מידע שימושי איך מרגילים תינוק בן 5 חודשים לישון בלילה?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הבת שלי ישנה את שעות הלילה הראשונות שלה די טוב- למשך 4 שעות כאשר הלילה מתחיל ב 8:30.
אבל אחר כך היא מתעוררת כל שעתיים שלוש לפעמים לאכול ולפעמים סתם. בוכה אצלי בידיים והולכת לישון. היא אוכלת מנה טובה מטרנה, לכן אין שום סיבה שהיא מתעוררת מרעב.
את הלילה שלה היא מסיימת ב 6 בבוקר בין אם תלך לישון ב 8 בערב ובין ב 10.
הבנתי שבגיל מסויים הילד כבר מתעורר פעם בלילה.
האם ניתן להרגיל תינוק באיזו שהיא צורה לישון טוב יותר, ממושך יותר?

טובה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
להוציא את התינוק מחדר ההורים. מנסיון זה עוזר. הם קמים, בוכים קצת ואם אין סיבה אמיתית - חוזרים לישון. אבל אם רואים את אמא - זה כבר דורש צומי...
(לא יודעת אם מתאים כבר מגיל 5 חודשים אבל מגיל קצת יותר גדול פעמים רבות כן)

lala

משתמש צעיר
אני ממליצה לך להוסיף לה בקבוק עם כף מטרנה קורנפלור לפני שאת הולכת לישון מנסיוני זה מאד עוזר.
וכן להוציא מחדר הורים כנ"ל

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ככל שמוציאים את התינוק מחדר ההורים יותר מוקדם, סיכויי ההצלחה של שינה טובה בלילה (גם לילד וגם להורים) גדלים.

אפשר לעשות זאת אפילו בחודש הראשון. 5 חודשים זה כבר די מאוחר.

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בתור אמא לבת בכורה, היא היתיה ישנה איתי במיטה שעות כל לילה!
בגיל שמונה חודשים אמא שלי שכנעה אותי להוציא אותה מחדר ההורים, היו שתי לילות קצת קשים, אבל מאז- שקט!
אף פעם לא מאוחר....

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אצלנו לא עזר להוציא את הילד, להפך זה טירחה גדולה ללכת לחדר השני בעיניים עצומותף להביא את הבקבוק, להתחיל להכין מטרנה... לחכות לראות שלא נופל באמצע... זה שיגעון שלא עבר אצל הגדולה עד גיל שנה וחצי + וגם אצל הקטן עדיין (8 חודשים) יכול להיות כמה פעמים בלילה
(דיסה לא הולך והוא אוכל כמויות של ציפור...)

כנראה יש ילדים שאין להם את היכולת הזו. שמעתי על תינוקות שבגיל חודש עשו לילה.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
תשמחי שיש לך לילה בכלל.
התינוקים שלי קמים כל שעה וחצי כדי לינוק, וכשהם גדלים, כדי לבכות.
כן, גם בחדר הילדים. אז במקום לנדנד ולדחוף מוצץ מהמיטה שלי, אני צריכה ל-ק-ו-ם
לתינוק בן שנתיים וחצי.

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אפשר כבר מעכשיו להוסיף קורנפלור למטרנה ? (היא אוכלת מטרנה כבר שבועיים)

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם כשאני הנקתי היא הייתה קמה כל שעה, שעה וחצי ואז הבנתי שהיא לא שבעה. אז התחלתי מטרנה, ואז היא מייד התאזנה והייתה קמה רק פעם אחת בשעה 4 או 5 וישנה עד 7 או 8. אבל עכשיו שוב היא מתחילה לחזור למצב הקודם. שווה לך לנסות לתת תוספת אם את מעוניינת "שיהיה לך לילה" (לפחות כמו שלי).

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לא עזר לי. גם לדייסה (כבר מעבר למטרנה!) הוא היה קם כל שעתיים שלוש.

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בד"כ מה שההורים מרגישים זה מה שהילד עושה...
אצל הגדול לא היו לי שום בעיות ישן לילה שלם בגיל חודשיים.
והיום 8 חודשים אני עדיין נותנת לו בקבוק ב1 בלילה שוב. (הלילה מתחיל ב 9)
אני לא חושבת שתינוקת בת 5 חודשים מתחילה לילה ב8.30 ואמורה לישון כל הלילה.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אצלי מגיל 0 ישנים בלילות 7-8 שעות. אבל כולם בגיל 5-6 חודשים בערך התחילו להתעורר בלילות ולבכות ולינוק כל 3 שעות ואז הוצאתי מחדר שינה ושמתי בפרוזדור ליד הדלת של החדר. הילד התעורר בכה 10 דקות כך במשך 3 לילות ואז למד שזה לא עוזר לו והלך לישון לטובתו ולטובת כולם.
לאלה שלא עוזר שמוציאות מהחדר זה פשוט כי הילד מצליח לגרור אותם לחדר שהוא נמצא. אז אמנם זה קשה 3 לילות לשמוע שהוא בוכה אבל עוד לא ראיתי ילד שבוכה כל הלילה. הם בוכים גג חצי שעה ונרדמים (וישנים מצוין אחרי הבכי). בעקרון הם יכולים להסתדר יפה מאוד בלי אוכל בשעות האלה אם מרגילים אותם לכך. הבעיה היא בכלל לא אצל התינוק היא רק בראש של ההורים שכביכול מרחמים עליו שלא יסבול. אבל לטובתו כדאי מאוד להרגיל אותו לישון לילה. כי אני מכירה מספיק ילדים בני שלוש וגם ארבע ואפילו יותר שעדיין באים כל לילה לישון בחדר עם ההורים. שכנה שלי סיפרה לי שכל בוקר היא קמה וכל ארבעת ילדיה ישנים בחדר על שמיכות על הרצפה בחדר ההורים:eek::rolleyes:. זה רק בגלל שהיא לא עבדה על זה כשהם היו לפני גיל חצי שנה.
תחשבו גם על הילד. שכל היום שלו מסובב כי הוא לא ישן נורמלי בלילה.
גם לי היה קשה וריחמתי על הילד והמצאתי לעצמי כאילו תירוצים למה לקום אליו. (הוי... מה שמצפון של אמהות יכול לעשות) אבל אחרי שעברתי את הכמה ימים האלה. אני לא יודעת מה זה לקום בלילה. ויש לי יותר מילד אחד וזה עובד.

אסנת לוי

משתמש צעיר
אצלי מגיל חודש וחצי חודשיים ישן לילה שלם.-זה פשוט מה שמרגילים משהוא ייעץ לי ועשיתי-בכה-שמתי לו מוצץ מצץ את המוצץ והמשיך לישון כמה לילות של להרגיל ונגמר.
וזה כזה כיףףף לישון לילה שלם בלי שאף אחד מעיר..(ב"ה)
וגם מי שמניקה או שתשאב לפני שינה או שתביא בקבוק מומגיל 4 חודשים-להוסיף דייסה.
כי כשמניקים לבד לכו תדעו כמה אכל,או שנרדם באמצע וכו'....
בהצלחהההה

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אבל הבעיה אצלי שאני יודעת שהוא רעב! כי ילד בגיל 8 חודשים שאוכל 120 לא שבע. אבל אין מצב לדחוף לא יותר. הוא לא אכלן.

lala

משתמש צעיר
אפשר לתת מטרנה קורנפלור מגיל 4 חודשים

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דווקא אצלי מגיל 0 היא ישנה כבר לילה עם הנקה
היא עדין ישנה איתי במיטה כבר בת 7 חודשים וישנה לילה שלם
אבל זה לא משנה איפה היא ישנה
כי מלא פעמים היא ישנה גם במיטה שלה והיא ישנה לילה שלם
ואנלא צריכה לקום לחדר השני
יש ילדים ויש ילדים

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י ליקי;585521:
בד"כ מה שההורים מרגישים זה מה שהילד עושה...
אצל הגדול לא היו לי שום בעיות ישן לילה שלם בגיל חודשיים.
והיום 8 חודשים אני עדיין נותנת לו בקבוק ב1 בלילה שוב. (הלילה מתחיל ב 9)
אני לא חושבת שתינוקת בת 5 חודשים מתחילה לילה ב8.30 ואמורה לישון כל הלילה.
ילד ראשון, והלילה מתחיל ב9? איך עושים את זה?
אצלי הלילה מתחיל ב11 הכי מוקדם, ואני מאד רוצה לשנות את זה...(ילדה בת שנה וחודש)

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל מי שנותנת פה עצות על "להרגיל לשינה לילה שלם", ועוד ע"י שנותנים לתינוק לבכות חצי שעה בלי להתייחס אליו.
בבקשה תכתבו שזה בלי אחריות, יש המון סיבות למה תינוקות מתעוררים, הנה כמה:

• רעב
  • כאבי שיניים, יכול להתחיל גם חודשיים לפני שהשיניים בוקעות (מנסיון כפול 4)
  • כאבי בטן, יש ילדים שגם אחרי שעוברים ה"גזים" עדיין יש להם כאבי בטן בגלל מערכת עיכול רגישה
  • שמיעה מאוד רגישה (יש ילדים רגישות יתר שמיעתית, שכל רעש מקפיץ אותם)
  • הפסקות נשימה (ל"ע ול"ע) - גורם לתינוק להתעורר גם 5 ולפעמים אפילו 10 פעמים בלילה! לא מדובר במשהו מסוכן, אלא ב"קפיצה" בנשימה, הילד משתנק לרבע שניה, ומתעורר מזה מבוהל (לפעמים הם לא מתעוררים אלא פשוט נרדמים מיד חזרה).
  • צורך במגע - מאוד אופייני לתינוקות שהאמא עובדת מחוץ לבית עד מאוחר, והילד משלים בלילה את הצורך שלו במגע פיזי עם אמו.
אז יכול להיות שהאמא תתעלם מבעיה אמיתית בגלל שקראה באיזה פורום לתת לילד/ה לבכות חצי שעה.
וכמו שאתן רואות, יש ילדים שבטבע שלהם - ישנים טוב.
ויש ילדים שבטבע שלהם ישנים לא משהו...

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שמעתי פעם מבת דודה, שנתנה לתינוק בן חודש מוצץ במקום ארוחה בלילה, חשבתי שהיא לא נורמלית!
תינוקות קטנים, בפרט אם הם יונקים, חייבים לאכול כל 3-4 שעות.
אני צודקת או לא?

YAFAS1000

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תוציאי מהחדר שינה מנסיון זה עוזר ואם לא אז עוד כמה חודשי פינוק לא יזיקו לרך הנולד...
וכמובן תוסיפי דיסה!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה