בית חולים איפה ללדת בירושלים?

rivkar

משתמש מקצוען
יש למישהי נסיון עם ביות מלא בשע"צ?
כל הלידות שלי עד היום היו בעין כרם, הייתי מרוצה מאד מהמחלקה של אפס הפרדה, ואני מתכננת ללדת שם גם הפעם, אבל רוצה לשמוע גם על שע"צ למקרה שהלידה תצא בחמישי-שבת (יש משפחה במרחק הליכה משע"צ, לא מעין כרם).

כמה יולדות בחדר? החדר צפוף יחד עם העריסות או סביר?
האם יכולים לאפשר לבעל של היולדת השנייה לישון בחדר בלי אישור שלי?
האם בביות מלא התינוק נמצא כל הזמן עם האמא? אין בכלל זמנים שצריך לשים אותו בתינוקיה (לבדיקות למשל)?
יש בחדר את כל הציוד לטפל בתינוק?
ומה לגבי הארוחות? חדר האוכל במחלקה ויש מקום לעריסה?
ובמקלחת- יש מקום להכניס את העריסה (גם אם זה בדוחק, בעין כרם הצלחתי) או שצריך לחכות שמישהו יבוא לבקר/לבקש טובות מהאחיות/מהשכנה לחדר כדי להתקלח?

ושאלה על חדרי הלידה-
האם מאפשרים ליולדת להתאושש ולהתקלח בחדר הלידה שעה-שעתיים אחרי הלידה, או שמעבירים אותה מיד הלאה כדי לפנות את החדר?
לי יש
2 יולדות בחדר לי היה חדר מאדד מרווח הרגשתי ממש בסוויטה (הרבה יותר גדול מהדסה וגם יותר יפה)
היה ממש כל מה שצריך, התינוקת היתה איתי כל הזמן רק הבדיקה האחרונה לפני השחרור היתה התינוקיה (בנוכחות שלי)
שואלים אותך אשור אם השניה רוצה שבעלה ישאר איתה ואסור לו להתשמש בשרותים בחדר
ילדי בקורונה אז אכלתי בחדר אז לגבי האוכל היום פחות יודעת
לא זוכרת אם יש מקום במקלחת, לי היתה אחות נחמדה ששמרה, אבל נראה לי שהיה גדול ויש מקום בעקרון
הייתי בחדר לידה עוד איזה שעה אבל לא התקלחתי שם אלא בחדר
הייתי במחלקה ג אם אני זוכרת נכון

מקוה שעניתי לך על הכל - בקצור, היה מדהים ממש נהניתי ב"ה

אינסוף

משתמש מקצוען
יש למישהי נסיון עם ביות מלא בשע"צ?
לי יש *3 ב"ה :)
כל הלידות שלי עד היום היו בעין כרם, הייתי מרוצה מאד מהמחלקה של אפס הפרדה, ואני מתכננת ללדת שם גם הפעם, אבל רוצה לשמוע גם על שע"צ למקרה שהלידה תצא בחמישי-שבת (יש משפחה במרחק הליכה משע"צ, לא מעין כרם).
גם ביום חול יש שם יתרונות למחלקה
מאד היימיש גם הצוות ברובו דתי חרדי וגם היולדות
הייתי בד1 שזו מלונית חדש ויפה!
המחלקה רגועה מאד ויש צוות אחיות מדהים במיוחד!
כמה יולדות בחדר?
2
החדר צפוף יחד עם העריסות או סביר?
תלוי על איזה חדר נפלת...

האם יכולים לאפשר לבעל של היולדת השנייה לישון בחדר בלי אישור שלי?
בד"כ אם הבעל לא מסתובב והיולדת השניה לא מתלוננת
לא עושים בעיות.
אם תבקשי ישלחו אותו
(אבל תהיי הוגנת- שגם בעלך לא יהיה, כן?)
האם בביות מלא התינוק נמצא כל הזמן עם האמא? אין בכלל זמנים שצריך לשים אותו בתינוקיה (לבדיקות למשל)?
לבדיקת רופא את מוזמנת איתו לתינוקיה
הבדיקה היתה בנוכחותי
שאר הבדיקות- סקר, סוכר, משקל וכו' בחדר שלך.
יש בחדר את כל הציוד לטפל בתינוק?
כן.
משותף לך וליולדת השניה
ומה לגבי הארוחות? חדר האוכל במחלקה ויש מקום לעריסה?
כן.
נכנסים עם העריסה לחדר האוכל
ובמקלחת- יש מקום להכניס את העריסה (גם אם זה בדוחק, בעין כרם הצלחתי) או שצריך לחכות שמישהו יבוא לבקר/לבקש טובות מהאחיות/מהשכנה לחדר כדי להתקלח?
במקלחת צפוף מאד לעריסה אבל אפשרי.
בד"כ האחיות נחמדות ומסכימות לשמור על התינוק בזמן הזה
ושאלה על חדרי הלידה-
האם מאפשרים ליולדת להתאושש ולהתקלח בחדר הלידה שעה-שעתיים אחרי הלידה, או שמעבירים אותה מיד הלאה כדי לפנות את החדר?
לא נראה לי
אבל לא ניסיתי.
בד"כ עמוס מדי

והעיקר שיהיה לך בשעה טובה ומוצלחת!
בבריאות ובקלות!

מלידה תשיעית ובנסיבות מיוחדות אפשר לבקש לילה בבית החלמה

עריכה: נראה לי אבקש אחוזים.
יצאתי מפרגנת ממש.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא נכנס לעצם העניין. רק יודע בשם הרב אלישיב זצ’’ל שאמר ללדת בשערי צדק בכל מצב בגלל שהם שומרי שבת ובזכות זה יש להם סייעתא דשמיא.

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
שערי צדק
ממש שיכנעו אותי ללכת כבר לחדר לידה
זה גם החיסרון שלהם
למה לדחוף זירוז כשלא חייבים
בעבר הייתי שם וממש שיכנעו אותי לקחת זירוז כי החדרי לידה הו ריקים
ובסוף זה ניגמר בניתוח
מה העניין להמליץ על זירוז כשזה לא נצרח זה ממש לא מקצועי בעייני

זעליק

משתמש חדש
לא מבינה למה מדברים פה כמעט רק מעין כרם ושערי צדק לדעתי הכי טוב זה הר הצופים
קרוב יותר מעין כרם
שירות אחלה - חדר מיוחד לבעל ברוב חדרי הלידה
בשבת יש שם אוכל למטה בחדר אוכל של אנשים שמביאים כל שבוע
בפרט אם יש חשש לפגות אז זה מהפגיות הטובות בארץ

Ayala12345

משתמש פעיל
זה גם החיסרון שלהם
למה לדחוף זירוז כשלא חייבים
בעבר הייתי שם וממש שיכנעו אותי לקחת זירוז כי החדרי לידה הו ריקים
ובסוף זה ניגמר בניתוח
מה העניין להמליץ על זירוז כשזה לא נצרח זה ממש לא מקצועי
לאהמליצו על זירוז
שאלו אותי אם אני רוצה אפידור!!!

Ayala12345

משתמש פעיל
זה מחלקה של יחס אישי לתינוק או לאמא תלוי מה קרה בלידה והאם התינוק צריך יותר השגחה או האמא
בדר"כ שמים שם מי שילדה בניתוח
מה?????
ממש לא שמעתי על זה
לא ילדתי בניתוח
והתינוקת היתה בסדר לגמרי

חנלי פרידמן

משתמש חדש
אשמח לקבל חוות דעת על לידה בבית חולים שערי צדק או עין כרם, שמעתי שמאז שביקור חולים נסגר שערי צדק מפוצצים ואין להם פניות לכל היולדות. אשמח לשמוע מנשים שילדו לאחרונה בשערי צדק או עין כרם. ומה הכי מומלץ.

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני ילדתי בשבוע שעבר בש"צ
האמת לא הייתי כ"כ מרוצה ,השאלה אם זה היה בגללם? אני לא יודעת
הם טענו שהגעתי מוקדם מדי (רציתי להספיק GBS וגם אני לא גרה בירושלים) והייתי צריכה ממש לשכנע אותם שאני יולדת בשביל שיעבירו אותי לחדר לידה
אני ב"ה לידה 7 ולא משעמם לי בחיים. אם אני אומרת לכם שאני בלידה אז תאמינו לי. אמרתי שאני מסכימה לקבל אנטיביוטיקה פעמיים העיקר תתנו לי-אמרו שאלו הנהלים ואין אפשרות
שלחו אותי לחכות לUS כחצי שעה עם צירים ,לא האמנתי שזה קורה לי לשבת בתור ,לחכות לUS
בסוף הייתי 20 דק' בחדר לידה וכמובן לא הספקתי אנטיביוטיקה ולא אפידורל למרות שאמרתי להם שאני יולדת מהר בד"כ
הם מתייחסים יפה בקבלה וכאילו מבינים אבל לא זזים מהכללים שלהם
המיילדת שיילדה אותי היתה נחמדה מאד וממש עזרה לי
במחלקה היה בסדר גמור הייתי בביות מלא,ד1,היה נחמד, האחיות התייחסו נפלא והאוכל היה סביר- (אני מפונקת)

אבל פעם הבאה אני חושבת שלא אקח ביות מלא כי אפילו להתקלח או לשירותים הייתי כל הזמן בלחץ שהיא תבכה ורציתי לקנות לעצמי משהו ולא היתה אפשרות (בעלי כהן וכל פעם שהוא הגיע היתה אזהרת כהנים)

חנלי פרידמן

משתמש חדש
אני ילדתי בשבוע שעבר בש"צ
האמת לא הייתי כ"כ מרוצה ,השאלה אם זה היה בגללם? אני לא יודעת
הם טענו שהגעתי מוקדם מדי (רציתי להספיק GBS וגם אני לא גרה בירושלים) והייתי צריכה ממש לשכנע אותם שאני יולדת בשביל שיעבירו אותי לחדר לידה
אני ב"ה לידה 7 ולא משעמם לי בחיים. אם אני אומרת לכם שאני בלידה אז תאמינו לי. אמרתי שאני מסכימה לקבל אנטיביוטיקה פעמיים העיקר תתנו לי-אמרו שאלו הנהלים ואין אפשרות
שלחו אותי לחכות לUS כחצי שעה עם צירים ,לא האמנתי שזה קורה לי לשבת בתור ,לחכות לUS
בסוף הייתי 20 דק' בחדר לידה וכמובן לא הספקתי אנטיביוטיקה ולא אפידורל למרות שאמרתי להם שאני יולדת מהר בד"כ
הם מתייחסים יפה בקבלה וכאילו מבינים אבל לא זזים מהכללים שלהם
המיילדת שיילדה אותי היתה נחמדה מאד וממש עזרה לי
המחלקה היה בסדר גמור הייתי בביות מלא,ד1,היה נחמד, האחיות התייחסו נפלא והאוכל היה סביר- (אני מפונקת)
את לא הראשונה שאני שומעת. אני לקראת לידה חמישית ואני מאוד מתלבטת כי מדברים על שערי מאוד לא טוב אני רגילה ללדת רק בשערי צדק אז קשה לי לשנות מצד שני אני מאוד חוששת עקב השמועות.

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ממה ששמעתי מכמה קרובות שילדו ממש בשבועיים האחרונים,
התשובה לשאלה הזו שונה מתמיד ורלוונטית במצב הזה מאי פעם.

ממה שהבנתי מהם שע"צ הוא בית החולים היחיד עכשיו שלא מקבל עכשיו ערביות ללידה!
ובכללי גם במצב בטחוני רגוע , בחיים לא ישימו שם ערביה עם יהודיה באותו חדר.
בהדסה מקבלים ערביות ללידה עכשיו,
ולא לגיטימי בכלל לבקש לא להיות עם ערבים ((יגידו לך "גזענות"),
מה שאומר שקורה מצבים שערביה עם יהודיה באותו חדר.
אבל, בגלל בגלל המצב הבטחוני שרובם מעדיפות עכשיו שע"צ,
אז יש עומס מטורף מטורף על חדרי הלידה.
וממליצים להרשם הכי מהר שאפשר ללידה כדי שיסתכלו עלייך בקבלה בכלל.
לא נכון.
בהדסה הר הצופים
ביקשתי. התנצלו מאד שזה קרה. והעבירו (אותה) חדר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה