אל תעבדו עלי ואל תחפשו ככה עבודה אצלי. [תסכולים של מראיינת.]

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י עט הדר;2238330:
כמה כואב הדיון כאן
השבע לא מבין את הרעב...
אנשים משוועים לפיסת עבודה מכובדת...
וסתם תזכורת:
כהרף עין אפשר להיות פתאום בצד השני של המתרס

זה נכון, ועדיין.
הלחץ שמופעל לפעמים על אנשים שעובדים במוסדות ובארגונים, הוא מציק ומיותר.

סתם דוגמה מהחיים: נניח שברשת חנויות גדולה יש מתח עצום מי תהיה מנהלת החנות הבאה שעומדת להפתח.
המנכ"לית רוצה שבתה תקודם לשם, אך סגניתה אומרת שלא תצליח לעבוד עם הבת הזו, ויש לה מועמדת אחרת לתפקיד, שכבר עברה מבחני התאמה. גם השותפה מחו"ל, שיש לה בעלות על חלק מהחנויות, מתערבת, והכל הופך לשישו ושמחו.

ואז, תוך כדי שהכל מתוח ונפיץ, והעובדות האחרות במשרד משימות עצמן כעיוורות וחרשות, מגיעה בת דודה של אחת העובדות, ומתחילה ללחוץ עליה בהיסטריה:

"שמעתי שמחפשים אצלכם מנהלת חנות! את חייבת לעזור לי! מהר מהר! תכניסי אותי לשם! תעזרי לי להשתחל! תגידי למנהלת שלכם שתקבל אותי! הנה הנה אני שולחת קו"ח ישר לפקס שלידך ותכניסי אותם מיד גם למנהלת וגם לסגנית! את הרי יודעת כמה אני מתאימה לזה".

וכשהעובדת מנסה לגמגם שזה עניין רגיש, והיא לא יכולה כרגע להתערב (המנכ"לית כבר מחמיצה לה פנים, כי נראה לה שהיא לא מספיק תומכת במועמדות של בתה),
הבת דודה לא מבינה מה זה.
לאנשים יש עבודה קבועה וטובה, אז הם לא יכולים לעשות חסד עם בנאדם? איזו אטימות! את יושבת לך ליד שולחנך ועובדת בהנאה, ולא מוכנה לעשות טובה קטנה כמו להכניס פקס לחדר של המנכ"לית ולסגניתה! (זה בקטנה. במקרים היותר גרועים הבת-דודה בכלל מצפה שתשתטחי על השולחן בשבילה... ותבהירי לכולם שיש לך מועמדת נורא-נורא מתאימה...)

ללחוץ על אדם, זה גם סוג של אלימות.

תפסיקו.

לא כל אחד שעובד במקום כלשהו, יכול לעזור לכם. הדינמיקה הפנימית במקומות עבודה גדולים, היא ממש לא כזו שמאפשרת לכל עובד להכניס את כל קרוביו לעבודה. הרבה אנשים גם לא רוצים לסייע לקרוב, כי הוא נודניק/אדם קשה/לא מתאים למשרה, וממש אין להם חשק להרוס את היחסים עם הבוס, בגלל הקרוב הכושל שהכניסו.

אז מה כן עושים?
לפני שמתחילים ללחוץ, תרימו טלפון עדין ותשאלו: "שמעתי שאת עובדת ברשת X, והייתי רוצה להתקבל אליה לעבודה. רציתי לשאול: יש לך אפשרות לדבר עם מקבלי החלטות שם? זה יהיה מתאים שתעשי את זה, או שאת מעדיפה שלא?"

אם התשובה היא 'לא', נתקו בנימוס. אל תשלחו את אבא שלכם וסבתא שלכם ללחוץ על הבת דודה.

ו-הלוואי שתמצאו עבודה בעז"ה. בקרוב, בשמחה ובקלות.

שלכם

משתמש פעיל
פולטיקה פנימית במקומות עבודה

יש הרבה אמת בדברים
הזדמן לי בתקופה האחרונה לעשות אבודה כל שהיא עבור גוף בגודל בינוני שמעסקי כשלושים עובדים.
הפולטיקה הפנימית פשוט מדהימא מנהל אגף א' רוצה שפלוני מאגף ב' לא יהיה מעורב בדבר פלוני, בעוד מנהלת המשרד לוחצת שדווקא פלונית תעשה חלק מסוים של העבודה, והמנכ"ל והבעה"ב מנהלי האגפים כולם מביעים דעתם, פוסלים עובדים מסוימים לתפקידים שונים, דוחפים אחרים.
והרושם שקבלתי היה שאכן לא הכל היה משיקולים עניינים בדווקא

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י עט הדר;2238330:
כמה כואב הדיון כאן
השבע לא מבין את הרעב...
אנשים משוועים לפיסת עבודה מכובדת...
וסתם תזכורת:
כהרף עין אפשר להיות פתאום בצד השני של המתרס

אמת לאמיתו!!!
תבינו, היום כדי לחיות כמו שחיו ב1996 עם משכורת של 8000 (4 מהבעל 4 מהאישה), צריך להרוויח היום 13000 שקל, מה נעשה...

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
וישנו עוד פן -

באחד הארגונים שיש לי בהם היכרות, רוב העובדות הטובות הגיעו על ידי המלצה של בת דודה / חברה.

העובדות למדו להמליץ רק על כאלה שבאמת יש להם את הכישורים, כי אם אין להם הם לא ישרדו חודש.

והאמת, ניסיתי פעם לתאר לעצמי איך תנסה העובדת להסביר לאחותה שמחייבת אותה להמליץ אליה בעבודה שהיא לא בידיוק מתאימה (והרי לרותי הצלחת לסדר! רק לי לא? מגעילה אחת!)

שרהה

משתמש פעיל
נכתב ע"י תא חזי;2234913:
קצת כף זכות חבר'ה.
כל מי שכותב וכותבת כאן היא בעלת משרה שהשיגה בדרכה שלה. יש אנשים שלא מצליחים בדרכים המקובלות, ויושבים אפילו שנים בבית, והגיעו מים עד נפש. אנא היו אנשי אמת ואל תסתכלות ממרומי הקריירה שלכם על המסכנים שמשוועים למקום עבודה בו יוכלו לממש את כישוריכם.

..

נכון מאוד מה שאמרת, ובאמת רחמנות על אנשים אלו
אבל לדאבון לב, התנהגות כזה עושה לו רק רע
כי אף אחת לא יקבל עובד כזה

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לבן היטיבה לתאר סיטואציה, אבל כפי שכבר נאמר כאן. רוב העובדים במקומות עבודה הגיעו דרך קשרים (וס"ד!!!) ולא דרך קורות חיים.

אפילו במשרדי ממשלה - אני משוכנע שהגב' קפלר מכירה את הקומבינה- עושים 'יענו' מכרז אבל עוד לפני שסוגרים את המכרז יודעים בדיוק בדיוק את מי רוצים לעבוד שם.... בד"כ איזה מתמחה שמסתובב שם הרבה חודשים.

לא מאמינים? תנסו להיות דירקטורים בחברה ממשלתית:)

שרהה

משתמש פעיל
נכתב ע"י פנס בערפל;2398821:
לבן היטיבה לתאר סיטואציה, אבל כפי שכבר נאמר כאן. רוב העובדים במקומות עבודה הגיעו דרך קשרים (וס"ד!!!) ולא דרך קורות חיים.

אפילו במשרדי ממשלה - אני משוכנע שהגב' קפלר מכירה את הקומבינה- עושים 'יענו' מכרז אבל עוד לפני שסוגרים את המכרז יודעים בדיוק בדיוק את מי רוצים לעבוד שם.... בד"כ איזה מתמחה שמסתובב שם הרבה חודשים.

יש לך אולי קשרים כדי להתקבל לדירקטור:D

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י פנס בערפל;2398821:

@לבן לא דיברה על הבעיה הזו, אלא על בעיה שמרואיינים מגיעים ככה פתאום.
אבל מה שתיארת כ"כ נכון, וזה כבר נושא לפורום בפני עצמו של "מחאה נגד התנהלות קבלת עובדי מדינה"...

ולגב' קפלר - המציאות היא כזו, יש מושג של פרוטקציה, תיאורי מצב כמו שתוארו בהודעתך, קורים אחת ל... ובמקרה המתואר העובדת הנחמדה יכלה לפטור עצמה במשפט אחד - אני בורג קטן, ואידך זיל גמור.
אם היא רק חשבשבת קטנה ברשת גדולה, לא נראה סיכוי הגיוני שבאמת מישהו חושב שתוכל להשפיע על קרב האיתנים המתואר לעיל, אז כה שהכל תלוש לגמרי

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לרותי קפלר יש מושג מה שהיא מדברת
והיא לא בורג קטן.

תקרא שוב את ההודעה שלה.
ושוב

היא לא כתבה 'בורג קטן' היא כתבה חוסר יכולת להשפיע

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י israelintop;2398894:
לרותי קפלר יש מושג מה שהיא מדברת
והיא לא בורג קטן.

תקרא שוב את ההודעה שלה.
ושוב

היא לא כתבה 'בורג קטן' היא כתבה חוסר יכולת להשפיע

מה שכתבתי "בורג קטן", לא התכוונתי עליה, תקראו פעמיים את ההודעה "שלי", ובכלל מצדי שתהיה גם נשיאת ארצות הברית, באמת. (יש לה גם שם כזה רשמי)
וקראתי פעמיים את ההודעה "שלה".
אבל כמה מקרים כאלה כמו שהיא תיארה כבר קורים, זה בדיוק כמו בן אדם שפונה למנקה רחוב שישפיע על ראש העיר לסגור בשבילו מכרזי בניה, והוא צריך לגשת להסתכלות אצל פסיכיאטר.
לא פונים לעובד פשוט שישפיע על מנכ"ל לקבל פלוני לעבודה, בשעה שלמנכ"ל עצמו יש דעה. לבן שפתחה את האשכול דיברה על תחום אחר לגמרי, ובסדר גודל הרבה יותר הגיוני, שמתרחש כל יום (גם אם אני לא מסכים לטענותיה). גב' קפלר לקחה את זה לתחומים גדולים ואחרים לגמרי, ושילבה שני סיפורים הגיוניים, בשתי פרופורציות שונות, ויצרה במעשיה שלה אגדה על יצור כלאיים הזוי לגמרי.

[רק תעשו טובה, ואל תכתבו בהודעה הבאה שקראתי לגב' קפלר "מנקה רחוב", קצת הבנת הנקרא, באמת!!!]:mad:

קובי ספייס

משתמש רשום
נחמד לראות מי שמדבר מצד אחד של המתרס, ולא חושב שיבוא יום ואולי חלילה גם הוא יהיה בצד השני, כדאי לכם לשמור את הפוסטים שכתבתם...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י תא חזי;2398911:
לא פונים לעובד פשוט שישפיע על מנכ"ל לקבל פלוני לעבודה, בשעה שלמנכ"ל עצמו יש דעה. לבן שפתחה את האשכול דיברה על תחום אחר לגמרי, ובסדר גודל הרבה יותר הגיוני, שמתרחש כל יום (גם אם אני לא מסכים לטענותיה). גב' קפלר לקחה את זה לתחומים גדולים ואחרים לגמרי, ושילבה שני סיפורים הגיוניים, בשתי פרופורציות שונות, ויצרה במעשיה שלה אגדה על יצור כלאיים הזוי לגמרי.

[רק תעשו טובה, ואל תכתבו בהודעה הבאה שקראתי לגב' קפלר "מנקה רחוב", קצת הבנת הנקרא, באמת!!!]:mad:

לא.
גב' קפלר כתבה סיפורים שהיא מכירה מהחיים, בלי כלאיים ובלי הזיות.
שינתה כמה פרטים למניעת זיהוי, אבל השאירה את בסיסי המעשה.

גם אנשים שאינם בורג קטן, לא תמיד יש להם יכולת להשפיע על מינויים בארגון.
אפילו אנשים ברמה של מנהלי מחלקות ומנהלי כספים.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עצוב

ה-בעיה היא לדעתי.
שאותם אנשים שיפנו בצורה חסרת טקט ובתובענות.
הם אותם אנשים שלא יבינו מה הבעיה. (גם אחרי שיקראו את האשכול)
והם אותם אנשים שיראו בך מתנשא ואנוכי.
והם אותם אנשים שגם אם יש לך יכולת השפעה
מתוך ראיה אוביקטיבית של הנתונים.
-את/ה הכי פחות רוצה להמליץ עליהם כי את/ה יודע/ת איך יהיה ההמשך אם משהו בעבודה/בסמינר/בישיבה לא מספיק בסדר...
עצוב.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
"דע לך
שכל אשכול ואשכול
יש לו מלאך מיוחד -
משלו"

גם אם היה נראה שירד לתהום הנשיה, משום מקום הוא צץ לאחר כמה חודשים חי נושם ובועט

לבן

משתמש סופר מקצוען
טוב, לא רציתי להקפיץ שוב את האשכול הזה, אבל כאב לי שאנשים חושבים ככה:

נכתב ע"י קובי ספייס;2398946:
נחמד לראות מי שמדבר מצד אחד של המתרס, ולא חושב שיבוא יום ואולי חלילה גם הוא יהיה בצד השני, כדאי לכם לשמור את הפוסטים שכתבתם...

אז דבר ראשון, הייתי לפני כמה שנים מהצד השני של המתרס, והרבה זמן.
ומאד חבל לי שלא היו אנשים שילמדו אותי את הדבר הזה-
איך כותבים קורות חיים, איך מגישים אותם, איך מייצגים את עצמך בראיון בצורה כנה, אבל לא נדחפים, לא עפים על עצמך, ובטח שלא דוחפים את כל המרואיניים האחרים באמצעות הקשרים שלך.
בעבודה שאני נמצאת בה בשנים האחרונות- הייתה לי אפשרות, אחרי הראיון, להפעיל פרוטקציה משמעותית. ואחרי שלמדתי את המסר הזה, שכתבתי בפוסט. החלטתי שלא. אני לא דוחפת. ידעתי שיש הרבה שהיו לפני בראיון. ופתאום הבנתי שלהפעיל את הקשרים שלי זה הדבר הכי לא יפה, הכי אנוכי, והכי לא חכם- שאני יכולה לעשות במקום הזה.
ולא הפעלתי קשרים.

ולאחר מעשה, היום, אני יודעת- שאם הייתי מפעילה קשר אחד, מילה אחת, אחוזים גבוהים מאד שהייתי יורדת מהרשימה באותו הרגע, אחוזים גבוהים יותר שגם אם הייתי מתקבלת- כל תקלה שהייתי עושה בעבודה הייתה מלווה באיזה "אהה, זאת מהפרוטקציה. למה לקחנו אותה, תזכירו לי? בגלל הקשרים של X לא? היא לא שווה את זה".

נכתב ע"י בית היין;2399000:
ה-בעיה היא לדעתי.
שאותם אנשים שיפנו בצורה חסרת טקט ובתובענות.
הם אותם אנשים שלא יבינו מה הבעיה. (גם אחרי שיקראו את האשכול)
והם אותם אנשים שיראו בך מתנשא ואנוכי.
והם אותם אנשים שגם אם יש לך יכולת השפעה
מתוך ראיה אוביקטיבית של הנתונים.
-את/ה הכי פחות רוצה להמליץ עליהם כי את/ה יודע/ת איך יהיה ההמשך אם משהו בעבודה/בסמינר/בישיבה לא מספיק בסדר...
עצוב.

לגמרי, לגמרי, לגמרי נכון.
מכירה מישהי שעבדה איתי ולא גמרה להתנהג כך. הסוף שהיא בחוץ. ולא מצליחה להבין למה. לא יודעת איך זה קרה לה.
וכמובן, כל התגובות שקיבלתי שהפוסט שכתבתי הוא אנוכי וממבט מלמעלה--- זה מעייף אפילו לנסות להגיב לזה. אבל אני מנסה בכל מקרה. אולי זה יעזור למישהו. הלוואי.

נכתב ע"י מה הענינים;2399097:
"דע לך
שכל אשכול ואשכול
יש לו מלאך מיוחד -
משלו"

גם אם היה נראה שירד לתהום הנשיה, משום מקום הוא צץ לאחר כמה חודשים חי נושם ובועט

:)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מעולה שהקפיצו.
התכוננתי לקרוא ונעלם בתהום הנשיה, עכשיו מצאתי את הפנאי לכך.

א. מהרגע הראשון לא נתת לה הזדמנות. מה אכפת לך אם היא חייכה אלייך בחיוך 'מסטיקי'. התואר הדביקי הזה לא יאה..
ב. אני לא חושבת שהיא מהווה דוגמא לנשים נורמטיביות שמגיעות ומציגות את עצמן. זו יציאה שלה בלבד, קושי בתרגום שיעור למעשה נורמטיבי. יש נשים אדיבות ולא דביקיות שמציגות את עצמן בנועם, ועושות רושם מעולה.
ג. לא קראתי את התגובות כאן.
ד. את כותבת מהמם, אני אוהבת את הדימויים שלך והכתיבה הזורמת.
פספוס עלייך במשרד שם. תהפכי לסופרת ותרוויחי מליונים.
(ולא תצטרכי לראיין).

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;2400086:
מעולה שהקפיצו.
התכוננתי לקרוא ונעלם בתהום הנשיה, עכשיו מצאתי את הפנאי לכך.

א. מהרגע הראשון לא נתת לה הזדמנות. מה אכפת לך אם היא חייכה אלייך בחיוך 'מסטיקי'. התואר הדביקי הזה לא יאה..
ב. אני לא חושבת שהיא מהווה דוגמא לנשים נורמטיביות שמגיעות ומציגות את עצמן. זו יציאה שלה בלבד, קושי בתרגום שיעור למעשה נורמטיבי. יש נשים אדיבות ולא דביקיות שמציגות את עצמן בנועם, ועושות רושם מעולה.
ג. לא קראתי את התגובות כאן.
ד. את כותבת מהמם, אני אוהבת את הדימויים שלך והכתיבה הזורמת.
פספוס עלייך במשרד שם. תהפכי לסופרת ותרוויחי מליונים.
(ולא תצטרכי לראיין).

1. לא בובה, את בכלל לא צודקת. את הקטע כתבתי אחרי האירוע. אבל במהלכו דווקא ניסיתי לעזור לה ואפילו הבנתי אותה. רק שהתנהגותה חסרת הטקט הלכה והחמירה מרגע לרגע.
2. נכון, היא לא מהווה דוגמא לנשים נורמטיביות. לקחתי דוגמא ממקרה קיצון. אני בדרך כלל לא משתמשת בהקצנות, אבל לפעמים יש בהן סוג של מסר. של מראה.
3-4 תודה. :) זה בדרך. :)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה לערוך סקר.
בעבר עשיתי אותו בשביל כתבה והתשובות שקיבלתי הצביעו על כך שרוב העובדים לא התקבלו דרך קורות חיים בלבד.
עשיתי את הסקר הנ"ל לפני כ5 שנים ועדין לא הכרתי את גוגל פורמס.
הנתונים יכולים לספק חומר רב לכתוב עליו.
חכו לסקר.

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ומאד חבל לי שלא היו אנשים שילמדו אותי את הדבר הזה-
איך כותבים קורות חיים, איך מגישים אותם, איך מייצגים את עצמך בראיון בצורה כנה,
(ציטוט מדבריה של לבן,משום מה זה לא מופיע כציטוט)

אולי זה נושא צדדי באשכול הזה,אבל זה באמת נקודה כואבת.
אני לא יודעת איך זה היום בסמינרים,אבל בזמני לא לימדו איך לכתוב קורות חיים וחבל,(זה היה "מבזבז" אולי שיעור אחד מתוך כלל השיעורים הנורא חשובים בסמינר)ניגשתי פעם לראיון עבודה במשרד מאוד מכובד,דרך פרוטקציה דוקא,והמראיינת הכבודה לימדה אותי איך כותבים קורות חיים...(בסוף לא התקבלתי לשם וטוב שכך,היום אני עובדת במקום שהרבה יותר מתאים לי מכל הבחינות)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה