אלקסתימיה ולאהוב...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
קצת נאיבי לצפות שזה יהיה הרבה אחרת כשכך המיינסטרים מחנך. .
אינטלגנציה רגשית לקויה אינה תוצר של חינוך ה"מיינסטרים" כהגדרתך.
לרוב היא נגרמת מלקות של האדם עצמו (מולדת) או מסביבה ביתית לקויה.
ישנן התנהגויות מקובלות בחברה חרדית שאמנם מחמירות את המצב או מטשטשות אבחנה נכונה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם כך זו לא אינטלגנציה רגשית לקויה, אלא קטגוריה אחרת שתאים למיינסטרים החינוכי שלנו.
נשמע כמו לירות את החץ ואז לסמן סביבו מטרה...
התנהגות כמו שמתוארת בסיפור היא וודאי תוצר של הבית של המספרת (ולא חסרים תיאורים שלו שמממחישים את ההתנהלות הרגשית הלקויה).

דיו וקסת

משתמש מקצוען
קצת נאיבי לצפות שזה יהיה הרבה אחרת כשכך המיינסטרים מחנך
הסיפור הזה מדגיש ומקצין תופעה מסוימת שקיימת באחוזים זניחים.
לא מיינסטרים ולא בטיח.
מה כל כך כיף להאשים כל הזמן את הציבור, כמה אנחנו גרועים, וכמה אנחנו אשמים, וכמה אנחנו לא בסדר?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הסיפור הזה מדגיש ומקצין תופעה מסוימת שקיימת באחוזים זניחים.
לא מיינסטרים ולא בטיח.
מה כל כך כיף להאשים כל הזמן את הציבור, כמה אנחנו גרועים, וכמה אנחנו אשמים, וכמה אנחנו לא בסדר?
בגדול נכון, אבל א"א להתעלם מכך שיש משפחות בציבור שלנו שמגדלות ילדים כמו בתוך קופסא הן מבחינת השמרנות, הן מבחינת החנק והן מבחינת (אי) האפשרת הבגרות והעצמאות.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
באופן מוזר, הייתי גאה קצת בעובדה שאין לחתן ולי על מה לדבר, כאילו שזה אומר שהבחור נורא צדיק או נעלה, ודווקא אני מכולם זכיתי בו.
איי איי איי
ואם חשבנו שהיא בדרך להתפכח, עכשיו היא דפקה את המסמר האחרון בארון הקבורה שלה. יקח לה עוד הרבה זמן לקלוט את הבעיה ולהצליח לחלץ את כל המסמרים…

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
בואו, אנשים טובים ויקרים אני מבקש לאפס שניה לפני שאני אהפוך לאוייב המערכת.
אני תומך נלהב של השמרנות. חרדיות מבוססת על שמרנות. החשש מלשנות או לפתוח הוא בד.נ.א. שלנו.
יותר מזה, הדגשתי בתגובה שלי שגם אני כיום מתלבט האם לאפשר לבנות שלי בגילאים מבוגרים לישון אצל חברות. אין לי תשובה לכך.
מותר לדון על הדברים בלי להסתבך או להרגיש מותקפים.
יש לזה היבטים שונים.
לא מזמן השתתפתי בפאנל חינוכי ממגזרים שונים על אינדיבידואליות בחינוך. וכל אחד דיבר על כמה הזרם/המוסד/הקו החינוכי שלו מדגיש את האינדיבידואליות אצלו במערכת. ואני טענתי, רבותי, החינוך החרדי מחנך לקולקטיביות, תורה אחת, דעת תורה, כולם עושים יחד. יש בזה הרבה פנים של עדריות. יש לכך מעלות עצומות ויש גם השלכות אחרות, ועליהם אני חושב שראוי וצריך לדון. בלי חשש.

נערך לאחרונה ב:

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מה שנראה לי בסיפור הזה, אצל הכלה, זה עולם רגשי לא מפותח. רגש שכל החיים כיבו אותו וחנקו אותו, כי צריך לעשות מה שנכון.
בהודעה קודמת קראתי לזה במילה אחת 'סתומה'. מה לעשות, אני לא סופר גדול.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
רבותי, החינוך החרדי מחנך לקולקטיביות, תורה אחת, דעת תורה, כולם עושים יחד. יש בזה הרבה פנים של עדריות. יש לכך מעלות עצומות ויש גם השלכות אחרות, ועליהם אני חושב שראוי וצריך לדון. בלי חשש.
יש תחומים שיש קולקטיביות, ובאותם תחומים זה בדבר מבורך ומגן עלינו ועל ילדינו מפגעי הדור. בכל מה שקשור ליחסי אנוש, למידות טובות, לכל מה שצריך בשביל תקשורת טובה אין קולקטיביות.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
התנהגות כמו שמתוארת בסיפור היא וודאי תוצר של הבית של המספרת (ולא חסרים תיאורים שלו שמממחישים את ההתנהלות הרגשית הלקויה).
ניסיתי לבדוק רק בקטע הזה עד כמה היא התייחסה אל הבית.
בבית שלנו זו שעה מאוחרת בשביל לפטפט עם חברות,
מא שלי לא אהבה את החברות הזאת כמו שלא אהבה אף פעם שום חברה שבחרתי.
איכשהו היא לא אהבה חברות בכלל.
כשאמא שלי התקשרה להזכיר לי לחזור הביתה
אמא שלי כעסה רק קצת על האמא של ההיא
שלא מרשים לה לנסוע למחנה שבת או ללכת עם חברות לגן חיות ואוי לה אם היא מתעכבת אחרי הסמינר כי אמא שלה מחכה בחלון כאילו נחרב העולם.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ומה המסקנה? :)
שהכל יושב אצלה על החינוך שהיא קיבלה.
כל דבר שהיא שומעת,
היא מיד מדמה את זה למה שהיא שומעת בבית.
כל דבר שהיא עושה,
מיד היא חושבת מה אמא שלה תגיד על זה...
ברור שכאן זה שורש חוסר הנורמליות...
סיפור חזק.

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הבחורה חכמה ופקחית, יודעת איך ועם מי לדבר ולהתחבר
מכירה את ההבדלים והבעיות, רואה הכל ויודעת גם להצביע נקודתית
אבל מה תעשה שבנו לה מסילת פלדה ואינה יכולה לסטות שמא יבולע לה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה