מידע שימושי אליכם, המתווכים, שאלה

מצב
הנושא נעול.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
החשבון שלי הוא שאם הם יצליחו לקרקע את המוכר הפוטנציאלי ולהוריד את הסכום הזה ועוד קצת ממה שהמוכר דמיין לו באישון ליל - זה שווה את זה.
אז אחרי שתשמע את המחיר תוכל לסכם איתם בדיוק את זה
תגיד למתווך 'אם תצליח להשיג לי הנחה, תקבל על זה שתי אחוז מתוך סכום ההנחה'

זה עניין שלך
אבל באופן גורף לגבות סכום מטורף ולא פרופורציונאלי????

אני456

משתמש מקצוען
אבל באופן גורף לגבות סכום מטורף ולא פרופורציונאלי????
הסכום אכן לא פרופורציונאלי, אולי התרגלנו.

אבל גם מחירי השוק לא פרופורציונליים, מה נעשה? ברגע שאני מקבלת תועלת שוות ערך עבור השירות הדבר כבר יותר מתישב לי.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
באופן אישי אני מכיר מתווכים
שכל העבודה שלהם מתרכזת בלשכנע בעלי נכסים לחתום על בלעדיות לחודשים ארוכים
הם משקיעים בזה ורק בזה המון זמן ומאמץ וכסף!
ואח"כ הם פשוט יושבים במשרד וממתינים לקונה שחשק בדירה...

נערך לאחרונה ב:

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל גם מחירי השוק לא פרופורציונליים, מה נעשה? ברגע שאני מקבלת תועלת שוות ערך עבור השירות הדבר כבר יותר מתישב לי.
מחיר הדירה לא אמור להיות כלל פקטור בקביעת מחירי התיווך
זה פשוט שני דברים שלא קשורים זה לזה
כמו שמחיר סיוד של דירה לא משתנה לפי הערך שלה

בוחר בעילום שם

משתמש פעיל
מקווה שאף אחד\ת לא ייפגע,
אך, תסלחו לי האשכול הזה מתחילתו ועד סופו הוא הזיה. נראה שחלק מהכותבים\ות חי בבועה של עצמו ולא קולט עבודה [או שמא עבודת כפיים] מה היא.
כמתעסקת בנדל"ן שנים רבות, אני מציעה לכל הבכיינים כאן במקום לעבוד בעבודות פרך.. [כתיבה גרפיקה הייטק וכדו'] פשוט תתחילו עם תיווך נדל"ן ואז 'אוטומטית' תהיו 'גנבים' 'עושקים' או עוד כל מיני תיוגים, אך בד בבד פשוט תתעשרו...
כמי שמכירה היטב עוד מקצועות, אין...... ולא תהיה עבודה קשה סביב השעון, מיזעת ומטרטרת, ולעיתים אף לא מתגמלת כתיווך נדל"ן, שונה הדבר לחלוטין ממי שבשעה 4 אורז\ת את החפצים וחוזר הביתה.. כי מתווכים לא גומרים בשעה 4 לא 5 ואצל אנ"ש גם לא ב12 בלילה, גם אין בין הזמנים ולא חופשת מחלה.
מישהו כאן בדק לאחרונה את מחירי הפרסום בעיתונות, מדיה וכדו'? פרסום רחוב ושילוט? מחירי הדלק שמתווכים משתמשים בו ללא הגבלה? מיסים מטורפים של עצמאיים? הוצאות משרד שלא נגמרות?
מישהו כאן ניסה להתחיל את החודש בלי כל ידיעה מה יהיה בהמשך? אז זהו שלא, וגם על זה גובים כסף...
אמנם יש מתווכים שאינם ישרים, אך כמו בכל עסק יש ויש, ואם אתם רוצים ראש שקט ושלוות הנפש פשוט תקחו מתווך\ת טוב\ה אחרי בירור ותראו כי טוב.
אם יש ס"ד הרי שיש הצלחה ויש כסף ואם יש פחות ס"ד אין כסף.. ולצערי, יש הרבה כאלו,. במחקר שנערך נמצא ש90% מבעלי רשיון תיווך עוזבים את העבודה בשנה הראשונה, ולא לחינם.
לגופו של עניין, אם אתם מחפשים דירה לקניה או להשכרה ואתם כ"כ לא סומכים על המתווכים ולא מבינים על מה ולמה הם גובים בכלל כסף, או את גובה הסכום, פשוט אל תתעסקו איתם, יש מספיק 'חכמים' שסוגרים עסקאות ללא מתווכים [ועוד חושבים שנעשו בעלי עסקים וראש גדול] אם אתם רוצים מתווכים תתקשרו אליהם וככל הנראה תודו לי.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לגופו של עניין, אם אתם מחפשים דירה לקניה או להשכרה ואתם כ"כ לא סומכים על המתווכים ולא מבינים על מה ולמה הם גובים בכלל כסף, או את גובה הסכום, פשוט אל תתעסקו איתם, יש מספיק 'חכמים' שסוגרים עסקאות ללא מתווכים [ועוד חושבים שנעשו בעלי עסקים וראש גדול] אם אתם רוצים מתווכים תתקשרו אליהם וככל הנראה תודו לי.
אולי לא יצאנו ברורים.
אנחנו סומכים על המתווכים ורוצים לעבוד איתם!

אנחנו רק רוצים שיסבירו לנו למה גובים על תיוך לפי שוי הדירה?
יש לך הסבר לזה?
אדוני ה''עובד קשה' יותר מכולם פה?

חיים של תורה

משתמש מקצוען
שדכן עובד קשה פי כמה?
כנראה אף לא עבדת בתיווך או בשדכנות
שדכנות המתווך עבודתו נגמרת בערך בשלב הפגישה ראשונה שניה
הוא לא מנהל משא ומתן כמעט
וכמובן לא נוגע לאנשים בכסף שבסופו של דבר זה הדבר שהכי נוגע באנשים..
אגב דירות טובות וקלות לא ממליץ לקחת מתווך בפרט אם אתה צעיר ולא פרייאר
אבל תראה מה קורה לבחורים מבוגרים... קח דירת ירושה או דירה שצריכה "שימכרו אותה"
חלומות באספמיא!
לא רק כנראה, אלא אני בטוח שאף פעם בחיים שלך לא הצעת שידוך.

כאחד שמתעסק בזה די הרבה, אני יכול להעיד שזה המון המון שעות של עבודה לפני הפגישות, והרבה הרבה יותר אחרי תחילת הפגישות, כל שדכן בן יומו יודע שהסיכויים של שידוך להצליח (כמובן ברוב הפעמים) תלוי כמה השדכן נמרץ, וכמה הוא נאמן על שני הצדדים.

ונוגע ועוד נוגע בכסף, כל אחד שאי פעם הציע שידוך יודע שאחד הדברים הכי מרכזיים בתחילת שידוך זה כמה כל צד נותן, ואני אישית מכיר הרבה שידוכים שיכלו להתאים מאוד מבחינת הבחור והבחורה והם נפלו רק על כסף, אז אל תבלבל את המוח.

כן, מותר למתווך להרויח, מותר לו גם להרויח הרבה, סך הכל בקשו להדגיש את החילוק העצום בין מתווך לשדכן, ששניהם עובדים עם אותו דפוס פעולה, והשדכן מקבל רק סכום זעום (ביחס לתוצרת שהוא הביא...) ומתווך לוקח לפי אחוזים, כשזה לא משנה כמה הוא עבד אלא כמה הקונה צריך לשלם.

ועוד חילוק עצום בין שדכן למתווך, שדכן צריך לעבוד כפול, כי כל צד הוא גוף בפני עצמו שצריך לשכנע (וממש לשכנע) שיסכים לשידוך, משא"כ מתווך עובד רק על צד אחד כי הרי המוכר מת למכור ובדרך כלל (ושוב כמעט תמיד) לא מעניין אותו מי הקונה, אז שאף אחד לא יגיד שיותר קל לשדך מלתווך.

אני אישית יכול להעיד מנסיוני (ואני חושב שכמעט כל אחד כאן ב'פרוג' יכול להסכים איתי...) שלשדכן שלו/שלה היה הרבה יותר עבודה, ממה שהיה למתווך שלו (אני אישית אחרי פניות ליותר מ10 מתווכים, בסוף הקב"ה זיכה אותי למצוא את הדירה לבד, ותאמינו לי לא היה אף מתווך שבירר כזה הרבה על הדירה (סוג בניה, תקלות בדירה, שכנים, כיווני אויר וכו' וכו') כמו שאני ביררתי).

ושוב מותר למתווך להרויח, ואף אחד לא צר בהצלחת השני, אבל כאן הנושא שונה לגמרי, כשמקבלים כסף לא לפי עבודה וגם לפי האיכות של המוצר שמכרת, אלא כמה הקונה היה מוכן לשלם, ועל זה נזעקנו.

ודרך אגב, כל השרשור סטה לגמרי מההודעה של פותח האשכול, פותח האשכול שאל על חודש שכירות מתוך שנה (8.5%) שזה סכום אסטרונומי לכל דיעה, כשגם המתווכים שבינינו מסכימים שלהשכיר דירה זה פחות מעשירית העבודה ממכירת דירה, ועל זה צריך לדון.

בוחר בעילום שם

משתמש פעיל
אולי לא יצאנו ברורים.

יש לך הסבר לזה?
א. עובדת לא עובד
ב, לא יותר מכולם, יש כאן עוד עוסקי נדל"ן גם אם לא דווקא בתיווך...

וברצינות, לא 'יצאתם' כ"כ ברורים, כנראה שגם אני לא כ"כ. עיקר העניין כאן היה על סך התיווך ולא על היצמדותו למחיר הדירה, הרי איוולת היא לומר שמתווכים מעלים מחירים בכדי להרוויח עוד כמה שקלים, כי בד בבד הם מפסידים לקוחות שגם כך נחנקים ממחירי הדירות המאמירים. אלא מאחר וכך נוהג עולם התיווך מדורי דורות אין סיבה לשנות את הדבר, ובדיוק כמו שלא שמעתי כאן ששואלים מדוע שכר טרחת עו"ד לא קבועה ושאר מקצועות שעובדות לפי אחוזים.
אגב, מה האפשרות האחרת? שיקחו מחיר קבוע? כמה? מי יקבע?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אולי לא יצאנו ברורים.

יש לך הסבר לזה?
אני יחזור ויסביר.
אחוזים מקובלים בכל ענף המכירות לסוגיו..........
ואם תשנה את כל מי שמוכר לך פרמיה של ביטוח, וכל מי שמציע לך קופת חולים, וכו' וכו'

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אף אחד לא משלם למתווך כדי שימליצו לו על הובלות (חוץ מהמוביל שזקוק לפרסומת).
לא מדויק. יש את מידרג וגט מובינג. הגעתי דרכן להובלות איכותיות. אבל לא שילמתי על זה יותר, אלא אדרבה, לקחתי את הכי זול.

יערי

משתמש מקצוען
מקווה שאף אחד\ת לא ייפגע,
אך, תסלחו לי האשכול הזה מתחילתו ועד סופו הוא הזיה. נראה שחלק מהכותבים\ות חי בבועה של עצמו ולא קולט עבודה [או שמא עבודת כפיים] מה היא.
כמתעסקת בנדל"ן שנים רבות, אני מציעה לכל הבכיינים כאן במקום לעבוד בעבודות פרך.. [כתיבה גרפיקה הייטק וכדו'] פשוט תתחילו עם תיווך נדל"ן ואז 'אוטומטית' תהיו 'גנבים' 'עושקים' או עוד כל מיני תיוגים, אך בד בבד פשוט תתעשרו...
כמי שמכירה היטב עוד מקצועות, אין...... ולא תהיה עבודה קשה סביב השעון, מיזעת ומטרטרת, ולעיתים אף לא מתגמלת כתיווך נדל"ן, שונה הדבר לחלוטין ממי שבשעה 4 אורז\ת את החפצים וחוזר הביתה.. כי מתווכים לא גומרים בשעה 4 לא 5 ואצל אנ"ש גם לא ב12 בלילה, גם אין בין הזמנים ולא חופשת מחלה.
מישהו כאן בדק לאחרונה את מחירי הפרסום בעיתונות, מדיה וכדו'? פרסום רחוב ושילוט? מחירי הדלק שמתווכים משתמשים בו ללא הגבלה? מיסים מטורפים של עצמאיים? הוצאות משרד שלא נגמרות?
מישהו כאן ניסה להתחיל את החודש בלי כל ידיעה מה יהיה בהמשך? אז זהו שלא, וגם על זה גובים כסף...
אמנם יש מתווכים שאינם ישרים, אך כמו בכל עסק יש ויש, ואם אתם רוצים ראש שקט ושלוות הנפש פשוט תקחו מתווך\ת טוב\ה אחרי בירור ותראו כי טוב.
אם יש ס"ד הרי שיש הצלחה ויש כסף ואם יש פחות ס"ד אין כסף.. ולצערי, יש הרבה כאלו,. במחקר שנערך נמצא ש90% מבעלי רשיון תיווך עוזבים את העבודה בשנה הראשונה, ולא לחינם.
השאלה היא אחת, הפער בין מחירי הדירות לפני 15 שנה להיום הוא באזור פי 4-5, והאחוזים נשארו 2-2.5 אחוז, זאת אומרת שהרווח שלהם עלה ב15 שנה פי 4-5. לא מכיר שום מקצוע שהעליה בשכר היא כזאת דרסטית.
אז זה אומר אחד מהשניים או שהמתווכים לפני 15 שנה חיו ממשכורות רעב מהיד לפה על גבול ההתנדבות, או שהמתווכים היום מתעשרים בקלות.

אני456

משתמש מקצוען
כאן ששואלים מדוע שכר טרחת עו"ד לא קבועה ושאר מקצועות שעובדות לפי אחוזים.
אגב, מה האפשרות האחרת? שיקחו מחיר קבוע? כמה? מי יקבע?
מכרנו לאחרונה דירה, עו"ד קיבל 5500 ש"ח, מתווך לו היה מעורב בעסקה היה מקבל יותר מ30 אל"ש ,

נשמע פרופורציונלי לשנות הלימוד? לאחריות? למאמצים? (אל דאגה, טרטרנו את העו"ד די והותר)

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
השאלה היא אחת, הפער בין מחירי הדירות לפני 15 שנה להיום הוא באזור פי 4-5, והאחוזים נשארו 2-2.5 אחוז, זאת אומרת שהרווח שלהם עלה ב15 שנה פי 4-5. לא מכיר שום מקצוע שהעליה בשכר היא כזאת דרסטית.
אז זה אומר אחד מהשניים או שהמתווכים לפני 15 שנה חיו ממשכורות רעב מהיד לפה על גבול ההתנדבות, או שהמתווכים היום מתעשרים בקלות.
לא זה ולא זה!
גם היום כמו פעם עבודת התיווך היא קשה וסזיפית ולא מעשירה את בעליה...
וברור שפעם היה מספיק פחות כסף למחיה מדד המחירים לצרכן עלה הרבה הרבה

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מכרנו לאחרונה דירה, עו"ד קיבל 5500 ש"ח, מתווך לו היה מעורב בעסקה היה מקבל יותר מ30 אל"ש ,

נשמע פרופורציונלי לשנות הלימוד? לאחריות? למאמצים? (אל דאגה, טרטרנו את העו"ד די והותר)
למה מה השקיע העו"ד בדירה? פרסום? ריצות טרטורי שכל?
אני מאמין שטרטרתם את העו"ד בשעות העבודה שלו במשרד לא בבית ב12 בלילה ולא ביום שישי אחה"צ.
אין קשר בין כמות העבודה של עו"ד על דירה למתווך עם כל הכבוד

Goldidea

משתמש מקצוען
לא מזמן, כותרות עיתוני הכלכלה הכריזו בחגיגיות על חוק חדש שיאפשר לתווך ללא רשיון. האם יצא מזה משהו?

יערי

משתמש מקצוען
לא זה ולא זה!
גם היום כמו פעם עבודת התיווך היא קשה וסזיפית ולא מעשירה את בעליה...
וברור שפעם היה מספיק פחות כסף למחיה מדד המחירים לצרכן עלה הרבה הרבה
באיזה מגזר ראית הכפלה של פי 5 בשכר ב15 שנה בעקבות עליית המדד?
אם השכר היה עולה רוחבית בכל המשק אז אותו שקל שהקונה היה משלם אז היה שוה היום 5 שקל, ואין לו שום הפסד מהרווח של המתווך. אבל כשהשכר שלו הכי הרבה הכפיל את עצמו (גם זה כמעט ולא קיים), הקונה צריך לשלם מהמשכנתא שלו גם את המדד שעלה וגם את המתווך.

אני456

משתמש מקצוען
אני מאמין שטרטרתם את העו"ד בשעות העבודה שלו במשרד לא בבית ב12 בלילה ולא ביום שישי אחה"צ
צר לי, אולי לא נפלתי על המתווכים הנכונים, עוד לא פגשתי את המתווך שענה לי לפני תשע - עשר בבקר.

באמת על כל עסקה הם משקיעים כך? אז אולי צריך אכן לתת לפי מאמץ כי נשמע שיש מדרג מאד נרחב של נותני שירות בתחום.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צר לי, אולי לא נפלתי על המתווכים הנכונים, עוד לא פגשתי את המתווך שענה לי לפני תשע - עשר בבקר.

באמת על כל עסקה הם משקיעים כך? אז אולי צריך אכן לתת לפי מאמץ כי נשמע שיש מדרג מאד נרחב של נותני שירות בתחום.
אני יסביר קצת את עצמי...
אשתי עבדה הרבה זמן בתיווך, ואחד מהסיבות שהיא עזבה את העבודה כי לא היה לנו בית מבוקר עד ליל שיחות טלפון בכל שעות היממה, בכל ימות השבוע.
ולא התעשרנו מזה בכלל

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה