינים. הבעל לא פותח את הארונות)
חלונות בוהקים- תאמת, חוץ מהשכנים, מי שם לב שניקית?
עוגות שכבות- רוב הילדים וגם רוב הגברים מעדיפים את הפשוטות(בשבילי אפיה אמנותית היא תרפיה, כיף לי אז אני אופה. אבל בזאת נטלתי מעצמי את החרות להתלונן.. )
שטיפה בחדרים- שמת לב כמה המים שיוצאים משם נקיים? הרבה פעמים מיותר. מן הרגל כזה.
גיהוץ פרטי לבוש יום חוליים לילדים- זה רק בשבילך, לשקט הנפשי או לתדמית, יו ניים איט

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;2315517:
עוד מחשבה-
למי זה טוב? לפעמים אנחנו טורחות במקומות הלא נכונים. פשוט כי ככה מקובל שבלבוסטע עושה. טרחה מיותרת שאולי נדרשת אצל השכנים אבל אצלך אין לזה ערך. נראה לי שלעיתים קרובות אנחנו משמחות רק את עצמינו. וזה חשוב, אבל עד כמה? אם שמים לב לזה, הלחץ יורד פלאים:

בישול טרי כל יום- זה חשוב אצלך? (אצלי לאפחד לא אכפת לאכול יומיים שלוש אותו אוכל)
עוגות שכבות- רוב הילדים וגם רוב הגברים מעדיפים את הפשוטות(בשבילי אפיה אמנותית היא תרפיה, כיף לי אז אני אופה. אבל בזאת נטלתי מעצמי את החרות להתלונן.. )
גיהוץ פרטי לבוש יום חוליים לילדים- זה רק בשבילך, לשקט הנפשי או לתדמית, יו ניים איט

מילה במילה חוץ מהנקיון בחדרי ילדים. אצלנו המים לא יוצאים נקיים..
ב"ה על ילדים בריאים שמשתמשים ומלכלכים!

yael1

משתמש רשום
נכתב ע"י לילי 1;2315517:
עוד מחשבה-

מילה במילה, רק ש-
בישול טרי- חשוב לי!!!!
ארונות כמו חיילים- חשוב לי!!!! עושה לי טוב על הנשמה!!!
חלונות בוהקים- גם השכנים לא שמים לב...

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yael1;2315625:
מילה במילה, רק ש-
בישול טרי- חשוב לי!!!!
ארונות כמו חיילים- חשוב לי!!!! עושה לי טוב על הנשמה!!!
חלונות בוהקים- גם השכנים לא שמים לב...

ברגע שיודעים שזה לא ערך מקודש אלא רק רצון סוביקטיבי - אפשר להציב את הרצון הזה במקומו הנכון בסולם סדרי העדיפויות.

yael1

משתמש רשום
ברור!!!!!
אבל בשבילי בית נקי ומאורגן זה התרפיה שלי!!!!
תני לי לשים אוזניות ולהבריק את הבית ולתקתק ארונות, יותר כיף לי מלקרוא עיתון או ספר או לצאת!!
גם אוורורים מסוג אחר אני לוקחת מידי פעם, אבל קחו בחשבון שיש גם טיפוסים כאלה...

מודה, שתחום הבישולים פחות נמנה על התחביבים, אבל חייבים לאכול וחשוב שיהיה טרי, אז כל יום על הבוקר מעמידה סיר תוך רבע שעה, ובעלי מכבה בהמשך..

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yael1;2315675:
ברור!!!!!
תני לי לשים אוזניות ולהבריק את הבית ולתקתק ארונות, יותר כיף לי מלקרוא עיתון או ספר או לצאת!!

מודה, שתחום הבישולים פחות נמנה על התחביבים, אבל חייבים לאכול וחשוב שיהיה טרי, אז כל יום על הבוקר מעמידה סיר תוך רבע שעה, ובעלי מכבה בהמשך..

את מוזמנת להתאוורר אצלי!

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בכל תחום יש מושג של עונג מול כאב
בלסדר את הבית מה חשוב האם הכאב (המחיר )בלהבריק חלונות לדוגמא שווה את העונג הזה (של חלונות מבריקים) אם כן תבריקי בכיף!
בקיצור כל אחת שתעשה חשבון סדר עדיפות של עונג מול כאב לא תמיד המחיר שווה את זה...

מעשה אבותי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י yael1;2315675:
ברור!!!!!

שתוף פעולה מנצח...
אני אבשל בשבילכם ואת תנקי אצלי :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה