התייעצות "אלרגנים" בגן

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
ילדה שיש לה סייעת אז האלרגיה שלה מסכנת חיים!!!לא מקבלים סייעת על אלרגיה לא מסכנת חיים
וזה שהגננת מוכנה לקחת את האחריות על עצמה לא אומר שהאלרגיה לא מסכנת חיים
הבת שלי שנה שעברה קבלה התקף אחרי שהגננת אכלה בצד! אבל בכל זאת קרה ההתקף....
והטראומה של ילד או איש צוות לראות חבר/ילד מהגן על טיפול נמרץ
גדול יותר מהטראומה לא לאכול חלבי שנה בגן:(

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
תקשיבו שמתי לב לתופעה הזאת של האלרגנים לא זכור לי שהיה בזמני ילדים אלרגים בכלל מישהו יודע למה זה פתאום התפרץ כל האלרגיות המוזרות האלה?
יש על זה הרבה מחקרים ואין תשובה חד משמעית.
זה ברור שזה קשור לאורח חיים מודרני/ עירוני/ תעשייתי/ סטרילי.
בכל מקרה, גם אם לא ברור למה הן פה זה ברור שהן אכן פה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
בגן של הבת שלי יש ילדה אלרגית לחלבי ברמה לא מסכנת חיים, ויש סייעת רפואית.
הגננת ביקשה לא להביא לבנים/מעדנים וכד', אבל ממרחים וכו מותר.
חוץ מזה היא אמרה לי שאם זה ממש האוכל של הילד אז אין שום בעיה להביא , אפילו לבן.
אי אפשר להגביל ילד שצריך לגדול מאוכל שהוא אוכל,
מצד שני , אם זה לא דחוף לילד , אפשר לבקש בגדול לא להביא לבן.
דווקא אהבתי את ההתנהלות הזאת.
הגננת גם הסבירה לי שבשביל זה יש סייעת רפואית שתפקידה להשגיח בזמן הארוחה שהילדה לא ניגשת לחלבי.
פשוט מאוד.
יפה שאהבת, וברור שזה נוח לך....
לא ברור בכלל איפה הצדק האבסולוטי במקרה הזה.
(הגננת פועלת חד משמעית בניגוד להוראות החוק, יס?)

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תקשיבו שמתי לב לתופעה הזאת של האלרגנים לא זכור לי שהיה בזמני ילדים אלרגים בכלל מישהו יודע למה זה פתאום התפרץ כל האלרגיות המוזרות האלה?
אני מהבודדים שהיו בעבר :)
אני אלרגית לשעבר לחלב, והיתה איתי עוד חברה מהכיתה ביסודי שהיתה אלרגית לבוטנים, ואסרו עלינו להביא בוטנים לבית הספר.
אגב יש לזה גם מרכיב תורשתי-
כל ילדי (3) היו אלרגים לחלב מגיל לידה, ל2 הגדולים זה עבר עד גיל שנתיים. לשלישי לצערי רק מחמיר והולך.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הבת שלי שנה שעברה קבלה התקף אחרי שהגננת אכלה בצד! אבל בכל זאת קרה ההתקף..
מה מעצבן בסיפורים כאלה?
שאם לא הייתם חרדים בטוח הייתם תובעים אותה בבית משפט. והיות שאתם לא, אז גם הגננת הבאה (למשל של @אין לי משהו מקורי מתנהגת אותו דבר..... מה כפת לה? בטח לא יקרה כלום וכולי).

אחת צפונית

משתמש מקצוען
כפי שציינתי,
הרעיון שלי לא בא להקל על החברים בגן על הרגיל (אם כי זה מן הסתם יקרה)
אלא להקל על ההורים והילדים האלרגנים
ולא בכל גיל, אלא בגילאים הקטנטנים
ילדים מיוחדים, אגב, נוסעים כל חייהם למוסדות מרוחקים שמתאימים להם. ולא רק הם, אלא גם ילדים שגרים במקומות חילוניים ומעוניינים ללמוד בחינוך חרדי. הם לא מרגישים מצורעים, אגב.
הורים מספרים פה שהם עוזבים את העבודה כי אף מעון לא מוכן להוציא את המטרנה (דבר הגיוני, כי ישנם תינוקות שזה מאכל הבסיס שלהם, לא מדובר פה על עוד ממרח פחות ממרח)
או אם נדבר על ילדים בני 2.5 שגננות פרטיות לא רוצות לקבל את הילד ולקחת את הסיכון (ויש בזה היגיון, זה אומר שהן ומשפחתן צריכים להפסיק לצרוך את האלרגן)
להורים כאלו שווה לנסוע גם לקצה העיר כדי להגיע למשפחתון לאלרגנים
כך נראה לי בכל אופן
ואין מה להפסיד מלנסות
מישהו בכלל ניסה אי פעם לפתוח משפחתון כזה?
לגיסתי יש בן שהיה כתינוק אלרגי למספר דברים(לא זוכרת הכל) ובמעון עשו להם קבוצה של ילדים אלרגיים

יפה שאהבת, וברור שזה נוח לך....
לא ברור בכלל איפה הצדק האבסולוטי במקרה הזה.
(הגננת פועלת חד משמעית בניגוד להוראות החוק, יס?)
סתם לידיעה, שאני חברה של האמא לילדה האלרגנית, והיא אמרה לי במו פיה שהבת שלה לא נמצאת במצב של סכנת חיים , המקסימום אצלה זה גרד מאוד חזק ותופעות מהסוג הזה, וגם זה קורה רק במקרה שהיא אכלה, ולא הריחה/ או היתה בקרבת חלבי .
לא יודעת איך היו זכאים לסייעת , אבל זאת עובדה!
ובמקרה הזה, כן, לכל המצקצקים והמצקצקות, אין שום מניעה מלהביא חלבי לגמרי (כמובן שלא באופן גורף, ורק ילדה שלא אוכלת כלום בלי זה)
והגננת לא עוברת כאן על שום חוק.
תאמינו לי שאם הייתה אלרגיה ברמה מסכנת חיים, בחייםםםםם הגננת לא היתה לוקחת את הסיכון.
לו הייתם מכירים את הגננת....

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
סתם לידיעה, שאני חברה של האמא לילדה האלרגנית, והיא אמרה לי במו פיה שהבת שלה לא נמצאת במצב של סכנת חיים , המקסימום אצלה זה גרד מאוד חזק ותופעות מהסוג הזה, וגם זה קורה רק במקרה שהיא אכלה, ולא הריחה/ או היתה בקרבת חלבי .
לא יודעת איך היו זכאים לסייעת , אבל זאת עובדה!
ובמקרה הזה, כן, לכל המצקצקים והמצקצקות, אין שום מניעה מלהביא חלבי לגמרי (כמובן שלא באופן גורף, ורק ילדה שלא אוכלת כלום בלי זה)
והגננת לא עוברת כאן על שום חוק.
תאמינו לי שאם הייתה אלרגיה ברמה מסכנת חיים, בחייםםםםם הגננת לא היתה לוקחת את הסיכון.
לו הייתם מכירים את הגננת....
מה שאת מתארת זה מצב שמבחינה רפואית יש לו פוטנציאל של סכנה עתידית, אך היות שבפועל הילדה לא הגיבה בהלם אנאפילקטי, האמא מרגישה רגועה.

אישרו לה סייעת כי רפואית זה מצב עם פוטנציאל נפיץ.

באמת ההבדל ברמת הרוגע בין הורה שחווה עם הילד התקף אנאפילקטי להורה שלא חווה הוא שמים וארץ.
גם אם הרופא אומר שצריך להחזיק מזרק, זה לא מתחיל ולא דומה.כל עוד שזה בתיאוריה, זה רחוק. אם זה קורה - זה ארוע משנה חיים, מערער את תחושת האדמה היציבה.

אני יכולה להגיד על עצמי שלגננת של הגן הראשון תיווכתי את המצב כמו שאת מתארת (וכולם הביאו הכל ולא היתה סייעת למרות שיכולנו לקבל).
לרב'ה של המכינה.... אוהו, כבר באנו אחרים 😞.
ולא בגלל שהיינו בקורס צקצוקים.

נ.ב. ההתקף היה במסגרת בבית.

נערך לאחרונה ב:

ח. שושני

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש פה מישהו שמוכן להתחלף עם הורים לילד אלרגי? זה אתגר לכל החיים ולא קל בכלל!!!

ריקי שי

משתמש פעיל
יש פה מישהו שמוכן להתחלף עם הורים לילד אלרגי? זה אתגר לכל החיים ולא קל בכלל!!!
לא בטוח גם שהורים לילד אלרגי רוצים להתחלף עם הורים לילד עם הפרעת אכילה וקשיי ויסות חושי...
רק מזכירה שהאשכול התחיל משאלה פשוטה-
יש ילד שהדבר היחיד שהוא יכול לאכול בגן זה קורנפלקס עם חלב. אם לא- הוא לא יאכל כלום!!
ויש לו גם הפרעות אכילה, כך שייתכן שזה עוד יותר חמור שהוא לא יאכל. (לא מכירה את המקרה הספציפי, אבל ככה זה בדר"כ בהפרעות אכילה)
ובגן שלו יש ילד אלרגי ברמה לא מסכנת חיים לחלב.
והשאלה- האם אפשר לדאוג שהילד יאכל למרות שבגן שלו נמצא ילד אלרגי (ברמה לא מסכנת חיים, שוב).
לפחות בעיניי- שאלה לגיטימית, שדורשת התייחסות רצינית, ובהחלט צריך לדבר על זה עם הגננת וההורים של הילד האלרגי (מתוך תקווה שהם מוכנים לחשוב גם על הקושי של הצד השני) ולמצוא פתרון. לא כל אלרגיה לחלב היא גם בריח, ואם הילד יאכל וידאגו לנקות אחריו- אין סיבה שזה יפריע.
(לגבי הרעיון שהוא יאכל בחצר- בתור מישהי שעבדה בכמה גנים שהיו בהם גם ילדים עם בעיות ויסות חושי- לטובת הילד האלרגי עדיף שהוא יאכל על משטח ישר ויציב ומעל רצפה שקל לנקות.)

בית גשר

משתמש חדש
לכל השואלים האם הם לא מכניסים את האלרגן הביתה אז כן!!!!!!!!!!!!!
יש לי חברה שאין להם חלבי בבית אפילו כיור הם לא עשו אחרי שיפוץ כי חבל על המקום!!!!!!!!!!!!!!!!!
וכשמאד בא לה להכין משהו חלבי למשל מוקרמים לארוחת ערב או פיצה וכו היא תלך לחברה להכין!!!!!!!
ואני לצערי מכירה מקרה של בחור שבגיל 15 אכל מאפה פרווה שחילקו בישיבה וכנראה מישהו נגע בזה קודם והידים שלו היו מלוכלכות בחלבי והבחור פיתח התקף חריף ולצערנו נפטר!!!!!!!!!!!
לא מזלזלת בקושי של ההורים שאין להם מה לשלוח עם הילדים בבוקר אבל תבינו יש מקרים שזה חיים ומוות זה כמו לשלוח את הילד עם אקדח ולקוות שלא יקרה כלום,
לילדים הארלגים זה אקדח!!!!!!!!!

W2E3E3

משתמש חדש

כל אלו שכותבים שזה לא מסכן חיים, בשנים האחרונות הקריקטריונים של משרד הבריאות קובעים שמספיק "היתכנות" אפילו בסיכוי קל למצב מסכן חיים, לזכאות לסייעת - למיטב ידיעתי.

מצורף כאן כתבה אודות צעיר חרדי אבא לילד (הפרטים ידועים להרבה...) שהיה לו אלרגיה במצב "לא מסכן חיים", הוא אכל גלידה, התמוטט בידיים של אשתו, ו... כיום הוא בסוג של תרדמת רח"ל. אשתו ילדה ילד נוסף לפני תקופה, שהשם ישמור.

---------------​

השמחה הפכה לטרגדיה: צעיר אלרגי מאושפז במצב קשה ברמב"ם אחרי חשיפה לבוטנים​

הצעיר, בשנות ה-20 לחייו, מאזור הצפון, הסובל מאלרגיה לבוטנים, מאושפז בימים אלו ברמב"ם במצב קשה לאחר שנחשף לסוג המזון הזה באולם שמחות
דורון גולןפורסם ב: 10/03/24 , 12:51מייל לכתב
המקרה, שהתרחש לפני כשבועיים, אירע באולם שמחות, כשהצעיר שלקח חלק באירוע, אכל גלידה שהכילה ככל הנראה בוטנים והחל לחוש ברע. "הוא עזב את המקום והלך הביתה", מספרת ב', אמו של הבחור, "ויצר איתי קשר כדי שאזכיר לו מה מינון התרופה שהוא צריך לקחת כדי להתמודד עם התגובה האלרגית. תוך כדי שיחה איתי, כלתי תפסה את הטלפון והודיעה לי שהוא התמוטט ושהיא מזמינה אמבולנס". מעדות האם עולה כי הצעיר עבר החייאה בתוך זמן קצר, עם הגעת צוות מד"א למקום, אך למרות שהצליחו להחזיר לו דופק ולייצב את מצבו, הוא מטופל מאז בטיפול נמרץ ומצבו מוגדר קשה.

אמו של הצעיר מסבירה כי הוא במעקב רופא אלרגולוג מאז ומתמיד, וכשהיה סובל מתגובה אלרגית היא הייתה בדרך כלל מתונה וטופלה באמצעות משאף או אנטיהיסטמינים (תרופות המשמשות כטיפול טווח קצר לתגובה אלרגית). ברשות הצעיר, לא היה מזרק אפיפן, הידוע כמציל חיים במקרים של תגובה אלרגית חריפה, בזמן האירוע הקשה. למעשה מתברר שלמרות שהצעיר אובחן כאמור כאלרגי לבוטנים, לפני שנים רבות – משפחתו לא תודרכה שכדאי מאוד שהוא יישא איתו תמיד את המזרק.

לדבריו של ד"ר אדוארדו שחר, מנהל היחידה לאימונולוגיה קלינית ברמב"ם ומומחה לאלרגיות, רגישות למזונות נפוצה מאוד ויכולה לבוא לידי ביטוי באופנים שונים, אך תמיד יש לקחת בחשבון כי היא עלולה להגיע למצב מסכן חיים: "ישנו ציבור גדול של אנשים הסובלים מאלרגיה לסוגי מזון שונים, הנפוצים ביניהם הם בוטנים ואגוזים, מוצרי חלב וביצים. מרבית האנשים יסבלו מתסמינים מתונים, גרד, נפיחות, קוצר נשימה, פריחות וכדומה, אך במקרים נדירים, התגובה עלולה להחריף ולהתפתח למצב של ירידה בלחץ הדם, קושי בנשימה, שוק אנפילקטי ואף סכנת מוות ממשית", הוא מסביר ומחדד, "אנשים המאובחנים כאלרגיים למזון צריכים להימנע ככל האפשר מחשיפה למזונות האמורים, להיות במעקב קבוע של רופא מומחה, ולהקשיב להמלצות הטיפול שהוא נותן, להכיר את התסמינים להתפתחותה של תגובה אלרגית, להחזיק ברשותם מזרק אפיפן שיכול להציל חיים במידה ומתפתח אירוע מסכן חיים, וכמובן – להתפנות , מהר ככל האפשר, אל בית החולים הקרוב במקרה כזה".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה