מידע שימושי אליכם, המתווכים, שאלה

מצב
הנושא נעול.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
זה כבר מראה שאתה לא מכיר את התחום... החוק קובע שלוקחים עד 2 % מכל צד וכן בשכירות חודש ראשון...
ואני לא מדבר על הרישיון שממש, אבל ממש לא קל לקבל.... ומי שעבר את זה יודע...
מכירה מהתחום שנאלץ לשלם עשרות אלפי שקלים.
משום מה, כשמכרתי את הדירה שלי ללא תיווך, וכמעט ללא פרסום - זה הלך ממש בקלות...
מי שלא מתאים לו לשלם תיווך שלא יקח מתווך.
ברור, רק שכשיש קרטל של מתווכים, וכל דירה נמצאת בבלעדיות אצל מתווך - אין לך ממש מה לעשות, חוץ מלהכנע

עבודה ברגע

משתמש פעיל
לא רק הכותרת
כן עלות אגרת חידוש רשיון שנתי משהו כמו 950 ש''ח
זה לא נכון....
רישום לבחינה 500 אחרי שעברת בהצלחה את הבחינה 250 ש"ח לקבלת הרישיון, וכן אגרה שנתית של נראה לי מאתיים או 250 ש"ח...
ואני לא מדבר על זה שמאוד קשה לעבור את הבחינה בלי ללמוד במקום לימודים מסודר שזה עולה עוד כמה אלפי שקלים....

עבודה ברגע

משתמש פעיל
משום מה, כשמכרתי את הדירה שלי ללא תיווך, וכמעט ללא פרסום - זה הלך ממש בקלות...
יש ויש...
אגב אני לא ממליץ לאף מוכר שיש לו דירה טובה שתיחטף בקלות לפנות למתווך...
אל תדאג הם ירוצו אחריך בלי שתצטרך להוציא אפילו סנט אחד...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא נכון....
רישום לבחינה 500 אחרי שעברת בהצלחה את הבחינה 250 ש"ח לקבלת הרישיון, וכן אגרה שנתית של נראה לי מאתיים או 250 ש"ח...
ואני לא מדבר על זה שמאוד קשה לעבור את הבחינה בלי ללמוד במקום לימודים מסודר שזה עולה עוד כמה אלפי שקלים....
אתה צודק זכור לי אחרת כנראה שהשתנה.
בכל מקרה כאן יש הדרכה מלאה למי שרוצה

עבודה ברגע

משתמש פעיל
זה מכניס להבדיל את כל ארבעת חלקי שולחן ערוך יחד עם הנושאי כלים בכרך אחד..
אפשר להשתגע מהתוכן המשעמם.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש ויש...
אגב אני לא ממליץ לאף מוכר שיש לו דירה טובה שתיחטף בקלות לפנות למתווך...
אל תדאג הם ירוצו אחריך בלי שתצטרך להוציא אפילו סנט אחד...
הם רצו. העדפנו להרוויח 5.000 ש" יותר, והקונים ירוויחו 15.000 ש"ח, מאשר שהמתווך יקבל את זה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
חכם מאוד...
אגב זה נראה ששמת עין על מקצוע התיווך...
זה לא כזה נוצץ...
אהה. לא נוצץ חוץ מהמשכורת.
בהנחה שאחרי עבודה נורא מאומצת סוגרים רק דירה אחת, הרווח הוא בין 20-30 אלפף שקל. משהו בקטנה, ככה.
וזה רק אם מצליחים לסגור דירה בודדת.
אני לא אלך על זה, כי זה לא מתאים לאופי שלי, וחשוב לי לעבוד שמשהו שאני נהנית בו. אבל זה לא נכון הצורה בה אתם מציגים את הדברים. לא נכון ולא הוגן.
מתווכי אנשים (שדכנים, בלע"ז), עובדים הרבה יותר קשה, ולא נוגעים בשולי הרווחים שלכם. אגרה? אפילו לא פרומיל מהרווחים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
על סמך מה את אומרת את הדברים הנ"ל
זה נראה שעסקת פעם במקצוע הזה אני ממש לא מתחבר למה שאמרת...
על סמך השטח שצועק את דברו.
צאו ממשבצת התיווך שמצדיקה את העלאת המחירים המטורפת ותסתכלו על השוק הכללי.
אין עוד שום מקצוע שככה קפץ בלי פרופורציה לכלום. בלי שום הכשרה נוספת, בלי שום הגיון והסבר לגביית המחיר.

צאו מהמשבצת של תיווך הדירות ותנסו לראות את עמל השדכנים שזה הרבה יותר טרטורי דעת, והרבה יותר קשה להוציא משם משהו - והמחיר חצי ממחיר תיווך דירות, ופחות מכך.

רוצים להרוויח הון? בכיף. גם המדינה משיתה מיסים. אבל אין עניין לטייח עובדה ומציאות

עבודה ברגע

משתמש פעיל
שלא תביני לא נכון אני לא מזלזל בעבודת השדכנים אדרבה אני חושב שמגיע להם לפחות כמו שמגיע למתווכים...
אני חושב שאנחנו סתם טוחנים מים אני לא מכיר מקרוב את מקצוע השדכנות ואת לא מכירה את מקצוע התיווך.
בכל אופן אני נשאר במשבצת שלי...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני האחרון שרוצה לעצבן מישהו. ומחילה מכך מתווך/ת שמתעצבן/ת למקרא האשכול.

באמת שמעניין אותי אם יש מתווכים שמסכימים לסבר את אוזניי הכרויות, למה המחיר הנ"ל בגין העבודה הנ"ל.
מה ההצדקה.
סקרנות, באמת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה