מידע שימושי אליכם, המתווכים, שאלה

מצב
הנושא נעול.

יערי

משתמש מקצוען
אני מאמין שטרטרתם את העו"ד בשעות העבודה שלו במשרד לא בבית ב12 בלילה ולא ביום שישי אחה"צ.
היה לי קשר בחודשיים האחרונים עם למעלה מעשר מתווכים באזור מגורי,
שעות הזמינות שלהם במקרה הטוב היום 6-7 שעות ביום.
שלא לדבר על אלו שחזרו אלי אחרי שבועיים!!! אם חיפשתי אותם.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אך, תסלחו לי האשכול הזה מתחילתו ועד סופו הוא הזיה. נראה שחלק מהכותבים\ות חי בבועה של עצמו ולא קולט עבודה [או שמא עבודת כפיים] מה היא.
תסלחי לי אך את חיה בהזיה!
כמי שמכירה היטב עוד מקצועות, אין...... ולא תהיה עבודה קשה סביב השעון, מיזעת ומטרטרת, ולעיתים אף לא מתגמלת כתיווך נדל"ן, שונה הדבר לחלוטין ממי שבשעה 4 אורז\ת את החפצים וחוזר הביתה.. כי מתווכים לא גומרים בשעה 4 לא 5 ואצל אנ"ש גם לא ב12 בלילה, גם אין בין הזמנים ולא חופשת מחלה.
במחילה ממך אבל את לא מכירה עוד מקצועות!
כל עבודה אם זה גרפיקה, אדריכלות, מעצבת, וכו' וכו' יש טרטורים ודד ליינים הרבה יותר מלחיצים, אף אחד לא מחייב אותך לענות לטלפון בשעה 12 בלילה, את רוצה להרויח ולכן את עונה לטלפונים, אנשים/נשים שעוסקים במקצועות הנ"ל אין להם ברירה ואם לא הלקוח יעזוב אותם באמצע העבודה (אחרי הרבה הרבה שעות עבודה), או שהמעסיק יפטר אותם.
מישהו כאן בדק לאחרונה את מחירי הפרסום בעיתונות, מדיה וכדו'? פרסום רחוב ושילוט? מחירי הדלק שמתווכים משתמשים בו ללא הגבלה? מיסים מטורפים של עצמאיים? הוצאות משרד שלא נגמרות?
מישהו כאן ניסה להתחיל את החודש בלי כל ידיעה מה יהיה בהמשך? אז זהו שלא, וגם על זה גובים כסף...
וכאילו כל גרפיקאית/מעצבת/אדריכלית/עו"ד/רו"ח ועוד ועוד אין לו את הדבר הזה, מה חשבת שכל המשרדים בארץ מושכרים למתווכים?! שכל העיתונים מלאים רק בפרסומים של מתווכים?!
אז מה זה השטויות האלה???
למה לעבוד על כל העולם ולהתבכיין סתם???

ועוד משהו קטן, רוב המתווכים של דירות להשכרה בכלל לא מחזיקים במשרד, וגם לא מפרסמים בעיתונות אלא בתחנות ועמודי חשמל, אז ההוצאות שלהם שואפות לאפס, ומכאן הזעקה.

וסתם נקודה למחשבה, מתוך הכירות עמוקה עם מחירי פרסום בעיתונים אני יכול לספר שלכל המקצועות הנ"ל עולה הרבה יותר כסף מפרסום של תיווך, כי תיווך תמיד פונה לקהל יעד מאוד מצומצם, (ולכן הוא תמיד בסוף) ולכן המחיר של הפרסום הרבה יותר נמוך, תבררו ותתנו לייק...

ושוב אף אחד לא צר במשכורת של עבודה קשה, דברו על הסכום ביחס לעבודה ולא יותר מזה.

נערך לאחרונה ב:

יערי

משתמש מקצוען
אני יסביר קצת את עצמי...
אשתי עבדה הרבה זמן בתיווך, ואחד מהסיבות שהיא עזבה את העבודה כי לא היה לנו בית מבוקר עד ליל שיחות טלפון בכל שעות היממה, בכל ימות השבוע.
ולא התעשרנו מזה בכלל
זו הסיבה שאין הרבה מתווכים כמו שאין הרבה שדכנים טובים, צריכים להיות בעל אופי מאד מסוים שלא מתמסר לזה לגמרי, ומנתק את הטלפון בקלות.

ניחוחות

משתמש מקצוען
הבעיה הקשה היא עניין הבלעדיות
גרנו בדירה שכורה בעל הבית רצה למכור את הדירה,
התענינו בדירה ביררנו מחיר וכו התחלנו לשקול את העניין ברצינות
פתאום מתקשר עלינו אדם שטוען שהוא מתווך בלעדי של הדירה
ואם אנחנו רוצים לקנות את הדירה זה צריך לעבור דרכו
וכן הבן (הבת) שואל למה אני צריכה להוסיף על הדירה עוד 40000 ש”ח
1.אם אני ראיתי והתעניינתי בדירה עוד לפני התיווך
2. הקשרים בינינו לפני בעל הדירה היו מציונים ומקסימים
3.אני מכירה את החיסורונת והיתרונות של הדירה מציון
אז בגלל חתימת בלעדיות אני צריכה להוסיף כסף?

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אמנם יש מתווכים שאינם ישרים, אך כמו בכל עסק יש ויש, ואם אתם רוצים ראש שקט ושלוות הנפש פשוט תקחו מתווך\ת טוב\ה אחרי בירור ותראו כי טוב.
מישהו יכול לספר לי על עוד מקצוע שיש שם כל כך הרבה רמאים, צר לי אך אני לא מכיר.
האם דבר זה לבד לא אומר דרשני???

רייזי 36

משתמש מקצוען
אני יסביר קצת את עצמי...
אשתי עבדה הרבה זמן בתיווך, ואחד מהסיבות שהיא עזבה את העבודה כי לא היה לנו בית מבוקר עד ליל שיחות טלפון בכל שעות היממה, בכל ימות השבוע.
ולא התעשרנו מזה בכלל
כל הכבוד לה
אבל מהמבט של הקונים
היא הציעה שירות למוכרים תמורת תשלום שהקונים ישלמו
והיות שלמוכר לא משנה המחיר אז היא יכולה לגבות כמה שהיא רוצה
במילים אחרות
זה בדיוק כמו סוחר בורסה שמשתלט על סחורה ומעלה את המחיר שלה
(וזה עוד לפני המתווכים שדואגים למוכר להעלות את המחיר)

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כל הכבוד לה
אבל מהמבט של הקונים
היא הציעה שירות למוכרים תמורת תשלום שהקונים ישלמו
והיות שלמוכר לא משנה המחיר אז היא יכולה לגבות כמה שהיא רוצה
במילים אחרות
זה בדיוק כמו סוחר בורסה שמשתלט על סחורה ומעלה את המחיר שלה
(וזה עוד לפני המתווכים שדואגים למוכר להעלות את המחיר)
אני חולק עליך מכל וכל.
היא הציעה שירות הן לקונים הן למוכרים ותקראו את ההודעות הקודמות שלי אין לי כח להסביר עוד פעם.
המוכרים גם שילמו אף אחד לא קיבל שירות חינם.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מישהו יכול לספר לי על עוד מקצוע שיש שם כל כך הרבה רמאים, צר לי אך אני לא מכיר.
האם דבר זה לבד לא אומר דרשני???
אין עוד מקצוע שאם תגיד מילה אחד לפה או לשם תרוויח 30 אלש"ח
וזאת הסיבה שיש רמאים פשוט הנסיון מאד גדול

לדוגמא מתווך יכול לספר על אזור מסויים שיש שם ביקוש גדול לשכירות ומקבלים כך וכך לחודש על שכירות
עכשיו אם בגלל המשפט הזה תיסגר העסקה הוא ירוויח 30 אלש"ח
אז המתווך מעגל פינה פה ופינה שם כדי לסגור עסקה.

תנסו לשים את עצמכם בנסיון כזה ואני לא מדבר על שקר מפורש אלא על עיגול פינות (כמו שהרבה אנשים מתירים לעצם מיני דברים) וזה לא פעם בשנה אלא מעשים שבכל יום ואז לאחר פעם פעמיים נעשית לו כהיתר.

אגב, לא רק בנדלן יש רמאים בכל תחום ההשקעות יש המון רמאים
ובכל הציבורים זה קיים, ויש ע"ז הרבה תחקירים

רייזי 36

משתמש מקצוען
אני חולק עליך מכל וכל.
היא הציעה שירות הן לקונים הן למוכרים ותקראו את ההודעות הקודמות שלי אין לי כח להסביר עוד פעם.
המוכרים גם שילמו אף אחד לא קיבל שירות חינם.
א. המציאות היא שגם מי שרוצה לקנות בלי תיווך מתקשה לקנות כי למתווכים יש יותר ניסיון והם תופסים את העסקאות
ז.א. שהמתווך גונב את העיסקאות לטובת אלו שמשלמים לו
ב. רוב אלו שלוקחים תשלום מהמוכרים (במקרה שאין בלעדיות) המוכר היה מוכן למכור את הדירה ישירות במחיר נמוך יותר כי הוא חוסך את התיווך (מניסיון) אז עוד פעם המתווך מנצל את הכוח שלו להשתלט על עיסקה על חשבון הקונים

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אתם יודעים מה איני מבינה?
א. איך יתכן שאני (ועוד רבים) לומדים מבוקר עד בוקר, לילות לבנים וימים שחורים... ובסוף, מרוויחים ופחות ממתווך שלקח קורסון חמדמד?
ב. למה כתבתם שרק הקונה משלם? זה אמיתי? ההיגיון אומר להיפך...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מקווה שאף אחד\ת לא ייפגע,
אך, תסלחו לי האשכול הזה מתחילתו ועד סופו הוא הזיה. נראה שחלק מהכותבים\ות חי בבועה של עצמו ולא קולט עבודה [או שמא עבודת כפיים] מה היא.
כמתעסקת בנדל"ן שנים רבות, אני מציעה לכל הבכיינים כאן במקום לעבוד בעבודות פרך.. [כתיבה גרפיקה הייטק וכדו'] פשוט תתחילו עם תיווך נדל"ן ואז 'אוטומטית' תהיו 'גנבים' 'עושקים' או עוד כל מיני תיוגים, אך בד בבד פשוט תתעשרו...
כמי שמכירה היטב עוד מקצועות, אין...... ולא תהיה עבודה קשה סביב השעון, מיזעת ומטרטרת, ולעיתים אף לא מתגמלת כתיווך נדל"ן, שונה הדבר לחלוטין ממי שבשעה 4 אורז\ת את החפצים וחוזר הביתה.. כי מתווכים לא גומרים בשעה 4 לא 5 ואצל אנ"ש גם לא ב12 בלילה, גם אין בין הזמנים ולא חופשת מחלה.
מישהו כאן בדק לאחרונה את מחירי הפרסום בעיתונות, מדיה וכדו'? פרסום רחוב ושילוט? מחירי הדלק שמתווכים משתמשים בו ללא הגבלה? מיסים מטורפים של עצמאיים? הוצאות משרד שלא נגמרות?
מישהו כאן ניסה להתחיל את החודש בלי כל ידיעה מה יהיה בהמשך? אז זהו שלא, וגם על זה גובים כסף...
אמנם יש מתווכים שאינם ישרים, אך כמו בכל עסק יש ויש, ואם אתם רוצים ראש שקט ושלוות הנפש פשוט תקחו מתווך\ת טוב\ה אחרי בירור ותראו כי טוב.
אם יש ס"ד הרי שיש הצלחה ויש כסף ואם יש פחות ס"ד אין כסף.. ולצערי, יש הרבה כאלו,. במחקר שנערך נמצא ש90% מבעלי רשיון תיווך עוזבים את העבודה בשנה הראשונה, ולא לחינם.
לגופו של עניין, אם אתם מחפשים דירה לקניה או להשכרה ואתם כ"כ לא סומכים על המתווכים ולא מבינים על מה ולמה הם גובים בכלל כסף, או את גובה הסכום, פשוט אל תתעסקו איתם, יש מספיק 'חכמים' שסוגרים עסקאות ללא מתווכים [ועוד חושבים שנעשו בעלי עסקים וראש גדול] אם אתם רוצים מתווכים תתקשרו אליהם וככל הנראה תודו לי.
כל כמה הודעות עולה אחד/ת שמחליט לטהר את שמו ואת כספו.
אז נבהיר שוב: אין לנו בעיה שכל עמי"ש יתעשר וירוויח. יש לנו בעיה על הצורה שבה השוק הפרוע הזה מתנהל.
כולם מזכירים שיש מתווכים שאינם ישרים, ןמניח אותם בעמדת מיעוט. השרשור כולו מלא באנשים שנתקלו במיעוט הזה. מה זה אומר? 'אתם הנורמלים אבל אנחנו הרוב'?
בהמשך הטענות מגוחכות עד אוויליות. מתווכים הם הגוף העצמאי היחיד שלא יודעים אם הם ירוויחו בסוף חודש. שמעתם? היחיד!!!! כל עצמאי ברור לו בדיוק מה סכום המשכורת שהוא אמור להתפרנס ממנה. הרי זו מהותו של עצצמאי - השכר הבוע. רק המתווכים, נעבך, לא יודעים אם הם ירוויחו וכמה.
המתווכים הם הגוף היחיד שיש לו הוצאות. כמובן. כי אם אדם עושה עסקאות של עשרות אלפים בחודש הוא חייב להחזיק מזכירה שתקבל פירורי משכורת, ותעזור לו למנף את הרווח. מי שלא שם - לא מחזיק משרד ולא מזכירות. אל תבלבלו אותנו עם עובדות (אלא אם כל הבית שלהם נהפך למשרד).
אגב, זמני עבודה מסודרים זה דבר שכל עצמאי חייב ללמוד. כן, לא רק מתווכים. תגשו למערכת עיתון כדי לבדוק מה שעות העבודה של הכותבים, גרפיקאי בשעות לחוצות ועוד.
מדהים שכמעט כל עצמאי חייב לעבור קורסים והכשרות (לא רק, אבל גם) וכולל את זה כחלק מעבודתו, אולם המתווכים טורחים לנפנף בכך שוב ושוב.
בינינו, אם הייתם מסתפקים בתיווך דירה אחת בחודש (30.000 וצפונה) שזה סכום נאה לכל הדעות - לא הייתם זקוקים למשרד/ מזכירה ולכאורה היום שלכם היה רגוע למדי. כמה ימים סהרוריים של בירורים, ושקט. אבל ז לא צורת העבודה. אז כן, אדם שמשכורתו נושקת למאות אלפים מתבקש שיעבוד גם בשעות מאוחרות ומוקדמות (למרות שלא נכחתי בכך אישית. המתווכים די אדונים לעצמם. עונים כשמתחשק להם ומתעלמים כשבא להם. דרפתי מספיק אחרי מתווכים).
ושוב - עינינו לא צרה. אנחנו מבקשם רק בקשה אחת - תנו לנו להתנהל ולהחליט אם לצרוך שרות שנודה עליו או נקטין ראש לגביו. אל תחטפו את הדירות בבלעדיות ותאלצו אותנו לפרנס אתכם בסכומים מטורפים שכאלו.
זה שאנו נאנקים להדיע לדירה למרות המחירים ההזויים, לא אומר שאתם אמורים להיות לךק מהעוגה

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
אף מתווך לא מכריח את המוכר לקחת אותו. ודאי שאין כל אפשרות למתווך לזכות בבלעדיות בלי שהמוכר יחתום לו. לכן לא ברור לי מה הכעס על המתווך שקיבל בלעדיות (אלא אם איננו עושה מלאכתו נאמנה). מדובר בהסכם בין המוכר למתווך שזכותם המלאה לעשות, ואם זה מייקר את הדירה ב 1.5 או 2 אחוז - על הקונה לחשב שזהו מחיר הדירה - ואם יוצא לו מידי יקר - שלא יקנה את הדירה.

בתור מוכרת לא הסכמתי לחתום לאף מתווך על בלעדיות. ואם מוכר החליט לקחת אותו, תתייחסו למכירת הדירה כאילו היא יקרה יותר. כל מוכר דירה צריך לדעת שמבחינת הקונה, הדירה שלו יקרה ב1.5 או 2 אחוז של התיווך שהוא לקח, וייתכן שבגלל זה יפסיד קונים! ומה אם לא היה לוקח תיווך, אלא סתם מציע את הדירה במחיר יותר יקר? אם בכל זאת משתלם לו לחתום למתווך - זכותו וזכות המתווך, לא?

בתור קונה בפירוש ויתרתי על דירות שיחד עם דמי התיווך יצאו לי מידי יקר, בדיוק כשם שויתרתי על דירות שהיו יקרות מלכתחילה ללא תיווך.

נערך לאחרונה ב:

IAvigail

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
באמת חוצפה וגזלה, אין לזה שום הצדקה, אבל שום!
מה,מתווך שאמר לי איפה המפתח של הדירה נמצא, אח"כ בא להחתים אותי על 2+מעמ
ונעלם- על מה בדיוק אני אמורה לשלם לו 35 אל"ש????
חסר לי הוצאות עכשיו?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כל עבודה אם זה גרפיקה, אדריכלות, מעצבת, וכו' וכו' יש טרטורים ודד ליינים הרבה יותר מלחיצים, אף אחד לא מחייב אותך לענות לטלפון בשעה 12 בלילה, את רוצה להרויח ולכן את עונה לטלפונים, אנשים/נשים שעוסקים במקצועות הנ"ל אין להם ברירה ואם לא הלקוח יעזוב אותם באמצע העבודה (אחרי הרבה הרבה שעות עבודה), או שהמעסיק יפטר אותם.
הפתרון לזה פשוט מאד, לתשומת לבה של @בוחר בעילום שם
בלעדיות.
ואז אפשר ללכת לישון ב-9 בערב ולקום ב-9 בבוקר (אם הילדים יהיו ממושמעים ולא יעירו באמצע הלילה). ממילא הדירה לא תיחטף באמצע הלילה, ולא תלך לשום מקום.
וזה, אכן, מה שעושים

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אתם יודעים מה איני מבינה?
א. איך יתכן שאני (ועוד רבים) לומדים מבוקר עד בוקר, לילות לבנים וימים שחורים... ובסוף, מרוויחים ופחות ממתווך שלקח קורסון חמדמד?
נשגב מבינתי, למה את לא הולכת לעשות קורסון חמדמד כזה
ולהרויח כ"כ הרבה כסף בקלי קלות

אני456

משתמש מקצוען
למה את לא הולכת לעשות קורסון חמדמד כזה
ולהרויח כ"כ הרבה כסף בקלי קלות
האמת היא שזה כמו שדכנות, הקורס הוא לא הנקודה, או שיש לך את זה או שאין לך את זה.
(הנ"ל לגבי עצם העיסוק במקצוע , בלי קשר לתוצאותיו הברוכות או שלא)

משה110

משתמש צעיר
צריך להבין בתיווך יש הרבה כאב ראש א כל טלפון זה סגירה ולא כל לקוח שבא לראות דירה זה אומר שהיום מחר הוא קונה/שוכר את הדירה הזו
שכל אחד יחשוב אם הוא עובד במקצוע אחר שעד שיש לו לקוח הוא צריך לעבור 20 או30 לקוחות שלפעמים מטרטרים את השכל והולכים וחוזרים עם שאלות וכו' וכו'
ואז שניה לפני שזה מוביל לסגירה הוא יורד מהעסקא וזה מעשים שבכל יום
מלבד התשלום שיש בדר"כ למשרד וכו'
אז נכון מתווך יכול להרוויח יפה אבל גם מתכנת וגם מנה"ח וגם גרפיקאי/ת וגם עורכי סרטים ומדיה
ואגב מותר לו להרוויח יפה
ומי שלא רוצה שלא יקח תיווך או מתווך:)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה