איש את רעהו יעזרו!!!

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חסר לי כאן משהו...
פחות מכיר את זה באופן אישי אלא מתייחס רק לעובדות שאת מציינת (שהן, אגב, נשמעות הגיוני מאוד) - מעסיקים מפחדים לקחת חרדיות (לא מודרניות) בגלל שהן עוף מוזר.
אני חושב שהשאלה הראשונה צריכה להיות - האם זה נכון בכלל, האם הפחדים האלה מבוססים. ואז לפעול בהתאם לזה ולהציע פתרונות מתאימים יותרים.

אם יש בסיס רציני להניח שמועמדת לא תשתלב מבחינה חברתית בצוות ולא תתחבר ל״תרבות״, עם כל הצער שבדבר אני מאוד אבין את המעיסק. זה די טיפשי לקחת לצוות מישהו ״לא זורם״. ומה לעשות, רוב המנהלים לא טיפשים.
ואגב, אני לא חושב שזה קשור לרמה הרוחנית (כאילו שמישהו יותר מודרני יותר מתאים, ומישהו יותר אדוק פחות מתאים) - זה קשור לזרימה. לא יודע איך להסביר יותר.
אני חושבת שזה נקודה קריטית
התראיינתי בכל כך הרבה מקומות וסגנונות, שאני אף לא נתקלתי בהרגשה שפסלו אותי על חרדיות
כלומר, את יכולה להיות חרדית ירושלמית עם מטפחת אבוקדו (מה זה) אבל זורמת, נעימה, עם ביטחון עצמי
או להיות קפוצה, סגורה, במין מגננה כזאת של אני חרדית ואתה חילוני, ולהקפיד בלחץ לא לחייך יותר מידי, ולא ולא..

הכרתי אחת שהיתה במטריקס גלובל במודיעין עילית, ר"צ בדיקות, ועברה אלינו. צדיקה אימא ל6+
היא הייתה שופעת כ"כ, מלאת מרץ, שמחת חיים ולא היה אחד שחשב למדוד אותה לפי החרדיות.
היא יכלה להיות אוצר לכל מקום עבודה, מבחינת מוסר עבודה יצירתיות
אבל היא בעצמה בחרה שלא ועזבה לטובת מקומות חרדיים יותר (נושא למקום אחר)

ומה שאמרו על הרוסים, זה כ"כ נכון. אצלינו הרוסים לא מגיעים אפילו להשתלמות באילת 3 ימים.
הם מצליחים להתחמק מהכול, יש להם בדיחות משלהם על הישראלים ויש עוד התבדלויות.

וכן, חרדיות עדיין עם מוסר העבודה הגדול המפורסם. בגלל הגזל!
כשמנהל שלנו דיבר על זה שהוא סומך עלינו שלא נעשה כביסה במקום לעבוד, פשוט צחקתי.
הלוואי שהמצפון שלי - שכל היום מזכיר לי את הימים נוראים שאני אצטרך להתחרט על הגזל הזה
או האמונה שלי שאין ברכה בכסף גזול- היה מאפשר לי
אין את זה אצל אף חילוני בעל מוסר ככל שיהיה.
גם הוורקוהוליסטים, מעניין אותי לשאול אחד כזה, מה קורה שזה מגיע לעניין של שעה לפה שעה לשם, או בזמנים מתים, ובמיוחד בעידן העבודה מהבית

מה שכן, יש הרבה חרדיות שבאמת לא מתאים להם העניין של קריירה והם ראש קטן ואולי זה עושה רושם לא טוב על השאר. ואם יש אחת טובה, אומרים לה שהיא לא כמו כל החרדים, מכירים?
(כמו שהם פוגשים חרדי אחד על אחד ונהנים לדבר איתו, אבל אה, אתה לא כמו כולם
לא, אני כן, פשוט לא יצא לך להכיר.)

Foo Bar

משתמש מקצוען
:):):):)צריכים לקבל כמו שאני!!!
עבודה זה חלק מהחיים לא כל החיים ונראה לי שלא אשנה את המסורת בשביל עוד 2000 ש"ח
צריכים לקבל אותך, אחר כך תהיי מי שאת...
הבעייה היא רושם ראשוני. רושם לא מתקבל כתוצאה חשיבה מושכלת, הוא בהחלט עשוי להיות מושפע מסטריאוטיפים ומדעות קדומות של המראיין בהתבסס על המראה הראשון של המרואיין. מה שנקרא "אפקט ההילה".
לכן לדעתי כן כדאי להשקיע ב"יחצנות" בראיונות, כדי לוודא שהאישיות והיכולות שלך ישאירו רושם על המראיין, ולא המראה החיצוני.
אני משתדלת קצת יותר לחייך, להראות נכונות והתלהבות, you know the deal
ראיון זה אודישן לכל דבר. אל תהיי פסיבית ("הם צריכים לקבל אותי"). אלא - אני אגרום להם לרצות לקבל אותי...

esther3

משתמש רשום
לא מספיקה אי הקבלה לעבודה שנחנו עוד תולים את זה במראנו?!
אף אחת מאיתנו לא באמת חושבת שמראה חיצוני הוא זה שימנע מהפרנסה להגיע אלינו...

ובענין הפאה והכובע-
@שפריצרית @s2061 גם אני עובדת במתחם שכולל כמה בניינים גדולים, ויש אצלנו עובדת חסידית יחידה במראה קלאסי - עם כובע על הפאה :)
כנראה שבכל מקום יש אחת כזו..
דווקא לא נראה לי שמרימים גבות אבל כן כולם מכירים אותה- מראה שונה נחרט בראש,

תארי לעצמך שהיית בגובה 2 מטר או לחילופין גמדה, או כל העולה על הדעת שגורם להרמת גבה - לא היית מתקבלת פחות למקומות עבודה... (מקסימום יכול להיות שמסטגמטים אותך כמו המישהי הקודמת שראו בגלגול הזה)

ועוד משהו - ברור שהחסידות עם הכובע הן מיעוט בענף, אין מגמות תיכנות בסמינרים החסידיים.. איפה הן למדו את זה? במסלולים מקוצרים וכדו' :)
לעומת אלפי מתכנתות חרדיות שהשוק מכיר מזה שנים ורגיל למראה שלהם

נערך לאחרונה ב:

להקליד

משתמש פעיל
אני חושבת למקד שיש כאן שתי נושאים:
על הנושא הזה:
באה התגובה:
צריכים לקבל אותך, אחר כך תהיי מי שאת...
אבל הדגש של @הנדסאית_תוכנה היתה דווקא במשפט הבא:
לא אשנה את המסורת בשביל עוד 2000 ש"ח
כלומר היא רואה בזה לא רק משהו טכני של להגיע לראיון בצורה כזו או אחרת
ולכן היא קובעת בגאוה שהיא לא תשתנה ולא תשנה בשביל זה
בגלל ש:
עבודה זה חלק מהחיים לא כל החיים
בקיצור הנושא הוא האם הלבוש המסויים הזה הוא נושא עקרוני יותר מאשר טכני
כך אני מבינה את הנדון מקווה שהבנתי נכון
כמובן שכל אחת צריכה לעשות לפי איך שהיא רואה את הדברים מצידה
רציתי רק לחדד

הנדסאית_תוכנה

משתמש צעיר
אבל אם זה נראה לך שזה מרתיע אותם אז
אולי כדאי לבא פחות בולטת...
תביני חמודה!
כשהתקשר אליי להגיד שזה משהו אישי שאי אפשר להסביר
רציתי לשאול אותו מה יפה עם מכנסים מלא חורים ולמטה חוטים שזה נראה שמישהו קרע את זה בחמה..
אבל לא שאלתי..

רב פעלים

משתמש מקצוען
עבודה זה חלק מהחיים לא כל החיים ונראה לי שלא אשנה את המסורת בשביל עוד 2000 ש"ח
כל מילה את ממש צודקת, ולצערנו כשמתחילים לשנות משהו לא יודעים איפו זה ייגמר,
אגלה לכן : רחוק מאד מהכרות אישית
, אבל מנסיון כשמכניסים אותנו לעבודה גם הבאה תהיה חרדית, פשוט המוסר עבודה שלנו מכסה גם כל החופשת לידה... ועוד משהו, הרי אין לנו סמארטפון
מקווה
והרי שחסכנו 40% מהזמן שמבוזבז בהסחות דעת לפי מחקרים בעולם החופשי.

אהרון לייב

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
זה בד"כ בגלל חוסר הידע / תואר שאין לחרדיות!

לומדים בסמינרים רק עד שלב מסויים.
וזה לא תלוי בראש פתוח או מודרניות,
מי שמאד מוכשרת תתקבל גם אם לא למדה את זה בסמינר!

הנדסאית_תוכנה

משתמש צעיר
עוד משהו - ברור שהחסידות עם הכובע הן מיעוט בענף, אין מגמות תיכנות בסמינרים החסידיים.. איפה הן למדו את זה? במסלולים מקוצרים וכדו' :)
לעומת אלפי מתכנתות חרדיות שהשוק מכיר מזה שנים ורגיל למראה שלהם
סליחההההההההההה!!!!!!
אין מספיק אנשים שהם בסגנון מסוים והתחתנו עם סגנון קצת יותר אדוק????
מי אמר לך שלא למדתי \הם במסלול ארוך?
למדתי אווההה כמו כל מתכנתת שלומדת בסמינר במגמת ה ו ז

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה