איך יתכן שמשתלם לקנות דירה עם משכנתא?

shani123

משתמש מקצוען
במקום לשלם 1.500.000 לשכירות של 60 שנה
..
איך הגעת ל1500000 ש"ח שכירות ל60 שנה?
זה רק אם משלמים 2000 ש"ח לחודש לשכירות.

אבל בסכום ראלי של 4000-5000 ש"ח לחודש לשכירות
ההוצאה על דיור ב60 שנה תעמוד על 3500000 לפחות
(שכירות, מעבר דירה, התאמות ריהוט וכו)

הבררן

משתמש חדש
יש לי הצעה לדירה עם משכנתא של 1,300,000
בחישוב פשוט יוצא שהתשלום הכולל עבור ההלוואה עם הריביות וההצמדה אחרי 30 שנה יהיה באזור ה 3,000,000 o_O
תוסיפו על זה את ההון העצמי שמשולם בהתחלה.. שכירות של 60 שנה לא מגיעה לסכום הזה.. ובשכירות יש תשלומים חודשיים יותר נמוכים ונוחים
אז איך למען השם משתלם לקנות דירה?
גם אם המחיר של הדירה יעלה בעוד 30 שנה לא מסתבר שיכסה את עלויות ההצמדה והריבית, איפה הכדאיות פה?

אני טועה?
אפשר לעשות מיחזור משכנתא במהלך השנים, ואז הסכום יוצא הרבה פחות.
ונקודה נוספת, שכשאתה שוכר דירה אתה לוקח סיכון שבכל יום המשכיר יכול להוציא אותך מהדירה אחרי שכבר השתלבת בשכונה ובמוסדות וכו'

שימי וינ

משתמש חדש
אפשר לעשות מיחזור משכנתא במהלך השנים, ואז הסכום יוצא הרבה פחות.
ונקודה נוספת, שכשאתה שוכר דירה אתה לוקח סיכון שבכל יום המשכיר יכול להוציא אותך מהדירה אחרי שכבר השתלבת בשכונה ובמוסדות וכו'
א. בבניה נכונה של משכנתא אתה לא תגיע לגובה כזה של החזר על חשבון ריבית.
ב. כמו שאמרו כבר שכירות ריאלית של 4000 ל 60 שנה יוצא באיזור ה 3 מיליון .
ג. הערך של הדירה צפוי לעלות בעיקביות בהתחשב בהיסטוריה של שוק הדיור .
ד. לא תמיד נכון לקנות דירה בכזה מחיר אפשר לקנות דירהמחותר זולה ולהשכיר ולקבל תשואה יפה שתכסה את המשכנתא.

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
בחישוב פשוט יוצא שהתשלום הכולל עבור ההלוואה עם הריביות וההצמדה אחרי 30 שנה יהיה באזור ה 3,000,000 o_O
תוסיפו על זה את ההון העצמי שמשולם בהתחלה.. שכירות של 60 שנה לא מגיעה לסכום הזה.. ובשכירות יש תשלומים חודשיים יותר נמוכים ונוחים
גם אם המחיר של הדירה יעלה בעוד 30 שנה לא מסתבר שיכסה את עלויות ההצמדה והריבית, איפה הכדאיות פה?

אני טועה?
יש הרבה שחותמים חוזה ועושים הרבה כדי לסיים משכנתא לפני או למחזר
ואז זה פחות מהצפי הראשוני

חייים125

משתמש פעיל
ב"ה
בעקרון היה יכול להיות נכון אכן לשכור
ולא לקנות
וכמו הרבה מאחינו בני ישראל שבגולה
מאוד מקובל בארה"ב לדוגמה שכירות של דירה ולא קניה.
אך כל עוד לא מקובל כאן חוזים של 10 שנים ויותר זה לא יעבוד
ברגע שיהיה מקובל השכרת דירות לטוח ארוך זה אכן ישתלם יותר
בהצלחה רבה

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
בא נגיד שדירה שעולה 1.3M עולה שכירות 3K בחודש (די זול, ובטח לעוד עשור...)
בשנה זה יוצא 36K, בעשר שנים 360K וב30 שנה זה כבר 1,080,000.
לכאורה רק שליש ממה שהוא ישלם על הדירה.
אז למה משתלם לקנות דירה?

1. הריביות כיום מאד גבוהות (ועדיין נראה לי שאפשר להוציא משכנתא שבפועל משלמים פחות מכפול). והם כנראה יירדו, מה שיוריד מההחזר.
2. הדירה לא חוזרת למוכר אחרי 30 שנה... אם המשכנתאות היו ל15 שנה היית מחשב רק שכירות של 15 שנה?
3. ככל הנראה מחירי השכירות בעוד 30 שנה יהיו כמה פעמים כפול.
4. מעבר דירה גם עולה כסף, ולא מעט.
5. היציבות הנפשית בדירה שקבועים בה גם שווה משהו.
6. נכון, כדאי מה שיותר לשלם מההון העצמי ולא מהמשכנתא.

בייבי גרו

משתמש צעיר
בהערה אגבית לגמרי, בעניין המשפט שהרבה אוהבים ללהג "שכירות זה כסף לפח"....
אני למשל חולקת עליו, ובענק.
למה לפח? דירה שבה חיים אנשים יום יום, והיא משמשת להם כבית נעים וטוב - זה כסף לפח?
אוכל זה כסף לפח? משחק לילד זה כסף לפח?
ריביות משכנתא יכולות להיות הרבה יותר "פח"! מעיקות, "חונקות", יוצרות מתח תמידי......
אנשים בעולם משלמים דמי שכירות בהנאה רבה, ומשקיעים כסף נזיל במקומות מניבים וטובים
והבריאות הנפשית שלהם גם שלמה יותר, ככל הנראה

מה יש

משתמש מקצוען
באופן אישי גרה בשכירות וחושבת שיש לזה הרבה מעלות נפשיות שלא מדוברות
כולם מדברים על יציבות, ועל לישון טוב בבית שלך וכו'.
אני רואה כמה מעלות (אישיות, זה דבר שתלוי באופי) בשכירות:
והערה נוספת: היו לנו כמה בעלי דירות, כולם הגונים. מקובל לדבר עליהם כעל נוגשים...
א' תיקונים לא עליך- זה כמו ביטוח נכס. נזילה? סתימה? כל הדברים הללו על בעל הדירה. כל בעלי הדירות שלנו (כולם חרדיים אם זה משנה) סמכו עלינו שנטפל בבעיה והם שלמו את התיקון. אף פעם זה לא נסחב... מה שכולם אומרים 'עוגמת נפש' בשבילנו הוא שקט כלכלי נוסף. רצינו סורגים/מזגנים דיברנו עם בעל הבית, גם אם שילמנו חלק זה הוצאה חלקית...
ב' שיפוצים- מדברים על 'התאמת ריהוט' אז אין ספק שבמעברים בין דירות לפעמים יש רהיטים שניזוקים, וגם ברור שלא תמיד כל ארון מתאים לכל חדר, אבל מהצד השני- אין לנו תחושה שזה הבית שלנו לכל החיים, אז גם אין את היצר להשקיע בו בלי סוף בעיצוב, הריצוף לא הכי לטעמי, אם הייתי קונה את הדירה הייתי מחליפה, אבל כרגע זה ממש לא מפריע לי.. אנחנו גם קונים ריהוט יד2 מתוך מחשבה שזה לא הבית הקבוע שלנו.. חבל להשקיע.. בבית משלנו כן הייתי רוצה חדש ויפה.
כמובן אנחנו לא חיים בהזנחה אבל לדעתי זה נותן לנו קצת פרופורציות. הבית שלנו לא נראה מזו'רנל אבל בית של ילדים ממילא לא יראה ככה..

זה נכון שאנחנו כן מחפשים בעלי דירה שמעונינים בדיירים לטווח ארוך, באמת אם יש איון שכל שנה בחוזה עלולים למצוא תא עצמינו בחוץ זה לא נחמד.
יש היום המון הורים שקונים דירות עתידיות לילדיהם ומאד שמחים לדעת שהשוכר ירצה להשאר ל5 שנים, גם להם חוסך התעסקויות, 5 שנים בדירה זה פרק זמן מצוין...

E_Y

משתמש פעיל
ובנוסף ,האם זה נכון לאדם שבדירה יכול לקבל משכנתא גבוהה, ואילו מול שוק ההון שם צריך דוקא הון עצמי,
בשוק ההון יש גם מינוף
ויש במינוף הזה מעלות שאין בנדלן
כמובן שכל אחד מה שמתאים לו ,
אני בגישה שצריך לשלב גם וגם .

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
בשוק ההון יש גם מינוף
ויש במינוף הזה מעלות שאין בנדלן
כמובן שכל אחד מה שמתאים לו ,
אני בגישה שצריך לשלב גם וגם .
כמאמר הגמרא ב"מ מ",ב ב;
לעולם ישלים אדם מעותיו..

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען

אני טועה?
בהנחה סבירה שאנחנו מניחים אינפלציה ממוצעת של 2 אחוז פלוס תשואה ממוצעת שהייתה מקום המדינה בדירות, בערך 2.6 אז בהחלט עוד 30 שנה מחיר הדירה יהיה יותר מ3000000.

בכל מקרה כמו שכתבו קודם שכחתם לחשב את השכירות שאתם לא משלמים, וזה כבר ממש הופך את ההשקעה בקניית דירה ראשונה לסופר כדאית.

והנקודה הכי חשובה היא שלאדם שמעוניין להשקיע בדירה ראשונה בדרך כלל אין מיסים לא בקנייה ולא במכירה, ובדירה יש הלוואות בריביות נוחות, ובמובן מסוים יש הגנה של המדינה, (הכוונה כשיש זמנים קשים כגון העלאת הריבית וקורונה ומלחמה וכיוצא בזה, יש הקלות כדי שיוכלו לעמוד במשכנתא) ובנוסף זה השקעה יציבה שמותאמת לרוב האנשים.

בעייני קודם כל צריך להשקיע בדירה ראשונה ורק אחרי זה להשקיע בשוק ההון, דירה ראשונה יש כל כך הרבה מעלות שפספוס לא להשתמש בהטבה הזאת.
(במשך השנים שווה לעשות מכירה וקניית דירה אחרת אבל זה כבר למתקדמים)

אני זה אני!!!

משתמש פעיל
לא הכי חכם לחזור על המנטרה הנדושה הזאת כל הזמן...

יש פה מישהו שמסביר
שהוא הולך לשלם על לקנות דירה
3.400.000
במקום לשלם 1.500.000 לשכירות של 60 שנה
אז לא השכירות זה כסף לפח
לקנות דירה זה לזרוק ריביות לפח!!!

אם הוא יקח את ה400,000 שקל של ההון עצמי של הדירה
והוא ישים את זה בשוק ההון
בתשואה סבירה של 5 אחוז
יהיה לו אחרי 60 שנה- 7.471.674 שקל!
(בניכוי השכירות זה יוצא- 6 מיליון שקל!)

והעיקר זה שבנתים הוא חי חיים נורמאלים ללא משכנתא רצחנית...
סליחה שזה לא קשור... אבל הזדעזעתי לראות את הכינוי שלך... יש גבול למקוריות!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ק

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

סינגל • אתגר 113

לוח מודעות

למעלה