עזרה אל-על

זהבה גרין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מנכ"ל חברת אל על, גונן אוסישקין, הורה לחדד נהלים בעקבות החרם מצד חברת ההיי-טק "נייס" לאחר אפליית נוסעות: "להבא, נוסע שייסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה", אמר ל-ynet. אוסישקין הוסיף כי "למען הסר ספק הוריתי היום על חידוד הנהלים בנושא ולהבא נוסע שייסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה". מנכ"ל חברת נייס ברק עילם פרסם מוקדם יותר הודעה כי החברה לא תשתמש בשירותיה של אל על בשל תקרית שבה נשים הוזזו ממושבן לבקשת נוסעים חרדים.

מעניין אותי כמה אנשים יש בחברה הזאת???
יותר מהציבור החרדי?
אני חושב שצריך לפרסם את הסיפור הזה להפוך אותו לבלאגן
חוצפה שכזאת!!!
חיים

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
דווקא אני מבין אותם [את אל על], יש גבול עד כמה ניתן לדרוש מהם, אולי גם שיהיה אינטרנט מסונן בטיסה?
אין איסור הלכתי לשבת ליד אשה, ועם קצת יוזמה ניתן לבקש יפה להחליף מקום [בתואנה כלשהיא], תמיד יהיה מישהו שיסכים.
כמה שהם צריכים את הציבור החרדי, אבל אלו דברים כ"כ רגישים שיכולים לעשות עליהם חרם עולמי.

זהבה גרין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אין איסור הלכתי לשבת ליד אשה, ועם קצת יוזמה ניתן לבקש יפה להחליף מקום [בתואנה כלשהיא], תמיד יהיה מישהו שיסכים.
הפוך
עד היום ככה זה עבד אם ביקשו יפה, סידרו!
עכשיו מי שיבקש יפה ירד מהטיסה

מריונטה

משתמש פעיל
"להבא, נוסע שייסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה"
תגובה מתלהבת, לא מחושבת בכלל ומוכיחה על ראש פצפון...
לענ"ד האדם שעמד מאחורי המיזם הנ"ל וגרם לאל על להוציא כזו הכרזה מטופשת חיפש כותרות ועוד משהו נגד החרדים שממלאים את מטוסי אל על בכל ימות השנה ושזכותם המלאה לבקש יפה ובאופן מכובד שלא לישב במשך שעות הטיסה הארוכות לצד מי שלא מתאים להם...

ונקודה נוספת למחשבה:
גם לאחינו הטועים יש העדפות ברורות לצד מי לשבת בטיסה :rolleyes:
(אולי לא יצהירו בקול, אך הדמוקרטיה והפלורליזם שלהם כבר הרבה זמן לא מה שהם באמת...)

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
הגאון ר' אברהם גנחובסקי זצוק"ל ישב באוטובוס עלתה אשה חילונית ולהכעיס התישבה על המושב הסמוך נענה הגאון ואמר ליהודי שהיה שם יש לי כרוספדין האשה נבהלה ושאלה את ר' אברהם אם זה מדבק והוא ענה שיתכן ההיא קמה ונמלטה "כרוספדין" זה תרגום של ציצית

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
מדובר המנכ"ל של חברת הייטק לא גדולה שמעסיק נשים חרדיות בשכר נמוך משמעותי מהמגזר החילוני בעלי אותו ותק אותו תפקיד ואותה הכשרה.
בנוסף, לא שמעתם על חברת ההייטק הזו עד כה ועכשיו כן, משמע שמדובר ברצון בזוי לקבל כותרת ותו לא.

בלי להסכים עם מעשי הגברים בטיסה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא חושב שמישהו יפסיד מהחרם של אל על חוץ מאשר החברה בעצמה.
פעם פעמיים שיורידו יהודי חרדי מטיסה בגלל כזה סיפור והציבור החרדי יצביע ברגליים ויפסיק לטוס איתם, נראה לי שהם יפסידו הרבה יותר.

היום כמעט לכל מקום יש טיסות חילופיות במחיר ובשירות הרבה יותר נוחים ומשתלמים.
השירות של אל על ממש לא משהו, והמחירים גבוהים "בגלל הוצאות הבטחון"...
אז בבקשה, נראה אותם...

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
שמעסיק נשים חרדיות בשכר נמוך משמעותי מהמגזר החילוני בעלי אותו ותק אותו תפקיד ואותה הכשרה.
מי שמדבר
מנכ"ל חברת ההיי-טק מהגדולות בישראל 'נייס', ברק עילם, שהעלה אמש (שני), פוסט זועם ללינקדאין, בו הצהיר, כי חברתו לא תטוס עוד באל על בגלל התקרית שבה נשים הוזזו ממושבן לבקשת נוסעים חרדים. "אנחנו לא עושים עסקים עם חברות שמפלות על רקע של גזע, מין ודת. נייס לא תטוס באל על עד שהם ישנו את המדיניות והפעולות שלהם, אשר מפלות נשים", כתב עילם.
קודם שיפסיק את ההפליה בחברתו הוא

DebbG

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אירי פסח הייתי בטיסת אל על היינו היחידים החרשים במטוס חוץ מאד זוג.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש מצב שזו הצהרה ותו לא..
אם הם יורידו הם יהיו חשופים לתביעה של המורד (ויש כאן גם אפליה על רקע דת.. תחשבו על זה)
כמו"כ זה אומר להוציא עכשיו את המטען שלו וזה יכול להיות סיפור של שעה +

לגבי נייס - אז כן. הם מעסיקים דרך עובדי קבלן נשים חרדיות במשכורות מבישות מאד. מצד שני - זו חברה שמטיסה הרבה עובדים לחו"ל. כך שאני מבינה שאלעל נלחצה. אבל עד כדי כך?? מוגזם.

אישית מזמן אני כבר לא נוסעת איתם.. ומאז הבנתי שרות מהו.
תטוסו הלוך עם חברה כמו swiss למשל, או alitalia ואח"כ חזור עם אלעל.. "מצא את ההבדלים" מעולם לא היה קל יותר.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אישית מזמן אני כבר לא נוסעת איתם.. ומאז הבנתי שרות מהו.
תטוסו הלוך עם חברה כמו swiss למשל, או alitalia ואח"כ חזור עם אלעל.. "מצא את ההבדלים" מעולם לא היה קל יותר.
ביג לייק, כל מילה.
מי שטיפ טיפה יוצא לו לטוס פה ושם יודע על מה מדובר...

שלס

משתמש מקצוען
דווקא אני מבין אותם [את אל על], יש גבול עד כמה ניתן לדרוש מהם, אולי גם שיהיה אינטרנט מסונן בטיסה?
כמה שהם צריכים את הציבור החרדי, אבל אלו דברים כ"כ רגישים שיכולים לעשות עליהם חרם עולמי.
מתי טסת פעם אחרונה?

אם אתה מכיר את הצפיפות במטוסים, ואיך שאתה צריך לפעמים לדלג מעל היושב לצידך כדי לצאת (או שהוא מדלג עליך).
אם אתה מכיר את סגנון הלבוש של מי שאינם דתיים, ואני מדבר על הלבוש הרגיל ולא על משהו מחוצף.
ואם היית מתנסה פעם אחת בסיטואציה הזאת, שהמקום שקיבלת בלתי אפשרי בשבילך, כולם כבר יושבים במקומות, ואין לך שום סיבה לבקש מקום אחר, זולת הסיבה שבמושב הסמוך, (רק המבוכה שהבקשה שלך גורמת ליושבת לצידך, בזמן שהיא לא התכוונה לעשות לך שום רע, זו כבר סיבה לנסות להמציא כל תירוץ אחר למה להחליף מקום. מנסיון. אבל לא תמיד יש את התירוץ הזה).

היית מגיב אחרת.

כבר יצא לי גם לשבת ליד אשה, לפחות פעמיים, במצבים שמותר לשבת ולא היתה ברירה אחרת. אבל יש מצבים שזה הרבה יותר מורכב.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מתי טסת פעם אחרונה?

אם אתה מכיר את הצפיפות במטוסים, ואיך שאתה צריך לפעמים לדלג מעל היושב לצידך כדי לצאת (או שהוא מדלג עליך).
אם אתה מכיר את סגנון הלבוש של מי שאינם דתיים, ואני מדבר על הלבוש הרגיל ולא על משהו מחוצף.
ואם היית מתנסה פעם אחת בסיטואציה הזאת, שהמקום שקיבלת בלתי אפשרי בשבילך, כולם כבר יושבים במקומות, ואין לך שום סיבה לבקש מקום אחר, זולת הסיבה שבמושב הסמוך, (רק המבוכה שהבקשה שלך גורמת ליושבת לצידך, בזמן שהיא לא התכוונה לעשות לך שום רע, זו כבר סיבה לנסות להמציא כל תירוץ אחר למה להחליף מקום. מנסיון. אבל לא תמיד יש את התירוץ הזה).

היית מגיב אחרת.

כבר יצא לי גם לשבת ליד אשה, לפחות פעמיים, במצבים שמותר לשבת ולא היתה ברירה אחרת. אבל יש מצבים שזה הרבה יותר מורכב.
את כל הנ"ל אני מכיר ולצערי התנסתי בזה, אמנם בטיסה קצרה של 4 שעות.
ואע"פ כן מה אתה רוצה מחברה? הנושא הזה כ"כ רגיש בעולם, ויכולים למחוק אותם.
ניתן לבקש מנוסע אחר להחליף מקום בתואנות שונות, [ליד החלון, וליד מעבר, קרוב לשירותים עקב כאבי בטן, ועוד.].

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה