מידע שימושי איך מרגילים תינוק בן 5 חודשים לישון בלילה?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
תגידו
תינוק שיושן ונם את שנתו בשלווה, ופתאום נבהל ומתעורר ומתחיל לבכות, ולפעמים חוזר אח"כ לישון.
מה זה התופעה הזו?
מה בדיוק מה מבהיל אותו?
הוא חולם חלום רע כאילו?
זה משהו שצריך לפנות לייעוץ או סתם שטויות?

נאני

משתמש מקצוען
הפסקת נשימה פתאומית או רפלקס מורו- שהוא חש שהוא עומד ליפול ו'קופץ/ עם הידיים והרגליים.
ושהשם ישמור, אל תקשיבי לכל העצות אחיתופל שכתובות כאן באשכול. אני קוראת אותן וכמעט בוכה. לתת לילד לבכות חצי שעה עד שירדם מתוך בכי? תחשבי שאת מאושפזת בבי"ח ח"ו משותקת זמנית מאיזושהי סיבה וקוראת חצי שעה לאחות שתעזור לך במשהו!!
וזה עוד תינוק, שאין לו אומדן של זמן, ולא יודע מה קורה ולמה ומתי תגשי אליו. בעיני זו פשוט נטישה להתנהג כך ובטוחה שזה מתכון להרבה כאבים נפשיים בבגרות.

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
נחמה לכל האמהות העייפות,
לפני 19 שנה נולדה ביתי הראשונה שלא ישנה דקה בלילה...
כמה קיטרתי אז..
משנה לשנה התברר לי שהיא פשוט זקוקה לפחות שעות שינה ביממה... (באמת לא יודעת איך היא מתפקדת עם 4 שעות שינה. אבל זו המציאות כבר 19 שנה.)
בואו תראו אותה היום כמה היא מספיקה, הלוואי עלי. (אני יכולה ללכת לישון, ולמצוא בבקר בית מסודר ונקי כי נגמר לה מה לעשות והיא לא היתה עייפה - אז "עשתה פסח..")
אז לכל המתלוננות (ובצדק!) קחו נשימה עמוקה, עוד תראו פירות בעתיד! - מנסיון, זה הילדים המוצלחים והכשרוניים יותר, (הם בוכים בלילה כתינוקים כנראה משיעמום..)

אגב, היא לא היחידה בבית שישנה כ"כ מעט. יש לי כמה כאלה. בהמשך למדתי לזהות אותם כבר מגיל חודש, ופשוט השלמתי עם העובדות.
(ודאגתי לבייביסיטר טובה שתפנה אותם לגינה בצהריים - כדי שאוכל לישון, ולשנת ערב של שעה שעתיים כשיש מישהו בבית שיחליף אותי, כדי להתחיל עם הקטנטנים הכשרוניים משמרת לילה מבורכת.)

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אל תקשיבי לכל העצות אחיתופל שכתובות כאן באשכול. אני קוראת אותן וכמעט בוכה. לתת לילד לבכות חצי שעה עד שירדם מתוך בכי? תחשבי שאת מאושפזת בבי"ח ח"ו משותקת זמנית מאיזושהי סיבה וקוראת חצי שעה לאחות שתעזור לך במשהו!!
יואו!
זה אשכול מלפני 11-12 שנה.
אפשר לערוך מחקר. כל אחת ושיטתה תספר איך צמחו הילדים שהתעלמו מהם ואיך אלו שישנו במיטה עם ההורים.
אם הן עדיין בפורום זה יתרום באמת.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ההבחנה בין 'ילד בוכה עם סיבה' 'לילד בוכה בלי סיבה' - לטעמי איננה קיימת...
יש ילד שבוכה מסיבה ידועה לאמא, ויש ילד שבוכה מסיבה בלתי ידועה לאמא.
כ"כ נכון.
כשהבכור שלי היה בוכה (והיה בוכה די הרבה), לפעמים הייתי ממש מתוסכלת:
החלפתי טיטול, אתה שבע, בדיוק עכשיו קמת משינה וכו'
אז למה, למען ה', אתה בוכה???

וכמעט תמיד התבררה הסיבה אח"כ:
לא הרגיש טוב, הה צריך להוציא אוויר, משהו הציק לו ולא שמתי לב וכו'
ובפעמים שלא ידעתי את הסיבה - ברור לי שהיתה ופשוט לא הצלחתי לעלות עליה.

שידרוגים

משתמש מקצוען
בלת"ק
יש קורסים של "סופר מאמי" - מהמם!
אשה מתוקה שמסבירה ומלמדת איך להרגיל ילד לישון שינה טובה
בלי התעללויות של: לא לגשת לילד, לתת לו קצת לבכות, וכו'
רק חיובי עם המון תשומת לב ורגישות לילד
(היא אומרת שזה רלוונטי מגיל 0 - לא ניסיתי, אבל משתתפות בקורס סיפרו סיפורי ישועות...)

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק
יועצת שינה- תשעה לך סדר, תיתן לך ידע ביטחון ורוגע.
עד גיל חצי שנה יש על זה החזר.
מנסיון, ממליצה על חנה בתיה סופר מאמי- תעשי חיפוש בפורום תמצאי עוד מידע
בהצלחה

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני ממליצה לך להוסיף לה בקבוק עם כף מטרנה קורנפלור לפני שאת הולכת לישון מנסיוני זה מאד עוזר.
וכן להוציא מחדר הורים כנ"ל
התעוררויות בלילה לא קשורות רק לרעב, אצלי דיסה אף פעם לא עזרה

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אצלי מגיל 0 ישנים בלילות 7-8 שעות. אבל כולם בגיל 5-6 חודשים בערך התחילו להתעורר בלילות ולבכות ולינוק כל 3 שעות ואז הוצאתי מחדר שינה ושמתי בפרוזדור ליד הדלת של החדר. הילד התעורר בכה 10 דקות כך במשך 3 לילות ואז למד שזה לא עוזר לו והלך לישון לטובתו ולטובת כולם.
לאלה שלא עוזר שמוציאות מהחדר זה פשוט כי הילד מצליח לגרור אותם לחדר שהוא נמצא. אז אמנם זה קשה 3 לילות לשמוע שהוא בוכה אבל עוד לא ראיתי ילד שבוכה כל הלילה. הם בוכים גג חצי שעה ונרדמים (וישנים מצוין אחרי הבכי). בעקרון הם יכולים להסתדר יפה מאוד בלי אוכל בשעות האלה אם מרגילים אותם לכך. הבעיה היא בכלל לא אצל התינוק היא רק בראש של ההורים שכביכול מרחמים עליו שלא יסבול. אבל לטובתו כדאי מאוד להרגיל אותו לישון לילה. כי אני מכירה מספיק ילדים בני שלוש וגם ארבע ואפילו יותר שעדיין באים כל לילה לישון בחדר עם ההורים. שכנה שלי סיפרה לי שכל בוקר היא קמה וכל ארבעת ילדיה ישנים בחדר על שמיכות על הרצפה בחדר ההורים:eek::rolleyes:. זה רק בגלל שהיא לא עבדה על זה כשהם היו לפני גיל חצי שנה.
תחשבו גם על הילד. שכל היום שלו מסובב כי הוא לא ישן נורמלי בלילה.
גם לי היה קשה וריחמתי על הילד והמצאתי לעצמי כאילו תירוצים למה לקום אליו. (הוי... מה שמצפון של אמהות יכול לעשות) אבל אחרי שעברתי את הכמה ימים האלה. אני לא יודעת מה זה לקום בלילה. ויש לי יותר מילד אחד וזה עובד.
זו למידה בדרך הקשה.
הצליח לך התוצאה, השאלה מה קרה בדרך לילד, ולאמון שלו בך ובעולם.
האמת הזדעזעתי.
קשה לי להאמין שיש עוד אנשים שנוהגים בשיטות האלומזה בוכה גג חצי שעה?????
חצי שעה זה המון!!
איפה הלב?
אני לא שופטת רק מנסה להבין מה עומד מאחורה???
זה עובד- אבל זה לא השיטה!!!!
כואב הלב לשמוע את זה

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ילד ראשון, והלילה מתחיל ב9? איך עושים את זה?
אצלי הלילה מתחיל ב11 הכי מוקדם, ואני מאד רוצה לשנות את זה...(ילדה בת שנה וחודש)
הלילה יכולוצריך להתחיל גם ב7.
ממליצה לך לקרוא חומר על שינה של תינוקות ועדיף אפילו לפנות לייעוץ שינה

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הלילה יכולוצריך להתחיל גם ב7.
ממליצה לך לקרוא חומר על שינה של תינוקות ועדיף אפילו לפנות לייעוץ שינה
את שמה לב למי את עונה????
התינוק המדובר מן הסתם כבר מכין דרשת בר מצווה

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
את שמה לב למי את עונה????
התינוק המדובר מן הסתם כבר מכין דרשת בר מצווה
חח
תןדה שהערת את תשומת ליבי. שזה אשכול ישן!!!!
באמת התפלאתי איך עדיין יש היום אנשים שחושבים כך.
תודה לך

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
לא ידעתי שיש כזה איסור סליחה מחילה באמת שלא
אבל מה הבעיה רבש"ע, איזה בעיה יש בזה???
1669803020704.png

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה