עזרה איך אפשר לעזור ליהודי בלי להסתבך

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני בכאלה מקרים אומר דבר כזה:
"אני כבר מלא, ולא יכול לקחת סיכה. אבל ממש לא נעים לי. אתה יודע מה, כמה עולה לשלוח את זה לחו"ל? 50 דולר? תביא לי, אני אשלח את זה דרך הדואר, ואני אשלם".

מאותה סיבה אני לא מבקש מאף אחד שיביא לי דברים מחו"ל, גם כשאני יכול. משלמים עוד כמה דולרים, וזהו.
ידוע האימרה של הבריסקר-רב, שמישהו רצה לתת לו משהו בחינם, והוא לא הסכים בשום פנים ואופן. הוא אמר משהו כזה:
"לשלם - משלמים בכל מקרה. לשלם בכסף זה הכי זול".

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
אפשר אולי לומר לו, שאיך שאתם מגיעים לשדה התעופה, אתם ניגשים לעמדת בידוק, ואומרים שמישהו ביקש להעביר, ושהם יבדקו. אם הכל טוב, אז אתם תקחו את זה. ואם לא....

נכון,
לפני שנה ניגש לחברה שלי אדם שביקש שיעבירו לו שקית ,
הם עשו כך וניגשו לבידוק ואמרו שביקשו מהם להעביר- אחרי בדיקה גילו צנצנת של ריבה עם חומרים, להם לא עשו כלום וזה דבר הכי נכון,
שמסתכלים על הצד השני, לפעמים באמת אנשים טובים נתקעים עם משקל עודף וזו הדרך לעזור להם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכון,
לפני שנה ניגש לחברה שלי אדם שביקש שיעבירו לו שקית ,
הם עשו כך וניגשו לבידוק ואמרו שביקשו מהם להעביר- אחרי בדיקה גילו צנצנת של ריבה עם חומרים, להם לא עשו כלום וזה דבר הכי נכון,
שמסתכלים על הצד השני, לפעמים באמת אנשים טובים נתקעים עם משקל עודף וזו הדרך לעזור להם.
מכירה בחור נחמד אחד, רווק, שחזר מחו"ל, ועשה טובה למשפחה שלא עמדה בעומסים.
העבירו לו שקית בגדים. נקייה. בלי חומרים ובלי יהלומים.
כמה בלגן עשו לו בשיקוף, כי ראו שם בגדי בנות והתחילו לחשוד שמי יודע מה מסתתר שם בין לבין...

הכל בסדר

משתמש מקצוען
אם אומרים בשדה התעופה שלקחתם משהו ממישהו הם מסמנים את זה בסימון לבדיקה מיוחדת נראה לי.

תגובתי

משתמש מקצוען
הם בודקים הכל,
מכירה מישהו שהיה צריך להעביר תרופה (באמת) לאבא שלו בחו"ל,
הוא הגיע לשדה תעופה, חיפש מישהו שעולה לטיסה לאותה ארץ,
אותו אדם ניגש ביחד איתו לעמדת בידוק,
בדקו מכל הכיוונים וחתמו שזה בסדר.
אתם בטוחים שחתמו?

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תסכים בתנאי שייתן לך לקחת לפני כן את השטריימל למעבדה לבדיקת שעטנז.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לכתחילה הייתי אומר להצהיר על זה שמסרו לך (כפי שכבר כתבו כאן),

אבל זה עלול לעכב אותך לחינם, וחבל על כל דקה בדיוטי-פרי.

ועל כן כאמור, מעבדה לבדיקת שעטנז.
(לא צריך באמת לקחת. מספיק שיסכים).

והטעם, כפשוט, כי אתה לא רוצה להכשיל יהודים בחו"ל בכובע עם חשש שעטנז. חלילה.

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה