איך נהוג לתמחר הדמיה בסיסית לדירה סטנדרטית?

רבקה-עיצוב פנים

משתמש רשום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום וברכה,
אני מבצעת הדמיות מזה תקופה ארוכה,
אבל אף פעם לא בדקתי ממש איך מתמחרים בשוק.
לפעמים אני יוצאת נפסדת מהפרויקט,
והעבודה ביחס לתשלום לא שווה.
:)
איך לתמחר לדוגמא הדמיה של דירה בסיסית (עד 100 מ"ר),
שיש צורך למדל: סלון+מטבח +פ.אוכל
והלקוח רוצה 4 תמונות סה"כ מתוך החלל.

בנוסף אם הלקוח רוצה לעשות שינויים ותיקונים להדמיה איך אתם מתייחסים לזה מבחינת מחיר ?

אני מצרפת מטה דוגמא להדמיות שאני מבצעת, כך שאולי יהיה אפשר לדעת לפי רמת הביצוע את התמחור הנכון.

תודה מראש לעונים!

קבצים מצורפים

• 1-18.jpg
    1-18.jpg
    2.4 MB · צפיות: 297
  • Image_1595885413919.jpg
    Image_1595885413919.jpg
    KB 211.5 · צפיות: 296

תמרזאל

עיצוב פנים, הדמיות אדריכליות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
הי רבקה.
נושא התמחור הוא נושא כאוב ועמוק בהדמיות.
יש על זה אשכולות שלמים.
אחד הבעיות בתמחור הדמיה זה הסטודנטים והמתחילים שחושבים שהם עושים טובה לעצמם שהם נותנים מחיר זול.
אפילו לא מחיר רצפה!
פחות מזה...
בחישוב השעות הוא לא הרוויח מזה. אבל שווה לו זה שכר הלימוד שלו בבית הספר של החיים.
הבעיה מתחילה שהשוק מוצף במבקשי עבודה שמוכנים לעשות עבודה בכל מחיר!!
במקרה הטוב בשכר של 30 שח לשעה. במקרה הגרוע ללא רווח כלל... בחישוב השעות כמובן.
אבל הם. יש להם ראש קטן. להם נכנס לחשבון הבנק עוד 1000 שח. מה אכפת להם כמה שעות עבדו על זה וכמה יכלו להרוויח באמת???
המציאות כואבת.
במקום לעזור לעצמם הם מזיקים לעצמם!!
מחר הם ירצו להעלות מחירים כי הם כבר מתקדמים ועובדים ברמה גבוהה... אבל לא ימצאו את הלקוחות שמוכנים לשלם. למה להם לשלם? אם יש מי שיעשה לי עבודה טובה מאד במחיר שמינית מזה? (כן אני לא מגזימה. יש גם שיתנו בפחות....)

ברור שיש עניין של מי שמתחיל ועובד לאט...צריך לשאת בתוצאות שלו.
יש מחיר שוק להדמיות ברמה סבירה... מחיר מקובל. אם אתה עובד לאט- יוצא בחישוב שעות שהרווחת פחות. אבל ככל שתעבוד יותר תרוויח יותר לשעה.
לא תעלה מחירים. אלא תרוויח יותר.
אם אתה עושה הדמיות ברמה סופר ריאליסטית אתה יכול לתמחר כמובן בהרבה יותר. אתה יודע את ערך עצמך. ואת ערך השעה אצלך. אתה עובד זריז ומוציא תוצאות וואו.- תתמחר בהתאם!

אבל למה לתת מחיר לא הגיוני העיקר לקבל את העבודה למה???
למה לתת מחיר שיפגע בך עצמך ולא תוכל להעלות מחירים כל עוד רמת ההדמיות שלך לא עלתה משמועותית?

כדי לשבר את האוזן אני אתן דוגמא שקרתה לי לפני כשנה.
פנו אלי להדמיית בניין 7 קומות לתמא 38- פינוי בינוי. 5 מתוכן חוזרות על עצמן בקופי. קומת לובי ופנטהאוז שונות.
נתתי מחיר 4,500 שח להדמיית חוץ.
אפילו מחיר לא ייקר. אבל אני עובדת מהר. בהתחשב בשעות שהייתי עובדת על זה יוצא שהייתי מרוויחה יותר מ200 שח לשעה. (למישהו אחר יכול להיות שהיה מרוויח על זה 60... כי עובד לאט. אבל זה מחיר של מתחיל.)
באותו זמן התאים לי המחיר הזה.

אותו אדם חזר אלי כעבוד מספר שעות עם שני הצעות אחת של 2000 שח. ואחת של 1200......

את יכולה להבין לבד שמי שתמחר את ה1200 זה מישהו שאפילו לא יודע לשער כמה שעות ייקח לו העבודה מרוב שהוא מתחיל... והוא לא ירוויח 60 לשעה. כי בהתחשב בזה שייקח לו הרבה מאד שעות לעבוד על זה ביחד עם המחיר הנמוך שלקח, הוא ירוויח הרבה הרבה פחות.........

אז חשוב מאד לתמחר ע"פ הרמה של ההדמיה (במחיר נורמאלי) ולא ע"פ מס השעות. ככל שתעשי יותר הדמיות ותעבדי יותר על התכנה. פשוט תרוויחי יותר לשעה.

אשמח לשמוע אם יש מישהו שחולק עלי.

ובנושא התמחור מהו מחיר נורמאלי להדמיה- נצטרך לפתוח על זה אשכול נפרד, ולדון בזה בין כל המקצוענים פה.
בטוחה שיהיה להם מה להוסיף.
יש מחירונים ממוצעים וכל אחד יעלה או יוריד מעט עפ המצב שלו בשוק.
אבל כמו שלא מצאנו שמישהו הגזים ולקח על הדמיה מחר מופקע שהוא פי 5 ממחיר השוק ברמה שלו. ככה לא הגיוני שנמצא מישהו שלוקח חמישית ממחיר השוק.....

יעל לבל

משתמש חדש
שלום וברכה,
אני מבצעת הדמיות מזה תקופה ארוכה,
אבל אף פעם לא בדקתי ממש איך מתמחרים בשוק.
לפעמים אני יוצאת נפסדת מהפרויקט,
והעבודה ביחס לתשלום לא שווה.
:)
איך לתמחר לדוגמא הדמיה של דירה בסיסית (עד 100 מ"ר),
שיש צורך למדל: סלון+מטבח +פ.אוכל
והלקוח רוצה 4 תמונות סה"כ מתוך החלל.

בנוסף אם הלקוח רוצה לעשות שינויים ותיקונים להדמיה איך אתם מתייחסים לזה מבחינת מחיר ?

אני מצרפת מטה דוגמא להדמיות שאני מבצעת, כך שאולי יהיה אפשר לדעת לפי רמת הביצוע את התמחור הנכון.

תודה מראש לעונים!
כמה את לוקחת לסלון, מטבח וחדר שינה )הורים(?

ATARA

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למשהו יש הצעת מחיר של הדמיות? מאוד יעזור לי................

Y

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
UX UI
אפשר ליצור קשר כאן
tiltan054*gmail.com

י ר 3D

דגם
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
ובנושא התמחור מהו מחיר נורמאלי להדמיה- נצטרך לפתוח על זה אשכול נפרד, ולדון בזה בין כל המקצוענים פה.
זה נושא מאוד חשוב שיהיה כי פה בפורום יש המון דיבורים כמה זה לא כדאי להוריד מחירים אבל אין פורום אחד.... כמה כן לקחת
ובכלל אחרי שיהא כזה פורום אנשים קצת יתחילו להבין למה צריכים לקחת יותר וכו'
כשביקשתי לעשות הדמיה לקמפוס בישיבה, רק חוץ למבנים קראוונים (פחות שעות עבודה) ואמרתי מחיר סביר ואז מישהו אמר מחיר חצי מזה אמרתי לאיש תבדוק בתיק העבודות שלו אחרי שבועיים חזר אלי והוסיף פנים ועוד ב"ה.
לא להיבהל להגיד מחירים שזכותך לקבל.

ATARA

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מעלה רעיון לא יודעת עד כמה הוא טוב,
אולי מי שנמצא בפורום וכבר יש לו פחות או יותר ניסיון,
יכתוב בערך מה טווח במחירים שלו, וזה ייתן מודעות כלשהי לטווח המחירים שראוי ורצוי לדרוש בין למתחילים לבין וותיקים בתחום....

ATARA

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הי רבקה.
נושא התמחור הוא נושא כאוב ועמוק בהדמיות.
יש על זה אשכולות שלמים.
אחד הבעיות בתמחור הדמיה זה הסטודנטים והמתחילים שחושבים שהם עושים טובה לעצמם שהם נותנים מחיר זול.
אפילו לא מחיר רצפה!
פחות מזה...
בחישוב השעות הוא לא הרוויח מזה. אבל שווה לו זה שכר הלימוד שלו בבית הספר של החיים.
הבעיה מתחילה שהשוק מוצף במבקשי עבודה שמוכנים לעשות עבודה בכל מחיר!!
במקרה הטוב בשכר של 30 שח לשעה. במקרה הגרוע ללא רווח כלל... בחישוב השעות כמובן.
אבל הם. יש להם ראש קטן. להם נכנס לחשבון הבנק עוד 1000 שח. מה אכפת להם כמה שעות עבדו על זה וכמה יכלו להרוויח באמת???
המציאות כואבת.
במקום לעזור לעצמם הם מזיקים לעצמם!!
מחר הם ירצו להעלות מחירים כי הם כבר מתקדמים ועובדים ברמה גבוהה... אבל לא ימצאו את הלקוחות שמוכנים לשלם. למה להם לשלם? אם יש מי שיעשה לי עבודה טובה מאד במחיר שמינית מזה? (כן אני לא מגזימה. יש גם שיתנו בפחות....)

ברור שיש עניין של מי שמתחיל ועובד לאט...צריך לשאת בתוצאות שלו.
יש מחיר שוק להדמיות ברמה סבירה... מחיר מקובל. אם אתה עובד לאט- יוצא בחישוב שעות שהרווחת פחות. אבל ככל שתעבוד יותר תרוויח יותר לשעה.
לא תעלה מחירים. אלא תרוויח יותר.
אם אתה עושה הדמיות ברמה סופר ריאליסטית אתה יכול לתמחר כמובן בהרבה יותר. אתה יודע את ערך עצמך. ואת ערך השעה אצלך. אתה עובד זריז ומוציא תוצאות וואו.- תתמחר בהתאם!

אבל למה לתת מחיר לא הגיוני העיקר לקבל את העבודה למה???
למה לתת מחיר שיפגע בך עצמך ולא תוכל להעלות מחירים כל עוד רמת ההדמיות שלך לא עלתה משמועותית?

כדי לשבר את האוזן אני אתן דוגמא שקרתה לי לפני כשנה.
פנו אלי להדמיית בניין 7 קומות לתמא 38- פינוי בינוי. 5 מתוכן חוזרות על עצמן בקופי. קומת לובי ופנטהאוז שונות.
נתתי מחיר 4,500 שח להדמיית חוץ.
אפילו מחיר לא ייקר. אבל אני עובדת מהר. בהתחשב בשעות שהייתי עובדת על זה יוצא שהייתי מרוויחה יותר מ200 שח לשעה. (למישהו אחר יכול להיות שהיה מרוויח על זה 60... כי עובד לאט. אבל זה מחיר של מתחיל.)
באותו זמן התאים לי המחיר הזה.

אותו אדם חזר אלי כעבוד מספר שעות עם שני הצעות אחת של 2000 שח. ואחת של 1200......

את יכולה להבין לבד שמי שתמחר את ה1200 זה מישהו שאפילו לא יודע לשער כמה שעות ייקח לו העבודה מרוב שהוא מתחיל... והוא לא ירוויח 60 לשעה. כי בהתחשב בזה שייקח לו הרבה מאד שעות לעבוד על זה ביחד עם המחיר הנמוך שלקח, הוא ירוויח הרבה הרבה פחות.........

אז חשוב מאד לתמחר ע"פ הרמה של ההדמיה (במחיר נורמאלי) ולא ע"פ מס השעות. ככל שתעשי יותר הדמיות ותעבדי יותר על התכנה. פשוט תרוויחי יותר לשעה.

אשמח לשמוע אם יש מישהו שחולק עלי.
זה נושא מאוד חשוב שיהיה כי פה בפורום יש המון דיבורים כמה זה לא כדאי להוריד מחירים אבל אין פורום אחד.... כמה כן לקחת
ובכלל אחרי שיהא כזה פורום אנשים קצת יתחילו להבין למה צריכים לקחת יותר וכו'
כשביקשתי לעשות הדמיה לקמפוס בישיבה, רק חוץ למבנים קראוונים (פחות שעות עבודה) ואמרתי מחיר סביר ואז מישהו אמר מחיר חצי מזה אמרתי לאיש תבדוק בתיק העבודות שלו אחרי שבועיים חזר אלי והוסיף פנים ועוד ב"ה.
לא להיבהל להגיד מחירים שזכותך לקבל.
אפשר ליצור קשר כאן
tiltan054*gmail.com
היי יעל שלום:).
תוכלי לפנות אלי למספר:
0506339159
ואוכל לתת לך הצעת מחיר מסודרת לפי הצרכים שלך:).

יש מחירונים ממוצעים וכל אחד יעלה או יוריד מעט עפ המצב שלו בשוק.
אבל כמו שלא מצאנו שמישהו הגזים ולקח על הדמיה מחר מופקע שהוא פי 5 ממחיר השוק ברמה שלו. ככה לא הגיוני שנמצא מישהו שלוקח חמישית ממחיר השוק.....

מה אתם אומרים/חושבים על:

יכתוב בערך מה טווח במחירים שלו, וזה ייתן מודעות כלשהי לטווח המחירים שראוי ורצוי לדרוש בין למתחילים לבין וותיקים בתחום....

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה אתם אומרים/חושבים על:
תקפיצי את הנושא מיד אחרי פסח
ומאמינה שבעזרת המנהל המסור @ישראל פרדס - יוכל להתגבש מחירון בסיסי שיתן אומדן וטווח הגיוני למתחילים ולמתקדמים
עכשיו אנשים לא פנויים להשקיע בעניינים שאינם בוערים...
פסח כשר ושמח!!

ATARA

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@ישראל פרדס
@רותי וינברג
@י ר 3D
@Y
@רבקה-עיצוב פנים
@יעל לבל
@תמרזאל
@אילה זייברט
ועוד....מלא מקצוענים שאני לא זוכרת עכשיו...

אשמח לתגובתכם על:

תמרזאל

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לתגובתכם על:

אני בעד.
מי שמרכז את הרעיון אני מוכנה בכיף לתת את המחירים שלי. כדי שנעשה ממוצע מחירים הגיוניים.
וכולנו נהיה באותה סירה פחות או יותר.
תמיד אפשר להתגמש מעט כדי לקבל עבודה אם זה ממש דחוף לך.. אבל ממש לא לרדת הרבה . לא יותר מ10% לדעתי.

ATARA

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בעד.
מי שמרכז את הרעיון אני מוכנה בכיף לתת את המחירים שלי. כדי שנעשה ממוצע מחירים הגיוניים.
וכולנו נהיה באותה סירה פחות או יותר.
תמיד אפשר להתגמש מעט כדי לקבל עבודה אם זה ממש דחוף לך.. אבל ממש לא לרדת הרבה . לא יותר מ10% לדעתי.

בסדר גמור,
אני יעשה שאלון - סקר ....כבר אני יעלה אותו...

תמרזאל

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
פתחתי אשכול חדש-
תוסיפי שם בשאלון גם למלא מייל רשות לקבלת התוצאות למייל... כי לא כול ם נמצאים בפרוג. אני מעבירה לחברות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה