אלקסתימיה ולאהוב...

אורית חזן

משתמש סופר מקצוען
גם גבר שאוהב מישהו, ואפילו מאד אוהב, עדיין לא יתכתב איתו מיוזמתו במכתבים מליציים ונרגשים שמתארים בפרוטרוט את חלומותיו הכמוסים ורגשותיו הדקיקים

אז רצתי לשאול את הגבר האם כל המכתבים בכתב ידו הקטן המסורטט והעגול, ארוכים יותר משלי, היו בגללי.. ולא מיוזמתו...

וקבלתי תשובה שלילית.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אז רצתי לשאול את הגבר האם כל המכתבים בכתב ידו הקטן המסורטט והעגול, ארוכים יותר משלי, היו בגללי.. ולא מיוזמתו...

וקבלתי תשובה שלילית.

אורית,
איזה יופי:)

השאלה אם תמצאי כדבר הזה אצל פולנים, לדוגמא:rolleyes:
ולא בגלל שהרגשות שלהם פחות מפותחים. או שהקשרים החברתיים/משפחתיים שלהם פחות עמוקים.
תרבות אחרת.
לא אומרת שזה חיובי או לא. בדיוק כשם שלא ברור שמוחצנות בנושא מעידה על עומקים.

החיים מעניינים.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ויש סיכוי שהם יראו לאמא שלהם מה כתוב. למה? ככה, כדי שתראה מה הכלה כתבה.

האמא פה ביקשה! אמא ליטאית!
זה ורק זה גרם לי לכתוב שאני מתעצבנת עליה, עוד אפילו לא חשבתי על התככנות שבלהפיל כלה תמה בפח.

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ליום אחד שאולי יבוא. אז הוא יקרא ויבין.
יבוא יבוא והוא יבין גם בלי קריאת המכתבים המאובקים
כמה שיותר יחווה בבית את הפן הבריא כך האלקסיתימיה תתאדה
[וגם אם ישארו פה שם קצת שיריים יוכלו לבלוע את זה, כי בינינו- מי מושלם?]
ואת הכותרת אל תחליפי שלא נתבלבל ונחשבהו כחסר מידות
והחמות יכולה להיות נהדרת, למה לא? יש לה בן מתמיד מיוחד, הוא משתף אותה בכל מהלכי השיעורים העמוקים והחבורות, והיא שותה בצמא ואהבה את דבריו, ועכשו הוא קבל כלה מיוחדת, וכשהיא מתעניינת, במסירות של אמא, בתקשורת הנבנית הוא מוציא בגאווה את הקלף החזק- את המכתב הכי מקסים של הכלה הכי מקסימה- גאוות הצלחת חייו, בכ"ז הוא יודע להכיר באיכויות.
שימו לב שהוא ממשיך בענווה לתת אמון ושיתוף מוחלט באמא למרות שיש לו כבר כלה, ילד טוב.
ויש הרבה דברים שלומדים עם החיים מתוך תירגול, רמז: לא רק גרפיקה ותיכנות מחשבים
אז אנא אל תהיו מידי חמומים, תנו לו את הזמן לגדול, הוא עוד יגדל
עיתונאות- את כותבת פרקים חשובים [כמעט] בלי שיפוט, וזה הכי מעצים את הכתיבה
תודה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לכל הנבהלים מההכללה - כתבתי 'רוב הגברים'.

ברור שפה ושם יש גברים שיהנו לכתוב תשעה עמודים בכתב יד מתפתל ובהם יביעו את כל תקוותיהם הכמוסות, רגשותיהם המשתפכים וליבם ההומה.
יש כאלו.
הם מיעוט.
(ייתכן שפה בפורום ספציפית, יש אחוז של גברים רגשניים יותר משיעורם באוכלוסיה, כי לכאן מלכתחילה מגיעים בעיקר אנשים עם נפש-אמן).

גבר ממוצע הוא פשוט לא כזה.
יש לו רגשות, אבל הוא לא מתעמק בהם יותר מדי. החפירה ברגשות, מיונם וסיווגם והצהרה עליהם, לא מסבה לו הנאה מיוחדת. לא תצליחו להוציא ממנו פלפולים נוסח 'כשחשבתי... חשבת... הרגשתי... נרגיש...'.

מם יוד

משתמש פעיל
השוויגער באמת מדהימה.
היא יודעת שיש לילד שלה בעיה ועל כן-
חיפשה לו שידוך עם בעיה דומה.
לי זה נשמע ענבי הגפן בענבי הגפן.
אז נכון שהכלה עוברת פה תהליכים לנגד עינינו
אבל מזמן הכתרנו אותה גם באיזו שהיא כותרת לא מחמיאה במיוחד
אני טועה?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חתן וכלה מאורסים? אינטימיות? לא בבית מדרשנו...
יש בחורים צדיקים, שעד החתונה לא יצא להם לנהל שיחה בכלל. לא עם אשה אמיתית, וגם לא עם גבר אמיתי. הם בעצמם לא שומעים את הרגשות שלהם. אז איך הם אמורים להקרין את זה החוצה?
מבט בעינים? בחור צדיק? נו באמת...
יש כאלו שמבחינתם החתונה היא עוד וי ברשימת המצוות שהם צריכים לקיים. התרגשות? מאן דכר שמיה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נראה לי שגם לבחורים צדיקים יש אמא ולפעמים אחיות שהם נשים אמיתיות:)
ויש אבא ואחים וחברי חדר שהם גברים אמיתיים.
וצריך להפריד בין צדקות לבעיות תקשורת. כי אין בין הדברים שום קשר.
התרוצים "הצדקניים" מהווים מקלט נח. אבל הכלל בכל ציבור מוכיח שהשפיות לא פוסחת על אף מקום.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
'שיחה' זה לשבת ולדבר ולשתף ולשמוע ולהקשיב. לא לומר 'בוקר טוב' ו'לילה טוב'.
ו-כן. הייתי חבר חדר של בחורים מהסוג הזה כמה שנים רצופות, ולא היה לי איתם שיחה אחת! חוץ מ'בוקר טוב' 'לילה טוב', ואולי גם 'מה נשמע' ו'ברוך ה''. אחרי הכל, על אלו ענייני חולין אפשר לדבר עם בחור שלא עושה כלום חוץ מללמוד? הוא לא יודע אפילו מי ראש הממשלה!
אצל בחורות, אחת שלא תדבר, יקראו לזה 'בעיית תקשורת' ויטפלו בזה.
אצל בחורים, מי שלא ידבר, יקראו לזה 'צדקות' של אחד שרוצה להמנע מ'ביטול תורה'.
כשהמשגיח בישיבה דורש מהבחורים בשיחת המוסר לומר קריאת שמע שעל המיטה + המפיל בבית המדרש. מה אפשר לצפות מהבחורים הצדיקים?
גברים גם ככה הם לא עם ששש לשתף ולהביע רגשות. ואם יש לזה לגיטימציה, אז בכלל...

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
'שיחה' זה לשבת ולדבר ולשתף ולשמוע ולהקשיב. לא לומר 'בוקר טוב' ו'לילה טוב'.
ו-כן. הייתי חבר חדר של בחורים מהסוג הזה כמה שנים רצופות, ולא היה לי איתם שיחה אחת! חוץ מ'בוקר טוב' 'לילה טוב', ואולי גם 'מה נשמע' ו'ברוך ה''. אחרי הכל, על אלו ענייני חולין אפשר לדבר עם בחור שלא עושה כלום חוץ מללמוד? הוא לא יודע אפילו מי ראש הממשלה!
אצל בחורות, אחת שלא תדבר, יקראו לזה 'בעיית תקשורת' ויטפלו בזה.
אצל בחורים, מי שלא ידבר, יקראו לזה 'צדקות' של אחד שרוצה להמנע מ'ביטול תורה'.
כשהמשגיח בישיבה דורש מהבחורים בשיחת המוסר לומר קריאת שמע שעל המיטה + המפיל בבית המדרש. מה אפשר לצפות מהבחורים הצדיקים?
גברים גם ככה הם לא עם ששש לשתף ולהביע רגשות. ואם יש לזה לגיטימציה, אז בכלל...

המבחן הוא מה השיח שהיה עם בני המשפחה הקרובים.
ישנם בחורים יותר שקטים. אך במסגרת המשפחה הם יותר משוחררים. אם גם שם השיח נגמר בבוקר טוב ושבוע טוב. המצב ממש לא טוב.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
חתן וכלה מאורסים? אינטימיות? לא בבית מדרשנו...
יש בחורים צדיקים, שעד החתונה לא יצא להם לנהל שיחה בכלל. לא עם אשה אמיתית, וגם לא עם גבר אמיתי. הם בעצמם לא שומעים את הרגשות שלהם. אז איך הם אמורים להקרין את זה החוצה?
מבט בעינים? בחור צדיק? נו באמת...
יש כאלו שמבחינתם החתונה היא עוד וי ברשימת המצוות שהם צריכים לקיים. התרגשות? מאן דכר שמיה.
בחייאת, מה הקטע ש'ך להקצין דברים?
הייתי בישיבות, לא אחת ולא שתיים. ישיבות צוליות. הכרתי אולי 3-4 כאלו. מתוכם שניים שאם היה חסר לך מזרן הם הראשונים שהיו רצים להביא לך מאיזה חור.
מה שמתואר פה זה ממש לא נורמלי ולא קשור לצדקות או למישהו שלא דיבר בחיים עם קאטשקעלע.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בחייאת, מה הקטע ש'ך להקצין דברים?
הייתי בישיבות, לא אחת ולא שתיים. ישיבות צוליות. הכרתי אולי 3-4 כאלו. מתוכם שניים שאם היה חסר לך מזרן הם הראשונים שהיו רצים להביא לך מאיזה חור.
מה שמתואר פה זה ממש לא נורמלי ולא קשור לצדקות או למישהו שלא דיבר בחיים עם קאטשקעלע.
לא ממש הצלחתי להבין מה הקשר בין הנושא כאן לבין 'להביא מזרן מאיזה חור'. אני בטוח שגם החתן המיועד בסיפור כאן היה רץ בשמחה להביא ערימה של מזרנים.
הנושא כאן הוא בעיות תקשורת. ומאחר שאצל בנות התקשורת פורחת, נדמה שאצלן בחור שלא מתקשר טוב הוא לקוי, ואם אמא שלו מעזה לארס אותו, היא קלאפטע.
וזה באתי להדגיש, שזו מציאות רווחת אצל בחורים צולים, שאין אצלם תקשורת. אתה יכול לשבת בחדר אוכל עם 8 בחורים צולים בשולחן ו-אין עם מי לדבר. דממה.
ולא בגלל זה הם לא צריכים להתחתן. להיפך. בדרך כלל הם אלו שנחטפים ראשונים. כל אחד מחפש לבת שלו את הרב אלישיב או הרב שטיינמן הבא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה