התייעצות איך גורמים לתינוק בן שלשה חדשים לעלות במשקל? (מניסיון...)

דסי גולדברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
גיסתי היה לה אותו הסיפור.
היא קנתה בהוס-טבע תוסף תזונה שמגדיל ומשבח חלב אם.
כעבור חודש לא היה ניתן להכיר את התינוק... קפץ במשקל והשמין.

tovi100

משתמש צעיר
באמת כדאי לא לוותר על הנקה
ואפשר להתייעץ עם דיאטנית מה להוסיף בתזונה שלך ושלו
כדי להעשיר אותו קלורית
ואם ממשיך לרדת- להמשיך מעקב רפואי
יכול להיות שזה רגישות למשהו
בהצלחה!!

פעלתן

משתמש רשום
א
מעניין שדווקא הרופאה אמרה לי לתת הפסקה של שלש שעות בין הארוחות כדי שיאכל יותר בארוחה שיגיע רעב ויגיע לחלב האחורי שהוא המזין ביותר
אני הייתי מקפידה על 3 שעות, ואז יועצת הנקה אמרה לי להקטין רווחים, יותר הנקות גורם ליותר חלב,
תכלס עזר לי, בהמשך היא בעצמה כבר לא רצתה כל שעתיים,
כלל בהנקה ששמעתי- בהנקה לתת לפי רצון התינוק.
יש תינוקות שאוהבים לאכול פחות בכל ארוחה ויותר ארוחות...

RUTUSH

משתמש פעיל
א

אני הייתי מקפידה על 3 שעות, ואז יועצת הנקה אמרה לי להקטין רווחים, יותר הנקות גורם ליותר חלב,
תכלס עזר לי, בהמשך היא בעצמה כבר לא רצתה כל שעתיים,
כלל בהנקה ששמעתי- בהנקה לתת לפי רצון התינוק.
יש תינוקות שאוהבים לאכול פחות בכל ארוחה ויותר ארוחות...
נכון מאד.
אבל מה שהרופאה טענה לי שהחלב האחורי הוא המזין ביותר ואם התינוק אוכל קצת כל פעם, הוא לא מגיע אליו.
ואז אולי אכל הרבה בכמות, אבל לא באיכות:(

פעלתן

משתמש רשום
אני הייתי אומרת לך להתייעץ עם יועצת הנקה, רופאה פחות מבינה בזה לדעתי,
וקבלי הוכחה מבתי שנולדה מעל 4 קג וירדה המון, היום שמנה בלער .
נעזרתי ביועצת הנקה

RUTUSH

משתמש פעיל
אני הייתי אומרת לך להתייעץ עם יועצת הנקה, רופאה פחות מבינה בזה לדעתי,
וקבלי הוכחה מבתי שנולדה מעל 4 קג וירדה המון, היום שמנה בלער .
נעזרתי ביועצת הנקה
ומה אמרה לך?
ואיזה יועצת הנקה מומלצת?

אפרת נועה

משתמש צעיר
נכון מאד.
אבל מה שהרופאה טענה לי שהחלב האחורי הוא המזין ביותר ואם התינוק אוכל קצת כל פעם, הוא לא מגיע אליו.
לא מדויק בכלל,
דחיה של הנקות - גורמת להתמעטות החלב
בעיקרון צריך ע"פ דרישה- הכי בריא!
ילד שדורש מעט צריך להגביר ולצופף הנקות

noso

משתמש רשום
מצטרפת לכך שרופאות לא מבינות בכלל בהנקה וגם לא אחיות בטיפת חלב (לפחות אלו שאני פגשתי) ,
והאחוזונים אצל תינוקות יונקים הרבה פעמים נמוכים יותר,
אבל את התועלת של ההנקה על הגוף אפשר לראות עד 120 (אמא של חברה שלי גסטרולוגית מומחית ואמרה לה שהיא רואה בקיבה של אנשים בני 60 מי ינק ומי לא וכמה זה משפיע לכל החיים)
חוצמיזה שהכי חמוד תינוקות פיצקיים :p
בקורס הנקה שעשיי היא מדברת המון על הנקה לפי דרישה תינוק בריא בד"כ יודע לווסת לעצמו את הזמנים והכמויות לפי הצורך, השיטות של לתת כל 3 שעות זה מיושן ממש המחקרים היום מאד לא תומכים בזה

בנ"א

משתמש רשום
טיפה סוטה מהנושא.
איך אתן מסתדרות בלנהל חיים תקינים עם הנקה של שעתיים או לפי דרישה.
יש עוד משימות רבות לאמא חוץ מהנקה....

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
נכון מאד.
הרופאה לא מעודכנת. כבר לא מדברים במונחי חלב אחורי.
כל עוד התינוק לא "מנשנש" כמה שלוקים כל רבע שעה, אין מה לדאוג מחלב קדמי או אחורי, גם אם הוא אוכל ארוחות קטנות במרווחים קטנים. זה מציק לאמא אבל זה תקין בדרך כלל. מרווח של שלוש שעות הוא המון לתינוק יונק.
סימן לכך שהתינוק קיבל שומן הוא שיש יציאות תקינות.

אני מצטרפת למי שהמליצה על יועצת הנקה.
עזבי כרגע עצות באינטרנט, רופאים ודיאטניות. יועצת הנקה בהקדם, ואחת מקצועית (מוסמכת IBCLC או הקורס המקביל של משרד הבריאות) עם המלצות.
כל השיטות, המאכלים ותוספי התזונה להגברת חלב לא יעזרו אם יש בעיה בניהול ההנקה או באיך שהתינוק יונק. חבל על הזמן לנסות אותן, כשיש בעיה שצריך לפתור. חוץ מעצם הירידה באחוזונים שצריכה התייחסות אמיתית בהקדם, בעית בהנקה גם נוטות להעמיק עם הזמן.
כשיש בעיה קטנה יחסית אפשר להתייעץ עם מניקות מומחיות באינטרנט, אבל כשיש בעיה אמיתית חייבים יועצת הנקה מוסמכת, בפגישה פנים אל פנים.

בנוסף, אל תתני שום בקבוק, לא שאוב ובטח שלא מטרנה, עד לפגישה עם יועצת הנקה. ירידה באחוזונים בלי ירידה במשקל היא לא פיקוח נפש ואפשר להמתין כמה ימים לפגישה עם יועצת, ותוספת של בקבוקים יכולה להגדיל את הנזק להנקה. (אבל לא להתעכב יותר מכמה ימים. לוקח זמן גם לפתור את הבעיות אחרי שמזהים אותן).
עד שאת רואה יועצת, תחזרי לכללי הבסיס של הנקה כמו אצל ילוד: לשים לב לפתיחת פה ותפיסה נכונה. כמו כן כדאי להניק כמה שיותר, ולהחזיק את התינוק עור לעור כדי לעודד ייצור חלב ולעודד את התינוק לינוק.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, טעות שלי בניסוח- יורד באחוזון.
התינוק מאד עירני אפילו הייתי אומרת באופן יוצא דופן.
לא רגוע מידי....
מאד מפותח.
מאד לא רוצה לוותר על הנקה... יש עוד דרכים?
קודם כל תעשי את ההשתדלות שלך שהחלב ייתן לו את כל הצרכים
אבל אני יכולה להרגיע אותך ש-
א. הרבה תינוקים יורדים באחוזון באזור גיל 3 חודשים כי הם מתחילים להיות פעילים.
ב. תינוקים יונקים הרבה פעמים רזים יותר מהאחוזונים ולא תמיד זה מדאיג שהם יורדים אחוזונים
אם הוא עירני, שמח ומתפתח אני הייתי מתייעצת עם עוד רופא שמונח בהנקה/יועצת הנקה מוסמכת, האם זה ירידה מדאיגה לפני שנכנסת ללחץ על החלב וההנקה וכו'.

מה זה אומר מבחינתך לא רגוע?

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מאד לא רוצה לוותר על הנקה... יש עוד דרכים?
אני עד היום לא נרגעת מלהזכר איך הבת שלי רעבה שבועיים שלימים
בכתה מרעב
ולא עליתי על זה קודם לכך
עברתי מייד למטרנה.

קודם כל שהילד יהיה שבע
אחכ לטפל בפתרונות החלב אם.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני עד היום לא נרגעת מלהזכר איך הבת שלי רעבה שבועיים שלימים
בכתה מרעב
ולא עליתי על זה קודם לכך
עברתי מייד למטרנה.

קודם כל שהילד יהיה שבע
אחכ לטפל בפתרונות החלב אם.
למעט במקרים נדירים, אין שום סתירה בין זה שהילד לא יהיה רעב לבין טיפול בפתרונות חלב אם.
תמיד צריך לעקוב אחרי זה שיש מספיק שתן ויציאות. אם לא מפספסים את זה, נדיר להגיע למצב שבו התינוק חייב בקבוק עכשיו.
יועצת הנקה אפשר להזמין גם להיום או מחר. יתכן שיועצת הנקה תנחה על שילוב בקבוקים, אבל שילוב בקבוקים צריך להיעשות נכון אחרת הוא עלול להזיק מד להנקה.
הרבה יותר קל לפתור בעיות בהנקה כשהן קטנות, מאשר כשהן גדולות. מעבר למטרנה לפני שמנסים לטפל בהנקה הוא צעד שהרבה פעמים הוא אל-חזור, או לכל הפחות דורש כזה מאמץ כדי לחזור שרוב הנשים יעדיפו לא "להתאבד" על זה. וזה חבל מאד, כי מקריבים ככה את היתרונות הבריאותיים לטווח קצר וארוך של ההנקה לטובת חשש רגעי.
בעיות בנהקה נגרמות ב-90% מחוסר ידע. מי שלא מכירה את זה חושבת שזו פעולה טבעית שלא צריך ללמוד, אבל האמת היא שיש לא מעט מה ללמוד. גם מי שכן מקבלת ידע מהסביבה, הרבה פעמים מקבלת ידע מאד שגוי. ידע מקדים חוסך הרבה צרות שנגרמות מניהול לא נכון, וגם מאפשר לגלות בעיות כשהן קטנות וקלות לפתרון.

redo

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
נשמע בול מה שאני מחפשת!
את יכולה בבקשה לברר לי מה זה?
זה נשמע הכי פשוט לקחת תוסף תזונה שמגביר חלב -וחסל....
אבל בשביל הנקה מזינה חיבים לשמור על הגוף.
שינה טובה -חובה!
שתיה מרובה
ואוכל מזין
ובנוסף אפשר להוסיף תוסף תזונה
אבל בלי הנ"ל חבל על הכסף....

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
ממליצה לבדוק לשון קשורה.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
זה נשמע הכי פשוט לקחת תוסף תזונה שמגביר חלב -וחסל....
אבל בשביל הנקה מזינה חיבים לשמור על הגוף.
שינה טובה -חובה!
שתיה מרובה
ואוכל מזין
ובנוסף אפשר להוסיף תוסף תזונה
אבל בלי הנ"ל חבל על הכסף....
ועוד יותר מזה - ניהול הנקה נכון, ויניקה נכונה.
בלי שינה טובה ואוכל מזין אפשר להסתדר. יש נשים שזה יותר משפיע עליהן וכאלו שפחות.
אבל ה-דבר שמשפיע על ייצור החלב זה הביקוש לחלב, וזה נקבע לפי היניקה של התינוק והניהול של ההנקה.

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מנסיון ממש טרי ועדיין פעיל,
אף רופאה / אחות טיפת חלב / יועצת הנקה וגם לא דיאטנית לא המליצו לי בשום שלב לשלב תמ"ל!
תשאלו אותי בדקדוק רב מה צורת ההנקה, ספרתי טיטולים, כמה דקות היא אכלה, הייתי אצל יועצת הנקה שבדקה שההנקה מתנהלת כמו שצריך, ניסינו להפחית חלב, גלוטן, בדיקות דם ו... התינוקת שלי נשארה רזה :)
שמחה ופעילה ב"ה, מפותחת מאד, אוכלת הכל מכל הבא ליד, אבל עדיין רזה.
אגב באיזשהוא שלב ניסיתי גם לשלב סימילאק בשעות שהיתה אצל המטפלת והיא פשוט לא רצתה.
ממליצה לא להזניח, ולבדוק מול כל הגורמים הרלוונטיים מה יכולה להיות הסיבה, אבל ממש אין צורך לוותר על הנקה, כמו ש @ח.ג.ג'. כתבה, הרפואה היום מבינה את החשיבות הרבה של הנקה, ובכל קופות החולים יש תמיכה מלאה לנושא, כולל יועצות הנקה טלפוניות - שעזרו לי מאד בימים הראשונים, ממליצה לנסות.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
טיפה סוטה מהנושא.
איך אתן מסתדרות בלנהל חיים תקינים עם הנקה של שעתיים או לפי דרישה.
יש עוד משימות רבות לאמא חוץ מהנקה....
תינוק, יונק או לא, משבש את לוח הזמנים. אי אפשר להילחם בזה (לפחות לא בשיטות שמתאימות לצרכים ההתפתחותיים והרגשיים של התינוק), אז המוטו הוא - if you can't beat them, join them. כלומר בונים מחדש את סדר היום סביב התינוק ולא להיפך. זה גם לא בדיוק משהו שאפשר לקרוא לו "סדר" יום...
קודם כל מורידים סטנדרטים ועושים מיקור חוץ למה שאפשר. הבית יהיה פחות נקי, הארוחות יהיו פחות מושקעות, מישהו אחר יקפל כביסה בתשלום.
את מה שנשאר מחלקים לדברים שחייבים להיעשות בלי התינוק, ודברים שאפשר לעשות איתו.
כשהתינוק ישן או מעסיק את עצמו, מנצלים את הזמן לדברים שהכרחי לעשות בלי התינוק.
כשהוא יונק, זה זמן טוב למנוחה לעצמך, ולתשומת לב לילדים אחרים - אפשר למשל לקרוא סיפור בזמן הזה. אפילו לשחק משחק קופסה.
מבחינתי מה שהרגיש הכי מגביל לא היה ההנקות אלא דווקא הזמנים שהתינוק סתם צריך ידיים או תשומת לב אחרת. אפשר להיעזר במנשא. מנשא גב במיוחד מאפשר לעשות הרבה דברים, כמו עבודה במטבח (זהירות עם בישול ממש, את זה עדיף בלי התינוק. זה הזמן לעבור לארוחות בתנור, נינג'ה וכיוצא בזה).

ובסופו של דבר, התקופה שבה באמת יונקים כל שעתיים היא קצרה. תוך שלושה-ארבעה חודשים בדרך כלל זה נהיה פחות אינטנסיבי, וגם קצת יותר מסודר וצפוי. (למרות שאז לפעמים הם נכנסים למסגרת ואז משלימים זמן אמא אחר הצהריים...)
אם מרגישים שהתינוק לא מסיים ארוחה ולכן רעב שוב אחרי זמן קצר, יש מה לעשות כדי לעודד אותו לסיים ארוחה שלמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה