איך זה עובד במחזור עם מחשבון שפיצר?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
בעצם שאני ממחזרת אחרי 5 שנים אז זה כמו משכנתא חדשה ושוב אני משלמת ריביות יקרות בהתחלה?
בפריים אם אני נגיד מבקשת בעתיד להאריך שנים זה נקרא מחזור? משכנתא חדשה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
בעצם שאני ממחזרת אחרי 5 שנים אז זה כמו משכנתא חדשה ושוב אני משלמת ריביות יקרות בהתחלה?
בפריים אם אני נגיד מבקשת בעתיד להאריך שנים זה נקרא מחזור? משכנתא חדשה?
לא משלמים בהתחלה ריביות יותר יקרות.
פשוט יתרת הקרן בהלוואה יותר גבוה אז כמות הריבית בהתחלה יותר משמעותית באחוזים מההחזר.
להאריך בשנים בפריים היום לא מוגדר כמיחזור או משכנתא חדשה אלא פריסה אבל גם במקרה הזה כמות הריבית תהיה שוב פעם משמעותית באחוזים מההחזר.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
לא משלמים בהתחלה ריביות יותר יקרות.
פשוט יתרת הקרן בהלוואה יותר גבוה אז כמות הריבית בהתחלה יותר משמעותית באחוזים מההחזר.
להאריך בשנים בפריים היום לא מוגדר כמיחזור או משכנתא חדשה אלא פריסה אבל גם במקרה הזה כמות הריבית תהיה שוב פעם משמעותית באחוזים מההחזר.
אז בעצם לא לכולם שווה מחזור
כי אם יצחילו למישהו שעכשיו מתחיל לשלם יותר נמוך
כבר לא שווה לו

ראובן 23

משתמש מקצוען
אז בעצם לא לכולם שווה מחזור
כי אם יצחילו למישהו שעכשיו מתחיל לשלם יותר נמוך
כבר לא שווה לו
לא הבנת אותי נכון למחזר בהורדת ריבית זה שווה.
אבל כמובן ככל שמשלמים בפחות שנים/יותר סכום בכל חודש כמות הריבית שתשולם במצטבר תהיה יותר נמוכה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
לדוגמא אדם שלקח הלוואה של 500000 אלף ב5 אחוז הריבית השנתית בשנה הראשונה תהיה 25k שזה אומר שכל חודש 2083 שקל ילך להחזר הריבית כל מה שהוא יחזיר מעבר לסכום הזה ילך להורדת הקרן.
אם הוא לוקח את זה ל30 שנה ההחזר שלו יעמוד על 2684 שקלים בחודש שזה אומר שמהקרן ירד רק 600 שקלים בחודש והקרן תעמוד אחרי שנה על 492800.
לעומת זאת אם הוא יקח את ההלואה ל20 שנה ההחזר יהיה 3300 שמתוכם ירד ריבית אותו דבר 2083 ומהקרן ירד כל השאר שזה 1214 ככה שאחרי שנה הקרן תעמוד על 485000.
כעבור שנה הריבית תחושב שוב רק על יתרת הקרן שנותרה ולכן זה יהיה סכום ריבית יותר נמוך וקרן יותר גבוה.
מקווה שהובן.
במידה ועדיין לא הבנת מוזמנת לחייג המספר מופיע בחתימה שלי.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
לדוגמא אדם שלקח הלוואה של 500000 אלף ב5 אחוז הריבית השנתית בשנה הראשונה תהיה 25k שזה אומר שכל חודש 2083 שקל ילך להחזר הריבית כל מה שהוא יחזיר מעבר לסכום הזה ילך להורדת הקרן.
אם הוא לוקח את זה ל30 שנה ההחזר שלו יעמוד על 2684 שקלים בחודש שזה אומר שמהקרן ירד רק 600 שקלים בחודש והקרן תעמוד אחרי שנה על 492800.
לעומת זאת אם הוא יקח את ההלואה ל20 שנה ההחזר יהיה 3300 שמתוכם ירד ריבית אותו דבר 2083 ומהקרן ירד כל השאר שזה 1214 ככה שאחרי שנה הקרן תעמוד על 485000.
כעבור שנה הריבית תחושב שוב רק על יתרת הקרן שנותרה ולכן זה יהיה סכום ריבית יותר נמוך וקרן יותר גבוה.
מקווה שהובן.
במידה ועדיין לא הבנת מוזמנת לחייג המספר מופיע בחתימה שלי.
אז מהאוד כדאי לקצר שנים

ראובן 23

משתמש מקצוען
שווה להתאמץ להביא עוד 500/700 שח ולחסוך הרבה יותר
אני מדגיש אין פה שחור ולבן.
מכיר אנשים שרבנים הציעו להם לקחת ל30 שנה כדי לדאוג כמה שיותר למצב חודשי רגוע.
מקסימום מצטבר לך כסף ניתן לפרוע חלק מההלוואה.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני מדגיש אין פה שחור ולבן.
מכיר אנשים שרבנים הציעו להם לקחת ל30 שנה כדי לדאוג כמה שיותר למצב חודשי רגוע.
מקסימום מצטבר לך כסף ניתן לפרוע חלק מההלוואה.
מלאי מגדיר צריכה....(ככה שכנראה ה500 שקל במשפחה ברוכה ילכו לאן שהוא..)

אבל יתכן מאד - לפי מה אתה אומר כאן, שקיצור השנים של הפריים - למי שנמצא בתחילת חיי ההלואה..
ובריבית של היום..
יתכן מאד שלא יהיה הבדל גדול, בהחזרים...

אתה בטוח ששינוי בפריסת ההחזרים על מסלול הפריים , לא מוגדר כמיחזור?
-אני יכולה כיום למחזר את המסלול , ולהישאר באותה ריבית שקיבלתי כשלקחתי את המשכנתא לראשונה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
אבל יתכן מאד - לפי מה אתה אומר כאן, שקיצור השנים של הפריים - למי שנמצא בתחילת חיי ההלואה..
ובריבית של היום..
יתכן מאד שלא יהיה הבדל גדול, בהחזרים...

אתה בטוח ששינוי בפריסת ההחזרים על מסלול הפריים , לא מוגדר כמיחזור?
בגלל עליית הריבית הבנקים נתנו הקלה לפריסת מסלול הפריים ללא צורך במיחזור.
לגבי קיצור השנים ע"י פריעה של חלק מההלוואה יש סכום מינימום בבנקים (אין הגיון שכל אחד שחסך 100 שקל ידחוף לבנק וישגע את הפקידים) אם הצטבר לכם סכום מומלץ להתייעץ אם יועץ שאתם עובדים איתו איזה מסלול הכי כדאי לפרוע.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בגלל עליית הריבית הבנקים נתנו הקלה לפריסת מסלול הפריים ללא צורך במיחזור.
לגבי קיצור השנים ע"י פריעה של חלק מההלוואה יש סכום מינימום בבנקים (אין הגיון שכל אחד שחסך 100 שקל ידחוף לבנק וישגע את הפקידים) אם הצטבר לכם סכום מומלץ להתייעץ אם יועץ שאתם עובדים איתו איזה מסלול הכי כדאי לפרוע.
לא לזה היתה כוונתי,
נניח יש לי במסלול הפריםם 300K -לדוגמא!
ולדוגמא (אני לא מונחת מול המספרים כעת..)
עד היום החזרתי על המסלול הנל 1500 שקל בחודש...
למשך 30 שנה (אני יודעת שהמספרים לא נכונים..!)
כעת, אני רוצה לשנות את הפריסה - בלי להחזיר שקל אחד!
אלא רק לשנות את הפריסה נגיד ל20 שנה...
ולשלם 1700 שקל (לדוגמא!)
כי הריבית שתישאר לי , על הסכום הנל היא הרבה יותר נמוכה - כיון ששיניתי משמעותית את פריסת ההלוואה,
וכל זה כשאין לי חיסכון לתת לבנק- כרגע...

האם זה לא נחשב למיחזור מסלול?, ואני אקבל את הפריסה הנל , עם אותם נתוני ריבית, שהיו לי כשלקחתי את ההלוואה?

-מקווה שכעת הובנתי יותר....

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
לא לזה היתה כוונתי,
ולשלם 1700 שקל (לדוגמא!)
כי הריבית שתישאר לי , על הסכום הנל היא הרבה יותר נמוכה - כיון ששיניתי משמעותית את פריסת ההלוואה,

האם זה לא נחשב למיחזור מסלול?, ואני אקבל את הפריסה הנל , עם אותם נתוני ריבית, שהיו לי כשלקחתי את ההלוואה?

מה שהבנקים באו לקראת הלקוחות - היה בהארכת תקופה.
בקיצור, זה יהיה כנראה גם ככה.

אבל, לא ממחזרים ממיטה חולה - למיטה חולה, אלא למיטה בריאה.
למשתנה - שלא משתנה 8 פעמים בשנה - אלא למשתנה שתשתנה רק עוד 5 שנים, וגם תהיה זולה משמעותית מאד מהפריים.

נערך לאחרונה ב:

פסגות

משתמש מקצוען
לא לזה היתה כוונתי,
ולשלם 1700 שקל (לדוגמא!)

זה נקרא מחזור
בתקופה האחרונה עקב עליית הריבית הבנקים נותנים אפשרות להאריך באותם תנאים
לקצר זה נקרא מחזור אם כי תמיד אפשר לשאול את הבנק..

כמו הרוח

משתמש מקצוען
הכי זול זה לא לקחת משכנתא בכלל ולשלם הכל במזומן....
משכנתא זה ענין של צורך ויצירת תזרים שאפשר לחיות
אני חושבת שאם אנשים היו יודעים את הפערים
היו מתאמצים להוסיף לחודש
מאשר לשלם את הריביות המטורופות

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
הכי זול זה לא לקחת משכנתא בכלל ולשלם הכל במזומן....
משכנתא זה ענין של צורך ויצירת תזרים שאפשר לחיות אתו
זאת לא הגדרה מדוייקת בכלל!
מי שיש לו כל כך הרבה כסף מזומן לתקופות ארוכות, שישקיע נכון, עם יועץ השקעות/פנסיוני מומחה.
הריביות לדיור הן 2.5%-5% בממוצע, בעוד שהריביות בשוק ההון - הן 7%-8% בסולידי קליל, ובין 10%-13% בסיכון לא גבוה במיוחד.
כך, שזו לא חשיבה נכונה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני חושבת שאם אנשים היו יודעים את הפערים
היו מתאמצים להוסיף לחודש
מאשר לשלם את הריביות המטורופות
כשיושבים עם יועץ מקבלים את כל הדברים האלה בעלות אפסית לעומת החיסכון שמקבלים בתמורה.
בניית תמהיל נכון.
חיסכון בקנסות יציאה.
מעקב אחרי אופציה למחזור וחסכון בהמשך.
הסבר מלא על התהליך.
ריביות הכי אטרקטיביות.
זיהוי מכשולים מבעוד מועד ועוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה