התייעצות איך גורמים לתינוק בן שלשה חדשים לעלות במשקל? (מניסיון...)

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם יועצת הנקה יכולה לאמר להוסיף מטרנה
הכל תלוי מה מצב התינוק
לא באחוזון או ממש לא במשקל
אבל בד בבד היא תוכל תעזור לשפר את ההנקה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסיוני עם תינוק שלא עלה במשקל.
לאחר כל ארוחה הצעתי בקבוק עם מעט תמ"ל
אם התינוק לא היה מעוניין סימן שהוא שבע...
יכול להיות שאצלך זה היה נכון אבל זה לא כלל נכון באופן גורף.
התינוק צריך להיות נינוח, עירני, פעיל, שמח ועולה במשקל בצורה עקבית בשביל שדחית הבקבוק תהווה סימן לשובע.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
יכול להיות שאצלך זה היה נכון אבל זה לא כלל נכון באופן גורף.
התינוק צריך להיות נינוח, עירני, פעיל, שמח ועולה במשקל בצורה עקבית בשביל שדחית הבקבוק תהווה סימן לשובע.
וגם מהצד ההפוך - הרבה תינוקות יקחו בקבוק גם כשהם שבעים, במיוחד אם זה בקבוק שלא צריך להתאמץ לאכול ממנו.

תותים בלבן

משתמש פעיל
למי שחשוב לה הנקה עם הפלוסים על כל המשתמע
שאיבה מצניחה את ההורמונים.
מפחיתה את כמות החלב.
לא מומלצת סתם כך.
המשאבה היא נטו לעבודה כשהילד לא בשטח.
וכשהבייבי אתך רק הנקה ורק ממך.
מה שמגביר את כמות החלב זה ההנקות התכופות וההורמונים שמופרשים בזמן הזה. שמעודדים את ייצור החלב
לוקח זמן לסגל זמנים קבועים של ארוחות אבל לא כל התינוקות כ"כ מסודרים.
אני לא הסתכלתי על השעון. כשהילד בקש נתתי לו. הכל לפי ביקוש והיצע.
תאמיני שיש לך חלב. ויש לך.
תאכלי בריא ומזין מכל אבות המזון ומאכלים שומניים בריאים (אבוקדו, טחינה, שקדיה, תנשנשי שקדים ואגוזים יהיה לך חלב מזין ומשביע. מנסיון!)
הייתי שואבת 90-100 מ"ל והילד אף פעם לא היה צריך לאכול יותר מזה. החלב שלי מרוכז ושומני והשביע אותו ל3 שעות!!
הייתי רואה חברות ששואבות לידי 150-180 מ"ל ואומרות שהילד לא שבע מזה, כי החלב שלהן היה דליל על בסיס מים לא משביע בכלל..
החלב נמדד באיכות לא בכמות.
מלבד זאת שבשאיבה תמיד יצא פחות ממה שיש אז אין סיבה לדאגה.

ילד בן 3-4 חודשים לא יונק 40 דקות ואם כן, זה לא תקין.
וגם אם זה לוקח 20 דקות , הקב"ה עשה את זה כדי שתעצרי שניה ממרוץ החיים ותנוחי 20 דקות. לא יזיק לך.

לגבי מנשא
לסחוב ילד מעל גיל שנה סתם כך ברחבי הבית
@Tehilla Adler מה את מצליחה לעשות תו"כ מי שישמע?
זה מרגיש לי להיות מסורבלת כמו בחודש תשיעי ;)
כל כך נח?
לא עדיף לשבת אתו 5 דקות וסיימנו ארוחה?

כי בגיל הקטן הם שוקלים בקטנה... ואוכלים חצי שעה ויותר אז אולי אז..
אבל תינוק בן שנתיים? את אמיתית?

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לגבי מנשא
לסחוב ילד מעל גיל שנה סתם כך ברחבי הבית
@Tehilla Adler מה את מצליחה לעשות תו"כ מי שישמע?
זה מרגיש לי להיות מסורבלת כמו בחודש תשיעי ;)
כל כך נח?
לא עדיף לשבת אתו 5 דקות וסיימנו ארוחה?

כי בגיל הקטן הם שוקלים בקטנה... ואוכלים חצי שעה ויותר אז אולי אז..
אבל תינוק בן שנתיים? את אמיתית?
סתם ככה מגיל 3-4 חודשים הילדים אצלי לא הצליחו לאכול עם רעש ובלגן סביבם...
לכן בכל מקרה הייתי צריכה לעצור קצת להכנס לחדר ולהיות רק עם הבייבי.
אם יש למישהי רעיון איך מרגילים תינוק לאכול גם עם רעש ובלגן מסביבו אשמח לשמוע.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
גודש לא נהיה מדילוג ארוחה אחת
אם היא עושה את זה קבוע
הגוף ילמד לייצר פחות

לא מומלץ בעליל
בתחילת ההנקה, גודש בהחלט נהיה מדילוג על ארוחה אחת.
ככל שהתינוק גדול יותר הסיכוי לגודש קטן, אבל זה משתנה גם מאישה לאישה ויש כאלו שממש רגישות.
גודש מדילוג על הנקה לא חייב להיות נורא, אבל גם גודש קל עלול להגיע לסיבוך אם לא מטופל נכון.
כשהתינוק גדול ויונק יעיל, אפשר בדרך כלל לסמוך עליו שיינק קצת יותר בהנקה הבאה ויסדר את הגודש. כשהוא קטן, לא רק שאי אפשר לבנות על זה שיאכל יותר (הקיבה קטנה, אין לו מקום בבטן), יכול להיות שהוא יאכל אפילו פחות כי היניקה משד גדוש קשה יותר. כך שהגודש רק מחמיר, ואז צריך או לשאוב (מה הועלנו), או להסתכן בכך שיהיה סיבוך אמיתי כמו סתימה ודלקת.
בקיצור, אם התינוק קטן, אז הסיכון גדול. אם התינוק גדול, אז הסיכון יותר קטן אצל מי שלא רגישה במיוחד לגודש, אבל גם משך היניקה קצר יותר. 10-20 דקות הנקה זה מה ששווה את הטרטור של שאיבה במקביל להנקה וטיפול בחלקי המשאבה והבקבוק?

קצרה

משתמש מקצוען
רופא גסטרו לא מבין בהנקה כמו שהוא לא דיאטן או פיזיותרפיסט או רופא עיניים. יש לו אפס ידע בהשלכות של תזמון ההנקה על כמות החלב של האמא.
לא מחלקים לחלב אחורי וקדמי אלא מתייחסים לכמות שומן בחלב שהיא משתנה באופן רציף. יש בהחלט עניין שתינוק יקבל מספיק שומן אבל זה לא קורה רק מהנקה ארוכה. בדוק ומוכח מדעית. וחלילה לא מהנקה רק מצד אחד שהיא שיטה להפחתת כמות חלב.
אם תינוק אוכל מעט מדי, אז ריווח ארוחות שגם הוא שיטה להפחתת חלב זה לא רעיון טוב. צריך להבין למה הוא אוכל מעט מדי, בהרבה מקרים זה לגמרי לא קשור לריווח הארוחות, וניסיון לרווח לתינוק ארוחות כדי שיהיה לו תיאבון או יאכל הרבה בבת אחת וכל זה, רק יוריד את הכמות שהוא מקבל ושהאמא מייצרת ויחריף את הבעיה.
בשביל זה חשוב ייעוץ מקצועי ממי שהמקצוע שלה הוא להכיר את כל האפשרויות ולדעת לאבחן ולהתאים פתרון.
להנקה "על ריק" בימים הראשונים יש השפעה משמעותית על קביעת הפוטנציאל של כמות החלב. אחר כך קשה לתקן נזק שנוצר מקביעת פוטנציאל נמוך. כשתינוק מקבל בקבוק מטרנה והוא מרוצה לכמה שעות, זה כמה שעות שהאמא לא הניקה ומכאן ירידה בביקוש לחלב שהגוף מרגיש. לא רואים את זה מיד כי בשבועיים הראשונים לערך החלב מיוצר באופן הורמונלי (זו גם הסיבה לגודש) ורק לאחר מכן כשההנקה מתבססת הגוף עובר לייצור לפי דרישה, ואז מתגלה ירידה בכמות ש"אין לה הסבר".
טוב, כבר אמרתי לעיל
את תמשיכי להאמין רק ביועצות הנקה.

אותי שאלו מנסיוני (ככה היה כתוב בכותרת)
אני הגבתי שמנסיוני יועצות הנקה אמרו כל מיני רעיונות על הנקה לפי דרישה ועל החזקה של שעות ועוד הרבה דברים
ועוד כל מיני תיאוריות עדכניות חדשניות ויפות שפשוט לא התכתבו לי עם הילדים בפועל
ומנסיוני גרמו לי ולחברותי רק לצרות ובעיות.
בעוד שכשהקשבתי לרופאי גסטרו ורופאי ילדים שהיה להם אפס ידע כשיטתך על ההשלכות של תזמון ההנקה על כמות החלב - זה שיפר את התוצאות בצורה מדהימה.

בנוסף שיתפתי מנסיוני ונסיון חברותי שלא נכרה השפעה קריטית על פוטנציאל החלב כתוצאה ממתן בקבוקים ביממה השניה כשאין חלב. וגם לא מבקבוק בלילות הראשונים על מנת לישון כראוי לאחר הלידה. והנקנו אחר כך בשופי עד לגיל שנה וחצי . וכן ניכרה השפעה קריטית לרעה על ייצור החלב כתוצאה מהעדר שינה והנקות לפי דרישה של מעט מעט כל שעה וחצי.

אם הנסיון שלך שונה - את מוזמנת כמוני לשתף מהנסיון שלך.
אין מה להתווכח עם הניסיון שלי - הוא היה הנסיון שלי ושאני מכירה מסביבתי.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
סתם ככה מגיל 3-4 חודשים הילדים אצלי לא הצליחו לאכול עם רעש ובלגן סביבם...
לכן בכל מקרה הייתי צריכה לעצור קצת להכנס לחדר ולהיות רק עם הבייבי.
אם יש למישהי רעיון איך מרגילים תינוק לאכול גם עם רעש ובלגן מסביבו אשמח לשמוע.
אם התינוק מסכים לסינר הנקה או כל כיסוי אחר, זה עוזר למסך קצת את הגירויים מסביב. גם מנשא עושה את אותה עבודה.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
טוב, כבר אמרתי לעיל
את תמשיכי להאמין רק ביועצות הנקה.

אותי שאלו מנסיוני (ככה היה כתוב בכותרת)
אני הגבתי שמנסיוני יועצות הנקה אמרו כל מיני רעיונות על הנקה לפי דרישה ועל החזקה של שעות ועוד הרבה דברים
ועוד כל מיני תיאוריות עדכניות חדשניות ויפות שפשוט לא התכתבו לי עם הילדים בפועל
ומנסיוני גרמו לי ולחברותי רק לצרות ובעיות.
בעוד שכשהקשבתי לרופאי גסטרו ורופאי ילדים שהיה להם אפס ידע כשיטתך על ההשלכות של תזמון ההנקה על כמות החלב - זה שיפר את התוצאות בצורה מדהימה.

בנוסף שיתפתי מנסיוני ונסיון חברותי שלא נכרה השפעה קריטית על פוטנציאל החלב כתוצאה ממתן בקבוקים ביממה השניה כשאין חלב. וגם לא מבקבוק בלילות הראשונים על מנת לישון כראוי לאחר הלידה. והנקנו אחר כך בשופי עד לגיל שנה וחצי . וכן ניכרה השפעה קריטית לרעה על ייצור החלב כתוצאה מהעדר שינה והנקות לפי דרישה של מעט מעט כל שעה וחצי.

אם הנסיון שלך שונה - את מוזמנת כמוני לשתף מהנסיון שלך.
אין מה להתווכח עם הניסיון שלי - הוא היה הנסיון שלי ושאני מכירה מסביבתי.
תקשיבי למי שאת רוצה, רק אל תטעני שהיועצות הנקה ממציאות תיאוריות ומנוגדות למדע, כי זה פשוט לא נכון עובדתית.
את גם לא באמת יודעת מה המשמעות של הנקה לפי דרישה לפי התיאורים שלך, את בונה פה איש קש.

קצרה

משתמש מקצוען
תקשיבי למי שאת רוצה, רק אל תטעני שהיועצות הנקה ממציאות תיאוריות ומנוגדות למדע, כי זה פשוט לא נכון עובדתית.
את גם לא באמת יודעת מה המשמעות של הנקה לפי דרישה לפי התיאורים שלך, את בונה פה איש קש.
אני אומרת שאם יש להן תיאוריה שאין כזה דבר חלב קדמי וחלב אחורי - אז היא אינה מדעית. כי לפי המדע - יש.
וגם התיאוריה על הנקה לפי דרישה היא תיאוריה , תזה וגישה - ואינה מדעית כלל.

בכלל מקצוע ייעוץ הנקה אינו מקצוע מדעי אלא מקצוע פרקטיקה.
וכך הוא גם נחשב מבחינה רפואית.
ולכן הפרקטיקה של רופא ילדים שנתקל בהרבה ילדים שלא עלו במשקל ובכו - יכולה בהחלט להיות פרקטיקה מעולה.
כמו הפרקטיקה והגישה להנקה של נשים שהניקו מספר ילדים דו- ספרתי.

ולכן כל אמירה שקוטלת את הפרקטיקה והגישה של הורים מנוסים ורופאים בעלי נסיון באמירה של "אין להם IBCLC"
היא אמירה לא הוגנת ולא נכונה.
זה לא מקצוע מדעי.
וזה בערך כמו שתאמרי שמתכנת עם 20 שנות נסיון ובלי תואר - אין לו תואר אז ג'וניור שסיים אתממול תואר עדיף ממנו :D.

אני ציינתי מהי ההנקה לפי דרישה שמכוונות אליה יועצות ההנקה - בוכה ומחפש אוכל? תני. בלי חשבונות. זה לפחות מה שהן מדריכות לו בבית חולים...

תותים בלבן

משתמש פעיל
מנסיון של כמה חברות שטעו בילדים הראשונים להניק רק מצד אחד -
חד משמעית זו דרך בטוחה וסלולה לילדים שלא עולים במשקל וחלב שמדלדל.

ההנקה לכל הדעות אמורה להתבצע מ-2 הצדדים בכל פעם
כשצד אחד בדרך כלל עיקרי יותר מהצד השני
ולכן מחליפים כל הנקה את הצד ממנו מתחילים.
חובה בכל הנקה - 2 צדדים.
אמהות זו שליחות טוענת שצריך להגיע לרמת שפע חלב שיספיק לילד לשבוע מצד אחד בלבד.
אבל בדור של היום לא שייך להגיע לכזה מצב אם מדובר באשה עובדת במשרה מלאה+בעל+בית+ילדים וכו'
ואם את מניקה 2 צדדים זה לא אומר שחסר לך והחלב בירידה. אבל את צריכה כל הזמן לתחזק את עצמך שיהיה לך בשפע. ולשאוף שיספיק לו צד וחצי... ;)

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני אומרת שאם יש להן תיאוריה שאין כזה דבר חלב קדמי וחלב אחורי - אז היא אינה מדעית. כי לפי המדע - יש.
וגם התיאוריה על הנקה לפי דרישה היא תיאוריה , תזה וגישה - ואינה מדעית כלל.

בכלל מקצוע ייעוץ הנקה אינו מקצוע מדעי אלא מקצוע פרקטיקה.
וכך הוא גם נחשב מבחינה רפואית.
ולכן הפרקטיקה של רופא ילדים שנתקל בהרבה ילדים שלא עלו במשקל ובכו - יכולה בהחלט להיות פרקטיקה מעולה.
כמו הפרקטיקה והגישה להנקה של נשים שהניקו מספר ילדים דו- ספרתי.

ולכן כל אמירה שקוטלת את הפרקטיקה והגישה של הורים מנוסים ורופאים בעלי נסיון באמירה של "אין להם IBCLC"
היא אמירה לא הוגנת ולא נכונה.
זה לא מקצוע מדעי.
וזה בערך כמו שתאמרי שמתכנת עם 20 שנות נסיון ובלי תואר - אין לו תואר אז ג'וניור שסיים אתממול תואר עדיף ממנו :D.

אני ציינתי מהי ההנקה לפי דרישה שמכוונות אליה יועצות ההנקה - בוכה ומחפש אוכל? תני. בלי חשבונות. זה לפחות מה שהן מדריכות לו בבית חולים...
פשוט לא נכון.
הנקה לפי דרישה היא שיטה שנבדקה מחקרית, הן מבחינת ההשפעה על יצור החלב והן מבחינת התינוק.
גם הרכב החלב במשך ההנקה נבדק מחקרית.
ייעוץ הנקה הוא מקצוע פארא-רפואי מדעי לגמרי.
גם רפואה היא מקצוע שמשלב תיאוריה ופרקטיקה... הפרקטיקה ברפואה אמורה להיות מבוססת מחקרית, וגם ייעוץ הנקה הוא מקצוע שנוהג לפי הסטנדרט הזה.
[זה מקצוע פרוץ מבחינת רגולציה, אני מדברת על מי שיש לה הסמכה מקצועית כמו IBCLC או קורס על-יסודי לאחיות ולא על כל מי שקוראת לעצמה יועצת]
תבדקי מה הדרישות לקבלת תואר IBCLC ותקראי קצת מחקרים לפני שאת בטוחה שאת יותר מעודכנת מבעלות התואר הזה, רק בגלל שבשנות ה-90 דיברו על חלב אחורי ואת בטוחה שמאז זה חקוק בסלע.
הפרקטיקה של רופאי ילדים היא רלוונטית בתחום שלהם. כשילד גדול לא עולה במשקל מספיק, הרופא מפנה לדיאטנית. כשתינוק לא עולה במשקל, הכתובת היא יועצת הנקה.

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
חד משמעית זו דרך בטוחה וסלולה לילדים שלא עולים במשקל וחלב שמדלדל.

ההנקה לכל הדעות אמורה להתבצע מ-2 הצדדים בכל פעם
כשצד אחד בדרך כלל עיקרי יותר מהצד השני
ולכן מחליפים כל הנקה את הצד ממנו מתחילים.
חובה בכל הנקה - 2 צדדים.
מציעה לך להיות קצת פחות נחרצת.
הנקתי כבר כמה ילדים, גם אחרי גיל שנתיים.
ותמיד הנקתי רק מצד אחד. אם הילד היה רעב במיוחד, בעיקר בקפיצות גדילה, אז גם צד שני, אבל זה כמעט לא קרה.
והילדים שלי עד גיל שנה שמנמנים למדי.
וגם לגבי חלב אחורי וקדמי, זה לא נכון מסיבה פשוטה:
גילו שכמות השומן בחלב עולה בהדרגה לאורך כל ההנקה, אין פתאום מאגר חלב שומני יותר שנפתח.
ובקשר להנקה לפי דרישה: מכירה גם כאלו שמניקות כל שעתיים, והילדים שלהם שמנמנים ממש.
(אני לא, אני מניקה בד"כ כל 3-4 שעות)

תותים בלבן

משתמש פעיל
מציעה לך להיות קצת פחות נחרצת.
הנקתי כבר כמה ילדים, גם אחרי גיל שנתיים.
ותמיד הנקתי רק מצד אחד. אם הילד היה רעב במיוחד, בעיקר בקפיצות גדילה, אז גם צד שני, אבל זה כמעט לא קרה.
והילדים שלי עד גיל שנה שמנמנים למדי.
וגם לגבי חלב אחורי וקדמי, זה לא נכון מסיבה פשוטה:
גילו שכמות השומן בחלב עולה בהדרגה לאורך כל ההנקה, אין פתאום מאגר חלב שומני יותר שנפתח.
ובקשר להנקה לפי דרישה: מכירה גם כאלו שמניקות כל שעתיים, והילדים שלהם שמנמנים ממש.
(אני לא, אני מניקה בד"כ כל 3-4 שעות)
כל מילה.
ותשמחי שיש לך כזה שפע מבורך של חלב
כי כולנו שואפות להגיע לשם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה