איש את רעהו יעזרו!!!

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
בתקופה זו מעסיקים חילוניים לא ששים להעסיק חרדים
על אף האמינות,השכר הנמוך שמשלמים להן,
כיון שיש רתיעה מהדבקות של הנגיף.
גם הבנות/נשים שעובדות כיום במקומות מעורבים
הועברו,ברובן, לעבודה מהבית מחשש זה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רק ברגע שראו איך אנחנו נראים בלי קוקו ארוך...
עקמו עין ....
והם אומרים שזה לא בגלל מקצועי אלא משהו אישי שהם לא יכולים להגיד והמבין יבין....
דברים כאלה צריכים להקליט ולשלוח לבית הדין לעבודה שיבדקו האם זה חוקי. זה פשוט מקו ם כל העניין הזה.
אם לא שמעתם דברים מפורשים (שזה בגלל איך שאת נראית) לא הייתי ממהר להסיק מסקנות.
לפני יומיים הגיע אלינו להתראיין מישהו. סופר-תותח. עבר את כל השלבים בהצלחה ממש. מאוד התלהבו ממנו.
אבל בשיחה המסכמת הוא פתח קופסת סיגריות והתחיל לעשן וגם דיבר בצורה לא הכי מכבדת.
לא לקחו אותו.
יתכן שהוא חושב עכשיו לעצמו: אחרי שעברתי את הראיון בצורה כזו מבריקה, למה לא לקחו אותי. בטח זה בגלל שאני נמוך, או בגלל שאני ג׳ינג׳י או בגלל שאני ספרדי. צריך ללכת לבית הדין לעבודה.
כאשר הסיבה האמתית היא שונה לחלוטין.

בני ג.

משתמש רשום
כידוע לכולם שהחרדיות שלומדות תיכנות מאוד מאוד קשה למצוא עבודה:(:(
לא בגלל שאין משרות בתיכנות!!!
אלא בגלל כי אנחנו חרדים ובמקומות החילונים שכן מסכימים לקבל חרדיות הן בעיקר מודרניות!!
אם רק תפתחו את פורטל וכודמה תראו שיש מלא משרות במעורב והחילונים פוחדים !!
לקחת חרדים כי הם חושבים שאנחנו עוף מוזר ואני יודעת את זה בפירוש מכמה וכמה מראיינים!!!
עכשיו אני רוצה להציע כמה דברים ונראה את תוגבת הקהל!
1.כל מי שכבר עובדת כמה שנים במקום אחד ויש לה קשרים עם המנכלים שיועיל בטיבו לדבר איתם
שיקחו את המשרות שמיועד למעורב... לפחות 3 משרות לחרדים!!
כמובן לדבר בעין יפה שהחרדים עובדים הכי טוב ולא עושים דברים אחרים באמצע!!
2.לדבר עם חברי הכנסת החרדים להגיש הצעת חוק שכל מי שיתחיל להעסיק חרדים יקבל מילגה מ"הוועדה לקידום חרדים בתעשיה" זה כנראה יהיה מאוד יעיל!
מי שיש לו רעינות איך לעשות את זה אשמח מאוד שתכתיבי כאן
תודה רבה לכולם
ואם זה יצליח יהיה זה שכרי!
סליחה שאני אומר כך אבל למה לא לעשות את הציבור החרדי כמו חילונים חרדי זה עד הסוף

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני מכירה הרבה בחורות סמינר שעובדות במקומות חילוניים.
וזה לא קשור למודרניות אלא לראש פתוח.
גם לא
מכירה הרבה שגמישות בנושא, אם יתנו להם אפשרות לישיבה נפרדת וחסימה.
והם עם מראה מאד מאד חרדי, וממש לא מודרניות ואפילו לא ראש פתוח
כך שאולי יש מקומות שמסתייגים מעובדת חרדית אך רוב המקומות ממש ממש לא..
גם לדעתי ומניסיוני
אני מדברת על משהו ללא תשלום שמי שכבר עובדת שיפנה בטיבו לבקש להעביר משרות לחרדים!
זה ממש לא עובד ככה
המשרות לא מוגדרות בשום חברה כ"משרות לחילוניים בלבד" ואם יש מקומות שמקצים משרות לחרדים - זה המצב הפחות טוב והפחות אידיאלי - כי הסיבה שהם עושים את זה זה כדי להוריד בשכר!!!!
המשרות הפתוחות בחברות הטובות פתוחות לכל מי שיציג מועמדות מתאימה, ואין קשר להשתיכות מגדרית ומגזרית
כמובן, הרבה משרות מאוישות ע"י חבר מביא חבר, וכל החרדיות שאני מכירה שעובדות במקומות מעורבים בהחלט שמחות להכניס קולגות חרדיות. אבל לא בכל מחיר - רק אם המועמדת מתאימה באמת.

esther3

משתמש רשום
כמובן, הרבה משרות מאוישות ע"י חבר מביא חבר, וכל החרדיות שאני מכירה שעובדות במקומות מעורבים בהחלט שמחות להכניס קולגות חרדיות. אבל לא בכל מחיר - רק אם המועמדת מתאימה באמת.
נכון מאד, אני אישית מתמודדת עם הפחד הזה להכניס חרדית ולגרום לחילול ה' .

לילי 1

משתמש מקצוען
צריך להבין שבתחום התוכנה העבודה היא בצוותות. יחסי האנוש והתקשורת חיוניים לאיכות העבודה.
אני מעריכה מאוד מעסיקים שמוכנים לתת לבנות חרדיות את האפשרות של ישיבה נפרדת ואינטרנט מסונן. זה לא תורם לעבודת הצוות אלה בהכרח פוגם בו. שלא לדבר על נשים שאינן פונות בשם פרטי או אולי אפילו קשה מכך- אינן שותפות באף הווי חברתי. לא סתם התחומים האלה מושקעים כ"כ בחברות תוכנה- זה משפר את התפוקה.
אני כמובן מעריכה עוד יותר את הבנות שעומדות בכל הניסיונות האלו, הן יודעות הכי טוב כמה זה לא פשוט ואת תג המחיר.
אבל צריך להבין שהאישה החרדית פועלת כך מתוך אמונה ושליחות. מה המניע של המעסיק? מה הוא פילנטרופ?
זה מאוד מורכב וכדי אולי למצוא פיתרון, אם בכלל קיים, צריך לראות את הבעיה בבהירות ולא לנופף באיכות העבודה והתפוקה של החרדית הממוצעת כי זה לא משנה את המשוואה. (שלא להזכיר את אפס האחיזה במציאות של אתוס האמינות של העובדות החרדיות, מבחינתי זו אגדת עם. מכירה סוסי עבודה אמיתיים שהעבודה עבורם היא משימת חיים ואף אישה חרדית, אפילו נשואה בלי ילדים, לא תוכל להתקרב לרמת המחויבות הזאת).

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
צריך להבין שבתחום התוכנה העבודה היא בצוותות. יחסי האנוש והתקשורת חיוניים לאיכות העבודה.
אני מעריכה מאוד מעסיקים שמוכנים לתת לבנות חרדיות את האפשרות של ישיבה נפרדת ואינטרנט מסונן. זה לא תורם לעבודת הצוות אלה בהכרח פוגם בו. שלא לדבר על נשים שאינן פונות בשם פרטי או אולי אפילו קשה מכך- אינן שותפות באף הווי חברתי. לא סתם התחומים האלה מושקעים כ"כ בחברות תוכנה- זה משפר את התפוקה.
אני כמובן מעריכה עוד יותר את הבנות שעומדות בכל הניסיונות האלו, הן יודעות הכי טוב כמה זה לא פשוט ואת תג המחיר.
אבל צריך להבין שהאישה החרדית פועלת כך מתוך אמונה ושליחות. מה המניע של המעסיק? מה הוא פילנטרופ?
זה מאוד מורכב וכדי אולי למצוא פיתרון, אם בכלל קיים, צריך לראות את הבעיה בבהירות ולא לנופף באיכות העבודה והתפוקה של החרדית הממוצעת כי זה לא משנה את המשוואה. (שלא להזכיר את אפס האחיזה במציאות של אתוס האמינות של העובדות החרדיות, מבחינתי זו אגדת עם. מכירה סוסי עבודה אמיתיים שהעבודה עבורם היא משימת חיים ואף אישה חרדית, אפילו נשואה בלי ילדים, לא תוכל להתקרב לרמת המחויבות הזאת).
בדיוק המסר שרציתי להעביר, אבל ניסחת את זה הרבה יותר טוב (ועדין). חן חן.

שפריצרית

משתמש מקצוען
אם יש בסיס רציני להניח שמועמדת לא תשתלב מבחינה חברתית בצוות ולא תתחבר ל״תרבות״, עם כל הצער שבדבר אני מאוד אבין את המעיסק. זה די טיפשי לקחת לצוות מישהו ״לא זורם״. ומה לעשות, רוב המנהלים לא טיפשים.
זה נכון.
אבל בכל זאת, מנהלים פחות יירתעו להעסיק מהנדסים רוסיים אנטיפתים שעומדים כמו עציצים בהרמות כוסית וכד' ובאופן כללי מתנהלים מול המחשב בלבד ולא נוטלים חלק בהווי החברתי.
בנוסף למה שכתבת, יש רתיעה מובנית ממראה חרדי אדוק. (וגם ממראה מוסלמי אדוק, להבדיל.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה