מידע שימושי אליכם, המתווכים, שאלה

מצב
הנושא נעול.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
חבר'ה בואו נעשה סדר.

האם זה הוגן לקחת כזה הרבה כסף על תיווך? האם זה הוגן שהמחירים של הדירות עלו כזה הרבה?
מעצבן, מכעיס, אך אין מה לעשות ככה היה מאז ומעולם, משלמים למתווך 2% מהדירה, אם כבר להשאיר את האנרגיות לדברים שכואבים באמת.
ודרך אגב לא מרחם על מתווכים, גם אם בשביל זה צריך לעבוד מאוד מאוד "קשה" (כמה שעות?) עדיין זה יפה מאוד לסגור 20,000 - 30,0000 בחודש.
נכון יש בזה הרבה אכזבות (וכאילו בעבודה רגילה אין...) אבל בסוף זה שווה, אפשר לחיות בכבוד גם מסגירת דירה רק פעם בחודשיים! ומכיר הרבה שזה גם לא עיקר עיסוקם ועל הדרך מרויחים עוד כמה אלפים.
מקנא בהם? דווקא לא, כל אחד מה שמתאים לו, וכל אחד מה שנגזר עליו מהשמים.
מי אני שיקנא בפרנסה של יהודי ירא שמים.

אם כבר הכותרת צריכה לזעוק את זעקת העשוקים ע"י כל מיני רמאים שקוראים לעצמם מתווכים!!!

מי מתיר לבן אדם לראות מודעה בעיתון ולפרסם זאת בשמו ולדרוש עליה דמי תיווך???
מי מתיר לבן אדם להוריד(!) מודעות של בעלי הדירות ולתלות במקומם מודעה שלהם עם אותם פרטים (ראיתי כמה כאלו!)???
למה אם בן אדם מעוניין למכור את הדירה שלו בעצמו, מותר ממש לשגע אותו (מכיר!) כדי שימכור את זה דרך מתווך, כדי שהוא יוכל להרויח על חשבון השני???

כן, צריך מתווכים בעולם, ובפרט באיזורים לא הכי מוכרים , אבל צריך גם להיות הוגן וישר, ולא לתפוס טרמפ על דירות שכבר מוצעות בשוק!

וצריך גם לתת שירות אמיתי ולא רק לנסות לשכנע את הלקוח לשלשל לכיסך 30,000 כי יש לך משכנתא גבוהה או בגלל שאתה רוצה לטוס לנופש עשרה ימים באלפים!!!

וסתם הערה חשובה, מישהו פעם ביקש ממתווך להראות את רשיון התיווך שלו לפני העסקה?...

נערך לאחרונה ב:

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
התחברתי. מענין לדעת כמה זה באמת אמור לפתור ת'בעיה
זה לא פותר, זה מסייע.
פתרון ריאלי הוא לשווק קרקעות מדינה במחירים נמוכים ולהציף את השוק בהתחלות בניה.
עניין של ביקוש והיצע...
אבל מכיוון שזה לא יקרה כל עוד אין למדינה רצון אמיתי לפתור את הבעיה (מכל מיני סיבות שאין לי זמן כח לפרטם כרגע) אפשר למתן את טירוף עליית מחירי הדירות כשלמתווכים יהיה אינטרס כלכלי להוריד את מחירי הדירות.

אגודה אחת

משתמש פעיל
יש מתווכים שאכן עובדים כמו שצריך ודואגים לך הן למכור את הדירה והן לקנות.
ויש מתווכים, שמלבד פירסום בעיתון ולתת את מס' הטלפון של הדירה הם לא עושים דבר, ואח"כ מבקשים 2% שזה יכול להגיע גם לסכום שאתם מרוויחים בשנה.
כותב מנסיון בשטח.

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
סדיזם!
למה בקהילה סגורה???
ת'אמת... אתה יודע איך רעדתי לפני שכתבתי את הפוסט? אל תשאל... וידוי, קרישמ'ע וכל מה שצריך לפני שמתחילים להתעסק עם דייג. אז אמרתי נעשה את זה בתוך הקהילה. לפחות שיהיה מוות שקט.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ת'אמת... אתה יודע איך רעדתי לפני שכתבתי את הפוסט? אל תשאל... וידוי, קרישמ'ע וכל מה שצריך לפני שמתחילים להתעסק עם דייג. אז אמרתי נעשה את זה בתוך הקהילה. לפחות שיהיה מוות שקט.
בסוף תשכב שם כ"מת מצווה". :eek:

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מניין ההצדקה לגבות על מציאת דירה לשכירות של שנה - חודש שלם?
נסו לשכנע אותי - אנטי מתווכים מוצהר - שמגיע לכם ביושר ואתם לא סתם 'מנסים לעשות קופה אם אפשר בקלי קלות כי יש פרייארים שמשלמים'.
בלת"ק.
עבודה של מתווך היא עבודה ככל העבודות משקיעים בה שעות רבות הן בהשגת דירות החתמת בעלי דירות על בלעדיות, פרסום, ומציאת לקוחות, והתאמת הדירה ללקוחות מתאימים, אפשר לעבוד חודשים כל יום בלי לסגור שום עסקה ואפשר לסגור כמה עסקאות בחודש.
ההוצאות של מתווך הן רבות שעות העבודה שלו קשות, יש אנשים שלא מתבלבלים להתקשר למתווך גם ב12 בלילה, גם ביום שישי אחה"צ וכדו' ויש כאלה שיש להם תלונות גם למה המתווך לא עונה מיד שהתקשרת..
עבודה זה עבודה
ויש עליה שכר וזה שכרו של מתווך.
לא רוצה לשלם רוץ לחפש דירות לבד לתאם שעות ביקור אצל בעלי הדירות, לעשות לך סדר יום שגם תוכל להגיע לעיר שבה אתה רוצה לראות דירה גם להספיק לראות את הדירות שמתאימות לך בשעות שמתאימות לך, בקיצור מלא בלאגן מלא טלפונים ותיאומים,.
ותחשוב על בעלי הדירה שיש מי שמסנן להם טלפונים מדבר בשבילם עם לקוחות, והם לא צריכים לקבל את כל הטלפונים בשעות ההזויות למיניהם.
וחוץ מזה מתווך זה איש מכירות, כל איש מכירות בכל חברה מקבל אחוזים על העסקאות שהוא עושה ככה זה העולם.
וכו' וכו'
ויש עוד הרבה מה להאריך
אבל אחד העבודות כפויות הטובה זה תיווך.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק.
עבודה של מתווך היא עבודה ככל העבודות משקיעים בה שעות רבות הן בהשגת דירות החתמת בעלי דירות על בלעדיות, פרסום, ומציאת לקוחות, והתאמת הדירה ללקוחות מתאימים, אפשר לעבוד חודשים כל יום בלי לסגור שום עסקה ואפשר לסגור כמה עסקאות בחודש.
ההוצאות של מתווך הן רבות שעות העבודה שלו קשות, יש אנשים שלא מתבלבלים להתקשר למתווך גם ב12 בלילה, גם ביום שישי אחה"צ וכדו' ויש כאלה שיש להם תלונות גם למה המתווך לא עונה מיד שהתקשרת..
עבודה זה עבודה
ויש עליה שכר וזה שכרו של מתווך.
לא רוצה לשלם רוץ לחפש דירות לבד לתאם שעות ביקור אצל בעלי הדירות, לעשות לך סדר יום שגם תוכל להגיע לעיר שבה אתה רוצה לראות דירה גם להספיק לראות את הדירות שמתאימות לך בשעות שמתאימות לך, בקיצור מלא בלאגן מלא טלפונים ותיאומים,.
ותחשוב על בעלי הדירה שיש מי שמסנן להם טלפונים מדבר בשבילם עם לקוחות, והם לא צריכים לקבל את כל הטלפונים בשעות ההזויות למיניהם.
וחוץ מזה מתווך זה איש מכירות, כל איש מכירות בכל חברה מקבל אחוזים על העסקאות שהוא עושה ככה זה העולם.
וכו' וכו'
ויש עוד הרבה מה להאריך
אבל אחד העבודות כפויות הטובה זה תיווך.
שוב ושוב ושוב -
אשמח מאד לרוץ לבד ולחסוך לי עשרות אלפי שקלים. הבעיה שרוב הדירות השוות נמצאות בבלעדיות אצל מתווך. אין לי שום כלי מול זה, מלבד להרכין ראש ולשלם בחירוק שיניים.
בינתיים המתווך לא קידם אותי בכלל. רק השהה אותי כמה ימים, ואז הודיע שעוד מישהו מגיע לראות את הדירה ויצר לחץ לא הוגן. וזה לא מתווך אחד...

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שוב ושוב ושוב -
אשמח מאד לרוץ לבד ולחסוך לי עשרות אלפי שקלים. הבעיה שרוב הדירות השוות נמצאות בבלעדיות אצל מתווך. אין לי שום כלי מול זה, מלבד להרכין ראש ולשלם בחירוק שיניים.
בינתיים המתווך לא קידם אותי בכלל. רק השהה אותי כמה ימים, ואז הודיע שעוד מישהו מגיע לראות את הדירה ויצר לחץ לא הוגן. וזה לא מתווך אחד...
אני לא קראתי את התגובות עד פה אז אני לא יודע על איזה מתווך מדובר באיזה סיפור
ברור שיש מתווכים לא הוגנים בכלל, כמו כל בעלי מקצוע
אבל זה לא משליך על כל עולם התיווך.
והסברתי בהודעתי הקודמת מה הענין של בעלי דירות לתת את הדירה למתווך ולא להתעסק בעצמם, אם אין להם כוח לכל הבלבול ראש הטלפונים בשעות לא שעות, ובכלל אם הם לא גרים ליד הדירה אז מישהו שירוץ בשבילם לפתוח את הדירה מתי שהלקוחות רוצים וכו' וכו'

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ברור שאסור לקחת כסף על תיווך כלל , וכולם צריכים לעבוד בשבילך בחינם , וגם אתה צריך לעבוד בשביל כולם בחינם , גם סטאלין סבר ככה ..
מצחיק נורא.
לא ביקשתי שיעבדו בשבילי. ביקשתי שלא יקחו דירות בבלעדיות. שאני אוכל לעבוד בשביל עצמי בלי להטריח אף אחד.
והסברתי בהודעתי הקודמת מה הענין של בעלי דירות לתת את הדירה למתווך ולא להתעסק בעצמם, אם אין להם כוח לכל הבלבול ראש הטלפונים בשעות לא שעות, ובכלל אם הם לא גרים ליד הדירה אז מישהו שירוץ בשבילם לפתוח את הדירה מתי שהלקוחות רוצים וכו'
אז שיקחו תשלום מהמוכרים. במציאות גובים זאת מהקונים

אחד שתיים

משתמש פעיל
מותר לעקם את מה שאנשים אומרים כדי לצאת גדולים וצודקים.
בהצלחה.
יש שתי השקפות עולם : יש השקפה של תפיסת עולם של השמאל שגורס שאסור לאנשים להרוויח , ויש השקפה שגורסת שיש שוק חופשי , ומותר לאנשים להרוויח , ומי שלא רוצה לא חייב לקנות , ואם הוא רוצה הוא מוזמן לבכות ולקנות..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה