התייעצות אם היית מנהל/ת ליום אחד!

מקשיב

משתמש פעיל
לפחות פעם בשבוע להקצות ראש פנוי להקשיב באמת
למלמדים לצרכים שהם רואים כחיוניים אצל תלמידים או שיפורים בת"ת,
וכן כשילד בא לספר משהו, או כשנוזפים בילד -גם אם מגיע לו עונש חמור
לתת לו לבטא את עצמו באמת, ולא לחתוך אותו ולהקשיב ברבע אוזן.
הרבה פעמים תגלו דברים חשובים שלא עלו על דעתכם.
ובעיקר לא להיות נעולים על ההבנה הראשונית שלכם.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בשום מחיר שבעולם לא מסכימה להיות מנהלת.
תפקיד עם אחריות מטורפת, וקושי הזוי - אם באה תלמידה, להעניש???
איה. זה כואב.
משאירה את זה לבעלי השררה...

On control

משתמש פעיל
להכניס בת"ת שיעורי התעמלות, חקלאות, פעילות אקטיבית...
ישפר באופן משמעותי את בעיית קשב וריכוז, וגם בעיית אלימות אם קיימת.
בנוסף יתן לתלמידים החלשים לחוות חוית הצלחה שתחזק להם את הדימוי והבטחון עצמי.
אפשר גם לחוות את הלימוד מיתוך הטבע וטיולים.
הכי חשוב, שהצוות החינוכי יאיר פנים, להגיע מתוך יחסי אמון.

ואם כבר קיים ת"ת כזה, אשמח לפרטים :rolleyes:

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
להכניס בת"ת שיעורי התעמלות, חקלאות, פעילות אקטיבית...
ישפר באופן משמעותי את בעיית קשב וריכוז, וגם בעיית אלימות אם קיימת.
בנוסף יתן לתלמידים החלשים לחוות חוית הצלחה שתחזק להם את הדימוי והבטחון עצמי.
אפשר גם לחוות את הלימוד מיתוך הטבע וטיולים.
הכי חשוב, שהצוות החינוכי יאיר פנים, להגיע מתוך יחסי אמון.

ואם כבר קיים ת"ת כזה, אשמח לפרטים :rolleyes:
למעט השיעורי התעמלות וחקלאות וכדו' ב"ה השאר קיים אצלנו

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפחות פעם בשבוע להקצות ראש פנוי להקשיב באמת
למלמדים לצרכים שהם רואים כחיוניים אצל תלמידים או שיפורים בת"ת,
וכן כשילד בא לספר משהו, או כשנוזפים בילד -גם אם מגיע לו עונש חמור
לתת לו לבטא את עצמו באמת, ולא לחתוך אותו ולהקשיב ברבע אוזן.
הרבה פעמים תגלו דברים חשובים שלא עלו על דעתכם.
ובעיקר לא להיות נעולים על ההבנה הראשונית שלכם.
דבר נכון במליון אחוז אבל למה להכליל שזה מה שצריך לעשות לו הייתי מנהל - זה דבר שקיים!!!! זה דבר שנעשה !!! אולי לא במוסד אצלכם!!!

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם הייתי יכולה הייתי עושה לכם 20000000000 לייקים
החשיבה במרבית המקומות היא חשיבה נכונה ולא פוסלים סתם ילד כי ספרדי או חוזר בתשובה במקרים מסוימים כן! ובצדק!!! למעט מקומות מסויימים ששם כן עושים כך

זה בדיוק

משתמש פעיל
היה פעם סיפור עם מנהל שאמר כך:
אני מבין למה יש מבנה, מבין למה יש תקציבים ושכר לימוד, מבין גם למה יש מורים וכיתות.
אפילו מבין למה יש משרד והנהלת חשבונות וכל זה,
אבל למה בכלל צריך את התלמידים, שעושים בעיות ורעש?
אז זהו, שמנהל נורמלי לא מדבר כך, אבל לצערנו יש כאלו שבאיזשהו מקום רואים את עצמם במרכז ולא את החניכים.

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צריך שמישמהו ירים את הכפפה ויקים........
אין לי בעייה להרים....אבל צריך כמה כמוני.....
לצערי עדין לא מכירה אפילו לא אחד בארץ שיש שם את כולם!!!
את צריכה להבין שזה לא טוב לאף אחד!!! חייד'ר שמקבל את כולם זה בדר"כ (יש יוצא מן הכלל) לא טוב לא לילדים ולא לאף אחד!!!

On control

משתמש פעיל
מה הסיבה שמביאה ספרדים ללכת למוסדות של אשכנזים? חוזרים בתשובה זה ציבור מאוד משולב בהרבה סגנונות ודרכים שונות.
זה מאוד עניין תרבותי, של דרך חיים עם כיוון חשיבה, אי אפשר לעשות ערבוביה בגלל אדיולוגיה שיוויונית ולהגיד "שיסתדרו".
בתחילת כניסתי לציבור החרדי מאודדד צרם לי הדגש על ההבדלים, ופתאום קלטתי שצריך לבחור "משבצת" כי אם לא, אי אפשר להרגיש חלק ממשהו. אז בחרנו כיוון והחלטנו שעושים זאת בצורה האיכותית ביותר וב"ה, כ"חוזרים בתשובה" הדלתות הנכונות מעולם לא ננעלו בפנינו לאן שרצינו, ואם סירבו לקבל את הבן שלי לישיבה מסויימת פשוט הבנתי, היא לא בישבילו וזה לטובתו.
כשאני מקבלת "לא" זה לא עושה אותי פחות טובה, זה סיבה מה' להמשיך הלאה ולמצוא את המקום שיותר טוב בשבילי ולנפש שלי.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ממליצה על אז נדברו של השבוע או שבוע שעבר (קראתי את שתיהם השבת)
הוא דיבר בעניין היחס האישי בישיבות גדולות גדולות מול ישיבות גדולות קטנות

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה הסיבה שמביאה ספרדים ללכת למוסדות של אשכנזים? חוזרים בתשובה זה ציבור מאוד משולב בהרבה סגנונות ודרכים שונות.
זה מאוד עניין תרבותי, של דרך חיים עם כיוון חשיבה, אי אפשר לעשות ערבוביה בגלל אדיולוגיה שיוויונית ולהגיד "שיסתדרו".
בתחילת כניסתי לציבור החרדי מאודדד צרם לי הדגש על ההבדלים, ופתאום קלטתי שצריך לבחור "משבצת" כי אם לא, אי אפשר להרגיש חלק ממשהו. אז בחרנו כיוון והחלטנו שעושים זאת בצורה האיכותית ביותר וב"ה, כ"חוזרים בתשובה" הדלתות הנכונות מעולם לא ננעלו בפנינו לאן שרצינו, ואם סירבו לקבל את הבן שלי לישיבה מסויימת פשוט הבנתי, היא לא בישבילו וזה לטובתו.
כשאני מקבלת "לא" זה לא עושה אותי פחות טובה, זה סיבה מה' להמשיך הלאה ולמצוא את המקום שיותר טוב בשבילי ולנפש שלי.
כל מילה נכונה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה