עדכון אליכם, אנשי הנגינה: מהו הכלי המוסיקלי הנעים ביותר לאוזניכם?

אליכם, אנשי הנגינה: מהו הכלי המוסיקלי הנעים ביותר לאוזניכם?

• קלרינט של השווער

הצבעות: 60 25.9%
  • סקסופון של הדודה

הצבעות: 15 6.5%
  • כינור של הנכד המוכשר

הצבעות: 70 30.2%
  • תופים של השכנים המופרעים

הצבעות: 12 5.2%
  • מנדולינה של גבאי בית הכנסת

הצבעות: 6 2.6%
  • עוד של מיימון מהמועצה

• מפוחית פה של חפציבה מהספריה

הצבעות: 4 1.7%
  • חלילית שהילדה קיבלה בגן

הצבעות: 9 3.9%
  • גיטרה של ברסלבר

הצבעות: 44 19.0%
  • חצוצרה של מוזיאון ישראל

• סה"כ מצביעים
    232

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא התייחסתי לויכוח איזה כלי יותר קל, זה נראה לי כמו להחליט אם תות יותר טעים או שוקולד.
התכוונתי שלקחת את הפלמנקו בתור הוכחה לכך שגיטרה היא כלי קשה, זו דמגוגיה זולה.

אחת משם

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא התייחסתי לויכוח איזה כלי יותר קל
נזכיר מה הלך פה?
לא יודע מי החליט שכינור הכי קשה!
מי שהחליט שגיטרה זה קל...
זה הקב"ה שהחליט לברוא כך את העולם.
על זה התכוונתי!
אני לא אומרת שגיטרה יותר קשה מכלים אחרים,
כי זה לא נכון, כל כלי יש בו את הקושי שלו.
אבל להגיד שזה כלי קל, זה לא נכון!
קל לנגן ליווי בסולם Am/C
חוץ מזה? רוב אלו ש"מנגנים" בגיטרה לא ממש יודעים לעשות...

הובן מה התכוונתי?

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הלכתי על זה.
כינור הוא כלי מלודי, כל ילד בן 7 יכול לשמוע אם זה מזייף או לא.
פסנתר הוא כלי הרמוני, אין סוף למה שאפשר להוציא ממנו, וחייבים אוזן מוסיקלית ברמות.
אא"כ מנגנים סולו, ולא על זה מדובר.
יש איזה דיסק של ירון גרשובסקי שמנגן נטו פסנתר אבל עם קצב והכל מי שישמע את זה יבין על מה מדובר!
בכללי הוא מנגן שיר מהיר סולו אקורד וקצב בו זמנית!!!!
אין דבר כזה בשום כלי!!
מרוב קלידנים שהאורגן עושה להם 90 אחוז מהעבודה. ומוסיפים איזה חצי אקורד חי בשירים שקטים, שכחנו מה זה פסנתר...
עוד דבר שיש בכלי הזה, פסנתר זה הכלי ש"כביכול" הכי פחות שומעים אותו בתזמור או בדיסקים....
[לאדם לא מוזיקלי כמובן.... שיודע אולי לנגן על כינור או על קלרינט.... אני מכיר כמה כאלה....]
כי הוא רקע ואוירה ופחות סולו.
אבל כשהוא חסר כולם מבינים מה שהוא עשה....וגם לא תמיד.
העליתי כאן משהו של ירון בקטנה יש דברים הרבה יותר מורכבים.

קבצים מצורפים

• ירון גרשובסקי-חב''ד - 01. ניגון מיכאל דבורקין.mp3
    5.7 MB · צפיות: 51
נערך לאחרונה ב:

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יש איזה דיסק של ירון גרשובסקי שמנגן נטו פסנתר אבל עם קצב והכל מי שישמע את זה יבין על מה מדובר!
יש משהו במקצב של השיר בהתחלה שקצת צורם לי, אני צודק?

חוץ מזה, שמה שאמרו על כינור שהוא קשה זה בגלל הבדל יחיד- ההתחלה שלו. בפסנתר - תתן לכל ילד בן 7 לנגן 'יונתן הקטן' - והוא יידע, אבל בכינור, הוא צריך להתאמן המה שעות טובות עד שיידע רק להוציא כמה צלילים מהכינור, וזה מתיש ומייאש.

חוץ מזה בכינור (עד כמה שידוע לי) אתה חייב לשלוט בסולמות כדי להתחיל לנגן (אא"כ מישהו לימד אותך איזה שיר מסויים, אבל אני מדבר על לקרוא תוים), ובפסנתר- אתה צריך לדעת רק איפה הפתיחה של המפתח סול, ולנגן. הרי זה לא סוד שעל אורגן שהוא בנוי על אותו עיקרון נגינה - כל ילד שקצת מתעסק, יודע לנגן בו. משא"כ בכינור.

אגב, האם בפסנתר יש שימוש ברבעי טונים כמו שיש בכינור?

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש משהו במקצב של השיר בהתחלה שקצת צורם לי, אני צודק?

חוץ מזה, שמה שאמרו על כינור שהוא קשה זה בגלל הבדל יחיד- ההתחלה שלו. בפסנתר - תתן לכל ילד בן 7 לנגן 'יונתן הקטן' - והוא יידע, אבל בכינור, הוא צריך להתאמן המה שעות טובות עד שיידע רק להוציא כמה צלילים מהכינור, וזה מתיש ומייאש.

חוץ מזה בכינור (עד כמה שידוע לי) אתה חייב לשלוט בסולמות כדי להתחיל לנגן (אא"כ מישהו לימד אותך איזה שיר מסויים, אבל אני מדבר על לקרוא תוים), ובפסנתר- אתה צריך לדעת רק איפה הפתיחה של המפתח סול, ולנגן. הרי זה לא סוד שעל אורגן שהוא בנוי על אותו עיקרון נגינה - כל ילד שקצת מתעסק, יודע לנגן בו. משא"כ בכינור.

לשמוע את הקטע של ירון ולדבר על יונתן הקטן שילד קטן מנגן???
יונתן הקטן שילד מנגן בפסנתר זה אחד חלקי 10.000 אם לא פחות....
ממה שאפשר לעשות בפסנתר!!!!!!!!!!!

נערך לאחרונה ב:

>השראה<

מיתוג | אסטרטגיה | עיצוב, אפיון, וקידום אתרים
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הלכתי על זה.
כינור הוא כלי מלודי, כל ילד בן 7 יכול לשמוע אם זה מזייף או לא.
פסנתר הוא כלי הרמוני, אין סוף למה שאפשר להוציא ממנו, וחייבים אוזן מוסיקלית ברמות.
אא"כ מנגנים סולו, ולא על זה מדובר.
טוב ממש לא
שמעתי פעם את אביהאל מנגן את אותו שיר ב4 וריאציות שונות שאף אחת מהם היא לא המלודיה הקלאסית של השיר והכל תוך ריצה על כל הכינור במהירות האור ועם הרעידות על כל נגיעהשזה פשוט מדהים
וממש לא כל ילד בן שבע יודע אם הוא מזייף או לא
גם אנשים מקצוענים יכולים לפספס רבעים וכש שמיניות

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בפסנתר הלבנים הם שלמים והשחורים חצי אין רבעים במקלדת רק בפסנתר חשמלי או אורגן

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בפסנתר הלבנים הם שלמים והשחורים חצי
לא מדוייק.
אם בין שני קלידים לבנים יש קליד שחור אז המרחק בין הלבנים הוא טון,
אבל אם אין (סי-דו ומי-פה) אז המרחק הוא חצי.
בעצם, בין כל שני קלידים צמודים במקלדת יש חצי טון.

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לשמוע את הקטע של ירון ולדבר על יונתן הקטן שילד קטן מנגן???
אל תזלזל ב'יונתן הקטן', אפשר להוציא מהקטע הזה דברים מטורפים בפסנתר... :)
לעצם הקטע של ירון גרשובסקי: חוץ מהענין שירון הוא פסנתרן מחונן גם בג'אז וגם בקלאסי, מה שהוא מוציא כאן מהפסנתר זה מדהים אבל לא מתקרב לרמה של יצירות קלאסיות קשות באמת לפסנתר. (שאגב גם אותם הוא מבצע)

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואלה זה מעניין הויכוח מה יותר קל פסנתר או כינור....;)
אני רוצה לקחת צד
יש משפט מוכר אצל חובבי המוזיקה הקלאסית :מוצרט זה הכי קל לילדים והכי קשה למבוגרים
מי שמכיר מכיר ומבין
אבל למי שלא שמע אף פעם אני אסביר מוצרט יש לו שירים קליטים מאד עם קו מאד קליט וברור (יחסי למוזיקה הקלאסית) ולכך כל ילד יכול להתיישב על הפסנתר ולנגן בערך טורקיש מארש... או לנגן כמעט את הסימפוניה ה40 שלו
אבל מגיע יום והילד נהיה בוגר והוא מתחיל להבין שהוא לא שמע את העומק של הטורקיש מארש ופספס 99 אחוז מהעסק ואז הוא מתחיל להתעמק ולשמוע ולנגן ע"פ תווים וכו' ואז מוצרט זה הכי קשה ומורכב

לעניננו פסנתר מול כינור ברור שלגעת בפסנתר ולסחוט ממנו איזה זיוף של יונתן הקטן יכול כל אחד ואפי' להתאמן על שיר חופה הקלאסי ולאט לאט הוא יוכל לזייף את ההקדמה של נפשי...
אבל הוא לא נגע בפסנתר יום אחד הילד גודל והוא שומע בטעות חלק קטן מהקונצ'רטו השלישית לפסנתר של רחמנינוב ומתחיל להבין שפסנתר הוא לא אחד מהאפקטים של האורגנית....

אקיצור עם פסנתר הכי קל להתחיל אבל ברגע שאתה נחשף לעומק שלו אין סוף לאיפה שאפשר להתקדם איתו והאתגר גודל וגודל
כינור אני לא חושב שזה קל להתחיל אבל הוא יותר מוגבל אחרי שפרצת את מחסום הדיוק אתה כבר על המסלול אפי' שיש לך עדיין הרבה לאיפה להתקדם

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הילד גודל והוא שומע בטעות חלק קטן מהקונצ'רטו השלישית לפסנתר של רחמנינוב
קלי קלות ;)
אקיצור עם פסנתר הכי קל להתחיל אבל ברגע שאתה נחשף לעומק שלו אין סוף לאיפה שאפשר להתקדם איתו והאתגר גודל וגודל
זה נכון בפסנתר ונכון בכינור ובכל כלי. אין שום כלי קל באמת, להיות מקצוען דורש התמדה, כישרון, שעות של אימונים ונסיונות וכו'. גם אין שום כלי שלא שברו בו שיאים של וירטואזיות. (הקפריסים לכינור של פגניני כדוגמא) בכל פעם שנראה שהגיעו לגבול, הגיע מישהו ופרץ אותו לכיוון מעלה.
גם הכנר המתחיל יחטוף הלם כשישמע את הקונצרטו לכינור של מנדלסון (אם לא - כנראה שאפילו לא התחיל) הלוואי שעל ההתחלה הוא היה כבר על הדרך לשם. רחוק מאוד!

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מה שקשה בכינור זה הדיוק בתוים, שאין הבדל ברור בין התוים חצאי תוים, ורבעים (דהיינו חצי דיאז, שאין בפסנתר). והאחיזה בקשת, מה שא"כ בפסנתר.
בוודאות זאת לא הבעיה.... (אולי לילד קטן בשנים הראשונות, אבל אם במקצוענים עסקינן-לא זה)

אתם מגיעים מתימן/ מצרים?!
למידה נכונה לא נתקלת כלל ברבעי טונים! ברור שצריך דיוק מירבי ואין שחור לבן- תרתי...
כדי להגיע לרבעי טונים טובים צריך למידה מיוחדת (פעם אגב חיפשתי מורה לתחום... התייאשתי)
בסוגריים בלי להעליב את הבריות המנגנות בפסנתר
פסנתר נקרא לעומת כינור כלי מזייף- ולא קשור למנגן עליו (אוכל לברר ציטוט של מי)
ההסבר הבהיר הוא שבפסנתר לא נראה הבדל בין A# לBb וכן הלאה...

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
פסנתר נקרא לעומת כינור כלי מזייף- ולא קשור למנגן עליו (אוכל לברר ציטוט של מי)
ההסבר הבהיר הוא שבפסנתר לא נראה הבדל בין A# לBb וכן הלאה...
בכל כלי אין הבדל בין A# לBb ההבדל הוא בסולם ובתו שצריך להיות ולפי זה נקרא התו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה